Hongkong – Kajmanské ostrovy 3:4 (0:1 po s.s.) | Arménie – Haiti 0:1 (kon.) | Portugalsko – Švýcarsko 3:5 (kon.)
Finsko – Kanada 1:7 (kon.) | USA – Česko 3:2 (1:0 po s.s.) | Libanon – Bermudy 2:3 (kon.)
Slovensko – Řecko 3:1 (kon.)
Finsko
1:7 (1:3, 0:2, 0:2)
Kanada
Sobota 03.06.2017, 14:00 • Tipsport arena, Pardubice • Mistrovství světa mužů • Skupina A1

To je ode mě pro tuto chvíli vše, ale nikam neodcházejte, už za malou chvíli se vám z Pardubic přihlásíme znovu, a to z důlěžitého zápas Česko – USA, který začně v 16 hodin a 30 minut. Já děkuji za pozornost a u dalších onlajnů z hokejvalového mistrovství světa se těším na počtenou. (15:42:56)

Kanada – Shaq Merasty

Je konec, Kanada poráží Finsko 7:1. Ve třetí třetině ještě navýšil vedení v přesilovce přesnou ranou Szolga, poté v poslední minutě do prázdné branky Gingera. Kanada si připisuje do tabulky 3 body, celkově jich má 5 a je druhá, Finsko zůstává bez bodu.

44:42
    Viitanenova střela skončila sražená jen v ochranné síti.
    44:13 Derek GINGERA - 1:7

44:13
    Kanada právě vstřelila branku!
    Kanadské bloky znovu deptají Finy. Po jednom takovém se do úniku dostal DEREK GINGERA a do prázdné branky upravil skóre na 7:1 z pohledu Kanady. Bez asistence.

43:45
    Finsko hraje bez brankáře!

43:21
    Vyloučení v týmu Kanada (Merasty – 2 min. za sekání).

43:02
    Přihrávka, která půvedně směřovala na Dylana Kellyho propadla až k Laurencellovi, který sám před Kurem nedokázala zakončit dobře.

42:54
    Martel se neudržel a příliš brzy přeběhl modrou čáru, ofsajd.

42:14
    Další úspěšné kanadské bloky a javorové listy znovu vyhazují, následně se na hřiště vrátil i Kevin Reid.

41:23
    Střela Viitanena prolétla těsně mimo kanadské branky.

41:03
    Nahozený puk před branku se od Pukemy odrazil těsně nad kanadskou klec.

40:30
    Kanada vyhazuje přes včechny čáry.

40:14
    Bude se znovu vylučovat, na trestnou lavici usedne střelec čtvrtého gólu Kanady Kevin Reid, je vyloučen na dvě minuty za sekání.

39:21
    Další střela Finů, tentokrát Uusimäkiho, skončila mimo branku.

Matěj Vybíral

Branky a nahrávky: 4. A. Pietsalo (Nieminen, Sirkkala) – 7. Kelly (Merasty, Kastas), 11. Merasty (Laurencelle), 13. Power (Reid, Marte), 17. Reid (Kastas), 28. N. Yetman (Du. Kelly), 31. Szolga (Power, Escott), 45. Gingera

Finsko: Kuru (Kuusamo) – Ahola, Kuha, Nieminen, Uusimäki, Väänänen, J. Viitanen, L. Viitanen – Eskola, Juvani, Kangas, Kariniemi, Leppäniemi, Pelto-Arvo, A. Pietsalo, S. Pietsalo, Pohjola, Pukema, Siikavirta, Sirkkala
    Kanada: Barlow (Flores) – Azevedo, Babij, Fortier, Kastes, Marshall, O'Keefe, Szolga, Wild, B. Yetman – D'Abadie, Dentremont, Escott, Gingera, Du. Kelly, Dy. Kelly, Laurencelle, Marchuk, Martel, Merasty, Power, Reid, N. Yetman

Rozhodčí: Černý, Valachovič