Riga – HC Slovan 3:2 (kon.) | Zvolen – Poprad 5:1 (kon.) | Košice – Lipt. Mikuláš 5:2 (kon.)
Vítkovice – Třinec 6:3 (kon.) | Třebíč – Žďár n/S 5:3 (kon.) | Trenčín – Havířov 6:5 (po pr.)
Litvínov – K. Vary 4:3 (1:0 po s.n.) | Plzeň – Motor ČB 4:2 (kon.) | Ústí n/L – Litoměřice 1:0 (kon.)
Prostějov – Frýdek-M. 2:5 (kon.) | Benátky n/J – Slavia 2:3 (kon.) | Přerov – Vsetín 3:4 (2:3 po s.n.)
Klatovy – David Servis 4:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Znojmo 3:2 (kon.) | Zlín – Olomouc 2:1 (kon.)
Jihlava – Kometa Brno 1:5 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
6:3 (1:1, 4:1, 1:1)
HC Oceláři Třinec
Úterý 08.08.2017, 17:00 • Ostravar Arena • Přípravné zápasy

Před zápasem:

Ostravská Ostravar Aréna bude v těchto horkých dnech hostit první tradiční moravskoslezské derby. Odvetu tohoto utkání bude o tři dny později hostit třinecká Werk Arena.

Z kabiny domácích:

Ostravanům se vstup do kolotoče přípravných utkání povedl na výbornou – nejprve ve vypjaté atmosféře prvního přípravného utkání porazili Havířov vysoko 8:2. Gólovou trefou se v tomto zápase blýskl i navrátilec do modrobílého dresu Jan Káňa. O dva dny později dolétli k dalšímu přípravnému utkání znojemští Orli. I s těmi si Vítkovice dokázaly poradit a po obratu v závěrečné pětiminutovce sklidiliy potlesk za vítězství 4:3. Jako další čeká ostravský tým regionální rival z Třince. Ten v Ostravar Aréně vyhrál naposledy 16.10.2016 poměrem 5:0.

Vítkovičtí v obou přípravných zápasech nastupovali s dosti omlazenou sestavou. Z důvodu zranění nehrál Jakub Lev – jedna z největších ostravských posil, které na sever Moravy zamířily.

Z kabiny hostí:

Třinečtí Oceláři za sebou mají jedno přípravné utkání – v něm dokázali udolat Olomouc 4:2 na jejím vlastním ledě. Od osmé minuty sice svěřenci trenéra Václava Varadi prohrávali po gólu Buce. V 19. minutě se však trefil Erik Hrňa a na jeho trefy navázali – Milan Doudera, Martin Růžička a Vladimír Svačina.

Třinecké čeká po dvojzápase s Vítkovicemi slovenský turnaj Rona Cup, na kterém se postupně utkají s Žilinou, Scorpions de Mulhouse a Trenčínem.

Třinec se pokusí navázat na poslední vzájemné utkání, které v domácí Werk Aréně vyhrál po skvělém obratu 3:2 po prodloužení.

Derby pro fanoušky:

Moravskoslezské derby, to není jen souboj na ledě, ale i souboj v hledišti. Oba kluby pro fanoušky připravily akci, která umožňuje držitelům permanentních vstupenek volný vstup nejen na domácí utkání, ale také do arény soupeře.

Utkání začíná v 17:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Baranka, Hrbas, Klok, Sloboda, Výtisk, Trška, Puzič, Urbanec – Květon, Roman, Tybor, Olesz, Stránský, Zdráhal, Kucsera, Kolouch, Dej, Kurovský, Jáchym, Szturc

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Strmeň) – Linhart, Adámek, Musil, Doudera, Jank, Haman, – Rákos, Marcinko, Kovarčík O., Dravecký,Kovarčík M., Irgl, Svačina, Marosz, Hrňa, Hladoník,

Rozhodčí: Mrkva, Kubičík – Hlavatý, Rožánek.

00:01

Daniel Rákos vyhrál úvodní buly.

00:32
    Peter Hamerlík si připisuje první zákrok.

01:00
    Třinečtí kombinují v pásmu domácího celku.

01:25
    Lukáš Kucsera to zkoušel podél mantinelu, ale byl zastaven dvojicí hostí.

02:14
    Ofsajd zahrává Třinec.

02:26
    Roman Szturc se pokusil nahodit, ale k ničemu významnějšímu se domácí nedostali.

02:41
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Roman – 2 min., nedovolené bránění).

02:45
    Hosté vyhráli úvodní buly, ale hosté se po jejich nepřesné kombinaci osvobodili vyhozením přes všechny čáry.

03:23
    Klok vyhazuje opět přes všechny čáry.

03:42
    Patrik Bartošák teď zastavil puk na brankové čáře a někteří fanoušci už zvedali ruce nad hlavu!

04:03
    Hosté začínají kombinaci zpoza vlastní branky.

04:27
    Třinec právě vstřelil branku!
    Autorem branky je TOMÁŠ MARCINKO, který předvedl velký důraz v brankovišti a dotlačil puk za bezmocného Bartošáka. Třinec se ujímá vedení. Asistence: Ondřej Kovarčík.

04:57
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Doudera – 2 min., sekání).

06:10
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    KAROL SLOBODA bombou do pravého horního rohu třinecké branky vyrovnává 1:1!
    Asistence: Ivan Baranka a Radoslav Tybor.

07:05
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Marosz – 2 min., podražení).

07:06
    Třinečtí jsou úspěšnější na vhazování a osvobozují se hned zkraje svého oslabení.

08:03
    Nepřesnost v kombinaci Vítkovic na modré čáře znamená další vyhození Třince.

08:57
    Hamerlík zastavil kotouč za svou brankou, ale nedokázal vyhodit.

09:30
    Zdráhal dostal hodně prostoru a ujel třinecké obraně do menšího breaku – Hamerlík si v jeho bekhendovým pokusem dokázal bez problémů poradit!

10:43
    Bartošák předvedl dobrý zákrok betonem.

12:19
    Tybor byl na modré čáře zastaven bránícím hráčem a jeho spoluhráči museli opustit pásmo.

13:07
    Olesz kroužil v pásmu hostí, ale neměl komu přihrát.

13:15
    Hladoník se pokoušel ujet domácí obraně – neměl však dostatek rychlosti a prostoru.

14:02
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Dej – 2 min., hákování).

14:20
    Zbyněk Irgl přišel v brankovišti do kontaktu s domácím brankářem a na tribunách to vzbudilo nemalé emoce.

16:27
    Hosté chytře vyhodili a nepíská se tak zakázané uvolnění.

17:18
    Tybor při pokusu zavést puk hlouběji do pásma upadl a k puku se dostávají hosté.

18:13
    Linhart sbírá puk za svou brankou a zakládá další třinecký útok.

18:50
    I domácí se teď dostali do několika šancí, Hamerlíka však nepřekonali.

Ohlášená poslední minuty první třetiny.

19:50
    Svačina dostal namazáno na své útočné modré – nedokázal však v závěrečných sekundách zakončit!

20:00

Po první třetině:

V první třetině dnešního derby jsme zatím mohli vidět dvě branky. O tu první se v páté minutě postaral Tomáš Marcinko, který předvedl důraz v brankovišti a poslal Oceláře do vedení. Vítkovicím však stačily na odpověď pouhé dvě minuty – v sedmé minutě tvrdou střelou do pravého rohu třinecké branky zakončoval Karol Sloboda.

Další třetina začne přibližně v 17:45.

20:01

20:23
    První obranná dvojice Vítkovic si příliš nerozuměla při rozehrávce a bylo z toho několik šancí Třince.

21:39
    Dravecký se pokusil o nahození při přechodu modré čáry – byl však zastaven domácí obranou.

21:55
    Puk se dotkl ochranné sítě za Hamerlíkem a hra se přerušuje.

22:31
    Autorem branky je LUKÁŠ KUCSERA, který posílá přesnou střelou přes hlouček hráčů domácí do vedení! Asistence: Petr Kolouch.

23:56
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Baranka – 2 min., hákování).

Adámek vystřelil tvrdě od modré! Bartošák ale vykopl puk betonem!

24:19
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Linhart – 2 min., podražení).

26:23
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

26:25
    Buly ve svém obranném pásmu získali Oceláři.

26:41
    Následuje vyhození přes všechny čáry – ale tentokrát se zakázané uvolnění nepíská.

26:53
    Bartošák raději přikryl puk před dojíždějícím Ondřejem Kovarčíkem.

27:19
    Hostující obránce jen tak tak nevyhodil puk přímo – ten nakonec skončil v ochranné síti.

28:00
    Domácí jeli v přečíslení tři na dva! Celou akci ukončil rázný Hamerlíkův zákrok betonem!

28:00

29:17
    ROSTISLAV OLESZ si vybruslil do před brankového prostoru a neomylně poslal puk pod víko!. Asistence: Petr Kolouch.

30:45
    Kurovský dostal puk před odkrytou branku – zpracovával ale přihrávku příliš dlouho a Hamerlík se stihl přesunout!

32:02
    Domácí jsou po třetí vstřelené na koni – při své kombinaci si ale nerozuměli a vyhnali se sami až k vlastní brance.

32:26
    Oceláři zamkli domácí v jejich pásmu!

33:30
    Celé snažení ale končí vyhozením domácích přes červenou čáru.

34:12
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Dravecký – 2 min., vysoká hůl).

34:19
    Domácí získali buly a kombinují.

34:35
    Skvělý zákrok Hamerlíka proti střele jednoho z domácích – hra se přerušuje.

34:59
    Vítkovice opět v kombinaci a hostům se ještě nepodařilo vyhodit.

35:42
    Třineckým se teď už hodně ztěžka bruslí – na ledě byli skoro přes minutu.

36:09
    Tak tohle je ledová sprcha pro domácí celek! ERIK HRŇA dostal namazáno přímo před Bartošáka – udělal dva kroky a bekhendovým blafákem zakončil nad ležícího Bartošáka!

36:45
    Tak to byla blesková odpověď modrobílého celku, kterou obstarává ROSTISLAV OLESZ. Domácí kapitán se trefil přesně do šibenice a zvyšuje na 4:2. Asistence: Patrik Zdráhal.

39:06

Prakticky z ničeho se zrodilo přečíslení dva na jednoho, ve kterém pláchli David Květon s RADOSLAVEM TYBOREM, a druhý zmíněný prostřelil Hamerlíka mezi betony! Asistence: David Květon.

40:00

Po druhé třetině:

Máme za sebou gólově vydatnou druhou třetinu, kterou ovládli domácí – skóre druhé periody otevřel ve 23. minutě Kucsera – na jeho trefu následně navázali Olesz a Tybor. Za hosty si připsal jedinou trefu Hrňa.

40:01

40:05
    Puk ihned po úvodním vhazování doklouzal za Hamerlíka.

40:42
    Květon z bezprostřední blízkosti – po přihrávce zpoza branky – zakončil pouze do betonů brankáře hostí!

41:29
    Výtisk nebezpečně nahazoval a Hamerlík na poslední chvíli přizvedl puk nad branku – domácí jsou ve třetí části zatím aktivnějším týmem.

42:26
    Bartošák chytá kotouč do náručí a hra se přerušuje.

42:45
    Kurovský nevybojoval puk u mantinelu v útočném pásmu a hosté se dostávají na kotouč.

43:56
    Baranka nedovoleně atakoval útočníka Ocelářů a půjde si sednout na dvě minuty.

44:08

44:21
    Linhartův střelecký projektil trefil pouze chrániče domácího obránce.

44:45
    Po zákroku Bartošáka se hra přerušuje.

44:45
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Olesz – 2 min., podražení).

45:14
    Domácí trojice houževnatě brání – třinecké přihrávky jsou však zatím bezchybné.

45:44
    Autorem branky je TOMÁŠ MARCINKO, který vyvezl kotouč ze skrumáže hráčů a z otočky prostřeluje Bartošáka. Asistence: Rostislav Marosz.

46:29
    Dnešní utkání sleduje diváků 4159.

46:29
    Patrik Bartošák raději přikryl kotouč a rozhodčí přerušuje hru.

46:49
    Domácí dobře sehráli situaci dva na dva! Dej ale nedokázal přizvednout kotouč nad Hamerlíka!

48:01
    Hamerlík vyjel až k mantinelu a tam přikryl puk. Následuje vhazování po jeho pravici.

48:30
    Píská se ofsajd Ocelářů.

48:43
    Stránský při přečíslení dva na jednoho těsně, před brankou přibrzdil a stáhl si kotouč na střed – zakončil – a pak jej vychytal Hamerlík.

49:06
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Michal Kovarčík – 2 min., hákování).

50:34
    Hosté se zatím brání bez větších obtíží a přesilovka domácích se chýlí ke konci.

51:06

51:40
    Stránský předvedl v rohu za brankou, jak má šikovné ruce a sklízí potlesk celé haly.

52:14
    Zakázané uvolnění hostů.

52:41
    Domácí teď jeli v dalším přečíslení – tentokrát 3:2 – Kucsera však nezakončil přesně!

53:15
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Musil – 2 min., podražení).

53:32
    Vítkovičtí si nerozuměli při rozehrávce za vlastní brankou a iniciativy se ihned chopili Oceláři.

53:36
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Baranka – 2 min., držení protihráče).

54:01
    Ofsajd Vítkovic zastavuje hru.

54:38
    Olesz z hranice kruhu mířil těsně nad.

55:15
    Závar před brankou domácích vyřešil Bartošák efektním provazem.

Domácí i hosté už jsou v plném počtu.

56:10
    Jáchym zkusil překvapit Hamerlíka z úhlu.

Vhazování v obranném pásmu Ocelářů.

56:36
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Klok – 2 min., krosček).

56:36
    Oceláři teď mají k dispozici důležitou přesilovku.

57:00
    Hosté to zkoušejí v šesti!

57:43
    Oceláři se drží v pásmu a kombinují.

58:07
    ONDŘEJ ROMAN dostal přihrávku od Davida Květona – najel si do pásma a pohodlně zakončil do prázdné branky! Asistence: David Květon.

59:10
    Domácí ještě kombinují a k ničemu hosty nepouštějí.

Po zápase:

Máme za sebou první ocelářské derby letošní sezóny – a z výhry se radují domácí Vítkovice – které lépe organizovanou hrou přehráli svého regionálního rivala, a radují se z výhry 6:3. Odveta se hra 11.8 v třinecké Werk Aréně.

Ode mne je to dnes vše, těším se s vámi u dalších online přenosů. (19:11:02)

Jan Meichsner

Branky a nahrávky: 7. Sloboda (Baranka, Tybor), 23. Kucsera (Kolouch), 30. Olesz (Kolouch), 37. Olesz (Zdráhal), 40. Tybor (Květon), 59. Roman (Květon) – 5. Marcinko (Kovarčík), 37. Hrňa, 46. Marcinko (Marosz)

Rozhodčí: Mrkva, Kubičík – Hlavatý, Rožánek