Košice – Poprad 1:2 (kon.) | Vítkovice – Havířov 8:2 (kon.) | Olomouc – Jihlava 2:1 (kon.)
Klatovy – Kadaň 3:5 (kon.) | Třebíč – Kometa Brno 2:3 (0:1 po s.n.) | Litvínov – Ústí n/L 6:3 (kon.)
HC VERVA Litvínov
6:3 (4:0, 1:2, 1:1)
HC Slovan Ústí nad Labem
Úterý 01.08.2017, 17:30 • ZS Ivana Hlinky, Litvínov • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

HC VERVA Litvínov: Kantor (Soukup) – Kokeš, Sklenička, Doudera, Baránek, Březák, Franc, Gula – Jurčík, Válek, Matoušek, Nejezchleb, Havlíček, Doležal, Dufek, Matai, Helt , Jícha.

HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (Krofta) – Hes, Zdvořáček, Mašák, Mlčoch, Hucek, Loukota, Vaněk, Balcar – Macek, Musliu, Uhlík, Mical, Janeček, Markulinec, Severa, Sladkovský, Navarra, Amirov, Kopta, Krejčík.

Rozhodčí: Petružálek, Turčan – Kokrment, Rozlílek..

Hokejisté Litvínova za aplausu domácích fanoušků nastupují na ledovou plochu. Za několik málo okamžiků by se měli na ledě ukázat také hokejisté Ústí nad Labem.

00:01

00:04
    Slovan vyhrál vhazování a hostující hokejisté se jako první pokusí prokousat do útočného pásma.

00:25
    Litvínovští hokejisté ale velmi aktivně napadali rozehrávku hostí a Jurčík se ujal kotouče v útočném pásmu.

00:58
    Verva uklidňuje hru a drží kotouč za Pavlem Kantorem. Obě pětky jedou po necelé minutě vystřídat.

01:29
    Filip Helt byl faulován a uvidíme první přesilovou hru! Lukáš Sladkovský sekl domácích útočníka přes rukavice a už putuje na trestnou lavici.

01:49
    Domácím oblíbencům se nepodařilo napoprvé usadit v útočném pásmu a kotouč za Kantorem.

02:27
    Marek Baránek se zjevil úplně sám na modré a tvrdou ránou vyprášil vyrážečku Volkeho.

02:48
    Letní akvizice Tomáš Matoušek se provinil krosčekem a bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

03:25
    Pavel Kantor si připsal úspěšní zákrok, podržel kotouč ve své lapačce a bude se vhazovat po jeho levici.

03:29
    Slovan přečkal první oslabení a teď si také zahraje téměř minutovou přesilovku.

04:24
    Litvínovští zkušeně drží kotouč ve vlastní třetině, Slovanu se přesilová hra ani trochu nedaří.

04:48

05:48
    Litvínovští sice buly v obranném pásmu prohráli, kotouč ale rychle vybojovali zpět a ohrožení Kantorovy brány se nekoná.

06:19
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Domácí se po rychlé kombinaci v útočném pásmu dostávají do vedení! Ondřej Havlíček našel zpoza brány před bránou volného RICHARDA NEJEZCHLEBA, který nadvakrát procpal kotouč za záda Volkeho. Asistence: Ondřej Havlíček.

06:49
    Domácím jedna branka nestačila, a tak k velké radosti svých příznivců přidávají druhou! Jakub Matai podobně jako Havlíček našel před bránou FILIPA HELTA, který nekompromisně propálil nešťastného Volkeho. Asistence: Jakub Matai.

07:00
    Petr Markulinec zasáhl protihráče holí do obličeje a rozhodčí ho posílají na dvě minuty na trestnou lavici!

08:09
    Po minutě tlaku se hostující hokejisté osvobozují a mohou jet vystřídat. Stejně tak činí domácí družstvo.

09:00
    Hosté přežili další oslabení, Markulinec je již na ledové ploše.

09:13
    Slovan se dokázal prokousat do útočné třetiny a nebezpečně kombinuje před Kantorem.

09:25
    Hokejisté Ústí nad Labem to se svou aktivitou v předbrankovém prostoru přehnali a rozhodčí přerušuje hru pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

09:33
    Obránce Vervy Jakub Březák míří na trestnou lavici za hrubost a hosté mají ideální šanci na snížení.

09:44
    Ústí se vlastní chybou dostali z útočného pásma a musejí zakládat novou akci z vlastní třetiny.

10:37
    Slovan je stále ve vlastní třetině, vypadá to, že ani druhou přesilovku nevyužije.

10:49
    Marek Baránek si odpyká dvě minuty za faul kolenem.

11:33
    Domácí hrají ve čtyřech, Březák se zapojuje ihned do obranné činnosti.

12:49
    Slovan nevyužil dvojnásobnou přesilovou hru, následně ani tu klasickou a hraje se v plném počtu na obou stranách.

13:15
    Ústí je i po přesilové hře usazené před Kantorem.

13:28
    Martin Volke vyhodil kotouč přes plexisklo, což rozhodčím samozřejmě neuniklo a přesilová hra teď čeká na Vervu.

13:57
    Baránkovo nahození od modré bylo sraženo vysoko nad bránu, sítě se ale nedotklo a domácí pokračují v kombinaci před Volkem.

14:27
    Lukáš Doudera vypálil tvrdě z prostoru mezi kruhy, Volke byl ale rychle na ledě a kotouč schoval ve své výstroji.

14:49
    Ústí vyhazuje kotouč za Kantora a domácí musejí vyklidit útočnou třetinu.

15:28

15:52
    Domácí po menších komplikacích v rozehrávce vyhazují kotouč do středního pásma.

16:16
    Jakub Matai po vyhraném vhazování před Volkem přišel v rohu kluziště o kotouč a Slovan míří do útoku.

16:47
    Velkou hitparádu nyní předvedl mladý obránce Litvínova JAKUB BŘEZÁK! Bek Litvínova se z role posledního hráče svého týmu prokličkoval až do samostatného úniku, který mazácky zakončil mezi betony Volkeho! Bez asistence.

17:41
    Ústečtí jsou i nadále trochu z tempa a Litvínov má hru plně pod kontrolou.

18:16
    Jan Hucek prověřil Kantora ranou po ledě od modré, domácí brankář byl v pozoru a kotouč betonem vyrazil do bezpečí.

18:45
    Petr Markulinec míří na trestnou lavici za podražení.

18:50
    Domácí zasazují Ústí další ránu! Válek našel na modré čáře volného JIŘÍHO GULU, který dělovkou propálil bezmocného Volkeho. Asistence: Lukáš Válek, Tomáš Matoušek.

19:16
    Kotouč se dostal mimo ledovou plochu a vhazovat se bude ve středním pásmu.

19:49
    Domácí mají nyní posilněné sebevědomí a dovolují se velké věci. Dufek minul po krásné kombinaci se spoluhráči prázdnou bránu!

20:00

Máme za sebou první třetinu, ve které kralovali hokejisté domácího Litvínova! Za ten se postupně prosadili Nejezchleb, Helt a obránci Březák s Gulou. Litvínovští si tak během první třetiny vypracovali velmi komfortní náskok!

Druhá třetina začne zhruba v 18:18.

20:01

20:04
    Chemici se ujímají kotouče ihned po buly a míří poprvé ve druhé třetině před Volkeho.

20:25
    Marek Baránek měl skvělou šanci na pátou branku svého týmu, z dobré pozice ale netrefil ideálně a přesouvající Volke jeho pokus zneškodnil.

21:06
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Pavel Kantor poprvé v dresu Litvínova musí lovit kotouč ze své brány! Mlčoch našel od mantinelu najetého MARKA MACKA, který neměl problém propálit nepřipraveného Kantora. Asistence: Marek Mlčoch, Jiří Uhlík.

21:16
    Martin Volke opět vyhodil kotouč přes plexisklo a připisuje si další dvouminutový trest na své konto.

22:02
    Jan Dufek nedokázal trefit v ideální pozici žabku od svého spoluhráče a je po šanci.

22:30
    Slovan dokázal získat kotouč a následně ho vyhodit po mantinelu až za bránu domácího brankáře.

23:04
    Litvínovští po delší době vybojovali kotouč ve vlastní třetině a pokouší se ještě něco vymyslet v přesilové hře.

23:16

23:56
    Vysoko postavení hráči Ústí činí rozehrávce Vervy veliké problémy.

24:34
    Sklenička si sjel z druhé vlny a vypálil. Volke se rychle zorientoval a jeho pokus zneškodnil.

25:02
    Marek Mlčoch se zjevil trestuhodně sám mezi kruhy, Kantor předvedl skvělý zákrok!

26:01
    Tomáš Matoušek si odpyká dvě minuty na trestné lavici za faul loktem.

26:15
    Doležal vybojoval kotouč na modré čáře a poslal ho do středního pásma. Slovan musí vyklidit útočnou třetinu.

26:43
    Jakub Loukota se dostal až před Kantora, ten ale vytáhl další skvělý zákrok vyrážečkou.

27:32
    Domácí vyhazují kotouč za Volkeho a přesilová hra Slovanu se blíží ke konci.

28:01

28:04
    Kotouč se zaklínil u mantinelu mezi hráče a po zhruba pěti vteřinách přerušuje rozhodčí hru. Vhazování před Kantorem.

28:23
    Matoušek spolu s Jurčíkem vybojovali útočné pásmo pro Litvínov, který kombinuje před Maritnem Volkem.

28:51
    Matěj Hes obral přesilu o kotouč a jeho spoluhráči mohou po dlouhé době vystřídat.

29:20
    Petr Markulinec se dostal do brejku dva jednoho, ten ale zazdil špatnou přihrávkou a je po šanci.

29:49
    Opět to byl Markulinec, který se dostal do dobré pozice. Kotouč mu v závěrečné fázi akce ale trochu utekl a Kantor mu puk vypíchl.

30:02
    Oba týmy v polovině utkání střídají brankáře. Do brány Ústí se postavil Michal Krofta, do klece Litvínova Jakub Soukup.

30:36
    To není zrovna ideální návrat Jakuba Soukupa na led Litvínova, když už po necelé minutě musí vytahovat kotouč ze své brány. ROMAN NAVARRA si našel vyražený kotouč od betonu Soukupa a doklepl ho do prázdné brány. Asistence: Lukáš Sladkovský, Jan Hucek.

31:12
    Loňská opora Slovanu Jakub Soukup je nyní vyvoláván fanklubem Ústí, který se usadil právě za bránou domácího brankáře.

32:11
    Domácí bojují o kotouč ve středním pásmu.

32:49
    Lukáš Doudera propálil bránícího obránce a Krofta měl co dělat, aby kotouč betonem vyrazil.

33:27
    Domácí Litvínov je i přes dvě obdržené branky ve druhé třetině aktivnějším týmem a kombinuje před bránou Slovanu.

34:06
    Filip Helt se po obkroužení brány rozhodl vypálit, bránu Krofty ale o kousek minul.

34:32
    Slovan uklidňuje hru a drží kotouč za vlastní bránou.

34:53
    Rychlý brejk domácích a je tu pátá branka! JOSEF JÍCHA dostal skvělou přihrávku do jízdy od Guly a svůj samostatný nájezd zakončil střelou nad vyrážečku. Asistence: Jiří Gula, Lukáš Válek.

35:42
    Jan Dufek v další skvělé šanci, když se mu odrazil kotouč na hokejku a zakončoval do prázdné brány. Bohužel pro něj nedokázal z ostrého úhlu trefit do černého.

36:16
    Hokejisté Ústí pokazil rozehrávku, k jejich štěstí šel kotouč přímo na Soukupa a nebude z toho zakázané uvolnění.

36:47
    Jiří Uhlík se uvolnil mezi kruhy a vypálil. K jeho smůle Soukup skvěle zmenšil úhel a kotouč ho zasáhl do ramene.

37:08
    Richard Nejezchleb se chystal do úniku, Matoušek ho ale nenašel přesně a bylo po šanci.

37:35
    Vhazování v útočném pásmu Litvínova vyhráli právě domácí, kteří kombinují před Kroftou.

38:17
    Helt se dostal do skvělé pozice a už se chystal zakončit. Hucek ho ale na poslední chvíli zahákoval, za což míří na trestnou lavici.

38:37
    Lukáš Válek v plné rychlosti prošel středním pásmem a domácí se usadili před Kroftou.

39:08
    Martin Kokeš nahodil kotouč od modré, ten prošel až na bránu, kde zasáhl masku Krofty.

39:35
    Soukup si připsal dva dobré zákroky, po tom druhé schoval puk do lapačky a vhazovat se bude po jeho levici.

40:00

Také druhá třetina byla na branky velmi bohatá, když byly k vidění hned tři góly. Po zlepšeném výkonu se prosadili hostující Macek s Navarrou. Opět na rozdíl tří gólů ale zvýšil v pětatřicáté minutě Josef Jícha a stav je tak 5:2.

Třetí třetina začne přibližně v 19:04.

40:01

40:03
    Lukáš Válek vyhrává zahajovací buly třetí třetiny a Litvínov míří do útočné třetiny.

40:17
    Hucek se vrací na ledovou plochu a hrajeme opět v plném počtu na obou stranách.

40:34
    Litvínovští trochu zaváhali v rozehrávce, když nechal volný kotouč u mantinelu. K jejich štěstí to napadající hráči Ústí nezaregistrovali včas.

41:08
    Domácí se trápí s rozehrávkou. Lukáš Doudera nenašel ve středním pásmu nikoho ze svých spoluhráčů a je z toho zakázané uvolnění.

41:30
    Krofta předvedl skvělý zákrok, když zneškodnil pokus Helta.

42:19
    Litvínovští opět překazil útočnou akci Slovanu hned v zárodku a jsou to právě oni, kdo kombinuje před Kroftou.

42:56
    Jiří Severa podrazil Gulu a už sedí na trestné lavici.

43:32
    Ondřej Havlíček zakončoval z otočky, k jeho smůle nastřelil brusle obětavého obránce Slovanu.

43:58
    Hostující hokejisté zvládají oslabení vcelku v pohodě a vyhazují podruhé kotouč za bránu Jakuba Soukupa.

44:25
    Teď se dokonce hráči Slovanu drží s kotoučem v útočném pásmu a vypadá to, že toto oslabení přežijí bez úhony.

44:56

45:17
    Lukáš Sladkovský přejel do útočného pásma dříve než kotouč, kterého se tak nemůže ujmout. Domácí hrají s kotoučem na hokejkách.

45:43
    Teď už to ale postavení mimo hru je. Vhazování ve středním pásmu.

46:25
    Doudera vyvezl kotouč do útočného pásma, ten se ale rychle dostal zpět do středního, kde chyběl střídající bek Litvínova a byl malér pro domácí. MAREK MACEK využil svůj samostatný únik svižnou střelou pod vyrážečku a je to opět pouze o dvě branky. Bez asistence.

47:42
    Ústečtí se po vstřeleném gólu tlačí dopředu, zatím se jim to ale příliš nedaří.

48:28
    Nejezchleb se dobrým pohybem uvolnil v útočném pásmu a vybojoval jej pro své spoluhráče.

48:50
    Nahození Hucka od modré Soukup dobře viděl a bezpečně ho schoval do své lapačky. Vhazování po pravici domácího brankáře.

49:04
    Helt nepřesnou přihrávkou pokazil slibnou šanci svého týmu.

49:28
    Litvínovští se rozhodli trochu uklidnit hru. Březák drží kotouč za vlastní bránou a pětky obou týmů míří ke střídačkám.

50:27
    Matěj Hes procedil kotouč mezi obránce, puk ale o chloupek minul bránu domácího brankáře Jakuba Soukup.

50:56
    Domácí brankář vypomohl dobrou hrou hokejkou svým obráncům, když si vyjel pro nahozený kotouč a rychle jej poslal po mantinelu do bezpečí.

51:57
    Jan Dufek navezl kotouč z rohu kluziště do brankoviště, kde se o něj strhla mela. Krofta jej nakonec našel a schoval pod sebe.

52:14
    Po vhazování přišel Dufek o kotouč a na řadě je Slovan.

52:44
    Domácí si nepočínali u střídačky příliš šikovně a budou za to potrestáni. Richard Nejezchleb odpyká trest za svou střídačku – příliš mnoho hráčů na ledě.

53:27
    Ústečtí hokejisté nemohou vybojovat útočné pásmo a drží puk za Kroftou.

54:03
    Soukup se nyní vytáhl proti jednomu z hokejistů Ústí, když reflexivním zákrokem betonem poslal puk do bezpečí.

54:44
    Domácí přežili i další oslabení a Richard Nejezchleb se vrací na ledové kluziště.

54:46
    Puk za mantinelem a hra se opět přerušuje. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

55:14
    Jícha si šel pro druhý gól v utkání, když vyvezl kotouč od mantinelu na střed a vypálil. Jeho rána byla velmi dobře umístěná, Krofta ale zasáhl skvěle lapačkou.

55:54
    Ondřej Havlíček se pokoušel nadvakrát procpat kotouč pod betonem Krofty za brankovou čáru, hostující brankář ale ustál i tuto situaci.

56:37
    Před Kroftou to lítá ze strany na stranu. Hostující brankář má plné ruce práce!

56:37
    Oddechový čas pro hosty.

56:57
    Helt poslal kotouč do útočného pásma, kde ho spolu se svými spoluhráči vybojoval a hraje se opět před Kroftou.

57:53
    Martin Mical se probíjel přes domácího obránce, u puku byl ale jako první Soukup, který ho ukryl pod lapačku.

58:21
    Domácí kontrolují hru za Soukupem, Slovanu už mnoho času na snížení, či případné vyrovnání nezbývá.

59:16
    Kotouč se po teči dostal do ochranné sítě nad Soukupem a bude se vhazovat po jeho pravici.

59:16
    Michal Krofta míří na střídačku a hosté to zkusí v šesti!

59:33
    Bonbónek pro RICHARDA NEJEZCHLEBA, který se po chybě posledního hráče Ústí vydal proti prázdné bráně, do které bez problémů kotouč také poslal. Bez asistence.

Máme za sebou první přípravné utkání Litvínova a Slovanu v nové sezoně. Z vítězství 6:3 se po kvalitním výkonu radují hokejisté domácího Litvínova! (19:35:39)

Martin Stříbrný

Branky a nahrávky: 7. Nejezchleb (Havlíček), 7. Helt (Matai), 17. Březák, 19. Gula (Válek, Matoušek), 35. Jícha (Gula, Válek), 60. Nejezchleb – 22. Macek (Mlčoch, Uhlík), 31. Navarra (Sladkovský, Hucek), 47. Macek

HC VERVA Litvínov: Kantor (31. Soukup) – Kokeš, Sklenička, Doudera, Baránek, Březák, Franc, Gula – Jurčík, Válek, Matoušek, Nejezchleb, Havlíček, Doležal, Dufek, Matai, Helt , Jícha.
    HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (31. Krofta) – Hes, Zdvořáček, Mašák, Mlčoch, Hucek, Loukota, Vaněk, Balcar – Macek, Musliu, Uhlík, Mical, Janeček, Markulinec, Severa, Sladkovský, Navarra, Amirov, Kopta, Krejčík.

Rozhodčí: Petružálek, Turčan – Kokrment, Rozlílek.