Bermudy – Libanon 1:6 (kon.) | Finsko – Francie 3:1 (kon.) | Itálie – Haiti 2:0 (kon.)
USA – Řecko 3:4 (po pr.) | Kajmanské ostrovy – Hongkong 2:3 (kon.) | Slovensko – Portugalsko 4:0 (kon.)
Česko – Indie 3:1 (kon.) | Velká Británie – Arménie 4:2 (kon.) | Kanada – Švýcarsko 5:1 (kon.)
Kanada
5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Švýcarsko
Čtvrtek 08.06.2017, 21:30 • Tipsport arena • Mistrovství světa mužů • Čtvrtfinále

To už je ode mě z tohohle čtvrtfinále MS v hokejbalu vše, budu se těšit opět u dalších přenosů. (23:15:42)

Nejlepší hráči utkání obou týmů:

Kanada: Danick Martel
    Švýcarsko: Mário Paulík

Zápas je u konce, z postupu do semifinále se radují favorizovaní Kanaďané. Už od samého začátku utkání vše nasvědčovalo tomu, že žádné drama diváci v Tipsport areně neuvidí. První třetinu Kanada vyhrála 2:0. V té druhé hráli Švýcaři svůj nejlepší hokejbal a podařilo se jim vstřelit jejich jedinou branku utkání. V poslední třetině pak Kanada přidala další dva góly.

44:24
    Švýcaři jsou kompletní.

44:14
    Švýcaři vyhazují míček co nejdál od své brány.

43:13
    Tvrdá střela Dylana Kellyho z pravé strany minula branku Švýcarska a zastavila se až v ochranné síti.

42:24
    Thomas Hohl je vyloučen za sekání, Kanada tak může svůj náskok ještě navýšit.

41:51
    Švýcaři se dostali do pásma Kanady vysokým nahozením míčku.

39:29
    Kanada právě vstřelila branku!
    Krásný gól právě vsítila Kanada! REMI LAURENCELLE si prostrčil hokejku mezi nohy, vystřelil a tímto způsobem překonal nešťastného Stephana Sidlera v brance Švýcarska. Kanada tak vede už 5:1 a směřuje k jistému postupu do semifinále. Asistence: Danick Martel, Nathan Yetman.

38:22
    Aegerter přihrával před bránu na Schlidknechta. Ten se však po míčku natahoval marně. Kanadští obránci jej k zakončení nepustili.

37:27
    Kanada je kompletní, Merasty je zpět ve hře.

37:01
    Švýcaři nezvládli přechod do útočného pásma a je jím odpískán ofsajd.

35:54
    Kanaďané i při vlastním oslabení vyrazili do útoku. Ten sice k ohrožení branky nevedl, ale alespoň pro Kanadu pozdržel čas.

35:27
    Za držení protihráče odchází na trestnou lavici Shaq Merasty.

34:25
    Kevin Marchok z rohu nahodil míček na slepo před bránu. Nikoho ze svých spoluhráčů tam však nenašel.

33:15
    Dustin Kelly se z pravé strany natlačil před brankáře, ale zakončení mu už podle jeho představ nevyšlo.
    31:27 POWER - 4:1

31:27
    Kanada soupeři v úvodu třetí části zápasu nechtěla vůbec půjčit míček. A její převaha nakonec eskaluje v gól na 4:1. Z pravého kruhu vypálil MARCUS POWER a Sidler se mohl za míčkem jen ohlédnout a pak jej vytáhnout ze své branky. Asistence: Brian Szolga, Dustin Kelly.

30:45
    Kanada má míček v úvodních sekundách třetí třetiny na svých hokejkách.

30:01

Druhá třetina už je také minulostí. Švýcaři do ní nastoupily s velkou vervou a Kanaďanům občas zle zatápěli. Pak ale využil přesilovku Brian Szolga a zvýšil na 3:0. Pak se dočkali i Švýcaři, když o dvě minuty později skóroval dalekonosnou střelou Mário Paulík.

30:00

29:53
    Ještě jedno vyloučení se stihne před druhou pauzou Za vysokou hůl si půjde na trestnou lavici sednout Alessio Faina.

29:26
    V poslední minutě druhé třetině dobývali Kanaďané švýcarskou obranu. Švýcaři se osvobodili vyhozením na icing.

28:35
    Z protiútoku nepříjemné vystřelil z pravé strany Marc Müller. Barlow nadvakrát kotouč zkrotil a nyní podržel svůj tým.

27:16
    Kanada hraje v plném počtu.

27:13
    Kanada vyhazuje míček daleko od své brány a může si na chvíli oddechnout.

26:16
    Švýcaři si zahrají přesilovou hru. Brian Szolga bude pykat za sekání.

26:16
    Tim Barlow musel vyběhnout z branky, aby byl u míčku jako první.

25:15
    Patric Döbeli vypálil z levého kruhu. Barlow znovu nepředvedl ideální zákrok, lapačkou míček pouze vyrazil.
    23:17 PAULÍK - 3:1

23:17
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Nyní se už Barlow musí červenat. Ještě ve středním pásmu natáhl ke střele MÁRIO PAULÍK a k velkému překvapení jeho střela zapadla až do brány. Asistence: Yannick Sterchi.

22:45
    Tvrdou střelu Mellingera z pravé strany dokázal Barlow škrtnout lapačkou.

22:22
    Poprvé je vyloučen Kanaďan. Na trestnou lavici si půjde trest za vysokou hůl odsedět Samuel Fortier.
    21:08 SZOLGA - 3:0

21:08
    A využívá i tu druhou! Pouze 34 sekund byl Stäheli na trestné lavici. Kanaďané si několikrát rychle vyměnili míček a poté z pravé strany vypálil BRIAN SZOLGA a potřetí odstartoval kanadskou radost. Asistence: Jordan Escott, Marcus Power.

20:34
    Za nedovolené bránění je vyloučen Stäheli a Kanada si zahraje druhou přesilovku. Tu první dokázala využít.

20:30
    Patrick O'Keefe dostal nabito na levý kruh, ale branku Švýcarska minul.

19:32
    Tvrdá stela Mária Paulíka proletěla těsně vedle kanadské brány.

19:29
    Kanada vyhodila míček a osvobodila se jen za cenu zakázaného uvolnění.

18:39
    Střela Paula Kastase od modré čáry jen zaduněla o zadní mantinel.

17:35
    Kanada zatím jako by byla stále v šatně. Hráči ze země javorového listu ještě nezačali pořádné hrát. Od dalšího švýcarského útoku je nyní uchránil ofsajd.

17:06
    Schlidknecht se snažil na pravém křídle doběhnout míček, ale měl k němu nakonec příliš daleko.

15:55
    Švýcaři pokračují ve zlobení kanadské defenzivy. K zákroku donutil Barlowa Yanick Müller.

15:16
    Švýcaři začali druhou třetinu zostra. Ihned se dostali do útočného pásma a pokusili se zaskočit kanadskou obranu. Ta však byla na vše připravena, a švýcarské pokusy zablokovalo.

15:01

První třetina posledního dnešního zápasu je za námi. Od začátku utkání probíhá podle předpokladů. Kanada útočí, Švýcaři se brání. Skóre otevřel gólem z přesilové hry v 6. minutě Stephen D'Abadie. Druhou trefu Kanaďanů přidal o pět minut později Danick Martel a stav 2:0 vydržel až do první pauzy.

15:00

14:29
    Martelova střela proletěla těsně vedle švýcarské brány, na svůj druhý gól v utkání si tak bude muset Danick Martel ještě počkat.

13:45
    Akci Švýcarů přerušil rozhodčí oznamující postavení mimo hru.

13:25
    Míček skončil v ochranné síti za brankou Kanady, vhazovat se bude před Barlowem.

12:51
    Střela Raphaela Mellingera z levého kruhu rozvlnila jen boční síť branky Tima Barlowa.

11:59
    Sidler raději přikryl míček u své tyčka, aby byla hra přerušena a jeho spoluhráči mohli vystřídat.

11:25
    Kanaďané nepolevují v nastoleném tempu a opět zatlačili Švýcary před jejich branku.
    10:21 MARTEL - 2:0

10:21
    Kanaďané využívají přesilovou hru! Na Sidlera sprintoval v samostatném úniku DANICK MARTEL a forhendovým blafákem jej dokázal přelstít. Branku musel uznat až videorozhodčí. Kanaďané tak mohou být s úvodem zápasu spokojení, mají pohodlné dvoubrankové vedení. Asistence: Patrick O'Keefe.

09:55
    Stela Dylana Kellyho byla sražena obranou Švýcarska až vysoko ke stropu pardubické Tipsport areny.

09:33
    Kanada nezaložila svou akci dobře a dopustila se zakázaného uvolnění.

09:23
    Müller zablokoval střelu Jordana Escotta od modré a Švýcaři mohli vyhodit.

08:35
    Poprvé v utkání se vylučuje. Na trestné lavici už sedí Raphael Mellinger za vysokou hůl.

08:17
    Shaq Merasty naběhl i s míčkem před branku, ale ani nadvakrát Sidlera nepřekonal. Napoprvé trefil právě švýcarského brankáře, z dorážky pak pouze boční síť.

08:01
    Sidler má míček, který se k němu dokutálel v lapačce, Vhazování proběhne po jeho pravé ruce.

06:57
    Pascal Kohler přerušil akci soupeře, ale ani on následně dlouho u míčku nezůstal a nyní už jsou na tahu opět Kanaďané.
    05:08 D'ABADIE - 1:0

05:08
    První střelu Dentremonta ještě Sidler měl, ale míček vyrazil pouze do strany. Tam byl k jeho smůle dobře postavený STEPHEN D'ABADIE, který míček poslal do odkryté brány. Asistence: Justin Dentremont.

05:03
    Na přihrávku na pravý kruh si naběhl Patrick O'Keefe. Jeho zakončení však dokázal Stephan Sidler zpacifikovat.

04:08
    Střela Wilda od modré byla sražena obranou Švýcarů vedle.

03:55
    Sidler má míček po nahození Kanaďanů ve své moci. Vhazovat se bude po jeho pravici.

03:33
    Vzrušení před brankou Stephana Sidlera bylo zbytečné, Kanaďanům se píská postavení útočícího hráče v brankovišti.

02:52
    Obrana Švýcarska dokázala zastavit útočnou akci soupeře a nyní může země helvetského kříže založit útok.

02:28
    Zakázané uvolnění Kanady vrátí těžiště hry zpět před branku Tima Barlowa.

01:53
    Švýcaři nahodili míček do útočné třetiny. Tam jej za svou brankou zastavil kanadský brankář Barlow.

01:23
    Kanadský útočník Kevin Reid se snažil tečí usměrnit míček na branku, ale těsně minul.

00:32
    Brankář Švýcarska Sidler má za sebou zahřívací zákrok, rukavicí přikryl míček u své pravé tyče.

00:01

První formace obou týmů se již připravují na úvodní buly čtvrtfinále.

Kanada: Barlow (Mcholm) – Azevedo, Babij, Fortier, Kastas, Marshall, O'Keefe, Szolga, Wild, B. Yetman – D'Abadie, Dentremont, Escott, Gingera, Dustin Kelly, Dylan Kelly, Laurencelle, Marchuk, Martel, Merasty, Power, Reid, N. Yetman

Švýcarsko: Sidler (Leuenberger) – Aegerter, Däppen, Hohl, Huber, Kohler, Mermoud, Müller, Stäheli – Blättler, Bohnenblust, Döbeli, Faina, Kummer, Mellinger, Müller, Paulík, Röthilsberger, Schlidknecht, Sterchi, Stucki

Rozhodčí: Petr Škrobák, Michal Škrobák.

Švýcarsko

Švýcarsko se ve svém úvodním utkání utkalo s domácím Českem. Byla z toho porážka 0:6, ale důležitější zápasy měly ještě pro Švýcary přijít. Po jednom dni volna si Švýcarsko poradilo s Portugalskem a pak i s Itálií. Na závěr skupiny pak země ze středu Evropy prohrála s USA.

Kanada

Kanada se umístila na druhém místě základní skupiny za suverénním Slovenskem. Turnaj začal pro zemi javorového listu výhrou na nájezdy nad Řeckem. Pak přišla dvě povinná vítězství nad Finskem a Indií. V posledním utkání ve skupině Kanada nestačila na Slovensko, se kterým prohrála 0:3.

Zdravím všechny hokejbalové příznivce u sledování čtvrtfinálového souboje mezi Kanadou a Švýcarskem. Utkáním vás z pardubické Tipsport areny provede Petr Sumbal.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 6. D'Abadie (Dentremont), 11. Martel (O'Keefe), 22. Szolga (Escot, Power), 32. Power (Szolga, Dustin Kelly), 40. Laurencelle (Martel, Yetman) – 24. Paulík (Sterchi)

Rozhodčí: Petr Škrobák, Michal Škrobák