Plzeň – Dukla Praha | 4:0 (kon.) | | | Slovácko – Jablonec | 1:1 (kon.) | | | Karviná – Jihlava | 2:0 (kon.) |
Slavia – Teplice | 1:0 (kon.) |
Olympia Radotín – Pardubice | 1:0 (kon.) | | | Příbram – Znojmo | 0:0 (kon.) | | | Frýdek-Místek – Opava | 1:1 (kon.) |
Trenčín – Dunajská Streda | 1:2 (kon.) | | | Nitra – Michalovce | 0:0 (kon.) | | | Žilina – Prešov | 2:3 (kon.) |
Slovan Bratislava – Zlaté Moravce | 2:1 (kon.) |
PSG – Monaco | 2:1 (kon.) |
L. Mikuláš – Pohronie | 2:0 (kon.) | | | Bardejov – Spiš. N. Ves | 4:0 (kon.) |
Lokeren – Club Bruggy | 0:4 (kon.) | | | Genk – Waasland-Beveren | 3:3 (kon.) | | | Eupen – Waregem | 0:5 (kon.) |
Charleroi – Kortrijk | 1:0 (kon.) |
Salzburg – Linec | 1:1 (kon.) | | | St. Pölten – Rapid | 1:4 (kon.) | | | Mattersburg – Wolfsberger | 1:0 (kon.) |
Ural – Ufa | 1:1 (kon.) | | | CSKA Moskva – Chabarovsk | 2:0 (kon.) | | | Kazaň – Arsenal Tula | 2:1 (kon.) |
Groznyj – Dynamo | 2:0 (kon.) |
Legia – Nowy Sącz | 2:0 (kon.) | | | Zabrze – Wisla Krakov | 3:2 (kon.) |
Chelsea – Inter | 1:2 (kon.) |
konec
MFK Karviná
2:0
(1:0)
FC Vysočina Jihlava
Libor Štěpán
Branky:
34. Šisler (pen.), 57. Kalabiška (Wágner)
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 5:4. Rohy: 9:6. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 12:14.
Rozhodčí: Franěk – Kubr, Koval
Diváci: 3 423
Karty: 39. Štěpánek (JIH), 54. Rakovan (JIH), 80. Klíma (JIH)
Neproměněná penalta:
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 5:4. Rohy: 9:6. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 12:14.
MFK Karviná:
Berkovec – Jan Moravec, Košťál, Hošek, Eismann (C) – Janečka, Šisler – Štepanovský, Panák (86. Weber), Kalabiška (88. Lingr) – Wágner.
Náhradníci: Le Giang – Lischka, Puchel, Lingr, Vondra, Weber, Ramírez.
Trenér:
FC Vysočina Jihlava: Rakovan – Tlustý, Kryštůfek, J. Krejčí (C), Rosa (65. Nový) – Štěpánek (69. Daníček) – Fulnek (57. Klíma), Zoubele, Hronek, D. Ikaunieks – Dvořák.
Náhradníci: P. Soukup – Záviška, Popović, F. Novotný, Daníček, Klíma, Nový.
Trenér:
Náhradníci: Le Giang – Lischka, Puchel, Lingr, Vondra, Weber, Ramírez.
Trenér:
FC Vysočina Jihlava: Rakovan – Tlustý, Kryštůfek, J. Krejčí (C), Rosa (65. Nový) – Štěpánek (69. Daníček) – Fulnek (57. Klíma), Zoubele, Hronek, D. Ikaunieks – Dvořák.
Náhradníci: P. Soukup – Záviška, Popović, F. Novotný, Daníček, Klíma, Nový.
Trenér:
Rozhodčí: Franěk – Kubr, Koval
Diváci: 3 423
Držení míče: 50%-50%
Střely na branku: 5-4
Střely mimo: 5-4
Rohové kopy: 9-6
Ofsajdy: 3-1
Fauly: 12-14
Žluté karty: 0-3
Intelekt, učení, dovednosti & koučování, Velké okamžiky ledního hokeje 2 a knihu Rusko, země neomezených možností.
Intelekt, učení, dovednosti & koučování, Velké okamžiky ledního hokeje 2 a knihu Rusko, země neomezených možností.
Rychlá akce Slezanů po pravé straně znamená vedení 2:0! Centr z křídla před branku prodloužil Tomáš Wágner ramenem před JANA KALABIŠKU, který levačkou z úhlu prostřelil Rakovana!
Držení míče: 58%-42%
Střely na branku: 4-3
Střely mimo: 2-2
Rohové kopy: 4-4
Ofsajdy: 1-1
Fauly: 6-4
Žluté karty: 0-1
Tipovací soutěž
Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.
Intelekt, učení, dovednosti & koučování, Velké okamžiky ledního hokeje 2 a knihu Rusko, země neomezených možností.
JAN ŠISLER zachoval chladnou hlavu a poslal míč na opačnou stranu, než kterou si vybral brankář Rakovan! Karviná vede 1:0!
Intelekt, učení, dovednosti & koučování, Velké okamžiky ledního hokeje 2 a knihu Rusko, země neomezených možností.
Tipovací soutěž
Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.
MFK Karviná: Berkovec – Jan Moravec, Košťál, Hošek, Eismann (C) – Janečka, Šisler – Štepanovský, Panák, Kalabiška – Wágner.
Náhradníci: Le Giang – Lischka, Puchel, Lingr, Vondra, Weber, Ramírez.
FC Vysočina Jihlava: Rakovan – Tlustý, Kryštůfek, J. Krejčí (C), Rosa – Štěpánek – Fulnek, Zoubele, Hronek, D. Ikaunieks – Dvořák.
Náhradníci: P. Soukup – Záviška, Popović, F. Novotný, Daníček, Klíma, Nový.
Rozhodčí: Franěk – Kubr, Koval.
MFK Karviná a Jihlava se pravidelně střetávaly ve druhé lize v sezónách 08/09 – 11/12. Následovala přestávka až do minulého ročníku, kdy Slezané postoupili do nejvyšší soutěže. Dlouhou dobu platilo, že domácí tým ve vzájemných soubojích neprohrává. Tuto tradici poprvé prolomila až Karviná letos v březnu, když v poněkud divokém zápase vyhrála na Vysočině 4:2. Byl to jubilejní desátý vzájemný duel. Dokáže Jihlava novou dekádu načít vrácením tohoto políčku?
Posledních 6 vzájemných utkání:
Jihlava – Karviná 2:4 (11. 3. 2017)
Karviná – Jihlava 3:0 (10. 9. 2016)
Karviná – Jihlava 1:1 (29. 4. 2012)
Jihlava – Karviná 1:1 (14. 10. 2011)
Jihlava – Karviná 2:0 (11. 6. 2011)
Karviná – Jihlava 2:1 (7. 11. 2010)
Jihlavští sice načínají již šestou sezónu v řadě v nejvyšší soutěži, ale to vůbec nemuselo platit. Loni se totiž zachránili jen na základě lepších vzájemných utkáních s Hradcem Králové a většinu ročníku se pohybovali, hlavně kvůli katastrofálnímu startu, na sestupových příčkách. Nejhorší ročník od posledního postupu do ligy je pro klub z Vysočiny velkým varováním, že příště se může štěstí odvrátit. A na Vysočině to vzali vážně. Změnil se management i trenéři a všichni doufají, že tentokrát začátek sezóny neprospí a budou více v klidu.
V Jihlavě se paradoxně udály větší změny v jiných oblastech, než je hráčský kádr. Výzvu přijal trenér Ivan Kopecký, jeden z hlavních strůjců jarního vítkovického zázraku ve druhé lize. V nejvyšší soutěži však ještě nikdy netrénoval, půjde o jeho premiéru. Kádr se příliš nezměnil. Na stránce odchodů je napsáno pouze jména Janiho Urdinova a Augusta Batiojy, několik hráčů odešlo na hostování. Velkým pozitivem pro klub je udržení nejlepšího střelce Davise Ikauniekse z Litvy a záložníka Petra Hronka. Na nějaké větší posilování však nejsou peníze, oddíl patří ekonomicky mezi ty nejchudší v lize. Navíc prioritou je, aby příchozí hráč byl opravdu posilou. Dosud se uskutečnil přestup Nikolase Daníčka z Varnsdorfu, další hráči se jen vrátili domů z hostování, či na něj přišli, což je případ Martina Nového ze Sparty. Tým tak bude přibližně stejně silný jako v předchozím ročníku, takže jediným cílem je udržení se mezi elitou.
V přípravě se Jihlava nejprve utkávala s českými kluby, na soustředění v Rakousku se střetla se dvěma celky druhé bundesligy a pro generálku si vybrala exotického soupeře v podobě reprezentace Bahrajnu. Výsledkově to nebylo špatné, tým obhájil vítězství v Perleťovém poháru a hlavně z generálky odcházeli hráči příjemně naladěni.
Přípravná utkání:
Jihlava – Bahrajn 3:0 (22. 7.)
Velké Meziříčí – Jihlava 1:2 (19. 7.)
Heidenheim – Jihlava 1:2 (14. 7.)
Darmstadt – Jihlava 3:0 (11. 7.)
Teplice – Jihlava 1:0 (8. 7.)
Dukla – Jihlava 2:3 (5. 7., Perleťový pohár)
Prešov – Jihlava 1:0pen (5. 7., Perleťový pohár)
Žižkov – Jihlava 1:2 (1. 7.)
Slezané zahajují druhou sezónu v nejvyšší soutěži a ačkoliv napoprvé příjemně překvapili výsledky i herním projevem, varováním pro ně musí být druhá polovina jara, kvůli které nakonec vypadli z horní poloviny tabulky. S podobnými výkony by ve druhé, podle mnohých pro exnováčky klíčové, sezóně měli problém se záchranou. V klubu si toho jsou vědomi, udržet se je hlavním cílem. Přes léto nezaháleli a snažili se kádr posílit. Avšak jak to bude na hřišti vypadat, to se teprve uvidí.
Přes léto doznal tým několika změn. Asi největší ztrátou je odchod brankáře Laštůvky do Slavie. Odchází také útočník Jurčo, hostování pak skončila Plesníkovi, Holíkovi, Dresslerovi a Jovanovićovi. Na druhou stranu ale vedení dokázalo některé hráče z hostování získat na přestup. Jedná se o útočníka Tomáše Wágnera a záložníka Jana Kalabišku. Dalšími novými hráči jsou dvě mladé naděje do budoucna z Venezuely, útočník Eric Ramírez (přestup) a záložník Ricardo Piña (hostování), dále slovenský obránce Peter Štěpanovský, bosenský obránce Benjamin Čorić (oba přestup), brankáři Martin Berkovec a Patrik Le Giang a obránce David Lischka (všichni hostování). Tým by měl být zhruba stejnou kvalitu jako v předchozím ročníku, otázkou tak budou hlavně výkony Berkovce v brance, zda dokáže nahradit Laštůvku.
V přípravě se Karviná utkala převážně s kluby z relativně blízkého okolí, ať již s českými, nebo polskými. Na soustředění na Slovensku také změřila síly s tamními soupeři. Výsledkově se zpočátku příliš nedařilo, ale poslední dvě utkání Slezané vyhráli, takže do ligy rozhodně nebudou nastupovat ve špatné náladě.
Přípravná utkání:
Karviná – Chorzów 3:1 (22. 7.)
Ružomberok – Karviná 2:3 (14. 7.)
Zlaté Moravce – Karviná 3:2 (12. 7.)
Opava – Karviná 3:1 (8. 7.)
Sosnowiec – Karviná 1:4 (5. 7.)
Karviná – Zabrze 0:4 (1. 7.)
Cracovia – Karviná 2:2 (28. 6.)
Karviná – Baník 1:3 (24. 6.)