Sparta – Minsk 2:1 (kon.) | Riga – Vítkovice 1:2 (kon.) | K. Vary – HC Slovan 1:4 (kon.)
Třinec – CSKA Moskva 1:7 (kon.)
HC Sparta Praha
2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
HC Dinamo Minsk
Neděle 06.08.2017, 09:00President Cup • O 5. - 6. místo

O pátém a šestém místě je na třineckém turnaji rozhodnuto. Sparťané byli o nějaký ten chloupek lepším celkem a zaslouženě získávají lepší místo. Minsk se musí spokojit se šestou příčkou. (11:13:56)

59:43
    Asi je rozhodnuto. Na dvě minuty za napadení byl vyloučen Artur Šavljuk.

59:43
    Menší roztržka na modré čáře. Bude se vylučovat.

59:10
    Nahození minského celku schovává pod lapačkou Cichoň. Hosté budou hrát bez brankáře.

58:20
    Sparťané jsou kompletní a měli dobrou příležitost na rozhodnutí, ale střelu Kuraciny nedokázal za záda Kolosova dorazit Zemčenkov.

56:40
    Tvrdou střelu Kalacha od modré vyrazil brankář Cichoň vedle brány. Minsk už je kompletní, Sparta ve čtyřech.

55:57
    Další vyloučení na straně Sparty. Semjon Zemčenkov vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

54:21
    Po závaru před minskou bránou došlo k šarvátce mezi Maximem Kubánkem a Jevgenijem Poutinem. Oba byli vyloučeni na dvě minuty za hrubost.

53:51
    Aktivní Slavíček předvedl pohlednou individuální akci, při které si udělal oblouk v útočném pásmu soupeře a poté si to namířil přímo na minskou bránu. Tam už byl úspěšnější Kolosov.

51:38
    Šklijarevski se proháčkoval před Cichoně, sparťanského brankáře zkoušel vymíchat a následně zasunout puk mezi betony, jenže Cichoň jeho úmysl vystihl a puk stihl schovat pod tělem.

51:01
    Závar před bránou Minsku hasí úspěšným zákrokem vynikající gólman Kolosov.

49:22
    Slavíček se proháčkoval přes Kalacha a střelou k pravé tyči zaměstnal Kolosova v běloruské bráně.

47:55
    Sparťané jsou kompletní.

47:36
    Černikov si to vzal středem k pravé tyči, položil si gólmana Sparty, ale kličkou do bekhendu nedokázal zvednout puk nad Cichoňův beton.

46:40
    Slavíček získal kotouč na obranné modré, ale do souboje jeden na jednoho se s obráncem běloruského týmu nepustil a pouze vystřelil puk do Kolosovovy lapačky.

45:55
    Přesilovku si zahraje také Minsk, neboť Matyáš Potůček byl vyloučen na dvě minuty za podražení.

45:22
    Bělorusové vyhodili puk z vlastního pásma a už jsou v plném počtu.

44:51
    Pražané sevřeli svého soupeře před bránou, ale ze svého tlaku vyprodukovali pouze střelu Bláhy od modré, se kterou si Kolosov poradil.

Igor Mainka

Branky a nahrávky: 8. Vitouch (Adamec, Kubánek), 26. Vitouch (Adamec, Hamara) – 5. Černikov (Šklijarevskij)

HC Sparta Praha: Cichoň (Sluka) – Kubánek, BLáha Zemčenkov, Ducháč, Procházka, Šesták, Hamara – Kubánek, Kuracina, Slavíček, Vítů, Vágner, Jaroš, Potůček, Adamec, Vitouch, Adam, Mácha, Gurjevskij, Valenta.
    HC Dinamo Minsk: Kolosov (Liaonau) – Shundrik, Dalkard, Kalach, Kalenkovič, Poutine, Slabko, Černikov, Šavljuk, Dabiža, Žmurkin, Žur, Kolesov, Korovjakin, Osovski, Lis, Pisarik, Sazanovetz, Tsylugin, Šklijarevskij.