Vítkovice – Val. Meziříčí 1:0 (kon.) | Příbram – Vlašim 2:1 (kon.) | Bohemians 1905 – Pardubice 1:1 (kon.)
Hr. Králové – Varnsdorf 3:2 (kon.) | Brno – Trnava 2:3 (kon.) | Jihlava – Prešov 0:0 (po pr.)
Dukla Praha – Prešov 1:1 (6:5 po pen.) | Zlín – Michalovce 5:1 (kon.) | Teplice – Ústí n. L. 3:2 (kon.)
Opava – Opolí 2:1 (kon.) | Plzeň – Č. Budějovice 5:1 (kon.) | Dukla Praha – Jihlava 2:3 (kon.)
Hr. Králové – Jablonec 0:4 (kon.) | Ostrava – Slovácko 6:1 (kon.) | Zagłębie S. – Karviná 1:4 (kon.)
Žilina – Olomouc 3:3 (kon.)
FK Dukla Praha
2:3 (2:1)
FC Vysočina Jihlava
Středa 05.07.2017, 17:00 • Stadion Budín, Žirovnice • Přípravný zápas

S konstatováním, že FC Vysočina Jihlava vyhrála v závěrečném zápasu na Perleťovém poháru nad Duklou Praha 3:2 a tímto vítězstvím si tak zajistila i celkové prvenství na 84. ročníku tohoto nejstaršího fotbalového turnaje v CR, se s Vámi loučí a hezký sváteční den přeje Tomáš Lysý. (18:27:51)

Konečné pořadí Perleťového poháru:
    1. Vysočina Jihlava
    2. Tatran Prešov
    3. Dukla Praha

Zápas je u konce. Ačkoliv Dukla Praha v prvním poločase vedla 1:0 a 2:1, nakonec jí to k vítězství nestačilo. Hned v první minutě druhého poločasu si dali Pražané vlastní branku a v 53. minutě rozhodl z penalty Michael Rabušic o tom, že Vysočina Jihlava nejenže vyhraje tento zápas, ale obhájí loňské vítězství z Perleťového poháru.

80

79
    Vysočina Jihlava mohla pečetit vedení, když si na centr naběhl Michael Rabušic, připravil si míč, jenž následně potáhl do velkého vápna a tvrdou ránou jej chtěl napálit mezi tři tyče. Ale zůstalo jen u chtění, jelikož netrefil zařízení.

79
    Adam Vlček nadvakrát nedokázal z bezprostřední blízkosti překonat výborného Mateje Rakovana, když k němu propadl míč po rohovém kopu.

78
    Střela z poměrně slušné dálky v podání jednoho z hráčů hostí změnila směr a bude to pro hráče ve žlutém rohový kop.

78
    Na druhé straně vzal odpovědnost na sebe Jiří Kozel, ovšem tentokrát jeho střela nebyla tak nebezpečná, jako ve čtrnácté minutě, kdy vyrovnával.

77
    Centrovaný míč z kopačky Martina Jiránka propadl na hranici penaltového puntíku k Holendovi, který ale val těl před sebou nepropálil.

77
    Naskýtá se ale otázka, jak to bude nyní. Z pravé strany budou mít hráči Dukly možnost přímého volného kopu. Od brány je to daleko. půjde o centr.

76
    V obraně Jihlavy nelze najít volného okénka, navíc když nyní Dukla přišla o míč, ještě se dopustila na hráče soupeře faulu. Zdá se, že Vysočina třímá otěže zápasu pevně ve svých rukou.

75
    Ten ale nebyl dobře provedený, takže Matej Rakovan bude v poklidu odkopávat od branky.

74
    Dukla má opět míč na kopačkách a snaží se s výsledkem něco udělat. Podaný byl před svým centrem z levé strany faulován, proto je výhoda ukončena a Pražané budou mít k dispozici přímý volný kop.

73
    Nádherná ulička, po které Michael Rabušic vysunul na hranici vápna Milana Mišůna. Ten sice byl trošku z úhlu, ale přesto z levé strany vystřelil a Rada vší silou vyrazil míč na roh.

72
    Vzápětí následuje útočný faul Dukly, takže Jihlava bude zase na nějaký ten čas u míče.

72
    Vlčkův centr sklepl na malém vápně jeden z jihlavských obránců svojí hrudí přesně k Rakovanovi.

71
    Že by se Dukla odhodlávala k závěrečnému náporu? Uvidíme v následujících minutách, nicméně i nyní se Jihlava ubránila za pomocí zblokovaného centru na roh.

69
    Jakub Podaný měl na levé straně trošku prostoru, takže se opřel do míče, ovšem byla to typická střela, kdy hráč zavře oči a následně ryk tribun na znamení úspěchu neslyší – zcela mimo.

68
    Djuranovič Uroš zhruba dvanáct minut před koncem základní hrací doby střídá a na jeho místo nastupuje Daniel Kozel.

Tomáš Lysý

Branky: 9. Podaný, 15. Mustedanagić – 14. Klíma, 41. Šimek (vla.), 53. Rabušic (pen.)

FK Dukla Praha: Rada – Podaný, Šimek, Jiránek, Brandner – Vlček, Hanousek, Brejcha, Uroš (68. Kozel) – Holenda, Mustedanagić
    Náhradníci: Bilovský, Kozel, Hruška

FC Vysočina Jihlava: Rakovan – Klíma, Krejčí, Hronek, Novotný, Štěpánek, Rabušic, Tlustý, Zoubele, Fulnek, Mišůn (47. Šerý)
    Náhradníci: Hanuš, Vedral, Šerý, Písačka, Duba

Rozhodčí: Pojezný