Bermudy – Hongkong 0:3 (kon.) | Arménie – Libanon 5:2 (kon.) | Řecko – Finsko 4:0 (kon.)
Francie – Kajmanské ostrovy 5:3 (kon.) | Haiti – Velká Británie 4:1 (kon.) | Česko – Portugalsko 1:0 (kon.)
USA – Itálie 7:4 (kon.)
USA
7:4 (2:0, 3:2, 2:2)
Itálie
Pondělí 05.06.2017, 22:20 • Tipsport arena, Pardubice • Mistrovství světa mužů • Skupina A2

44:46
    Itálie právě vstřelila branku!
    A další gól Itálie. Boj v rohu hřiště dopadl lépe pro Italy, k míči se dostal MARCO CERONE, který z blízkosti dokázal překonat Sheehana. Asistence: Alberto Fiore, David Peragine
    43:29 D´ELIA - 7:3

43:29
    Italové přeci jen snižují na rozdíl čtyř branek. Po zmatcích před brankou dokázal míček do branky doklepnout VINCENZO D´ELIA. Asistence: John Divizio
    38:40 ZIMMICK - 7:2

38:40
    USA právě vstřelily branku!
    Pouhých 50 vteřin a další gól Ameriky. Míč dostal v levém kruhu před brankou Bobby Housser, který parádně našel backhandem na pravé straně RICKA ZIMMICKA, který lehce zakončil. Asistence: Bobby Housser, Jonny Ruiz
    37:50 MERCHANT - 6:2

37:50
    Jedna z prvních šancí Američanů a první gól v závěrečné třetině. JOSH MERCHANT dostal míč na levé straně, navedl si ho do středu a vystřelil přesně k tyči. Asistence: Cody Warila, Jorden Senecal

35:44
    Od modré čáry se dostal ke střele Mike Antoniali, bohužel pro Italy trefil pouze břevno americké branky!

34:28
    Jeden trest končí, druhý začíná. Warila odchází z trestné lavice a nahradí ho Michael Bayne, který si odsedí dvě minuty za hákování.

33:40
    Italové málem vstřelili branku, míč jen tak poskakoval na brankové čáře, rozhodčí rozpažil podruhé v tomto zápase.

32:28
    Amerika bude hrát v oslabení. Cody Warila dostal dvě minuty na trestné lavici za sekání.

30:01
    Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Cusimano, přichází Bernardo.
    29:29 D´ELIA - 5:2

29:29
    Italové vyrovnávají minutu a dvanáct sekund po gólu Američanů. Po levé straně se unikl přes obránce VINCENZO D´ELIA, který zakončil přesně do pravého horního rohu branky. Asistence: Michael Verrelli.
    28:37 SENECAL - 5:1

28:37
    Spojené státy se dostávají do vedení o čtyři branky. Patnáct vteřin zbývalo do konce přesilovky, Daugherty našel JORDENA SENECALA, který zakončil přesně. Asistence: Andrew Hildreth a Jim Daugherty

26:52
    Itálie bude znovu hrát ve čtyřech. Marco Cerone dostal dvoumintový trest za sekání.

24:08
    Vyloučení v týmu Itálie (Peragine – 2 min., napadení).
    23:27 GREGORY - 4:1

23:27
    Ani ve čtyřech hráčích nemají Američané problém! Jeden z obránců Itálie špatně přihrál, míč si vzal STEVE GREGORY, který zakončil jeden na jednoho proti Cusimanovi.
    22:56

22:56
    Tým Itálie vstřelil branku, gól však nemohl být uznán, branka nebyla ve své pozici v momentě když míč přešel přes brankovou čáru.

22:31
    17 vteřin po vstřeleném gólu jde Amerika do čtyř hráčů, Hackett dostal dvě minuty za sekání.
    22:14 HILDRETH - 3:1

22:14
    Američané přesilovku proměňují a ujímají se znovu dvougólového vedení. ANDREW HILDRETH napřáhl ke střele od modré čáry, Cusimano míč neviděl přes útočníka stojícího před ním a míč nezachytil. Asistence: Bill Sulivan

21:26
    Michael Verrelli si odsedí druhý trest v tomto zápase, znovu za hrubost.
    16:50 PAGENDAM - 2:1

16:50
    Italové překvapivě snižují na 1:2! Alberto Fiore našel TANNERA PAGENDAMA, který zakončil přesně! Asistence: Alberto Fiore
    13:22 Senecal nedokázal překonat brankáře

13:22
    Velká šance Ameriky. Senecal se dostal ke střele z levé strany, Cusimano chytl, k dorážce se poté dostal Sullivan, ten trefil jen ležícího brankáře.

06:05
    Menší komplikace pro Spojené státy, vyloučen je na dvě minuty Michael Hickey za hrubost.

03:18
    Tohle rozhodně není start, který si Italové přáli. Po dvou obdržených brankách jde na trestnou lavici Michael Verrelli za hrubost.
    01:18 SCHLEGEL - 2:0

01:18
    Uplynulo 45 sekund a Amerika se trefuje znovu! Italská obrana neustála ani druhý útok Spojených států v utkání. Ruiz přihrál míč na DENNYHO SCHLEGELA, který překonal Cusimana. Asistence: Jonny Ruiz
    00:33 GREGORY - 1:0

00:33
    Pouhých třicet sekund stačilo Spojeným státům, aby vstřelily první branku! Hildreth založil útok od vlastní branky. Míč dostal Cody Black, na levé straně obdržel přihrávku STEVE GREGORY, který dokázal zakončit. Asistence: Cody Black

David Klier

Branky a nahrávky: 1. Gregory (Black), 2. Schlegel (Ruiz), 23. Hildreth (Sulivan), 24. Gregory, 29. Senecal (Daugherty, Hildreth), 38. Merchant (Warila, Senecal), 39. Zimmick (Housser, Ruiz) – 17. Pagendam (Fiore), 30. D´Elia (Verrelli), 44. D´Elia (Divizio), 45. Cerone (Fiore, Peragine)

USA: Sheehan (Erb) – Bayne, Hildreth, Caron, Carter, Defazio, Liebers, Zimmick – Housser, Ruiz, Schlegel, Black, Daugherty, Gregory, Hackett, Hickey, Kiesel, Merchant, Petito, Senecal, Sullivan, Warila, Wilson
    Itálie: Cusimano (31. Bernardo) – Verrelli, Divizio, Ferilisi, Fiacconi, Musto, Antoniali, Cerone, Colin Di Giacomo – Pulicicchio, Fiore, Phil Di Giacomo, Bernardo, Bowers, Velenosi, Peragine, Bonanno, Carroccia, Pagendam, Dentamaro, D´Ettore, Novielli, D´Elia

Rozhodčí: Berezitzky, Skrobak