Portugalsko – Anglie 1:2 (kon.)
Portugalsko
1:2 (0:0)
Anglie
Sobota 15.07.2017, 18:00 • Tengiz Burjanadze Stadioni (Kapacita: 5 000) • Mistrovství Evropy U19 • Finále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky u finálového zápasu ME U19 2017 mezi Portugalskem a Anglií.

Portugalsko

Portugalsko skončilo v základní skupině A na první příčce se sedmi body. Po třech odehraných zápasech si připsalo na své konto 2 výhry a 1 remízu. První utkání na letošním ME U19 odehrálo proti domácí Gruzii, se kterou neodehrálo příliš povedené utkání, ale nakonec zvítězilo 1:0 gólem z penalty, kterou proměnil Rui Pedro v 66. minutě. Druhé utkání odehráli Portugalci s Českou republikou, která také s nimi držela dlouho krok, ale nakonec díky ze 74. minuty, který vstřelil také Rui Pedro, Portugalci nakonec vyhráli 2:1. Závěrečné utkání skupiny odehráli Portugalci se Švédy. Portugalci sice ještě v 65. minutě prohrávali 2:0, ale nakonec díky Leaovi a Filipemu zápas skončil smírně 2:2. V semifinále čekalo na Portugalce Nizozemsko. Zápas to byl velmi vyrovnaný, ale nakonec se z vítězství 1:0 radovalo Portugalsko díky brance z 24. minuty, kterou vstřelil Fernandes.

Posledních 5 zápasů

Portugalsko – Nizozemsko 1:0
    Portugalsko – Švédsko 2:2
    Česko – Portugalsko 1:2
    Gruzie – Portugalsko 0:1
    Portugalsko – Polsko 3:1
    Postupový gól Nmechy v poslední nastavené minutě semifinálového utkání proti České republice.

Anglie

Anglie skončila v tabulce skupiny B suverénně na první příčce s plným počtem devíti bodů. První utkání na letošním ME odehrála s Bulharskem, které neodehrálo špatný zápas, ale nakone se muselo smířit s porážkou 2:0. Autoři branek: Mount a Sessegnon. Ve druhém utkání přivítala Anglie Nizozemsko. V tomto utkání byla Anglie lepším týmem, ale díky pevné obraně soupeře dokázala zvítězit jen 1:0, a to když se v 84. minutě prosadil Brereton. V závěrečném utkání skupiny Anglie deklasovala Němce 4:1. Střelecky se prosadili 2x Brereton a 2x Sessegnon. V semifinále narazila Anglie na Českou republiku, která byla Anglii víc jak jen rovnocenný soupeř. Angličané však z poslední své šance celého utkání vsítili vítěznou branku. V 90+3. minutě se prosadil krásnou patičkou Nmecha.

Anglie – Česko 1:0
    Anglie – Německo 4:1
    Anglie – Nizozemsko 1:0
    Bulharsko – Anglie 0:2
    Bělorusko – Anglie 1:5
    Už za hoďku a půl si to rozdají Portugalci s Angličany o tuto trofej.

Poslední vzájemné utkání

Portugalsko – Anglie 0:1 (2011)

Portugalsko: D. Costa – Dalot, D. Queirós, J. Queirós, Conté – Pires (C) – Djú, G. Fernandes, Quina, Filipe – Pedro.
    Náhradníci: Figueira – Leite, Queta, Paz, F. Luís, M. Luís, Leao.

Anglie: Ramsdale – Johnson, Jay Dasilva (C), Suliman, D. Sterling – Mount, Sessegnon, Edun – Dozzell, Buckley-Ricketts, Nmecha.
    Náhradníci: Trott – Brereton, Edwards, Josh Dasilva, Maddox, James.

Rozhodčí: Jovanović (SRB) – Nijssen (BEL), Chomčenko (BLR).
    Portugalci dnes obléknou červené dresy, Angličané bílé.

1

3
    Hosté drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

5
    Portugalci jsou s míčem usazeni na polovině soupeře, ale zatím tam nic nevymysleli.

6
    Portugalci budou zahrávat svůj první rohový kop v dnešním utkání.

7
    Tento rohový kop ale nenadělal hostům větší potíže.

8
    Djú dostal příliš nepřesnou přihrávku u pravé postranní čáry a míč tak skončil pouze v zámezí.

9
    Další nepřesnost domácích na polovině soupeře a míč tak opět končí pouze v zámezí.

10
    Quina hledal přihrávkou za obránce Fernandese. Na něj však byla tato přihrávka příliš dlouhá a u míče tak byl jako první Ramsdale.

11
    Quina poslal nepřesnou přihrávku za obránce na rozeběhnutého Djúa a míč tak skončil opět v zámezí. Portugalci jsou zatím aktivnějším týmem, ale často kazí přihrávky.

12
    Sterling se nedokázal dostat s míčem po pravé straně hřiště do vápna přes Contého, kterého následně fauloval a hrát tak mohou opět domácí.

13
    Portugalci budou zahrávat rohový kop.

13
    Míč od rohového praporku však skončil jen na hlavě jednoho z hráčů v bílém dresu, který ho následně poslal mimo vápno.

14
    Po nepřesné přihrávce Eduna zhruba na polovině hřiště skončil míč jen v zámezí.

15
    Sessegnon dostal příliš těžkou přihrávku do úniku po levé straně hřiště a míč tak už nestihl na hrací ploše.

16
    Quina přišel o míč na polovině soupeře a dopředu tak mohou vyrazit hosté.

17
    Domácí se usadili s míčem na polovině soupeře.

18
    Domácí budou zahrávat rohový kop, který vybojoval na levé straně hřiště Filipe.

18

19
    Buckley-Ricketts se dostal s míčem středem hřiště až do vápna, kde mu však míč skvělým obranným zákrokem sebral J. Queirós.

20
    Sessegnon tak dlouho váhal s centrem z levé strany hřiště, až mu míč utekl od nohy do zámezí.

21
    Buckley-Ricketts se opět snažil projít s míčem středem hřiště až do vápna. Tentokrát se mu to však nepovedlo a hrát tak mohou domácí.

22
    Angličané budou zahrávat přímý kop zhruba z pětadvaceti metrů.

22
    Dozzell poslal do vápna centr, který však skončil pouze u jednoho z hráčů v červeném dresu.

23
    Angličané byli donuceni míč poslat až ke svému brankáři, který svým následným odkopem od své branky poslal kulatý nesmysl do zámezí.

24
    Dozzell hledal přihrávkou za obránce rozeběhnutého Sessegnona. Ten se však nakonec k míči nedostal, neboť byl skvěle pokryt Dalotem.

25
    Portugalci budou zahrávat další rohový kop.

26
    Míč od rohového praporku však dolétl pouze na hlavu jednoho z hostujících hráčů, který ho následně poslal mimo vápno.

27
    Buckley-Ricketts se dostal s míčem až do vápna, kde následně předložil tutovku pro Mounta. Ten však svým následným střeleckým pokusem trefil pouze jednoho z protihráčů!

28
    Domácí zahrávali opět rohový kop, který však nedopadl příliš dobře pro Portugalce.

30
    Dalot poslal do vápna centr z pravé strany. Ve vápně si míč skvěle zpracoval Rui Pedro a následně se ocitl na trávníku po souboji s jedním z obránců. Rozhodčí však rozpažil a pokutový kop neodpískal.

31
    Edun poslal nepřesnou přihrávku do vápna na Sessegnona a míč tak skončil pouze v moci Costy.

32
    Quina se dostal s míčem na polovině soupeře už do zámezí a hrát tak mohou hosté.

32
    Quina napřáhl ke střele zhruba z dvaceti metrů. Jeho pokus mířený k levé tyči však skončil zhruba metr vedle.

33
    Dalot se snažil odcentrovat z pravé strany. S míčem se ale už dostal za brankovou čáru a Ramsdale tak bude odkopávat od branky.

35
    Nmecha se ocitl na trávníku ve vápně soupeře, ale rozhodčí pokutový kop opět nepíská.

36
    Buckley-Ricketts dostal nabito na hranici vápna, odkud svou tvrdou střelou ale přestřelil soupeřovu branku.

37
    Domácí si mezi sebou neporozuměli na polovině soupeře a míč tak skončil od jednoho z nich jen u Ramsdalea.

38
    Mount vyslal na branku střelu z hranice vápna, kterou však zablokoval jeden z protihráčů.

38
    Sessegnon se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře. Jeho střelecký pokus však skončil zhruba metr vedle levé tyče soupeřovy branky.

39
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středu hřiště.

40
    Djú dostal příliš nepřesnou přihrávku na levou stranu hřiště a míč tak skončil jen v zámezí.

42
    Sterling poslal do vápna centr z pravé strany, který se už už snášel na hlavu Sessegnona. Těsně před ním ale ještě dokázal míč posunout mimo tři tyče jeden z hráčů v červeném dresu.

43
    Následný rohový kop nenadělal domácím větší potíže.

44
    Sterling má nějaké zdravotní potíže a musí tak být ošetřen.

44
    Sterling míří po svých za pomezní čáru a vypadá to, že bude moci dále pokračovat ve hře.

45
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka prvního poločasu.

45+1
    Rozhodčí nastavuje ještě 1 minutu.

45+2

První poločas je za námi. Zápas je zatím velmi vyrovnaný a vážnější šance byli diváci svědky zatím pouze jedné. V 27. minutě totiž spálil obrovskou šanci Mount, který střelou uvnitř vápna soupeře trefil pouze jednoho z protihráčů. Portugalci jsou zatím více u míče, ale vážnější šanci si v prvním poločase nevytvořili.

Držení míče: 61% – 39%
    Střely celkem: 2 – 4
    Střely na branku: 0 – 0

Druhý poločas začne přibližně v 19:02.

46

46
    Domácí rozehráli druhý poločas a s míčem momentálně kombinují na vlastní polovině.

46
    Djú vyslal na branku střelu z velkého úhlu, kterou Ramsdale pohodlně chytil do svých rukavic.

47
    Sessegnon dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.

49
    Angličané budou zahrávat přímý kop zhruba z dvaceti metrů.

50
    Anglie právě vstřelila branku!
    Angličané se dostávají do vedení! Mount vyslal na branku z přímého kopu skvělou střelu, která se odrazila od pravé tyče přímo na hlavu EASAHA SULIMANA, a ten už neměl problém míč poslat do odkryté branky!
    50. Easah SULIMAN - 0:1

51
    Domácí drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

52
    Djú se snažil vystřelil poblíž vápna soupeře, ale nedovolil mu to Johnson, který mu míč čistým zákrokem sebral.

53

54
    Portugalci budou zahrávat přímý kop zhruba z dvaadvaceti metrů, avšak z obrovského úhlu. Edun navíc vyfasoval od rozhodčího za svůj faul žlutou kartu.

55
    Míč z následného přímého kopu skončil v malém vápně u úplně volného Djúa! Ten však trestuhodně přestřelil soupeřovu branku!
    55. Djú spálil obrovskou šanci.

56
    Portugalsko právě vstřelilo branku!
    Portugalci vyrovnávají na 1:1! Conté poslal do vápna centre z pravé strany, který skončil jen u DUJONA STERLINGA, který ale místo odkopu mimo tři tyče, poslal míč výstavně pod břevno Ramsdaleovy branky!
    56. Dujon STERLING - 1:1

58
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Joao Filipe, přichází Rafael Leao.

59
    Sessegnon střelou z hranice vápna příliš neohrozil soupeřovu branku.

60
    Quina vyslal na branku střelu z hranie vápna, kterou však Ramsdale pohodlně chytil do svých rukavic.

61
    Conté má nějaké zdravotní potíže a musí tak být ošetřen.

61
    Conté už míří za pomezní čáru a vypadá to, že bude moci dále pokračovat ve hře.

62
    Angličané drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.

63
    Leao se dostal s míčem podél levé postranní čáry až do vápna, kde však špatně přihrál a míč tak skončil jen u jednoho z obránců.

64
    Domácí zahrávali rohový kop, který však pro Portugalce nedopadl příliš dobře a hrát tak mohou hosté.

66
    Rui Pedro se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře. Jeho tvrdý pokus však dokázal Ramsdale vyrazit mimo tři tyče.

67
    Žlutou kartu dostává Rui Pires (Portugalsko).

69
    Angličané se opět dostávají do vedení! Mount se dostal do samostatného úniku, ale místo střely volil ještě přihrávku na volného LUCASE NMECHU, který se střelou do zcela odkryté branky nemýlil!
    69. Lucas NMECHA - 1:2

70
    Hra se momentálně pohybuje spíše ve středu hřiště.

71
    Sterling teď chtěl napravit svůj vlastní gól, ale svou střelou z hranice vápna příliš neohrozil Costu.

72
    Djú dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.

72
    Hosté budou zahrávat rohový kop.

73
    Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Lucas Nmecha, přichází Ben Brereton.

74
    Následný roh Angličanů nenadělal Portugalcům větší potíže.

75
    Rui Pedro vyslal na branku jedovatou střelu z hranice vápna, která skončila jen těsně vedle pravé tyče Ramsdaleovy branky!
    75. Rui Pedro nedokázal prostřelit Ramsdalea.

75
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Mésaque Djú, přichází Miguel Luís.

77
    Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Andre Dozzell, přichází Josh Dasilva.

78
    Hosté drží míč na svých kopačkách, ale dopředu příliš nepospíchají.

78
    Sessegnon si tak dlouho hrál s míčem uvnitř vápna soupeře, až o něj přišel.

79
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Abdu Conté, přichází Madi Queta.

80
    M. Luís dostal příliš dlouhou přihrávku za obránce od svého spoluhráče a míč tak skončil jen v zámezí.

81
    Buckley-Ricketts si míč na hranici vápna soupeře zpracoval rukou a hrát tak mohou Portugalci.

82
    Quina vyslal na branku střelu z hranice vápna, která však skončila daleko vedle levé tyče soupeřovy branky.

83
    Leao poslal do vápna nepřesný centr z levé strany, který skončil jen v zámezí.

84
    Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Isaac Buckley-Ricketts, přichází Marcus Edwards.

85
    Leao svým centrem z levé strany našel ve vápně pouze hlavu Johnsona.

86
    Portugalcům se pomalu, ale jistě krátí čas na vyrovnaní. Zatím to však nevypadá, že by se k nějakemu vyrovnání schylovalo.

86
    Tayo Edun vyfasoval za svůj nešetrný zákrok zhruba na polovině hřiště druhou žlutou kartu v utkání a následně tak i červenou! Angličané budou dohrávat v deseti!

87
    Domácí kombinují s míčem na polovině soupeře.

88
    Hosté se nyní prakticky už jen brání a snaží se ubránit výsledek 1:2!

88
    Miguel Luís napřáhl ke střele poblíž hranice vápna. Jeho pokus mířený k pravé tyči však skončil jen v boční síti.

89
    Hosté se dostali s míčem na polovinu soupeře a snaží se ušetřit nějaké vteřinky.

90
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka utkání.

90+1
    Rozhodčí nastavuje ještě 5 minut!

90+1
    Žlutou kartu dostává Aaron Ramsdale (Anglie).

90+2
    Brereton se snaží ušetřit nějaké vteřinky u pravého rohového praporku na soupeřově polovině.

90+3
    Quina poslal míč jen do zámezí a Ramsdale tak bude odkopávat od branky.

90+3

90+3
    Míč však od rohového praporku skončil jen na hlavě jednoho z hráčů v bílém dresu, který ale míč poslal zpět do zámezí na rohový kop.

90+4
    Druhý rohový kop se domácím podařil lépe, ale Ramsdale nedovolil vstřelit Fernandesovi branku.

90+5
    Už nám běží poslední nastavená minutka utkání a Angličané jsou opravdu velmi blízko zisku poháru pro mistra Evropy!

90+6

Dnešní utkání je za námi. Po nudném prvním poločase přišla už v 50. minutě první branka utkání, kterou vstřelil Suliman. Portugalci však dokázali už za 6 minut vyrovnat na 1:1, když si vlastní branku vstřelil Sterling. V 68. minutě však přišel protiútok Angličanů a Nmecha vstřelil opět vítězný gól stejně jako v semifinále proti České republice.

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 5:3. Rohy: 11:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 11:10.

Mistrem Evropy do 19 let se stává Anglie!

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek sobotního večera a někdy příště opět na shledanou. (19:56:31)