Uruguay – Saúdská Arábie 1:0 (kon.) | Anglie – Kostarika 2:1 (kon.) | Zambie – Německo 4:3 (po pr.)
Zambie
4:3 (0:1)
Německo
Středa 31.05.2017, 13:00 • Čedžu World Cup Stadium, Čedžu • Mistrovství světa U20 • Osmifinále

Z tohoto utkání už je to všechno, přeji Vám hezký zbytek středečního dne. (15:50:09)
    Zambie v parádní bitvě udolala Německo a postupuje do čtvrtfinále!

Žluté karty: 2 – 4.

Kdo by to byl po nezáživném prvním poločase řekl, že se ze zápasu mezi Zambií a Německem stane duel, na který se bude ještě hodně dlouho vzpomínat! Zambie ve druhé půli otočila skóre z 0:1 na 3:1, tento náskok v samotném závěru ale promrhala a musela se připravit na prodloužení. V něm vyšťavení Němci lepšího psychického rozpoložení ale nevyužili a ve 107. minutě opět prohrávali, když rozhodující gól na 4:3 vstřelil Shemmy Mayembe. Na jeho trefu už Evropané nenašli odpověď a po matných výkonech ve skupině se tak s turnajem loučí už v osmifinále. To Zambie pokračuje v překvapivé jízdě a poprvé ve své historii se v kategorii do 20 let raduje z postupu mezi nejlepší osmičku!

120+3

120+3
    Do konce nastaveného času zbývá pár vteřin. Zambie drží míč a na druhý pokus své vedení už asi udrží!

120+2
    Suat Serdar se mohl stát zachráncem! V pokutovém území využil velkých zmatků a dostal se ke skákajícímu balónu. Ten ale netrefil vůbec dobře a z bezprostřední blízkosti ho poslal do rukavic Bandy.

120+1
    Druhou část prodloužení rozhodčí prodlužují hned o tři minuty! Nějakou tu šanci němečtí mladíci tedy ještě mají.

120
    Tu za zbytečné diskuze s rozhodčím vidí také německý kapitán Benedikt Gimber.

120
    A tohle už nevypadá pro Němce vůbec dobře. Mwepu zůstává ležet na hřišti po zákroku Törlese Knölla. Tomu navíc pan Aguilar udělil žlutou kartu.

119
    Německu se nedaří podržet míč na delší dobu. Z toho nyní těží brankář Banda, který s odkopem pochopitelně nespěchá.

118
    Conlyde Luchanga trošku zadrbal protiútok dva na dva, když přetáhl přihrávku na Chilufyu. Ten tak aspoň ušetřil pár cenných sekund na pravém křídle.

117
    Afričané chtěli místo centru ze standardní situace pošetřit čas u rohového praporku. To se jim ale povedlo jen na krátkou dobu a do útoku míří hráči v bílém.

116
    Do konce prodloužení chybí poslední čtyři minuty. U balónu navíc budou Zambijci, neboť sudí viděl Neumannovo držení Luchangy.
    115. Kentu Malcolm Badu (GER)

115
    Philipp Ochs sklepnutím balónu přenesl hru lehce doprava. Kentu Malcolm Badu díky tomu pálil z rohu šestnáctky a nechybělo moc, aby svůj pokus vtěsnal pod horní tyč!

114
    Luchanga se před německou střídačkou nešikovně srazil s Dakou. Míč se přitom odrazil do autu, ze kterého rozehrají Němci.

113
    Oba hráči opustili hrací plochu, která je tak připravena k odkopu od zambijské branky.

112
    Tvrdá srážka mezi Bandou a Torunarighou byla posouzena jako faul německého fotbalisty. Následující vteřiny se tak hrát nebude, protože je třeba oboustranného ošetření.

Michal Břuchanský

Branky: 50. E. Banda (Mwepu), 68. F. Sakala (Mwepu), 86. Mwepu (Daka), 107. Mayembe (Luchanga) – 37. Ochs, 89. Serdar (Bader), 90+3. Arweiler (Neumann)

Karty:   43. Daka (ZAM), 55. F. Sakala (ZAM) – 22. Ochs (GER), 29. Iyoha (GER), 120. Knöll (GER), 120. Gimber (GER)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 6:8. Střely mimo: 10:5. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 5:3. Fauly: 19:19.
    Zambie: M. Banda – Mayembe, Nyondo, S. Sakala (C), Chiluya – E. Banda (111. Muchindu), Musonda, Mwepu, F. Sakala (102. Luchanga) – Daka, Siame (46. Chilufya).
    Náhradníci: S. Banda, Phiri – Chali, Muchindu, Tembo, Kalunga, Chilufya, Luchanga, Sunzu, Chisala.

Německo: Brodersen – Neumann, Bader, Gimber (C) – Schad (75. Conde), Fechner (83. Arweiler), Serdar, Torunarigha – Ochs, Reese (110. Knöll), Iyoha (81. Badu).
    Náhradníci: Nicolas, Reimann – Ananou, Badu, Conde, Neuhaus, Arweiler, Knöll, Mittelstädt, Horn.

Rozhodčí: Aguilar – Zumba, Torres (všichni SLV)