Řecko – Haiti 3:1 (kon.) | Portugalsko – Francie 5:2 (kon.)
Portugalsko
5:2 (4:0, 0:1, 1:1)
Francie
Středa 07.06.2017, 16:30 • Tipsport arena, Pardubice • Mistrovství světa mužů • Osmifinále

To je ode mě pro tuto chvíli vše, ale z Pardubic se vám ještě dnes přihlásíme z očekávaného duelu Češek s Kanadou a z utkání žen Itálie – Slovensko, zítra se pak rozehrají čtvrtfinálové bitvy, samozžejme v čele s utkáním Česka, to nastoupí od 19:00 proti Indii. Já se s vámi loučím, děkuji za pozornost a u dalších utkání z hokejbalového mistrovsví světa se těším na počtenou. (18:07:52)

Nejlepší hráči utkání:
    Portugalsko – Eric Camara
    Francie – Marc Slupski

Portugalsko zvládlo důležité osmifinále, od první minuty kráčelo za vítězstvím. Ve třetí třetině dokonal hattrick Eric Camara, poté sice snížil pěkným průnikem Domian, ale na víc už se Francouzi nezmohli.

Portugalci poráží Francii 5:2 a ve čtvrtfinále se utkají se Slovenskem!

44:23
    Pěkná teč Matthewa Leala po střele Aragaa skončila těsně mimo, Lion nemusel zasahovat.

43:18
    Bacul si seběhl mezi kruhy, ale měl to těžké, byl bráněný a přestřelil.

42:22
    Lion vyráží střelu Chrise Creadora od modré čáry.

42:13
    Portugalci útočí a zdá se, že se závěrečné drama konat nebude.

41:33
    Lion musel být v pozoru a krýt odražený míček nebezpečně mířící před branku.
    40:25 DOMIAN - 5:2

40:25
    Francie právě vstřelila branku!
    Teď se ovšem Francouzům rychlý kontr povedl! MARTIN DOMIAN si naběhl mezi dva obránce, dostal přihrávku od Dissegny a zakončil pěkně, přesně k levé tyči. Asistence: Hugo Dissegna.

39:56
    Portugalci však už znovu útočí.

39:44
    Až teď se Francouzi dostali z obranného pásma.

38:45
    Pokračuje tlak hráčů v červeném.

38:17
    Teď to ovšem změnil Pires, který dostal pěknou zpětnou přihrávku od Justina Cabrala a zakončoval nad branku Francie.

37:20
    Hraje se ze strany na stranu, ale obě obrany jsou pozorné, nevidíme žádné šance.

36:40
    Balonek zasáhl portugalskou střídačku, hra je přerušena.

35:58
    Matthew Leal hledal před brankou Gallanta, tomu míček přeskočil hokejku, ale málem i doskákal do branky, skončil na boční síti.

Matěj Vybíral

Branky a nahrávky: 7. J. Cabral (Pires), 8. Camara (Cerqueira, Senra), 11. Camara (Senra), 14. David (Camara, Carreira), 33. Camara (M. Leal) – 17. Tanguy (Abramov, Dissegna), 41. Domian (Dissegna)

Portugalsko: Medeiros (Cruz) – Aragao, Carreira, Cerqueira, B. Creador, C. Creador, R. Leal, Queiroga, Rocha – J. Cabral, P. Cabral, Camara, Carvalho, David, Duarte, Gallant, Goncalves, M. Leal, MacBeth, Monteiro, Pires, Pontes, Senra
    Francie: Lion (Laferte) – Ballet, Bornand, Colotti, Dissegna, Dumont, Favarin, Proutat – Abramov, Bacul, Benbekhti, Capet, Domian, Leroux, Martel, Peltier, Slupski, Tanguy, Wallet.

Rozhodčí: Koskuba, Šulo