Vltavín – Olympia Radotín 2:1 (kon.) | Chrudim – Litoměřicko 3:0 (kon.) | Štěchovice – Převýšov 1:1 (4:3 po pen.)
Benátky n/J – Táborsko akademie 2:1 (kon.)
Loko Vltavín
2:1 (1:0)
FK Olympia Radotín
Sobota 17.06.2017, 10:15 • Loko Vltavín • Česká fotbalová liga • 32. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.

Krásné sobotní dopoledne Vám přeji při sledování posledního kola třetí české nejvyšší soutěže. Domácí Loko Vltavín na svém stadionu přivítá FC Olympii Hradec Králové.

Hráči Vltavínu jsou před posledním ligovým zápasem na skvělém třetím místem. Rozestup mezi třetím a pátým místem je ale pouhý bod a snad už jen tento fakt, bude hnát domácí za vítězstvím. Vltavín se v letošní sezóně prezentuje vynikající ofenzívou, neboť patří mezi tři nejlépe střílející celky soutěže.

FC Olympia Hradec Králové

Nesmírně důležitý zápas čeká hradeckou Olympii. Hostující celek dnešního utkání potřebuje k postupu do 1. fotbalové ligy pouhý bod. V případě ztráty všech tří bodů bude oslavovat postup celek z Jiren. Proti však bude stát velmi ambiciózní a především v letošní sezóně skvěle hrající Vltavín.

Loko Vltavín: Pávek – Valíček, Hodas, Podzimek, Abena, Uvíra (C), Šípek, Pozníček, Mashike, Janda, Tichý
    Náhradníci: Novotný – Macháček, Růžička, Macháč, Pejša, Schindler, Maione

FC Olympia Hradec Králové: Frydrych – Duben, Novotný, Demeter, Jukl, Piták (C), Štěpán, Bareš, Ptáček, Čada, Kuťák
    Náhradníci: Finke – Havel, Čihák, Ličman, Šťastný, Pohořálek, Kraus

Rozhodčí: Benedikt – Němec, Tesař.

1

2
    První útočný výpad Olympie skončil ještě před šestnáctkou, i přesto budou hosté vhazovat.

3
    Hostující brankář Frydrych si zahrával s míčem, až o něj přišel. Nakonec si s celou situací poradil.

4
    Juklův slabý centr nedoletěl ani do pokutového území, následně byl odkop domácích zablokován.

5
    Štěpán se prodral po levé straně a svým adresným centrem nalezl nohu Karla Pitáka. Bývalý hráč Jablonce to ale měl při zakončení hodně složité.

6
    Mashike si mimo ofenzivních aktivit, plní i té obranné. Velmi dobře doplňuje své spoluhráče při obranné činnosti.

8
    Karel Piták měl při další střele až příliš moc času na zakončení. Jeho projektil stříleným nártem skončil jen těsně vedle levé tyče.

9
    Hosté odvrátili dalekonosné autové vhazování do jejich šestnáctky, nakonec se budou muset bránit ještě rohovému kopu.

10
    Vltavín právě vstřelil branku!
    Ten první se domácím sice nepovedl, nicméně ten druhý už slaví úspěch! Vltavín si připravil signál, na jehož konci byla Mashikeho hlavička. Tu ještě stihl Frydrych vyrazit, na dorážku JANA HODASE byl už ale krátký.
    10. HODAS - 1:0

11
    Olympie je tak ve složité situaci, stále ale zbývá ještě spoustu času na vyrovnání, či otočení zápasu.

12
    Další útočný výpad Vltavínu skončil nepřesností, brankář Frydrych bude vykopávat od své svatyně.

13
    Velmi sympatická kombinace domácího celku vedla k centrovanému balónu, který směřoval přímo do rukavic hostujícího strážce tyčí.

15
    Valíček před sebe nepustil Štěpána, následně už s míčem hrají stopeři hradecké Olympie.

16
    Na hřiště nyní polehával jeden z hostů, po pár vteřinách se už zase pokračuje ve hře.

17
    Hned dvě zblokované střely měli na svědomí domácí. Zejména ta druhá, z kopačky Čady mohla mít gólové parametry.

18
    Mashike si díky své robustní postavě poradil hned se dvěma protihráči, následně ale nahrál hodně nepřesně.

19
    Olympie reklamovala ruku jednoho z hráčů domácího celku, píšťalka sudího ale zůstala němá. Následně se do míče opřel Jukl, jeho střela ale byla až příliš vychýlená.

21
    Na opačné straně se k odraženému míči dostal Abena, jenomže svůj technický projektil namířil hodně vedle vzdálenější tyče.

22
    Obrovská šance domácích! Mashike dostal ideální přihrávku do běhu a namířil si až před Frydrycha, který proti jeho přízemnímu projektilu skvěle zakročil.

23
    O pár vteřin později se už Vltavín radoval z druhé branky, radost domácího tábora ale překazil praporek pomezního rozhodčího znamenající ofsajd.

24
    Standardka domácího celku propadla až na zadní tyč, kde ale v těžké pozici zakončoval David Podzimek.

25
    Olympie se nemůže dostat k delšímu držení míče, domácí se usídlili na útočné polovině hřiště.

26
    Na má slova chtěl zareagovat Novotný. Hostující hráč si sice hezky navedl míč na levou nohu, následnou střelu poslal vysoko nad branku.

28
    Bareš obdržel přihrávku do ofsajdu, hlavní rozhodčí uposlechl verdikt pomezního rozhodčího.

29
    Pro centrovaný balón si seběhl domácí brankář Ondřej Pávek, který toho zatím neměl moc na práci.

30
    Demeter si nekomplikoval život před dotírajícím protihráčem a balón raději odehrál do Frydrychovy náruče.

31
    V posledních minutách je k vidění spíše bojovný fotbal, který není příliš plynulý. Hlavní rozhodčí Benedikt velmi často kouskuje hru.

32
    Tak to bylo hodně na hraně! Hostující Ptáček byl zcela evidentně podražen v pokutovém území, hlavní rozhodčí ale nechává pokračovat ve hře.

34
    Velmi rychlá a sympatická kombinace Vltavínu. Hned několik hráčů se zapojilo do kombinace, na jejímž konci byla Valíčkova střela. Frydrych musel na zem.

35
    Barešova střela uvnitř pokutového území byla zablokována, následně se hosté provinili útočným faulem.

36
    Mashikeho zradilo zpracování, v opačném případě by byl ve stoprocentní šanci.

37
    Žlutou kartu dostává David Čada (FC Olympia Hradec Králové).

39
    Juklova přihrávka na Štěpána tentokráte neprošla, hosté jsou v posledních minutách celkem bezradní.

40
    Do další šance se prodíral Piták, na poslední chvíli ale přispěchala obrana soupeře a míč odvrátila na rohový kop.

41
    Z ničeho nic velká šance Olympie! Od jednoho z hráčů se míč odrazil přímo na Pávka, který s velkým štěstím zachytil míč ještě před brankovou čárou.

42
    Nepřesný nákop Vltavínu končí až u brankáře Frydrycha, který okamžitě rozehrává po zemi.

43
    Situace se opakuje, tentokráte centrovaný míč propadl až za brankovou čárou. Hra je v posledních minutách dosti nepřesná.

44
    V prvním poločase už asi další branku neuvidíme, oba celky už čekají na poločasový hvizd.

45

První poločas je minulostí a jako šťastnější celek odchází do kabin domácí Vltavín. O jedinou branku prvního poločasu se postaral po deseti minutách hry Jan Hodas. Domácí měli i další šance, ty už ale zůstali nevyužity. Druhý poločas začne přibližně v 11:19.

46

47
    Hned z kraje druhého poločasu se Karel Piták opřel v pokutovém území do balónu. Kulatý nesmysl skončil zhruba metr vedle levé tyče.

48
    Tak to je neuvěřitelné co domácí zahodili! Nejdříve se Hodas skvěle uvolnil, následnou střelu mu ale skvěle vyrazil Frydrych. Skákavý míč se odrazil před prázdnou branku přímo na kopačku Pozníčka, který hostující svatyni trestuhodně přestřelil.

49
    Briliantní Mashikeho sólo skončilo tvrdou střelou do protihráče. Následovat bude rohový kop.

50
    Úvod druhého dějství nabízí slibnou podívanou, to je nejlepší pozvánka na nadcházejících čtyřicet minut.

52
    Před Pitákem musel zakročit jeden z domácích, hosté budou vhazovat poblíž šestnáctky svého soupeře.

53
    Olympie nakonec vybojovala rohový kop, který Pávek bez problémů boxuje do bezpečí.

54
    Z následného protiútoku zkusil svoje štěstí Mashike. Střela domácího forvarda postrádala jak razanci, tak i přesnost.

55
    Hosté tlačí svého soupeře, do větší příležitosti se ale zatím nedostali.

57
    Vltavín bude vhazovat na své polovině hřiště a s uvedením míče do provozní teploty nikam nespěchá.

58
    Těsně před šestnáctkou byl faulován Jukl a pro Olympii to znamená slibnou příležitost ke vstřelení vyrovnávací branky.

58
    Střídání v týmu FC Olympia Hradec Králové: ze hřiště odchází Štěpán, přichází Čihák.

59
    Olympia právě vstřelila branku!
    Tak to byla nádhera! K exekuci přímého kopu se postavil sám postižený, tedy RICHARD JUKL, který krásnou střelou na vzdálenější tyč srovnává stav utkání.
    59. JUKL - 1:1

60
    Pakliže zápas skončí remízovým výsledkem, stane se vítězem ligy a zároveň i postupujícím do 1. fotbalové ligy Olympie Hradec Králové.

62
    Hosté zůstávají i nadále u balónu, je evidentní, že chtějí v dnešním utkání zvítězit.

63
    Jeden z centrů propadl až na zadní tyč, kde se pohyboval jeden z hráčů Olympie. Střelou z poměrně velkého úhlu vylekal domácího brankáře.

64
    Domácí ale přichází s trestem! ELVIS MASHIKE se prodral do pokutového území a tvrdou střelou nedal Frydrychovi žádnou šanci.

66
    Olympie sice byla ve druhém poločasu výrazně aktivnější, nicméně domácí číhají na vhodné příležitosti k protiútokům.

67
    Střídání v týmu FC Olympia Hradec Králové: ze hřiště odchází Kuťák, přichází Ličman.

68
    Čada tvrdě sestřelil Valíčka a teď může být dost rád, že neuviděl druhou žlutou kartu.

69
    Žlutou kartu dostává Vladimír Valíček (Loko Vltavín).

69
    Střídání v týmu Loko Vltavín: ze hřiště odchází Maione, přichází Janda.

70
    Do konce zápasu zbývá necelých dvacet minut. Hosté nutně potřebují vstřelit minimálně vyrovnávací branku.

71
    Ptáček nenašel přihrávkou naslepo žádného ze svých spoluhráčů, i přesto zůstává Olympie u balónu.

73
    Kombinace domácího celku u levé postranní čáry končím odcizením míče, následně jeden z domácích přispěchal s luxusně čistým skluzem.

74
    Mashike si v souboji s Novotným pomohl rukama, hlavnímu rozhodčímu nezbývalo nic jiného, než odpískat faul.

75
    Tichý měl v pokutovém území spoustu práce, nakonec balón odehrál za brankovou čáru.

77
    Střídání v týmu Loko Vltavín: ze hřiště odchází Šípek, přichází Macháč.

78
    Míč se dostal až k Frydrychovi, který si ho staví k následnému odkopu, co možná nejdále.

79
    Střídání v týmu Loko Vltavín: ze hřiště odchází Valíček, přichází Růžička.

80
    Před námi je závěrečná desetiminutovka. Vltavín nepouští svého soupeře na dostřel Pávkovy branky.

81
    Střídání v týmu Loko Vltavín: ze hřiště odchází Hodas, přichází Pejša.

82
    Hosté neuspěli ani z další útočnou akci a k míči se tak staví Frydrych, který se svým výkopem nikam nepospíchá.

83
    Na polovině hřiště byl ostře faulován Jukl a bude zapotřebí lékařské ošetření.

84
    Ošetření se vcelku protahuje, tohle nehraje hradecké Olympii vůbec do karet.

85
    Střídání v týmu FC Olympia Hradec Králové: ze hřiště odchází Jukl, přichází Pohořálek.

86
    Mashike obdržel uvnitř pokutového území milimetrovou přihrávku, střelu z těžké pozice ale poslal hodně vedle branky.

87
    Další šance domácích zůstává taktéž nevyužita! Mashike si dlouho pohrával s míčem, nakonec nalezl na pravé straně Růžičku, jehož přízemní střelu Frydrych vyrazil.

89
    Mashike si k nelibě domácích ochozů počínal v souboji nedovoleně, Olympie se tak může propracovat k tlaku.

90
    Střídání v týmu Loko Vltavín: ze hřiště odchází Mashike, přichází Schindler.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty.

90+1
    Žlutou kartu dostává Richard Macháč (Loko Vltavín).

90+2
    Olympie se absolutně nemůže dostat k souvislejšímu držení míče. Navíc na hřišti polehává právě jeden z hostů.

90+2
    Střídání v týmu FC Olympia Hradec Králové: ze hřiště odchází Novotný, přichází Havel.

90+3
    Hosté přeci jenom vybojovali rohový kop, který po několika odrazech končí až v náruči domácího brankáře.

90+3

Je dobojováno. Olympie nezvládla dnešní zápas, ale nemusí smutnit. Soutěž sice vyhráli Jirny, nicméně licenční podmínky splnila pouze Olympie, a tak je to právě hradecký tým, kdo postupuje do vyšší soutěže. Nutno říci, že dnešní vítězství Vltavínu je naprosto zasloužené. Střelecký zápis dnešního utkání otevřel už po deseti minutách hry Jan Hodas, po změně stran se krásným přímým kopem postaral o vyrovnání Richard Jukl. Remízový stav ale nevydržel vůbec dlouho, neboť se prosadil Elvis Mashike a zároveň tak stanovil konečnou podobu dnešního výsledku.

Vítězem třetí české nejvyšší soutěže pro rok 2016/17 se stávají Jirny! Do 1. Fotbalové národní ligy ale postupuje Olympie, která splnila narozdíl od Jiren licenční podmínky

To je pro tuto chvíli ode mne už vše. Přeji hezký zbytek víkendu a u dalších online přenosů na shledanou. (12:11:51)