Slovensko – Velká Británie 4:0 (kon.) | Itálie – Kanada 1:4 (kon.) | USA – Česko 0:3 (kon.)
Slovensko
4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Velká Británie
Úterý 06.06.2017, 11:30Mistrovství světa žen • Skupina W

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.

Zdravím a vítám všechny příznivce hokejbalu u utkání ženské částí turnaje mezi Slovenskem a Velkou Británií.

Slovensko

Slovenky mají za sebou tři vyrovnaná utkání. Nejprve dokázaly porazit ve vyrovnaném souboji Kanadu 2:1. Poté nestačily na americký výběr, kterému podlehly 1:3. V zápase proti české reprezentaci podaly soustředěný defenzivní výkon a prohráli 1:2 na nájezdy.

Hráčkám Velké Británii první dvě vystoupení na mistrovství světa vůbec nevyšly. Po dvou prohrách 0:10 a 0:11 od Česka, respektive Kanady byly na posledním místě základní skupiny. Poté se ale dokázaly zvednout a v těsném souboji porazily hokejbalistky z Itálie 1:0.

Slovensko: Tomčíková (Zuziaková) – Záborská, Frühauf, Horváthová, Lalíková, Pravlíková, Haborčíková, Žitňanská, Kežmarská – Kapustová, Jurčová, Ihnaťová, Vargová, Gauríková, Kochanová, Krajňáková, Dzurinová, Vršková, Görögová, Gajdošová, Stašová, Finďová, Kľučíková

Velká Británie: Quigleyová (Jacksonová) – Pearceová, Loweová, Croxallová, Serrelová, Hehirová, Painteraová, Howellová, Masonová – Kasnerová, Campbellová, Williamsová, Murdochová, Townsová, Hopkinsová, Craigheadová, Parkerová, Cugliettaová, Taylorová, Laingová, Culshawová..

00:01

00:40
    Murdhocová se pokusila vyhodit míček, ale se svou snahou úspěšná nebyla.

01:12
    Tentokrát už Britky vyhazují. Míček byl tečovaný, takže zakázané uvolnění se nepíská.

02:04
    Hned od úvodních minut se naplňuje očekávaný scénář zápasu. Slovenky tlačí na soupeřky a ty se jen zuby nehty brání.

02:25
    Hráčka Slovenska Lenka Krajňáková si ošklivě poranila pravou nohu a musí být odnesena ze hřiště.

03:25
    Střela od modré o v podání Lucie Záborské branku netrefila.

04:48
    Střelecký pokus Michaely Vrškové dokázala brankářka Británie Quigleyová vyrazit.

05:17
    Na druhé straně vystřelila Stephanie Townsová a Tomčíková v brance Slovenska si připsala první zákrok utkání.

06:42
    Zatím v největší šanci Slovenek se ocitla Martina Stašová. Tváří v tvář brankářky Quigleyové ovšem neuspěla.

07:07
    Další perfektní zákrok Megan Quigleyové. Ta zatím drží svůj tým nad vodou.

08:09
    Hráčkám Velké Británie se přeci jen podařilo otupit úvodní tlak Slovenek a nyní jsou v útočném pásmu.

09:04
    Slovenky si zahrají první přesilovku. Za nepřiměřenou hru tělem je vyloučena Howellová.

10:27
    Hráčky Velké Británie se zatím úspěšně brání, do konce jejich oslabení už zbývá jen necelá minuta.

10:56
    Britkám se podařilo vyhodit míček a budou moci vyměnit své síly na ledě.

11:23
    Hokejbalistky Velké Británie jsou již sice kompletní, ale dál se musí bránit tlaku Slovenek.

12:01
    V souboji dvou hráček s číslem 91 na dresu byla úspěšnější Slovenka Žitňanská a Hopkinsovou za brankou SLovenska k míčku nepustila.

12:30
    Slovenská brankářka dokázala chytit střelecký pokus Hopkinsové.

13:08
    Becky Kasnerová vystihla rozehrávku Slovenek a ne chvíli jim sebrala míček. Pak jej ovšem sama také ztratila.

14:08
    Po vyhození Slovenek z obranného pásma se míček dostal mezi střídačky, vhazovat se bude ve středním pásmu.

14:17
    Velká Británie hraje v posledních minutích první třetiny velmi dobře. Nyní donutila brankářku Quigleyovou k zákroku lapačkou.

15:00

První třetina skončila, gól diváci v malé hale v Pardubicích neviděli. V úvodu zápasu měly Slovenky převahu znásobenou i přesilovou hrou. Tu však nevyužily a poté začínaly své schopnosti ukazovat i hráčky Velké Británie. I slovenská brankářka Tomčíková předvedla dobrou práci a udržela čisté konto.

15:01

15:37
    Stašová se natahala po míčku před brankou, ale nedosáhla na něj, takže mohla zůstat Quigleyová v klidu.

16:38
    Střela obránkyně Pearceové byla zablokovaná obranou Slovenska.

17:16
    Po zakázaném uvolnění se hra přesune před branku Británie.

17:40
    Zatím nejblíže gólu byly v dosavadním průběhu zápasu Slovenky. Silvia Kochanová z dobré pozice trefila břevno branky Velké Británie.
    17:40

18:48
    Stephanie Townsová nahazovala míček z rohu hřiště na bránu, ale žádnou ze svých spoluhráček tam nenašla.

19:40
    Ze zajímavé pozice před brankou minula Finďová. Po ní se ještě do šance dostala Vršková a tu už vychytala skvělým zákrokem Quigleyová.

20:04
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Slovenky vytvořily radostný hlouček, konečně se jim povedlo překonat brankářku Quigleyovou. Z pravého kruhu vystřelila DIANA GÖRÖGOVÁ a míček zapadl do sítě. Bez asistence.
    20:04 GÖRÖGOVÁ - 1:0

21:52
    Slovenky pokračují v tlaku. Střela Pravlikové byla zablokovaná obranou soupeřek.

23:16
    Přesilovka pro Slovensko. Na trestnou lavici se už usadila Joy Craigheadová za krosček.

23:44
    Od modré čáry vystřelila Iveta Frühauf, Quigleyová dokázala zasáhnout betonem.

24:31
    Kežmarská se pokoušela zakončit z prostoru mezi kruhy, to jí ale těsná obrana Britek neumožnila.

25:15
    Ještě v oslabení vystřelila z pravého kruhu Stephanie Townsová. Tomčíkova míček dokázala vyrazit.

26:07
    Slovenky zdvojnásobují své vedení. Z hranice levého kruhu vypálila SILVIA KOCHANOVÁ a míček i přes teč brankářky Quigleyové zapadl do brány. Asistence: Gabriela Žitňanská.
    26:07 KOCHANOVÁ - 2:0

27:15
    Zakázané uvolnění Velké Británie vrací hru zpět před Quigleyovou.

27:25
    Situace se opakuje, Britky opět vyhodili míček přes všechny čáry.

27:43
    Z pravé strany střílela Hazel Taylorová a Zuzana Tomčíková musela předvést velmi dobrý zákrok, aby si udržela čisté konto.

29:06
    Velká Británie stále vyhazuje míček a snaží se už do konce třetiny neinkasovat.

29:53
    Střela Denisy Lalíkové z velké dálky byla nepřesná.

30:00

Také druhá třetina je už za námi. V té jsme se dočkali i branek, přičemž obě padly do branky Velké Británie. Nejprve se ve 21. minutě prosadila Görögová, o šest minut později na ni navázala Kochanová. Velká Británie sice také měla své šance, ale jinak byla větší část třetiny zatlačena do defenzívy.

30:01

30:27
    Z pravé strany vypálila Martina Záborská, Quigleyovou překonat nedokázala.

31:12
    Střela po zemi od Finďové brankářce Velké Británie starosti nenadělala.

32:25
    Megan Quigleyová přikryla míček pod svou výstroj a přerušila tak na chvíli tok zápasu.

33:03
    Po nepřesném založení útoku od Slovenek se píská zakázané uvolnění.

33:46
    Slovenské hráčky ani ve třetí třetině nepolevují ve své aktivitě, zatím se jim však nepovedlo najít recept na Quigleyovou.

34:29
    Britky obloučkem vyhodily míček ze třetiny a můžou znovu zformovat své obranné šiky.

35:36
    Becky Kasnerová zavezla míček do útočné třetiny hřiště, pak jej ovšem ztratila, aniž by alespoň zkusila vystřelit.

36:59
    Velká Británie poslední minutu drží těžiště hry poměrně daleko od své brány. Zároveň se jí ale nedaří dostat se do střeleckých pozic.

37:44
    Nyní se Britky ubránily jen za cenu zakázaného uvolnění.

37:47
    Ta branka dlouho visela ve vzduchu a nyní na ní opravdu došlo. Z levé strany vypálila BARBORA GAURÍKOVÁ a míček si našel cestu za záda Guigleyové. Bez asistence.
    37:47 GAURÍKOVÁ - 3:0

38:25
    Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Tomčíková, přichází Zuziaková.

39:11
    Míček opustil hrací plochu. Bylo to ale s tečí, takže se vylučovat nebude.

39:25
    Slovenská radost může vypuknout už počtvrté v zápase a odpor Britek je nejspíš definitivně zlomen. Od modré vypálila GABRIELA ŽITŇANSKÁ a i s přispěním teče míček nakonec skončil za brankovou čarou. Bez asistence.
    39:25 ŽITŇANSKÁ - 4:0

40:40
    Zakázané uvolnění Slovenek přenese hru před Zuziakovou.

41:32
    Hráčky Velké Británie se pokouší alespoň o čestný úspěch v podobě jedné střelené branky. Nicméně zatím to vypadá, že ani to se jim dnes nepovede.

43:02
    Střela Abigail Culshawové byla málem tou, která konečně mohla rozjasnit úsměvy Britek. Nakonec však ani tenhle pokus v brance nekončil.

43:51
    Po přihrávce rukou rozhodčí vykazují hru do středního pásma.

44:04
    Došlo ke srážce dvou hráček a rozhodčí budou vylučovat. Na trestnou lavici posílají Patricii Dzurinovou za napadení.

44:37
    Slovenky vyhazují míček do bezpečí a už se pomalu mohou chystat oslavit své vítězství.

Zápas skončil podle předpokladů jistým vítězstvím Slovenska. Velká Británie neodehrála špatné utkání, ale její hráčky prostě výkonnostně na jejich slovenské soupeřky nestačily.

Nejlepší hráčky obou týmů:

Slovensko: Diana Görögová
    Velká Británie: Hazel Taylor

To je už ode mě pro tento zápas vše, budu se těšit zase u dalších přenosů z mistrovství světa v hokejbalu. (13:07:32)

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 21. Görögová, 27. Kochanová (Žitňanská), 38. Gauríková, 40. Žitňanská

Slovensko: Tomčíková (Zuziaková) – Záborská, Frühauf, Horváthová, Lalíková, Pravlíková, Haborčíková, Žitňanská, Kežmarská – Gauríková, Kochanová, Krajňáková, Dzurinová, Vršková, Görögová, Gajdošová, Stašová, Finďová, Kľučíková