Finsko – Itálie 6:3 (kon.) | Indie – Švýcarsko 0:5 (kont.) | Česko – Řecko 4:3 (kon.)
USA – Portugalsko 8:2 (kon.) | Slovensko – Kanada 6:4 (kon.)
konec
Finsko
6:3 (3:1, 1:1, 2:1)
Itálie
Sobota 10.06.2017, 10:30 • Malá hala, Pardubice • Mistrovství světa mužů • O 9. - 10. místo
   
  Já se s vámi v tuto chvíli z pardubické malé haly loučím a přeji spoustu dalších hokejbalových zážitků. Na shledanou! (12:25:27)
   
  Nejlepší hráči utkání:

  Mike Antoniali (ITA)
  Tommi Kuru (FIN)
   
  Duel je u konce, devátí končí na letošním šampionátu Finové! Ti v první třetině vstřelili hned tři branky, kterými Itálii odskočili. Své vedení poté ještě zdvojnásobili, načež Italové kontrovali třemi trefami. Po porážce 3:6 tak Itálie končí na desátém, ve skupině A posledním, místě.
   
  Konec zápasu.
   
  44:39
  Finsko právě vstřelilo branku!
  Finsku pět branek nestačilo, a tak přidává další! Z levého kruhu zkusil své štěstí JOUNI LEPPÄNIEMI a Bernardo se natahoval marně. Asistence: Juho Kangas, Santtu Sirkkala.
   
  44:09
  Adriano Fiacconi se proti pravidlům provinil sekáním a míří na trestnou lavici, navíc ještě s deseti minutami za nesportovní chování. Přesilovka pro Finy.
   
  43:23
  A mohlo to být 6:3, dokonce dvakrát! Samiho Pietsala totiž Barnardo nejprve skvěle vychytal levým betonem a pak mu ještě překazil radost bleskovou lapačkou.
   
  42:49
  Mike Antoniali napřáhl na modré lajně a vypálil, nemířil ale mezi tři tyče.
   
  42:18
  Úkoly na zbytek třetiny jsou rozdány jasně: Itálie útočit, Finsko bránit.
   
  41:01
  Pokus finské desítky, tedy Pauluse Kariniemiho, vytáhl Bernardo vyrážečkou nad bránu.
   
  40:26
  Zakázané uvolnění vrací hru před brankáře Finska.
   
  39:53
  V krátkém sledu museli nelehké zákroky předvést gólmani na obou stranách! Tommi Kuru vyrážečkou, Carlo Bernardo zase betonem.
   
  39:15
  Johennes Pukema měl v mezikruží dobrou pozici, bekhendem ale zvedl míček příliš vysoko, jen nad horní tyč.
   
  39:02
  Italská brána byla vychýlena ze své obvyklé pozice a hra je tak přerušena,
   
  38:13
  Italové pořád zápas nevzdali a snaží se vyrovnat. A není to vůbec nereálné, ještě totiž mají téměř sedm minut času na vstřelení dvou branek.
   
  36:54
  Itálie právě vstřelila branku!
  V přesilovce ne, nyní už ano! Nepříjemnou střelu dokázal Tommi Kuru vyrazit jenom před sebe, kam si stihl seběhnout sám její autor JUSTIN BOWERS. Ten poté do míčku dvakrát šťouchl a posunul ho až za brankovou čáru. Bez asistence.
   
  36:30
  A už jsou také hráči Skandinávie kompletní, Itálii se v přesilovce snížit nepovedlo.
   
  36:07
  Finové dobře brání modrou čáru a nedovolují Italům přechod do útoku.
   
  35:17
  Finsko hraje už ve čtyřech, i ono dvojnásobné oslabení zvládlo.

  Klára Petrásková

  Branky a nahrávky: 6. Pukema (Väänänen, Pohjola), 10. Kangas (Sirkkala, Leppäniemi), 13. Sirkkala (Uusimäki, Kangas), 20. J. Viitanen (Juvani, S. Pietsalo), 34. Pietsalo (Pohjola), 45. Leppäniemi (Kangas, Sirkkala) – 6. Di Giacomo (Bowers, Cerone), 26. Peragine (Velenosi, Fiacconi), 37. Bowers


  Finsko: Kuru (Kuusamo) – J. Viitanen, Väänänen, Uusimäki, L. Viitanen, Kuha, Eskola, Kariniemi, Pukema, S. Pietsalo, Kangas, Siikavirta, Pelto-Arvo, Juvani, Leppäniemi, A. Pietsalo, Pohjola, Sirkkala.
  Itálie: Cusimano (22. C. Bernardo) – Ferlisi, Fiacconi, Verrelli, Antoniali, Cerone, Divizio, C. Di Giacomo, M. Bernardo, Bowers, Velenosi, Peragine, Pulicicchio, Bonanno, Fiore, Carroccia, Pagendam, Dentamaro, D'Ettore, P. Di Giacomo, D'Elia.

  Rozhodčí: Sakkas, Varca