Hongkong – Kajmanské ostrovy 3:4 (0:1 po s.s.) | Arménie – Haiti 0:1 (kon.) | Portugalsko – Švýcarsko 3:5 (kon.)
Finsko – Kanada 1:7 (kon.) | USA – Česko 3:2 (1:0 po s.s.) | Libanon – Bermudy 2:3 (kon.)
Slovensko – Řecko 3:1 (kon.)
Finsko
1:7 (1:3, 0:2, 0:2)
Kanada
Sobota 03.06.2017, 14:00 • Tipsport arena, Pardubice • Mistrovství světa mužů • Skupina A1

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Pěkné sobotní odpoledne, vítejte u zápasu třetího dne hokejbalového mistrovství světa v Pardubicích. V tuto chvíli se zaměříme na zápas reprezentace Suomi s pětinásobnými mistry světa z Kanady.

Finsko
    Suomi a hokejbal, to už není tak lahodná kombinace, jako v případě hokeje. Ale přeci jen nebudeme Finy odepisovat hned před začátkem utkání. Finsko se nikdy nedostalo přes čtvrtfinále, ovšem zatím se účastnilo jen třech mistrovství. Na tom letošním má velice ostrý start, teď je čekají pětinásobní mistři, včera hrálo proti mistrům z posledních dvou let. Proti Slovensku se Finové nepředvedli špatně, sice prohrávali 0:3, ale dokázali si vypracovávat šance, ale proměnili jen jednu, utkání nakonec skončilo 3:1 pro Slováky. Roli v dnešním zápase možná bude hrát i čas na odpočinek. Zatímco Kanada měla den volna, Finům skončilo utkání krátce před osmnáctou hodinou.

Kanada
    Pětinásobní mistři světa a jedni z největších favoritů jdou znovu do boje. V prvním zápase to javorové listy neměly vůbec jednoduché, proti nim stál výborně hrající tým Řecka. To dokonce ve třetí třetině vedlo, ale Kanada dokázala dvě minuty před koncem srovnat a nakonec brala bonusový bod za výhru v nájezdech. Určitě ale má na čem pracovat, zejména se její hráči nesmí nechat tak často vylučovat. Právě zápas s Finskem by pro ni mohl být tím jednodušším a Kanada zde může doladit detaily.

Souboj má jasného favorita, a to Kanadu. Dokáže Finsko hráčsky kvalitnějšímu soupeři vzdorovat, nebo se opět potvrdí role favorita a javorové listy si připíší do tabulky první výhru za tři body?

Aktuální pohled na tabulku skupiny A1:
    Slovensko – 6 bodů (2 zápasy)
    Indie – 3 body (2 zápasy)
    Kanada – 2 body (1 zápas)
    Řecko – 1 bod (2 zápasy)
    Finsko – 0 bodů (1 zápas)

Finsko: Kuru (Kuusamo) – Ahola, Kuha, Nieminen, Uusimäki, Väänänen, J. Viitanen, L. Viitanen – Eskola, Juvani, Kangas, Kariniemi, Leppäniemi, Pelto-Arvo, A. Pietsalo, S. Pietsalo, Pohjola, Pukema, Siikavirta, Sirkkala

Kanada: Barlow (Flores) – Azevedo, Babij, Fortier, Kastes, Marshall, O'Keefe, Szolga, Wild, B. Yetman – D'Abadie, Dentremont, Escott, Gingera, Du. Kelly, Dy. Kelly, Laurencelle, Marchuk, Martel, Merasty, Power, Reid, N. Yetman.

Rozhodčí: Černý, Valachovič

Hráči již nastupují na modrou hrací plochu, utkání bude moci za malou chvilku začít.

00:01

00:34
    S prvním útokem začala Kanada, Gingera pálil z levého kruhu a Kuru si připisuje první zákrok na tomto turnaji.

00:49
    Další dvě nebezpečné akce před Kurem, nejdříve pálil Azevedo, poté ještě bekhendem dorážel Power, mimo.

01:11
    Chyba ve finské rozehrávce, Kanada šla do přečíslení, ale Jani Viitanen napravil svou chybu a obral Kanaďany o míček.

01:54
    Kanadský pokus o další útok zastavilo postavení mimo hru.

02:28
    Vyloučení v týmu Kanada (Merasty – 2 min., sekání). Zbytečný útočný faul, kanadský hráč vysekl Finovi hokejku z ruky,

02:47
    Nieminen tvrdě vypálil, Barlow vyrazil míček do ochranné sítě maskou.

03:18
    Finsko právě vstřelilo branku!
    A Finsko se s přesilovce ujímá překvapivého vedení! první šanci ještě Finové nevyužili, ale míček dostali opět na modrou, odkud pálil přesně AKI PIETSALO. Asistence: Juuso Nieminen, Sanitu Sirkkala.
    03:18 Aki PIETSALO - 1:0

04:35
    Kanada si hned mohla zpravit chuť, od modré pálil Babij a tečovaná rána obloučkem těsně přelétla finskou branku.

06:13
    Kanada dále kombinuje v útočném pásmu, D'Abadie těsně nedosáhl na příhrávku před branku, následně pálil Szolha, Kuru chytá.

06:51
    Kanada právě vstřelila branku!
    Javorové listy zaslouženě srovnávají! Tlak Kanady neustával, ba naopak. Merasty vybojoval balonek za brankou, posunul ho před ní, odkud pálil pohotově z otočky DYLAN KELLY. Asistence: Shaq Merasty, Paul Kastas.
    06:51 Dylan KELLY - 1:1

08:02
    Dopředu šli znovu Kanaďané, ale Power v dobré pozici volil místo střely přihrávku, což se ukázalo jako chyba.

08:40
    Power nedosáhl na přihrávku a je z toho icing Kanaďanů.

09:14
    Další útočný výpad Kanady, nejdříve nepřesně pálil Nathan Yetman, poté prověřil Kurovu pozornost Szolga.

09:42
    Kuru musel být znovu ve střehu, betonem vyrazil střelu Merastyho z velké blízkosti.

10:08
    Teď už byl ovšem Kuru proti Merastymu krátký! SHAQ MERASTY měl prostor na levém kruhu a střelou na bližší tyč překonal finského brankáře. Asistence: Remi Laurencelle.
    10:08 Shaq MERASTY - 1:2

10:59
    Kanada nepolevuje, znovu uzavřela Finy v útočném pásmu, střelecky se zkoušel prosadit Fortier, neuspěl.

11:22
    Pukema si dobře naběhl mezi dva kanadské obránce a dostal pěknou přihrávku. Byl však obtěžován obráncem a nedokázal přesně zakončit. Po této akci se také poprvé ozývá hrstka finských fanoušků.

12:17
    Ale už je to o dvě branky, Kanada nadále potvrzuje roli favorita. MARCUS POWER dostal přihrávku zpoza branky a golfákem se trefil přesně do levého horního rohu, Kuru byl bez šance. Asistence: Kevin Reid, Danick Martel.
    12:17 Marcus POWER - 1:3

13:12
    Nepřesná rozehrávka Finů, hra se stěhuje znovu před Kura.

13:26
    Merasty dobře vystihl finskou rozehrávku, ale jeho střelu zblokovala obrana.

14:21
    Merasty je při chuti, znovu pálil, tentokráte z mezikruží a mimo.

14:35
    Ofsajd Kanaďanů.

15:00

Kanada vede po první třetině nad týmem Suomi 3:1. Finsko se sice dostalo v přesilovce zásluhou Aki Pietsala do vedení, ale javorové listy nepolevily z aktivní hra, která nakonec přinesla ovoce. Nejdříve se trefil z otočky Kelly, poté se mezi střelce zapsal přesnou ranou i Merasty a nakonec vymetl horní roh branky Power.

Další třetina začne přibližně v 14:36.

Střely na branku po první třetině:
    Finsko – 5
    Kanada – 10

15:01

15:24
    K odraženému balonku se dostal Sami Pietsalo, který ale nepropálil obranný blok javorových listů.

15:28
    Po buly střílel od modré Nieminen, ale Barlow jeho ránu viděl a tak neměl žádné problémy zasáhnout.

15:58
    Za finskou obranu se dostal William Marshall, zkoušel bekhendovou kličku, ale Kuru byl u tyčky včas.

16:18
    Barlow drží dvougólové vedení kanady. Udržel skákovou střelu před dorážejícím Sirkkalou.

16:28
    Další velká šance Finů! Barlow zasáhl, ale vůbec nevěděl, kam se míček odrazil. Dorážet mohl Sirkkala, ale branku netrefil.

16:51
    A tak javorové listy navyšují vedení! Při signalizovaném vyloučení měl před sebou volno KEVIN REID, který napřáhl a tvrdou střelou propál Kura mezi betony. Je to 4:1 pro tým Kanady. Asistence: Paul Kastas.
    16:51 Kevin REID - 1:4

17:41
    Finové se ale nehodlají vzdát, drželi Kanaďany téměr minutu pod tlakem, ale šance z toho nevznikla.

18:01
    Pohjola se snažil dosáhnout na přihrávku před brankou, to se mu nepovedlo.

19:07
    Kuha předvedl velkou chybu v obraně, naservíroval míček před branku Bradu Yetmanovi, který ztroskovtal na Kurovi, jenž se výborně přesunul. Yetman měl ještě jednu tutovku, ale zblízka přestřelil.

19:55
    Danick Martel to udělal skvěle, vytočil se před branku a z otočky zakončil. Jeho šanci znovu nadvakrát zlikvidoval Kuru.

20:15
    Vyloučení v týmu Finsko (Juvani – 2 min., sekání).

20:31
    Szolga netrefil branku a míček se odrazil až pryč z pásma.

20:40
    Power se dostal za obranu Finska, ale se svou střelou nad lapačku neuspěl, Kuru skvěle zasáhl.

21:22
    Martel neuspěl se svou kličkou a Finsko vyhazuje.

22:01
    Znovu Martel, tentokrát lépe. Střílel z úhlu, míček se odrazil směrem k Merastymu, který ale nedokázal přes finského obránce zakončit.

22:15
    Tým Suomi v plném počtu.

23:11
    Kanada si dělá co chce, Dylan Kelly si vyměnil míček s Laurencellem, první jmenovaný zakončil a Kuru míček vyrazil, ani nevěděl jak.

23:21
    Finové nevědějí, kam dřív skočit, až teď se osvobodili.

23:45
    Ale teď mají možnost přesilovky, Dentremont je vyloučen na dvě minuty za sekání.

23:55
    Skvělé blokovaní střely a kanada vyhazuje.

24:39
    Pukema zůstal volný mezi kruhy, ale míček netrefil.

24:56
    Barlow se skvěle přemístil proti střele Nieminena a připsal si důležitý zákrok.

25:11
    Další kanadský blok a javorové listy se znovu osvobodily.

25:44
    Kanada je v plném počtu.

25:49
    Barlow raději přikryl míček před dotírajícím Kangasem.

26:11
    Obrovská šance Finska! Kariniemi se dostal k odraženému míčku, který skákal před branku a bekhendem zády k brance se ho snažil dostat do sítě, Barlow vyrazil jeho střelu koncem betonu těsně mimo branku.

26:45
    Kanada se dostala z tlaku, ale Azevedo o míček přišel.

27:05
    Kevin Reid mohl přidat pátou branku Kanady, už dorážel do prázdné branky, ale naposledy mu zablokovali hokejku finští obránci.

27:36
    Javorové listy to ale nemusí vůbec mrzet! NATHAN YETMAN dostal od Dustina Kellyhopřihrávku za obranu, Kura si přehodil a pak zakončil do prázdné branky bekhendem. Velmi pěkný gól! Asistence: Dustin Kelly.
    27:36 Nathan YETMAN - 1:5

28:14
    Zakázané uvolnění Finska.

28:32
    Obránci Kanady se nedomluvili, kdo rozehraje míček a jeden vysekl hokejku druhému, pramení z toho tlak Finů.

29:06
    Ze kterého se ale Kanada dostala a Martel byl faulovaný. Nieminen dostává dvě minuty za podražení.

29:25
    Finská obrana sice zblokovala střelu, ale nedokázala se osvobodit.

29:58
    Těsně před sirénou vyprášili Kurovi betony Dustin Kelly a Brian Szolga.

30:00

Javorové listy ve druhé periodě dominovaly a zaslouženě navýšily skóre. Nejdříve se trefil při výhodě Kevin Reid, který propálil Kura mezi betony, poté Nathan Yetman dokázal přehodit finského brankáře. Kanada navíc půjde do třetí části ještě s výhodou přesilové hry, která bude trvat minutu a šest vteřin.

Třetí třetina začne přibližně v 15:12.

Střely na branku po druhé třetině:
    Finsko – 13
    Kanada – 22

30:01

30:33
    Javorové listy navyšují v přesilovce vedení už na 6:1! BRIAN SZOLGA dostal přihrávku a z pravého kruhu se trefil přesně do levého růžku, kde je dnes podruhé vymeteno. Asistence: Marcus Power, Jordan Escott.
    30:33 Brian SZOLGA - 1:6

31:17
    Nepřesná kanadská rozehrávka potrestána není, Nieminenova střela byla zablokovaná.

33:37
    Kuru kryje další velkou šanci Martela, který střílel z mezikruží.

35:32
    Po vyhraném vhazování vypálil od modré kanadský obránce Calin Wild, ale branku Finů netrefil.

36:24
    Hra je přerušena kvůli kanadskému ofsajdu.

36:24
    Martel vystihl finskou rozehrávkou a předložil míček před branku úplně volnému Dustinovi Kellymu, který trefil tyč!

36:51
    Aki Pietsalo to udělal skvěle, obhodil si obránce, šel sám na Barlowa, ale přestřelil.

37:02
    Vyloučení v týmu Kanada (Fortier – 2 min., podražení).

37:22
    Barlow výborně vyrazil výrážečkou tvrdou ránu Nieminena od modré a Kanada se osvobozuje.

38:04
    Barlow vyráží i další pokus Viitanena, ten to zkusil o chvíli později znovu, kanadská obrana míček srazila do ochranné sítě.

38:54
    Míček se nebezpečně odrazil po střele Viitanena, ale naštěstí pro Kanadu mimo branku javorových listů.

39:02
    Kanada hraje v plném počtu.

39:21
    Další střela Finů, tentokrát Uusimäkiho, skončila mimo branku.

40:14
    Bude se znovu vylučovat, na trestnou lavici usedne střelec čtvrtého gólu Kanady Kevin Reid, je vyloučen na dvě minuty za sekání.

40:30
    Kanada vyhazuje přes včechny čáry.

41:03
    Nahozený puk před branku se od Pukemy odrazil těsně nad kanadskou klec.

41:23
    Střela Viitanena prolétla těsně mimo kanadské branky.

42:14
    Další úspěšné kanadské bloky a javorové listy znovu vyhazují, následně se na hřiště vrátil i Kevin Reid.

42:54
    Martel se neudržel a příliš brzy přeběhl modrou čáru, ofsajd.

43:02
    Přihrávka, která půvedně směřovala na Dylana Kellyho propadla až k Laurencellovi, který sám před Kurem nedokázala zakončit dobře.

43:21
    Vyloučení v týmu Kanada (Merasty – 2 min. za sekání).

43:45
    Finsko hraje bez brankáře!

44:13
    Kanadské bloky znovu deptají Finy. Po jednom takovém se do úniku dostal DEREK GINGERA a do prázdné branky upravil skóre na 7:1 z pohledu Kanady. Bez asistence.
    44:13 Derek GINGERA - 1:7

44:42
    Viitanenova střela skončila sražená jen v ochranné síti.

Je konec, Kanada poráží Finsko 7:1. Ve třetí třetině ještě navýšil vedení v přesilovce přesnou ranou Szolga, poté v poslední minutě do prázdné branky Gingera. Kanada si připisuje do tabulky 3 body, celkově jich má 5 a je druhá, Finsko zůstává bez bodu.