Portugalsko – Srbsko 2:0 (kon.) | Španělsko – S. Makedonie 5:0 (kon.)
Španělsko
5:0 (3:0)
Severní Makedonie
Sobota 17.06.2017, 20:45 • Miejski, Gdynia, Polsko • Mistrovství Evropy U21 • Skupina B

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (22:39:01)

Dnešní zápas skončil možná trochu krutým debaklem pro Makedonii. Ta totiž zápas odehrála s otevřeným hledím, rozhodně nebránila a naopak se snažila útočit. Makedonci hráli ve velkém tempu, což se projevilo v samotném závěru zápasu, kdy již viditelně nestíhali pohybu soupeře, nicméně za svůj dnešní výkon se rozhodně stydět nemusí. Španělé předvedli fantastický výkon, podpořený výbornými individuálními výkony hráčů, z nichž vyčnívá Marco Asensio, autor hattriku!

90+3

90+2
    Rozhodčí nastavuje tři minuty, čeká nás tak ještě jedna minuta nastaveného času a stále platí, že Makedonci se nyní nemohou vymanit z vlastní poloviny.

90
    V poslední minutě řádné hrací doby se Španělé stále drží s míčem na polovině soupeře, dočkáme se ještě šestého gólu?

89
    Gjoko Zajkov (Makedonie) se s ničím nepáral a odkopl míč do autu, hlavně co nejdál od vlastní branky.

88
    Z hlediště se ozývá pískot, Makedonci se již delší dobu nedostali k míči, což se publiku moc nelíbí.

87
    José Gayá (Španělsko) fauloval v souboji s bránícím Kostadinovem a byť tomu nemůže uvěřit, sudí odpískal jeho zákrok a míč tak získávají Makedonci.

86
    Nic překvapivého, malá domů v podání Španělů, Kepa Arrizabalaga v poklidu rozehrává na pravou stranu.

85
    Mikel Oyarzabal (Španělsko) nezpracoval ideálně hlavou přihrávku na pravém křídle, míč skončil v autu.

84
    Závěr zápasu se již nese v poklidném tempu, není divu, za tohoto stavu.

83
    Statistika držení míče – 55% : 45%.

82
    Španělé vystřelili na branku soupeře šestkrát a je z toho pět gólů, Makedonci zakončili čtyřikrát, ale gól zatím nedali.

81
    Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Marco Asensio, přichází Mikel Oyarzabal.

80
    Španělé kombinují u půlící čáry a nepůjčují soupeři míč.

79
    Až k Arrizabalagovi se vrací míč, ten musí rychle rozehrát před dotírajícím hráčem soupeře.

78
    Autové vhazování Španělů, z pravé strany, na útočné polovině.

76
    Střídání v týmu Makedonie: ze hřiště odchází David Babunski, přichází Tihomir Kostadinov.

Martin Dvořák

Branky: 10. Saúl Ñíguez (Gayá), 16. Asensio (Saúl Ñíguez), 35. Deulofeu (pen.), 54. Asensio (M. Llorente), 72. Asensio

Karty:   2. Meré (ESP)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 3:10. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 9:13.
    Španělsko: Arrizabalaga – Bellerín, Meré, Vallejo, Gayá – M. Llorente – Denis Suárez, Saúl Ñíguez – Deulofeu (C) (63. D. Ceballos), Sandro Ramírez (74. I. Williams), Asensio (81. Oyarzabal).
    Náhradníci: Blanco, Pau López – D. Ceballos, Mayoral, Merino, I. Williams, Odriozola Arzallus, Oyarzabal, J. Castro, Soler, Yeray.

Severní Makedonie: Aleksovski – Bejtulai, Zajkov, Velkovski, Demiri – Nikolov, E. Bardi – Radeski, Babunski (C) (76. Kostadinov), Markoski (46. Gorgev) – Angelov (46. Elmaz).
    Náhradníci: Šiškovski, Ilik – Elmaz, Musliu, Popzlatanov, Amanovik, Avramovski, Petkovski, Kostadinov, Murati, Gorgev, Pivkovski.

Rozhodčí: Lechner – Heidenreich, Kolbitsch (vš. AUT)