Bermudy – Libanon 1:6 (kon.) | Finsko – Francie 3:1 (kon.) | Itálie – Haiti 2:0 (kon.)
USA – Řecko 3:4 (po pr.) | Kajmanské ostrovy – Hongkong 2:3 (kon.) | Slovensko – Portugalsko 4:0 (kon.)
Česko – Indie 3:1 (kon.) | Velká Británie – Arménie 4:2 (kon.) | Kanada – Švýcarsko 5:1 (kon.)
Kanada
5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Švýcarsko
Čtvrtek 08.06.2017, 21:30 • Tipsport arena • Mistrovství světa mužů • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.

Zdravím všechny hokejbalové příznivce u sledování čtvrtfinálového souboje mezi Kanadou a Švýcarskem. Utkáním vás z pardubické Tipsport areny provede Petr Sumbal.

Kanada

Kanada se umístila na druhém místě základní skupiny za suverénním Slovenskem. Turnaj začal pro zemi javorového listu výhrou na nájezdy nad Řeckem. Pak přišla dvě povinná vítězství nad Finskem a Indií. V posledním utkání ve skupině Kanada nestačila na Slovensko, se kterým prohrála 0:3.

Švýcarsko

Švýcarsko se ve svém úvodním utkání utkalo s domácím Českem. Byla z toho porážka 0:6, ale důležitější zápasy měly ještě pro Švýcary přijít. Po jednom dni volna si Švýcarsko poradilo s Portugalskem a pak i s Itálií. Na závěr skupiny pak země ze středu Evropy prohrála s USA.

Kanada: Barlow (Mcholm) – Azevedo, Babij, Fortier, Kastas, Marshall, O'Keefe, Szolga, Wild, B. Yetman – D'Abadie, Dentremont, Escott, Gingera, Dustin Kelly, Dylan Kelly, Laurencelle, Marchuk, Martel, Merasty, Power, Reid, N. Yetman

Švýcarsko: Sidler (Leuenberger) – Aegerter, Däppen, Hohl, Huber, Kohler, Mermoud, Müller, Stäheli – Blättler, Bohnenblust, Döbeli, Faina, Kummer, Mellinger, Müller, Paulík, Röthilsberger, Schlidknecht, Sterchi, Stucki

Rozhodčí: Petr Škrobák, Michal Škrobák.

První formace obou týmů se již připravují na úvodní buly čtvrtfinále.

00:01

00:32
    Brankář Švýcarska Sidler má za sebou zahřívací zákrok, rukavicí přikryl míček u své pravé tyče.

01:23
    Kanadský útočník Kevin Reid se snažil tečí usměrnit míček na branku, ale těsně minul.

01:53
    Švýcaři nahodili míček do útočné třetiny. Tam jej za svou brankou zastavil kanadský brankář Barlow.

02:28
    Zakázané uvolnění Kanady vrátí těžiště hry zpět před branku Tima Barlowa.

02:52
    Obrana Švýcarska dokázala zastavit útočnou akci soupeře a nyní může země helvetského kříže založit útok.

03:33
    Vzrušení před brankou Stephana Sidlera bylo zbytečné, Kanaďanům se píská postavení útočícího hráče v brankovišti.

03:55
    Sidler má míček po nahození Kanaďanů ve své moci. Vhazovat se bude po jeho pravici.

04:08
    Střela Wilda od modré byla sražena obranou Švýcarů vedle.

05:03
    Na přihrávku na pravý kruh si naběhl Patrick O'Keefe. Jeho zakončení však dokázal Stephan Sidler zpacifikovat.

05:08
    Kanada právě vstřelila branku!
    První střelu Dentremonta ještě Sidler měl, ale míček vyrazil pouze do strany. Tam byl k jeho smůle dobře postavený STEPHEN D'ABADIE, který míček poslal do odkryté brány. Asistence: Justin Dentremont.
    05:08 D'ABADIE - 1:0

06:57
    Pascal Kohler přerušil akci soupeře, ale ani on následně dlouho u míčku nezůstal a nyní už jsou na tahu opět Kanaďané.

08:01
    Sidler má míček, který se k němu dokutálel v lapačce, Vhazování proběhne po jeho pravé ruce.

08:17
    Shaq Merasty naběhl i s míčkem před branku, ale ani nadvakrát Sidlera nepřekonal. Napoprvé trefil právě švýcarského brankáře, z dorážky pak pouze boční síť.

08:35
    Poprvé v utkání se vylučuje. Na trestné lavici už sedí Raphael Mellinger za vysokou hůl.

09:23
    Müller zablokoval střelu Jordana Escotta od modré a Švýcaři mohli vyhodit.

09:33
    Kanada nezaložila svou akci dobře a dopustila se zakázaného uvolnění.

09:55
    Stela Dylana Kellyho byla sražena obranou Švýcarska až vysoko ke stropu pardubické Tipsport areny.

10:21
    Kanaďané využívají přesilovou hru! Na Sidlera sprintoval v samostatném úniku DANICK MARTEL a forhendovým blafákem jej dokázal přelstít. Branku musel uznat až videorozhodčí. Kanaďané tak mohou být s úvodem zápasu spokojení, mají pohodlné dvoubrankové vedení. Asistence: Patrick O'Keefe.
    10:21 MARTEL - 2:0

11:25
    Kanaďané nepolevují v nastoleném tempu a opět zatlačili Švýcary před jejich branku.

11:59
    Sidler raději přikryl míček u své tyčka, aby byla hra přerušena a jeho spoluhráči mohli vystřídat.

12:51
    Střela Raphaela Mellingera z levého kruhu rozvlnila jen boční síť branky Tima Barlowa.

13:25
    Míček skončil v ochranné síti za brankou Kanady, vhazovat se bude před Barlowem.

13:45
    Akci Švýcarů přerušil rozhodčí oznamující postavení mimo hru.

14:29
    Martelova střela proletěla těsně vedle švýcarské brány, na svůj druhý gól v utkání si tak bude muset Danick Martel ještě počkat.

15:00

První třetina posledního dnešního zápasu je za námi. Od začátku utkání probíhá podle předpokladů. Kanada útočí, Švýcaři se brání. Skóre otevřel gólem z přesilové hry v 6. minutě Stephen D'Abadie. Druhou trefu Kanaďanů přidal o pět minut později Danick Martel a stav 2:0 vydržel až do první pauzy.

15:01

15:16
    Švýcaři začali druhou třetinu zostra. Ihned se dostali do útočného pásma a pokusili se zaskočit kanadskou obranu. Ta však byla na vše připravena, a švýcarské pokusy zablokovalo.

15:55
    Švýcaři pokračují ve zlobení kanadské defenzivy. K zákroku donutil Barlowa Yanick Müller.

17:06
    Schlidknecht se snažil na pravém křídle doběhnout míček, ale měl k němu nakonec příliš daleko.

17:35
    Kanada zatím jako by byla stále v šatně. Hráči ze země javorového listu ještě nezačali pořádné hrát. Od dalšího švýcarského útoku je nyní uchránil ofsajd.

18:39
    Střela Paula Kastase od modré čáry jen zaduněla o zadní mantinel.

19:29
    Kanada vyhodila míček a osvobodila se jen za cenu zakázaného uvolnění.

19:32
    Tvrdá stela Mária Paulíka proletěla těsně vedle kanadské brány.

20:30
    Patrick O'Keefe dostal nabito na levý kruh, ale branku Švýcarska minul.

20:34
    Za nedovolené bránění je vyloučen Stäheli a Kanada si zahraje druhou přesilovku. Tu první dokázala využít.

21:08
    A využívá i tu druhou! Pouze 34 sekund byl Stäheli na trestné lavici. Kanaďané si několikrát rychle vyměnili míček a poté z pravé strany vypálil BRIAN SZOLGA a potřetí odstartoval kanadskou radost. Asistence: Jordan Escott, Marcus Power.
    21:08 SZOLGA - 3:0

22:22
    Poprvé je vyloučen Kanaďan. Na trestnou lavici si půjde trest za vysokou hůl odsedět Samuel Fortier.

22:45
    Tvrdou střelu Mellingera z pravé strany dokázal Barlow škrtnout lapačkou.

23:17
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Nyní se už Barlow musí červenat. Ještě ve středním pásmu natáhl ke střele MÁRIO PAULÍK a k velkému překvapení jeho střela zapadla až do brány. Asistence: Yannick Sterchi.
    23:17 PAULÍK - 3:1

25:15
    Patric Döbeli vypálil z levého kruhu. Barlow znovu nepředvedl ideální zákrok, lapačkou míček pouze vyrazil.

26:16
    Tim Barlow musel vyběhnout z branky, aby byl u míčku jako první.

26:16
    Švýcaři si zahrají přesilovou hru. Brian Szolga bude pykat za sekání.

27:13
    Kanada vyhazuje míček daleko od své brány a může si na chvíli oddechnout.

27:16
    Kanada hraje v plném počtu.

28:35
    Z protiútoku nepříjemné vystřelil z pravé strany Marc Müller. Barlow nadvakrát kotouč zkrotil a nyní podržel svůj tým.

29:26
    V poslední minutě druhé třetině dobývali Kanaďané švýcarskou obranu. Švýcaři se osvobodili vyhozením na icing.

29:53
    Ještě jedno vyloučení se stihne před druhou pauzou Za vysokou hůl si půjde na trestnou lavici sednout Alessio Faina.

30:00

Druhá třetina už je také minulostí. Švýcaři do ní nastoupily s velkou vervou a Kanaďanům občas zle zatápěli. Pak ale využil přesilovku Brian Szolga a zvýšil na 3:0. Pak se dočkali i Švýcaři, když o dvě minuty později skóroval dalekonosnou střelou Mário Paulík.

30:01

30:45
    Kanada má míček v úvodních sekundách třetí třetiny na svých hokejkách.

31:27
    Kanada soupeři v úvodu třetí části zápasu nechtěla vůbec půjčit míček. A její převaha nakonec eskaluje v gól na 4:1. Z pravého kruhu vypálil MARCUS POWER a Sidler se mohl za míčkem jen ohlédnout a pak jej vytáhnout ze své branky. Asistence: Brian Szolga, Dustin Kelly.
    31:27 POWER - 4:1

33:15
    Dustin Kelly se z pravé strany natlačil před brankáře, ale zakončení mu už podle jeho představ nevyšlo.

34:25
    Kevin Marchok z rohu nahodil míček na slepo před bránu. Nikoho ze svých spoluhráčů tam však nenašel.

35:27
    Za držení protihráče odchází na trestnou lavici Shaq Merasty.

35:54
    Kanaďané i při vlastním oslabení vyrazili do útoku. Ten sice k ohrožení branky nevedl, ale alespoň pro Kanadu pozdržel čas.

37:01
    Švýcaři nezvládli přechod do útočného pásma a je jím odpískán ofsajd.

37:27
    Kanada je kompletní, Merasty je zpět ve hře.

38:22
    Aegerter přihrával před bránu na Schlidknechta. Ten se však po míčku natahoval marně. Kanadští obránci jej k zakončení nepustili.

39:29
    Krásný gól právě vsítila Kanada! REMI LAURENCELLE si prostrčil hokejku mezi nohy, vystřelil a tímto způsobem překonal nešťastného Stephana Sidlera v brance Švýcarska. Kanada tak vede už 5:1 a směřuje k jistému postupu do semifinále. Asistence: Danick Martel, Nathan Yetman.

41:51
    Švýcaři se dostali do pásma Kanady vysokým nahozením míčku.

42:24
    Thomas Hohl je vyloučen za sekání, Kanada tak může svůj náskok ještě navýšit.

43:13
    Tvrdá střela Dylana Kellyho z pravé strany minula branku Švýcarska a zastavila se až v ochranné síti.

44:14
    Švýcaři vyhazují míček co nejdál od své brány.

44:24
    Švýcaři jsou kompletní.

Zápas je u konce, z postupu do semifinále se radují favorizovaní Kanaďané. Už od samého začátku utkání vše nasvědčovalo tomu, že žádné drama diváci v Tipsport areně neuvidí. První třetinu Kanada vyhrála 2:0. V té druhé hráli Švýcaři svůj nejlepší hokejbal a podařilo se jim vstřelit jejich jedinou branku utkání. V poslední třetině pak Kanada přidala další dva góly.

Nejlepší hráči utkání obou týmů:

Kanada: Danick Martel
    Švýcarsko: Mário Paulík

To už je ode mě z tohohle čtvrtfinále MS v hokejbalu vše, budu se těšit opět u dalších přenosů. (23:15:42)

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 6. D'Abadie (Dentremont), 11. Martel (O'Keefe), 22. Szolga (Escot, Power), 32. Power (Szolga, Dustin Kelly), 40. Laurencelle (Martel, Yetman) – 24. Paulík (Sterchi)

Rozhodčí: Petr Škrobák, Michal Škrobák