Utrecht – Alkmaar 3:0 (4:3 po pen.) | Kerkrade – Maastricht 1:0 (kon.) | Nijmegen – Breda 1:4 (kon.)
NEC Nijmegen
1:4 (1:1)
NAC Breda
Neděle 28.05.2017, 16:45 • Goffertstadion, Nijmegen • Nizozemská Eredivisie • Baráž o udržení

Z tohoto utkání je to už úplně vše, přeji Vám hezký zbytek prosluněného víkendu. (18:50:43)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 6:3. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 15:6.

Odvetné utkání mezi Nijmegenem a Bredou je u konce. Na domácí straně panuje po porážce 1:4 obrovské zklamání ze sestupu. Na druhé straně zase srší radost z postupu. K němu se dnes Breda výrazně přiblížila už v sedmé minutě, kdy nařízenou penaltu proměnil Dessers. Nijmegen poté rovněž z penalty vyrovnal, ale ve druhé půli už nic dalšího nevymyslel. Dessers v 52. minutě druhým gólem vrátil vedení na stranu Bredy, které záhy pomohlo také zbytečně vyloučení Mohameda Rayhiho. Zbylá půlhodina už byla jednoznačně v režii hostů, kteří stihli vstřelit další dva góly a hlavně díky hattricku Cyriela Desserse slaví velký úspěch.
    Je dobojováno. Breda postupuje do Eredivisie!

90

90
    Taiwo Awoniyi byl na útočnou akci úplně sám, a tak musel vrátit balón za sebe Breinburgovi. Ten ale neměl chuť něco vymýšlet a počkal si na závěrečný hvizd.

89
    Messaudova pomalá přihrávka směřující do pokutového území zůstala u jeho spoluhráčů nepochopena, míč se sotva dokutálel k Brondeelovým rukavicím.

88
    Domácí trápení bude pokračovat už jenom tři minuty, ve kterých se s velkou pravděpodobností už nic nestane.
    Takto mohutně se v Bredě slaví postup do Eredivisie!

86
    Utkání se dohrává v nulovém tempu a zároveň v komorní kulise. Při pohledu na tribuny se není čemu divit, většina míst už zeje prázdnotou.

85
    Podobně snadnou práci měl na druhém konci hřiště také Brondeel, kterého střelou ze střední vzdálenosti prověřil Kévin Mayi.

84
    Mounir El Allouchi sice obstřelil zeď, ale zakončením doprostřed branky nenadělal žádné problémy Dellemu, jenž se kvůli zákroku nemusel ani pohnout.

83
    Hosté rozehráli na krátko a po faulu Messaouda pro změnu získali přímý kop z pozice, odkud se rozhodně dá pálit.

82
    Rozhýbal to až Korte, který se posunul do vápna a o Burneta dostal míč na rohový kop.

81
    Většina hráčů na hrací ploše ploše aktuálně stojí, a tak si hosté pohodlně vyměňují jednu přihrávku za druhou.

79
    Michael Heinloth byl v první půli jedním z nejaktivnějších hráčů. Nyní o sobě dal vědět po delší době, ovšem nepřesnou ranou z pětadvaceti metrů ohrozil akorát tak fanoušky v hostujícím kotli.

78
    Ze zápasu se víceméně stala exhibice hostujícího týmu, který drží míč a ještě více cuchá nervy naprosto odevzdaným fanouškům Nijmegenu.

76
    Žlutou kartu dostává Ali Messaoud (NEC Nijmegen).

Michal Břuchanský

Branky: 32. Breinburg (pen.) – 7. Dessers (pen.), 52. Dessers, 72. Korte, 74. Dessers

Karty:   6. Burnet (NIJ), 70. Kadioglu (NIJ), 76. Messaoud (NIJ) – 28. Horsfield (BRD), 31. Meijers (BRD), 51. O'Neill (BRD), 54. Korte (BRD)   55. Rayhi (NIJ)

NEC Nijmegen: Delle – Heinloth, Dumić, Golla, Burnet – Bikel (26. Kadioglu), Breinburg (C), Messaoud – Jornell Grot (73. Mayi), Awoniyi, Groeneveld (46. Rayhi).
    Náhradníci: Smits, van Duin – Dyrestam, Mauk, J. Larsson, Ofosu, Kadioglu, Mayi, Rayhi, Fomitschow, Sturing, Leiwakabessy.

NAC Breda: Brondeel – Sporkslede, O'Neill (C), Meijers (49. Stans), Horsfield – García, Verschueren (59. Smith-Brown), El Allouchi – Korte, Dessers, Agyepong (75. Adarabioyo).
    Náhradníci: Noppert, van der Maaten – Smith-Brown, Nijholt, Haemhouts, Stans, Verbeek, Demon, Adarabioyo, Vermeer, Glim, Oosterwijk.

Rozhodčí: Blom – Goossens, de Vries
    25.05.2017
    Breda - Nijmegen 1:0

Branky: 85. Dessers

Karty:   63. Awoniyi (NIJ), 90+2. von Haacke (NIJ)

Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 5:12. Rohy: 1:12. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 7:12.