Kanada – Velká Británie 11:0 (kon.) | Česko – Itálie 7:0 (kon.) | Slovensko – USA 1:3 (kon.)
Slovensko
1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
USA
Neděle 04.06.2017, 19:00Mistrovství světa žen • Skupina W

38:53
    Vyloučení v týmu Slovensko (Kapustová – 2 min., nedovolené bránění).

38:31
    Vyloučení v týmu USA (Aidonidisová – 2 min., vysoká hůl).
    36:55 DIXONOVÁ - 1:3

36:55
    USA právě vstřelily branku!
    Američanky dokázaly využít přesilovku. Narůstající slovenský tlak na vyrovnání svým přesným zásahem zkrotila LIANE DIXONOVÁ. Asistence: Karen Levinová, Rebecca Dobsonová

35:53
    Vyloučení v týmu Slovensko (Zuziaková – 2 min., zdržování hry).

34:10
    Jedna z hráček Slovenska se dostala do nepříjemného zranění. Byla to Barbora Gauríková, která zamířila do kabiny za asistence lékařů. Minimálně tento zápas pro ni skončil. Snad to nebude tak vážné.

34:10
    Už se delší dobu nehraje a rozhodčí čekají na něco, co se odehrává na střídačce USA. Nejspíše nějaké zdravotní komplikace.

33:17
    Harringtonová musí na trestnou lavici, a to je šance pro Slovensko na vyrovnání. Dostává dvě minuty za hrubost.

30:01
    Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Rišianová, přichází Zuziaková.
    27:12 KAPUSTOVÁ - 1:2

27:12
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Slovenky se radují a dávají důležitou branku do kabiny! Tohle pro ně bude jistě psychická vzpruha. Už to vypadalo, že se brankářka Spojených států dokáže vzchopit a podržet míček betonem u tyčky. To se ale nakonec nestalo, protože autorka slovenské branky JANA KAPUSTOVÁ byla důrazná a míček dokázala po zemi dopravit až do klece. Asistence: Petra Jurčová.

24:13
    Přesilovka pro Američanky. Lenka Krajňáková dostává trest za vysokou hůl.

23:55
    Erica Simpsonová a její veliká šance z levého kruhu, po které to v hale jen zahučelo. Američanka jen těsně minula spojnici, tohle mohla být krásná branka, kdyby míček zamířil o pár centimetrů níže.
    22:30 DIXON - 0:2

22:30
    Stejně jako v první třetině, také nyní se branky dočkaly hráčky Spojených států. Je pravda, že si to zasloužily, protože několik posledních minut mají herně navrch. A teď už také výsledkově. Gól mohla po krásné ráně do horní poloviny zařízení oslavit hráčka LIANE DIXONOVÁ. Možná měla i trošku štěstěny. Asistence: Rebecca Dobsonová.

20:57
    A teď to dokonce vypadalo, že na druhé straně zazvonila tyčka. Brankářka Rišianová vůbec nevěděla, kam vypálený míček zamířil.

18:24
    A další dvě velké šance hostujícího celku. Teď je Slovensko ve své třetině po velkým tlakem.

17:42
    Na trestnou lavici půjde slovenská hráčka. Je to Denisa Lalíková, která se provinila sekáním. Je tu tedy další přesilovková možnost pro USA:

13:54
    Po vyrovnání sil se hra přesunula před branku Rišianové, kterou se snaží Američané zdolat. Slovenská obrana jim však nic takového nechce dovolit, naopak sama chce nasměrovat svůj tým do útoku.

13:36
    Vyloučení v týmu Slovensko (Záborská – 2 min., nedovolené bránění).

12:16
    Vyloučení v týmu USA (Reddingotonová – 2 min., nedovolené bránění).

11:01
    Vyloučení v týmu USA (2 minuty pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů na hřišti). Trest odpyká Dixonová.
    STEADMANOVÁ - 0:1
    08:45 STEADMANOVÁ - 0:1

08:45
    Je tu první branka utkání a oslavovat ji mohou hokejbalistiky Spojených států. Z ničeho nic se hosté dočkaly přečíslení tři na dva, což slovenskou obranu očividně rozhodilo. Z pravého kruhu potom celkem nekompromisně míček do sítě poslala Američanka TAYLOR STEADMANOVÁ, která tedy otevírá skóre. Bez asistence.

06:13
    Vyloučení v týmu USA (Wildeová – 2 min., nedovolené bránění).

01:41
    První vyloučení zápasu, přesilovku si zahrají USA. Kinga Horváthová dostává dvě minuty za hrubost.

01:25
    Tři zákroky po sobě od Rišianové, která musela řešit problémy na svém brankovišti. Byla to Bitlerová, kdo se ji snažil natřikrát prostřelit. Ale ani jednou to nedokázala.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 28. Kapustová (Jurčová) – 9. Steadmanová, 23. Dixon (Dobsonová), 37. Dixonová (Levinová, Dobsonová)

Slovensko: Rišianová (31. Zuziaková) – Záborská, Frühauf, Horváthová, Lalíková, Pravlíková, Gaborčíková, Žitňanská, Kežmarská – Kapustová, Jurčová, Ihnaťová, Vargová, Gauríková, Kochanová, Krajňáková, Dzurinová, Vršková, Görögová, Gajdošová, Stašová, Finďová, Kľučiková
    USA: Bekkeringová (Glistaová) – Mooreová, Wildeová, Cabanová, Levinová, Meslarová, Harringtonová, McCuenová – Pfundtová, Foleyová, Dobsonová, Fradeová, Aidonidisová, Stewartová, Bitlerová, Bronsonová, Dixonová, Simosonová, Steadmanová, Strohmierová, Reddingtonová

Rozhodčí: Lamontová, Vokálová