Bermudy – Hongkong 0:3 (kon.) | Arménie – Libanon 5:2 (kon.) | Řecko – Finsko 4:0 (kon.)
Francie – Kajmanské ostrovy 5:3 (kon.) | Haiti – Velká Británie 4:1 (kon.) | Česko – Portugalsko 1:0 (kon.)
USA – Itálie 7:4 (kon.)
Haiti
4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Velká Británie
Pondělí 05.06.2017, 20:00 • Malá hala, Pardubice • Mistrovství světa mužů • Skupina B3

Ode mne je to dnes vše, těším se u dalších hokejbalových přenosů na počtenou, (21:44:12)

Haiti si došlo pro vybojované, ale přesto zasloužené vítězství. Byť výsledek vypadá jednoznačně, na ploše Malé Haly tomu tak rozhodně nebylo.

Nejlepší hráči zápasu:

HAI: Alex Paul
    GBR: Miroslav Adamec

44:47
    Haiti ve čtyřech hráčích.

44:39
    Při jednom z posledních útoků bylo Haiti zachyceno v ofsajdu.

44:30
    Velká Británie v plném počtu.

44:17
    Vyloučení v týmu Haiti (Plaisir – 2 min., držení protihráče).

43:37
    Haiti se také snaží prosadit. Britové je však zastavili na modré čáře a vrátili zpět za bránu.

43:09
    Vyrovnání sil na hřišti přineslo nový útok Velké Británie. Adam Hagg se však ocitl v sevření dvou protihráčů, tudíž v akci nijak nemohl pokračovat.

42:47
    Vyloučení v týmu Haiti (Paul – 2 min., nedovolené bránění).

42:30
    Vyloučení v týmu Velká Británie (Tulip – 2 min., vysoká hůl).

41:54
    I Craig Pearce se musel protáhnout. Hráči Haiti však i díky vysokému vedení nemysleli příliš komplikovanou střelu, se kterou by měl gólman Britů problém.

40:49
    Haiti v plném počtu.

40:26
    Británie opět útočí. Postupnými přihrávkami se snaží dostat k brance Régiste-Augustina, před kterým však stojí dvoučlenná ochranka z řad haitské obrany.

39:26
    Vojtech Kristof vypustil puk směrem k modré čáře, na které však byla vystavena zeď ze hráčů obou týmů.

38:49
    Vyloučení v týmu Haiti (Morne – 2 min. + 10 minut osobní trest, zásah do oblasti hlavy a krku). Menší trest odpyká Siméon.

38:45
    Zach Wilson tělem odstavil hráče Haiti od míčku, akci však do konce dotáhnout nemohl, neboť sám přišel brzo o míč.

37:13
    Obránce Haiti rozehrál pasem přes půlku délky hřiště do středu hřiště Johnny Tulip a za ním Patrick Chery. Tulip byl sice u míčku první, Chery mu však celkem okamžitě vypíchl.

35:51
    Haiti právě vstřelilo branku!
    Té další už však neodolal. Po chybě v rozehrávce Britů se k míčku dostal EDDY NADEAU, který bez rozmyslu a okamžitě uklidil míček za záda zmateného Craiga. Bez asistence

35:26
    Další střela na Craiga Pearce. S tou si však dokázal i pro tentokrát poradit.

35:01
    V rohu kluziště se snaží Haiti napadat Brity pronikající do jejich obranného pásma.

34:45
    Velká Británie hraje v plném počtu.

34:00
    Haiti se snaží kombinovat v útočné třetině, Naráží však na dobře postavený čtverec britské obrany, který je všude a nikde.

33:23
    Velká Británie se snaží bránit tým Haiti na přechodu do útočného pásma. Což se ji zatím celkem daří, přestože se Haiti povedlo do útočného pásma vstoupit.

33:06
    Haiti se pokoušelo o rozehrávku, která se však změnila v zakázané uvolnění.

32:45
    Vyloučení v týmu Velká Británie (Wilson – 2 min., podražení).

32:44

32:39
    Haiti ve výhodě vytlačilo Brity do obranného pásma.

31:22
    Scott Wright běžel nikým nehlídán přes celé hřiště a nakonec se dostal i k zakončení. Úspěšné však nebylo.

30:44
    Vyloučení v týmu Haiti (Lamy – 2 min., nedovolené bránění).

30:07
    První útok třetí třetiny podnikl tým Velké Británie, který se i dostal do zakončení. Pro brankáře Haiti však nečinilo nijak velký problém.

30:01

Druhá třetina přinesla podobný obraz hry jako první. Oba týmy se tlačily na bránu, měly hodně střeleckých pokusů, též ale i hodně vyloučení.

30:00

29:44
    Haiti bylo vytlačeno z útočné třetiny a Velká Británie se i v posledních momentech snaží rozehrát.

29:39
    Akce Haiti vedla k zakázanému uvolnění.

29:19
    Vyloučení v týmu Haiti (Plaisir – 2 min., sekání).

29:12

28:45
    Hayden Johnson nahodil z čáry středního pásma míček obloukem do útočného pásma.

28:15
    Pearce přidržel míček lapačkou pro Reece Bulla.

27:32
    Haiti se momentálně musí bránit, neboť Britové se v plné síle nastěhovali do jejich útočného pásma, kde se snaží dělat celkem rozruch. Žádnou opravdovou šanci si ale nepřipsali.

27:12
    Vyloučení v týmu Haiti (Plaisir – 2 min., vysoká hůl).

26:50
    Charles-Alex Plaisir nebyl dlouho schopen nikomu přihrát, neboť byl držen u mantinelu v sevření třech Britů.

26:29

25:56
    Haiti bylo vytlačeno z útočné třetiny, hráči šli tedy vystřídat a do útoku se vydala nová pětka.

24:40
    I když má Velká Británie početní nevýhodu, je momentálně tím týmem, který útočí. Lincy Régiste-Augustin se musel po delší době klidu znovu protáhnout, ovšem napětí zvládl s přehledem.

24:29
    Vyloučení v týmu Velká Británie (Cooke – 2 min., sekání).

24:23
    Excelentní zákrok Craiga Pearce. Proti němu rozjetému Charlesovi Lamemu doslova vzal míček od hokejky a i přes strkanici před brankovištěm jej dokázal udržet.

23:35
    Zpoza brány je zakládán nový útok Haitského týmu, který však nepřešel přes modrou čáru.

23:22
    Británie lehce zmírnila napětí přechodem s míčkem na druhý konec hřiště. Velmi rychle se však musela vracet zpět.

22:33
    Daniel Vérician nestihl přihrávku ze středního pásma, ta pak prolétla do rohu, kde se ji stejně zmocnil Vérician.

21:17
    Do přečíslení se dostal britský útok a akce vypadala velmi nadějně. Haiti se však dokázalo rychle vrátit a narušit její průběh, to však neznamená že míček tento prostor opustil.

20:03

20:03
    Což se jim záhy podařilo a využívají další přesilovku. Po delší kombinaci vypálil tvrdě ALEX PAUL, brankář se proti jeho střele jen ohlédl. Asistence: Patric Raphael, Billy Cherubin

19:15
    Tato přesilovka Haiti vypadá úplně stejně jako všechny přesilovky přechozí. Haiti se drží po vnějším obvodu útočné třetiny a hledá vhodné postavení ke střele.

18:50
    Vyloučení v týmu Velká Británie (Ellard – 2 min., nedovolené bránění).

18:04

18:00
    Billy Cherubin byl obrán o míč v souboji na modré čáře.

17:32
    Haiti zavřelo Brity v obranné třetině a před jejími zraky hledá ideální rozestavení ke střele na Craiga Pearce.

17:22

16:36
    Pierre-Jerry Benel proběhl středem hřiště stíhán některým z protihráčů. Dostal se ale i do zakončení, v němž selhal.

16:04
    Vyloučení v týmu Velká Británie (Morrison – 2 min., hákování).

15:40
    Británie se tlačí do koncovky, kdežto Haiti se ji snaží vytlačit z útočného pásma. Jednoznačně úspěšnější je tým z Karibiku.

15:22
    Vyloučení v týmu Haiti (Cherubin – 2 min., držení protihráče).

15:05
    Odehráno pět vteřin druhé třetiny a už tu máme ofsajd. Po něm se Haiti vrhlo do útoku.

15:01

První třetina dnešního zápasu přinesla velké množství střeleckých příležitostí na obou stranách, z nichž některé byly i využity. Jak už bývá v malé hale dnešním dnem zvykem, tak zápas byl bohatý i na vyloučení.

15:00

14:56

14:35

14:28
    Velká Británie se usilovně a úspěšně brání.

14:12
    Tom Cole procházel s podporou Zacha Wilsona do přečíslení tři na dva. Zákonitě o míč přišel a do útoku se opět vydalo Haiti. To však bylo velmi rychle přistihnuto v ofsajdu.

13:47
    Na druhé straně byla akce pro změnu zastavena ofsajdem.

13:07
    Po vyrovnání sil se hra přesunula po delší době před Régiste-Augustina, stejně rychle však byla navrácena zpět k Pearcovi. Zde se Haiti snažilo vybojovat co nejvíc šlo, avšak útočící hráč se postavil do brankoviště.

12:56

12:50
    Haiti se snaží využít i tuhle přesilovku. Pokud se však odhodlají ke střele přímo na brankáře, je tato Craigem Pearcem zastavena.

12:35
    Vyloučení v týmu Velká Británie (Tulip – 2 min., podražení).

12:28

12:00
    Haiti se snaží ostřelovat britskou bránu, což se jim ne úplně daří. Britská obrana si dává ve vlastním obranném pásmu celkem pozor.

10:55

10:28
    Vyloučení v týmu Velká Británie (Bull – 2 min., nedovolené bránění).

10:02
    Velká Británie právě vstřelila branku!
    Přestože Velká Británie již neměla dvojnásobnou přesilovku, dokázala se prosadit. V rychlosti vzájemných přihrávek se nemohl Régiste-Augustin zorientovat a uvolnil SCOTTU ELLARDOVI celou bránu. Asistence: Vlad Porubsky, Chrissy Morrison

09:36
    Vyloučení v týmu Velká Británie (Graham – 2 min., nedovolené bránění).

09:33
    Velká Británie ve dvojnásobné přesilovce se snaží vehementně útočit.

08:55
    Vyloučení v týmu Haiti (Fils-Aimé – 2 min., vysoká hůl).

08:51
    Vyloučení v týmu Haiti (Nadeau – 2 min., krosček).

07:56
    Další povedená kombinační akce mezi Billym Cherubínem a PATRICKEM CHÉRYM, kteří si společně obhodili gólmana Pearce, tak aby neměl možnost jakkoli zasáhnout. Chéry poté míč doklepl do prázdné branky. Asistence: Billy Cherubin

07:13
    Scott Elliard upadl při pokusu vystřelit z otočky v sevření dvou protihráčů a jednoho spoluhráče.

06:45
    Velká Británie se posléze dostala až za vlastní branku, odkud se nikým nehlídaná vydala na trnitou cestu k druhému gólmanovi.

05:54
    Eddy Nadeau na modré čáře zastavil míč a jeho vyhozením uchránil obranné pásmo svého týmu před britským náporem.

05:09
    Reece Bull založil nový útok Haiti, který dokončil Patric Raphael přízemní střelou přímo do náruče Craiga Pearce.

04:09
    Joe Cooke se snažil tvrdě nahodit míč na branku Régiste-Augustina. Míček však pouze proletěl vedle ní a odrazil se o mantinel.

04:04
    Druhý icing v krátkém okamžiku, který ukončil i druhou akci Velké Británie.

03:46
    Hráči Haiti pro zmírnění napětí vyhodili míč na zakázané uvolnění.

03:03
    Miroslav Adamec se snažil sám dostat ke střele. Objel si kolem dvou protihráčů, poté vystřelil na Lincyho Régiste-Augustina. Ten jeho střelu zakryl lapačkou.

02:36
    Haiti nepolevuje v náporu, jejich nynější akce však byla zastavena ofsajdem.

01:45
    Velmi rychle využitá přesilovka Haiti! Po krátké kombinaci na útočné třetině se dokázal bleskovou narážečkou prosadit PAUL-ARTHUR PLAISIR. Asistence: Rubens Morne

01:15
    Vyloučení v týmu Velká Británie (Johnson – 2 min., podražení).

01:00
    Rozehrávka Haiti zpoza vlastní branky vedla k průniku až do útočného pásma.

00:03
    Úvodního útoku zápasu se chopilo Haiti, které se rychle napresovalo do útočné třetiny, z ní však stejně rychle bylo vytlačeno.

00:01

Haiti: Registé-Augustin (Province) – Achille, Aimé, Décosse, Fils-Aimé, Gabriel, Kender Channon, Morne, Nadeau, Siméon – Benel, Dorneval, Cherubin, Chéry, Jean-Denis, Lamy, Meroné, Morne, Paul, C.A. Plaisir, P-A. Plaisir, Raphael, Véricain

Velká Británie: Pearce (Marchetti) – Adamec, Cooke, Gaunt, Graham, Hirst, Johnson, Tulip, Wilson, Wright – Brown, Bull, Cole, Ellard, Ferrington, Hagg, Kristof, Morrison, Mort, Porubsky, Slack

Rozhodčí: Valachovič, Varca.

Dosavadní výsledky Velké Británie na tomto šampionátu:

1.6.: Francie – Velká Británie 4:3
    Branky a nahrávky Velké Británie: 11. Ellard (Graham, Porubsky), 23. Porubsky (Morrison), 39. Brown (Johnson, Mort)

2.6.: Velká Británie – Libanon 2:1
    Branky a nahrávky Velké Británie: 23. Wilson (Wright, Kristof), 30. Wright (Bull)

4.6.: Velká Británie – Bermudy 5:3
    Branky a nahrávky Velké Británie: 12. Morrison (Kristof), 26. Cole (Morrisson), 29. Morrison (Cooke), 34. Adamec (Wilson, Porubsky), 36. Morrison (Wright)

Dosavadní výsledy Haiti na tomto šampionátu:

1.6.: Kajmanské ostrovy – Haiti 5:7
    Branky a nahrávky Haiti: 8. Benel (Lamy), 11. Raphael (Paul, Décosse), 14. Aimé (Fils-Aimé, Raphael), 29. Paul (Nadeau), 31. Décosse (Plaisir, Chéry), 32. Chéry (Jean-Denis), 43. Fils-Aimé.

3.6.: Arménie – Haiti 0:1
    Branky a nahrávky Haiti: 4. Morne (Plaisir)

4.6.: Haiti – Hongkong 6:2
    Branky a nahrávky Haiti: 7. Paul (Raphael, Cherubin), 15. Ch. A. Plaisir (P-A. Plaisir), 24. Cherubin (Fils-Aimé, Aimé), 25. P-A. Plaisir (Ch. A. Plaisir), 39. Ch. A. Plaisir (P-A. Plaisir, Décosse), 45. Jean-Denis (Kender Charron, Achille)

Zdravím z mistrovství světa v hokejbalu u prvního duelu obou dnešních soupeřů, Haiti a Velké Británie v bojích o titul skupiny B. Haiti má díky výsledkům ze skupiny tříbodovou výhodu a je rozhodně favoritem dnešního utkání, ovšem Velká Británie též není bez šance.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Vít Trubička

Branky a nahrávky: 2. Plaisir (Morne), 8. Chéry (Cherubin), 21. Paul (Raphael, Cherubin), 36. Nadeau – 11. Ellard (Porubsky, Morrison)

Rozhodčí: Valachovič, Varca