Borussia Dortmund
2:2 (1:1)
Bayern Mnichov
Sobota 05.08.2017, 20:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Německý superpohár

Bayern Mnichov bere Suerpohár, když porazil Dortmund po penaltách 5:4. Domácí celek byl blízko, ale pár minut před koncem se o srovnání postaral vlastní brankou Pisczczek. Ve druhé půli to byl domácí celek, kdo měl navrch, avšak trofej patří soupeři.

Utkání odstartovala chyba Martineze v rozehrávce, k míči se dostal Pulisic a zakončil křížem k pravé tyči po chybě obránce obránce Bayernu. Ten nakonec zápas nedohrál pro zranění. Hosté srovnali, když si míč na malém vápně po centru z pravé strany našel Lewandowski.

Ve druhém poločase to byl Aubamayeng, který poslal Borussii do vedení. Nejprve ovšem Lewandowski nevyužil rychlý brejk hostů po pravé straně. (22:44:14)

V penaltovém rozstřelu zvítězil tým Bayern Mnichov.

Autorem vítězné branky je NIKLAS SÜLE.
    Marc BARTRA

6. série
    4:5
    Bartra mířil k levé tyči, ale Ulreich zajistil Superpohár Bayernu Mnichov!

6. série
    4:5
    Sule do pravého horního rohu branky Burkiho, mečbol Bayern!

5. série
    4:4
    To samé provedl Castro a penalty tím pádem pokračují.

5. série
    3:4
    Vidal dává branku k pravé tyči do protipohybu brankáře Burkiho.
    Sebastian RODE

4. série
    3:3
    Rode střílel do levé poloviny branky soupeře, ale Ulreich vyrazil tento pokutový kop.

4. série
    3:3
    Rudy vymetl levý horní roh, Burki absolutně bez šance.

3. série
    3:2
    Aubameayng poslal míč k pravé tyči do protipohybu Ulreicha.
    Joshua KIMMICH

3. série
    2:2
    Kimmich mířil k levé tyči, ale Burki jeho pokus vyrazil.
    Maximilian PHILIPP

2. série
    2:2
    Phillip uspěl razantní střelou!

2. série
    1:2
    Ribéry dostal míč pravou nohou do levého horního rohu branky soupeře, Burki vystihl stranu.

1. série
    1:1
    Dembélé pravou nohou k pravé tyči, Burki zůstal stát uprostřed.

Vít Muzikář

Branky: 12. Pulisic, 71. Aubameyang – 18. Lewandowski, 88. Ł. Piszczek (vla.), rozh. pen. Süle

Karty:   17. Papastathopoulos (DOR), 53. Zagadou (DOR), 86. Rode (DOR), 90+3. Passlack (DOR) – 69. Lewandowski (BAY), 73. Arturo Vidal (BAY)