Kajmanské ostrovy – Arménie 6:1 (kon.) | Portugalsko – USA 1:3 (kon.) | Velká Británie – Libanon 2:1 (kon.)
Indie – Řecko 3:0 (kon.) | Bermudy – Francie 4:3 (3:2 po s.s.) | Finsko – Slovensko 1:3 (kon.)
Itálie – Česko 0:12 (kon.)
po s.s. (3:2)
Bermudské ostrovy
4:3 (2:2, 1:0, 0:1)
Francie
Pátek 02.06.2017, 15:00Mistrovství světa mužů • Skupina B1

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Zdravím a vítám všechny fanoušky hokejbalu u sledování on-line přenosu utkání Mistrovství světa v Pardubicích mezi Bermudskými ostrovy a Francií. Utkáním vás provede Petr Sumbal.

Mistrovství světa hostí Pardubice. V Tipsport areně se odehrává elitní část A-Pool a budou tam probíhat boje o medaile. V Malé hale pak zápolí celky B-Poolu, motivací je jim postup do elitní divize.

V České republice se již tato vrcholná hokejbalová akce konala dvakrát a pokaždé se nakonec slavilo zlato domácích hrdinů. Čeští fanoušci tak doufají, že také v Pardubicích Národní tým naváže na úspěchy z Litoměřic 1998 a Plzně 2009.

Pro Bermudy se bude jednat o jejich utkání do turnaje. Na minulém šampionátů v roce 2015 Bermudy hrály v elitní divizi, tedy tzv. A-Poolu. V základní skupině však prohrály všechny své zápasy a poté, co prohrály také s Indií, byly odsouzeny k pádu zpět do B-Poolu pro tento šampionát. Nakonec si alespoň spravily chuť vítězstvím v zápase o 11. místo proti Pákistánu.

Cílem Bermudských ostrovů pro pardubický šampionát by tedy měl být návrat zpět do elitní skupiny. Skupina s Libanonem, Velkou Británií a Francií však nebude vůbec jednoduchá.

Předchozí zápasy na turnaji:
    Jedná se o první zápas Bermudských ostrovů na turnaji.

Francie

Francie už má první zápas na turnaji za sebou, včera si dokázala zaskočit Velkou Británii a porazit ji po velmi vyrovnaném průběhu utkání 4:3. Vítězná branka padala 18 vteřin před koncem po fatální chybě britské defenzivy. Tímto nečekaným vítězstvím udělali Francouzi první důležitý krok k postupu do vyřazovací části turnaje.

Na mistrovství světa v Zugu 2015 země Galského kohouta skončila na 3. místě základní skupiny B-Poolu a celkově obsadila na turnaji 16. příčku z osmnácti zúčastněných států. V elitní skupině Mistrovství světa se Francouzi objevili naposledy v roce 2013 v Kanadě, kde obsadili poslední 10. místo s šesti porážkami na kontě a ani jedním vítězstvím.

Francie 4:3 Velká Británie

Bermudské ostrovy: Leclerc (Holmes) – Rowat, Coleman, Worthington-White, Miller, Smith, Gosse, Katzsch, Estey, Merritt, Luck, Hands, Cundliffe, Dzurus, Rufiage, Amlong, Beaudion, Talbot, Tremblay, Bailey, Farmer, Bilodeau, Calko

Francie: Lion (Laferte) – Ballet, Bornand, Colotti, Dissegna, Dumont, Favarin, Proutat – Abramov, Bacul, Benbekhti, Capet, Domain, Leroux, Martel, Peltier, Slupski, Tanguy, Wallet

Rozhodčí: Martin Černý, Martin Kralovič.

00:01

00:10
    Bermudy vyhrály úvodní buly a jako prví se vrhly dopředu. S jejich útočnou akcí si však obrana Francie poradila.

00:40
    Martin Domain jako prví z Francouzů otestoval pozornost brankáře Leclerca pokusem z blízka.

01:06
    Bermudy právě vstřelily branku!
    Brankář Lion špatně odhadl nahození Bermud na zadní mantinel. Míček se odrazil zpět před jeho bránu a on na něj již svou holí nedosáhl. Autorem gólu je CHRISTOPHER HANDS JACKSON. Asistence: Jean-Michael Tremblay.

03:13
    Francie právě vstřelila branku!
    Francouzi zareagovali nejlépe jak mohli. Bleskově vyrovnávají skóre! Střelou z předbrankového prostoru se dokázal prosadit MARTIN DOMAIN. Asistence: Remi Colotti, Marc Slupski.

05:23
    Utkání se zatím hraje ve velmi živelném tempu, hra se přelévá ze strany na stranu.

05:39
    Rozhodčí posoudil ofsajd Francie jako úmyslný, vhazovat se tedy bude před Lionem.

06:12
    Těžiště hry se nyní přesune na opačnou stranu po zakázaném uvolnění Bermud.

06:33
    Nahození Favarina na brankáře Leclerca neprošlo, ten tak mohl zůstat v naprostém klidu.

07:30
    Střelu Martina Domaina, autora první branky Francouzů, z pravého kruhu dokázal Yan Leclerc vyrazit svým betonem.

08:26
    Luck nahodil míček na branku z rohu hřiště. Tento jeho pokus nebyl nijak nebezpečný.

09:11
    Bornardovu střelu z dálky zablokovala pozorná defenziva reprezentace Bermud.

09:45
    Bermudy se osvobozují vyhozením míčku a jejich formace může vystřídat.

10:25
    Francouzské přečíslení bylo zakončeno jen nepřesnou střelou Domaina z levé strany.

11:15
    Do zajímavé střelecké pozice se dostal Martel, ale z blízka nedokázal brankáře Leclerca překonat.

11:57
    Ještě v první třetině dokázali Francouzi otočit skóre! Z pravého kruhu vypálil LUKAS BACUL a trefil přesně místečko pod břevnem branky Yana Leclerca. Asistence: Hugo Dissegna.

13:10
    Přestřelka pokračuje, opět máme vyrovnáno. Bermudy dokázali využít přečíslení dvou na jednoho. Bailey našel přesným pasem hokejku CHRISTOPHERA HANDSE JACKSONA a ten nedal střelou do horní části branky Lionovi šanci. Asistence: Robert Bailey.

14:40
    Poslední sekundy první třetiny tráví Francouzi na své útočné polovině.

14:49
    Poprvé v utkání se vylučuje. Na trestnou lavici musí usednout hráč Bermud Tom Miller ze sekání.

15:00

Máme za sebou první třetinu utkání B-Poolu mezi Bermudskými ostrovy a Francií. Jako první šly do vedení Bermudy, které využili chyby brankáře Liona a Hands Jackson mohl pohodlně skórovat. Francouzi pak dokázali otočit stav na 2:1, ale ani oni si své vedení nepohlídali a tak se jde do šaten za nerozhodného stavu 2:2. Druhou třetinu začnou Francouzi v početní převaze.

15:01

15:01
    Začala druhá třetina a Francouzi ji začínají minutu a 50 sekund dlouhou přesilovou hrou.

15:35
    Střela Norberta Abramova z levé strany byla sražena do ochranné sítě.

16:04
    Brankář Bermud Yan Leclerc předvedl výtečný zákrok! Proti střele Dominica Martela se dokázal přesunout a vyrazit ji.

16:50
    Bermudy jsou v plném počtu.

17:29
    Míček je opět na francouzských holích a obě mužstva mohou vystřídat.

17:45
    Po ostrém střetu u hrazení je hra přerušena, vylučovat se však nakonec nebude.

17:58
    Remi Colotti se snažil došťourat míček skrz betony Leclerca do brány, ten byl však ve svém postoji pevný,

18:30
    Rychlý přechod Bermudských ostrovů do útoku zakončil střelou z pravé strany Trembay. Lion balónek dokázal vyrazit.

19:16
    Po zákroku Leclerca se branka vychýlila ze své pozice a hra musela být přerušena. Vhazovat se bude v útočném pásmu Francie.

20:06
    Z pravé strany tvrdě vypálil příklepem Christopher Merritt. Lion dobrým zákrokem svůj tým podržel.

20:30
    Poprvé se vylučuje na francouzské straně. Potrestaným hráčem je Dumont.

21:25
    Za napadení je vyloučen střelec dvou branek Bermud Hands Jackson.

22:08
    Bermudy si zahrají krátkou přesilovku čtyři na tři. Vyloučen je Bornard za faul vysokou holí.

22:40
    Dumont již naskočil ze trestné lavice a hraje se ve čtyřech na obou stranách.

23:10
    Střela Martela od pravého mantinelu proletěla vedle Leclercovy branky.

23:25
    Bermudy jsou kompletní a zahrají si zkrácenou přesilovku.

24:10
    Také Francie už má na hřišti pět hráčů.

24:36
    Přečíslení Francie tři na dva zakončoval z levé strany Gael Benbekhti. Na Leclerca však nevyzrál.

25:47
    Rychlá střela Jacoba Amlonga svůj cíl v podobě branky Francie minula.

26:41
    Slupski dostal přihrávku před branku. Míček si zpracoval nohou, ale pak nepřesně zakončil.

27:24
    Střela Favarina z úhlu nemohla Leclerca zaskočit.

27:38
    Přečíslení dva na jednoho Bermudám nevyšlo, to jim ale nakonec vůbec nemusí vadit. Obrana Francie se nestihla zkonsolidovat a tak mohl CHRISTOPHER MERRIT po chytré přihrávce Gosse v klidu usměrnit míček do prázdné brány. Asistence: Shannon Gosse.

28:33
    Bermudy si zahrají další přesilovou hru. Ballet je vyloučen za sekání a navíc ještě dostává Abramov osobní trest na 10 minut.

29:59
    Skoro se závěrečnou houkačkou druhé třetiny ještě Bermudy zakončovaly, ale branku netrefily.

30:00

Druhá třetina byla na góly skoupější, ten jediný vsítil do francouzské branky Christopher Merritt. Rozhodčí v průběhu prostřední části rozhodně nešetřili vyloučeními, obě mužstva si zahrály přesilovky, ale ani jedno je nedokázalo zužitkovat.

30:01

30:58
    Z levého kruhu vypálil Domain, branku však trefit nedokázal.

31:25
    Francouzi opět srovnávají krok! Tvrdou ranou z pravé strany dokázal HUGO DISSEGNA propálit vše co mu stálo v cestě včetně brankáře Leclerca. Asistence: Benoit Proutat, Marc Slupski.

33:11
    Před chvíli vstřelil Hugo Dissegna branku, nyní je vyloučen za sekání.

33:45
    Od modré vypálil Worthington-White. Lion však na jeho střelu viděl a dokázal balónek vyrazit.

34:35
    Bermuďané nestihli zachytit míček ještě před červenou čarou, takže musí vyklidit útočnou třetinu hřiště.

35:11
    Francie je opět kompletní.

36:18
    Francouzi jsou sice aktivnější, ale vázne jim kombinace, takže si nedokáží vypracovat střeleckou pozici.

37:00
    Vyloučení v týmu Bermudské ostrovy (Amlong – 2 min., napadení).

37:33
    Hrát se bude čtyři na čtyři, vyloučen je totiž také Francouz Favarin za nedovolené bránění.

39:00
    V době, když již vyloučený Amlong naskakoval do hry byla střela Proutata z pravé strany sražena do ochranné sítě.

39:33
    Francouzi jsou již také kompletní.

40:21
    Po zakázaném uvolnění francouzské reprezentace se hra vrátí před Liona.

40:41
    Střela Trembaye byla velmi nepřesná, zaduněla o plexisklo za brankou Liona.

41:39
    Remi Colotti se snažil florbalově nahrnout míček na čepel své hokejky a dostat jej zpoza brány za záda Leclera. Tento kousek mu ale nevyšel.

43:35
    Ve velké šanci se ocitl Dominic Martel. Z blízka však nedokázal překonat Yana Leclerca, který předvedl vynikající zákrok.

44:19
    Necelou minutu před koncem se hra po zakázaném uvolnění Francie přesune před Stephaneho Liona.

44:40
    Z pravého kruhu vypálil ostře Martin Domain, Leclerc míček dokázal škrtnout vyrážečkou.

45:00

Protože 45 minut hry o vítězi utkání nerozhodlo, ke slovu se dostanou samostatné nájezdy. Ty rozhodnout, kdo získá z tohoto utkání bod navíc.

Samostatná střílení začínají.

1. série
    1:0
    Amlong ukázal rychlé ruce. Vymíchal brankáře Liona a vstřelil úvodní gól nájezdů.

1. série
    1:0
    Abramov přestřelil branku Leclerca. Bermudy jsou ve výhodě.

2. série
    1:0
    Bailey na druhé straně ale také neuspěl.

2. série
    1:0
    Ani Martel nebyl úspěšný, a tak nájezdy pokračují dál.

3. série
    1:0
    Estey nájezd neprovedl dobře. Dlouho s míčkem míchal na hokejce a nakonec ani nezakončil.

3. série
    1:1
    Dissegna je prvním francouzským úspěšným střelcem z nájezdu.

4. série
    1:2
    Nyní se mění pořadí nájezdníků a jedou opět Francouzi. Znovu se proti Leclercovi rozběhl Dissegna a opět byl úspěšný.

4. série
    2:2
    Bailey také proměňuje a prodlužuje nájezdové drama.

5. série
    2:2
    Martel trefil jen beton brankáře.

5. série
    2:2
    Estey provedl nájezd nadějně, ale nakonec trefil břevno!

6. série
    2:2
    Na druhé straně neuspěl Domain drama pokračuje.

6. série
    3:2
    Amlong je nakonec hrdinou utkání! Provedl nájezd skvěle, brankáři Lionovi nedal šanci.

V samostatných stříleních zvítězil tým Bermudské ostrovy.
    Autorem vítězné branky je JACOB AMLONG.

Utkání mezi Francií a Bermudami byl po celou dobu neuvěřitelně vyrovnaný. Ani jedno mužstvo nikdy nevedlo o více než jeden gól. Francie ve třetí třetině dokázala vyrovnat na 3:3 a proto musely o vítězi zápasu rozhodnout nájezdy. Ty trvaly velmi dlouho, dohromady diváci v Pardubicích viděli šest sérií. O jeden gól víc z nájezdů nakonec daly Bermudy, vítěznou branku si připsal Jacob Amlong.

Nejlepší hráči utkání:

Bermudské ostrovy: Christopher Hands Jackson
    Francie: Tritan Dumont (16:56:53)

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 2. Hands Jackson (Tremblay), 14. Hands Jackson (Bailey), 28. Merritt (Gosse), rozh. náj. Jacob Amlong – 4. Domain (Colotti, Slupski), 12. Bacul (Dissegna), 32. Dissegna (Proutat, Slupski)