Riga – HC Slovan 3:2 (kon.) | Zvolen – Poprad 5:1 (kon.) | Košice – Lipt. Mikuláš 5:2 (kon.)
Vítkovice – Třinec 6:3 (kon.) | Třebíč – Žďár n/S 5:3 (kon.) | Trenčín – Havířov 6:5 (po pr.)
Litvínov – K. Vary 4:3 (1:0 po s.n.) | Plzeň – Motor ČB 4:2 (kon.) | Ústí n/L – Litoměřice 1:0 (kon.)
Prostějov – Frýdek-M. 2:5 (kon.) | Benátky n/J – Slavia 2:3 (kon.) | Přerov – Vsetín 3:4 (2:3 po s.n.)
Klatovy – David Servis 4:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Znojmo 3:2 (kon.) | Zlín – Olomouc 2:1 (kon.)
Jihlava – Kometa Brno 1:5 (kon.)
BK Mladá Boleslav
3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
HC LERAM Orli Znojmo
Úterý 08.08.2017, 18:00 • ŠKOENERGO Aréna • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítám všechny příznivce dobrého hokeje u sledování přípravného utkání před blížícím se ročníkem 2017/2018, v němž BK Mladá Boleslav přivítá celek hrající mezinárodní EBEL Ligu, Orli Znojmo. Začínáme v 18 hodin.

BK MLADÁ BOLESLAV

Tým z města automobilů prošel přes léto poměrně výraznými změnami. Pouhá účast v předkole play-off nesplnila očekávání fanoušků i vedení klubu, a tak došlo k výraznému omlazení kádru a trenérského kormidla se ujal Patrik Augusta mladší. Kromě nadějných hráčů Ronalda Knota, Davida Němečka, Petra Mrázka či navrátilce Jana Růžičky přišli do Boleslavi i osvědčení hráči: Jakub Valský, vládce mezi prvoligovými obránci Jiří Říha, Tomáš Knotek či Oldrich Kotvan. Bruslaři vstoupili do přípravy vítězně, když minulý čtvrtek vyhráli 4:1 v Plzni.

ORLI ZNOJMO

Ani Orli nemohou být s uplynulou sezónou spokojeni, v základní části EBEL Ligy totiž skončili až na devátém místě a ačkoliv se do play-off z nástavby probojovali, v prvním kole nestačili na Klagenfurt jasně 0:4 na zápasy. I ve Znojmě došlo k omlazení kádru, kromě toho tým doplnily i kvalitní hráči jako Erik Němec či Radim Matuš. „Chceme do týmu přivést mladší, talentované a šikovné hráče. Rádi bychom s nimi pracovali a přizpůsobovali je naší filozofii, aby se nám kádr více stabilizoval. Dáme jim důvěru a umožníme rozvinout svůj potenciál, jako se to povedlo třeba v případě Libora Šuláka nebo dalších hráčů v minulosti. Vytvoříme tak kostru mužstva, kterou bude možné dál doplňovat,“ nechal se na konci loňské sezony slyšet sportovní manažer Rostislav Dočekal.

BK Mladá Boleslav: Maxwell (Růžička) – Sříteský, Němeček, Knot, Kotvan, Kurka, Hanzlík "C", Hrdinka – Pacovský, Musil, Lenc "A" – Valský, Knotek, Flynn – Orsava, Klepiš "A", Žejdl – Kousal, Najman, Pabiška – Mrázek.

Orli Znojmo: Halász (Schwarz) – Stehlík, Pohl, Zajíc, Biro, Hanousek, Šnajnar, Bořuta – Němec, Bartoš, Yellow Horn – Račuk, Plíhal, Csamangó – Lattner, Matuš, Guman – Beroun "C", Oščádal, Novák.

Rozhodčí: Bejček, Souček – Tasch, R. Špringl.

00:01

00:17
    Rozehrávka Matěje Stříteského doletěla až na zakázané uvolnění, hra se tak přesune před Brandona Maxwella.

00:40
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Tak to bylo rychlé, Boleslavští se ujímají bleskového vedení! DOMINIK PACOVSKÝ po levém křídle prosvištěl do útočného pásma a jeho první střelu ještě Halász vyrazil, ten samý hráč se ale poté po Lencově přihrávce dostal ke kotouči opět a tentokrát se už z mezikruží nezmýlil. Asistence: Radan Lenc.

01:19
    Kotvan si laxní rozehrávkou přidělal problémy a nakonec z toho pramenila střela Štěpána Csamanga, s níž si ovšem Maxwell snadno poradil.

02:26
    Svěřenci Patrika Augusty se opět usadili v útočném pásmu a pramenil z toho pokus Ronalda Knota od modré, nicméně Tomáš Halász měl dobrý výhled a bez potíží zasáhl.

02:43
    Tentokrát se Bruslaři dopustili ofsajdu, hra se tak přesune do středního pásma.

03:25
    Domácí hokejisté zkušeně uklidnili hru ve vlastní třetině, ale asi se nechali ukolébat až příliš, poněvadž následně vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.

04:24
    Radim Matuš využil zmatků v boleslavské defenzívě a vypálil z vrcholu levého kruhu, Maxwell si však i tentokrát poradil.

04:50
    Vzápětí se po trmě-vrmě v mezikruží dostal do zakončení Jan Lattner, ani on ale na boleslavského gólmana nevyzrál. Orli však nyní mají jasnou převahu.

05:42
    Brandon Maxwell teď pro jistotu přerušil hru, následovat bude vhazování po levé ruce domácího brankáře.

06:29
    Colton Yellow Horn (ZNO) podrazil pronikajícího Najmana na vlastní modré čáře a vyfasoval za to dvouminutový trest.

07:18
    První přesilovka se však Bruslařům zatím ani trochu nevede, domácí se stále nedokázali usadit se v útočném pásmu.

07:52
    Oscar Flynn si najel do mezikruží, odkud vypálil, jeho pokus ovšem postrádal gólové parametry.

08:15
    Následné nahození z hole Kotvana bylo zblokováno a Orlům se poté podařilo vybojovat buly v útočném pásmu.

08:52
    Yellow Horn se ihned po svém návratu na led zapojil do hry a vyslal na zteč Jana Lattnera, jehož pokus z ostrého úhlu si ale Maxwell pohlídal.

09:46
    Nepovedená rozehrávka Středočechů skončila na zakázaném uvolnění, hra se tak stěhuje zpět před Maxwella.

11:19
    Tomáš Hanousek dostal nabito na vrchol levého kruhu, s jeho jedovaticí si však mladoboleslavský brankář poradil.

11:42
    Na druhé straně od modré čáry vypálil Oldrich Kotvan, nicméně Halász jeho pokus snadno lapil.

12:22
    Ronald Knot se pokusil obelstít Halásze zakončením až po objetí jeho branky, což se mu sice nepodařilo, alespoň si však vynutil faul Jana Lattnera (ZNO) – dvě minuty, sekání.

12:49
    Pacovského pokus od modré vyrazil znojemský brankář jen před sebe, nikdo v bílozeleném dresu se však už k dorážce nedostal.

13:36
    Jakub Klepiš na sebe navázal pozornost ve středním pásmu a poté vyslal do zakončení rozjetého Žejdla, jehož dělovku z levé strany ale Tomáš Halász vytěsnil.

14:04
    Domácí se dostali do přečíslení, Jakub Orsava si ale nakonec vůbec nedokázal zpracovat prudký pas a ke střele se nedostal.

15:11
    František Hrdinka nic nevymýšlel a nahodil puk do útočného pásma, tam ale nestihl dojet nikdo v boleslavském dresu.

15:47
    Následná rozehrávka Orlů skončila až na zakázaném uvolnění, hra se tak přesune zpět před Halásze.

16:05
    Icing byl tentokrát odpískán na druhé straně, nyní tak bude následovat buly před Brandonem Maxwellem.

16:59
    Hanouskova dělovka od modré letěla příliš vysoko a kotouč skončil až v ochranné síti. Bylo to ovšem s tečí, vhazovat se tak bude v obranném pásmu Mladé Boleslavi.

17:15
    To byla šance jako hrom pro domácí tým. Lukáš Žejdl dostal nabito do mezikruží, střelou z voleje ale těsně minul levou tyč!

17:57
    Bruslaři jsou v posledních minutách opět aktivnějším týmem, do dalších vyložených šancí se ale dostávají jen zřídkakdy.

18:31
    Oldrich Kotvan se vydal na útočný výlet, po jeho střele z pravého kruhu se ale Halász jen ohlédl, kotouč zaduněl pouze o zadní plexisklo.

19:12
    V probíhající poslední minutě první třetiny se Orli snadným nahozením dostali do útočného pásma, tam ale o puk přišli.

19:29
    David Němeček (MBL) vyfasoval dvouminutový trest za faul kolenem.

20:00

Do první třetiny vstoupili lépe domácí hokejisté, kteří se hned v první minutě ujali díky přesné dělovce Dominika Pacovského z mezikruží vedení. Poté se hra vyrovnala a i Znojemští si vypracovali pár šancí, pozorného Brandona Maxwella ale překonat nedokázali.

Druhá třetina začne v 18:47.

20:01

20:06
    Orli vyhráli vhazování a pokračují v přesilové hře, ta jim zbývá z první třetiny.

20:33
    Zatím se však Znojmo nedostalo do žádné šance. Naopak – František Hrdinka vyvezl puk do útočného pásma Bruslařského klubu a trefil Tomáše Halásze, tedy brankáře, který ještě loni působil v Mladé Boleslavi.

21:29

21:32
    Hra plyne dál, o puk se bojuje ve středním pásmu.

22:11
    Marek Biro nahodil kotouč na Maxwella od modré a boleslavský brankář pro jistotu přerušil hru.

22:48
    Hrdinkův pokus od modré se s úspěchem nesetkal a k dorážce se o chvilku později dostal ještě Petr Mrázek, ani on ale nezamířil mezi tři tyče.

23:30
    Musil s Pacovským se vydali do rychlého protiútoku, nakonec se ale nedohodli a do zakončení se nedostal ani jeden z nich.

24:02
    Tomáš Halász po přetrvávajícím tlaku Bruslařů pro jistotu přerušil hru.

24:28
    Orli právě vstřelili branku!
    A je vyrovnáno. COLTON YELLOW HORN si sjel do předbrankového prostoru, přesně na čepel dostal ideální přihrávku od Němce a pohotově propálil Maxwella. Asistence: Erik Němec, David Bartoš.

26:17
    Vladimír Oščádal (ZNO) vyfasoval dvouminutový trest za vražení na hrazení.

27:10
    Domácí se zatím v této přesilovce k ničemu nedostali a nyní se navíc bude vhazovat po pravici Brandona Maxwella.

28:02
    Znojemští půjdou na chvilku do tří, Marek Biro (ZNO) vyfasoval dvouminutový trest za sekání.

28:53
    Orli už hrají ve čtyřech a dál se bez potíží brání, přesilovky Mladé Boleslavi jsou zatím opravdu jalové.

29:21
    David Němeček to zkusil z vrcholu kruhů, nicméně jeho nepřesný pokus zaduněl jen o zadní hrazení.

30:18
    Marek Biro už je na ledové ploše, Orli i toto oslabení bez potíží přečkali.

31:42
    Ronald Knot se zničehonic dostal na vrcholu kruhů k odraženému kotouči, jeho pokus si ale Tomáš Halász pohlídal.

32:20
    První lajna Znojma o puk rychle přišla a na opačnou stranu už po levém křídle vyráží Radan Lenc.

32:53
    Ani člen širšího reprezentačního kádru se však daleko nedostal a svěřenci Romana Šimíčka už postupně zakládají další protiakci.

33:44
    Orli po chvilce přišli o útočné pásmo a Antonín Bořuta se musí vrátit pro kotouč až do hloubi vlastní třetiny.

34:24
    Jakub Klepiš se zničehonic dostal do samostatného úniku a bekhendovým blafákem si položil Halásze, jeho střela ale nakonec proletěla těsně nad břevnem!

35:10
    Obrovská šance domácí tým nabudila, veškerý děj se nyní odehrává v útočném pásmu Bruslařů.

35:46
    Podobnou příležitost nyní mělo i Znojmo. V úniku se Jan Lattner, ani on ale nedostal puk za Maxwellova záda!

36:01
    Orlům bylo odpískáno další zakázané uvolnění, hra je v posledních minutách plná nepřesností na obou stranách.

36:39
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Valský – 2 min., držení hole).

37:43
    Svěřencům Romana Šimíčka byl při přechodu do útočného pásma odpískán ofsajd, ani znojemské přesilovky zatím příliš kvalitní nejsou.

38:06
    Marek Račuk projel celou ledovou plochou, nakonec však o puk přišel a domácí se osvobodili.

38:51
    Jakub Valský se po návratu z trestné lavice zjevil sám v mezikruží, na Halásze ale střelou zápěstím nevyzrál!

39:48
    David Němeček se dostal ještě k jedné ráně od modré, s tou si ale Halász snadno poradil.

40:00

Prostřední dvacetiminutovka nabídla stejně jako ta první jen jeden gól, tentokrát však do boleslavské sítě, když se podařilo vyrovnat Coltonu Yellow Hornovi. Následně jsme byli svědky dvou obrovských šancí, domácí Jakub Klepiš ani znojemský Jan Lattner své samostatné úniky nepřetavili v gól. Po čtyřiceti minutách je vše otevřené, třetí třetina začne v 19:36.

40:01

40:32
    Yellow Horn si zpracoval kotouč na útočné modré příliš pozdě, a byl mu tak odpískán ofsajd.

41:48
    Mladoboleslavští hokejisté se na chvilku usadili v útočném pásmu, z jejich tlaku ale nic kloudného nepramenilo.

42:20
    Orli jdou znovu do čtyř, na dvě minuty za vysokou hůl byl vyloučen Radim Matuš (ZNO).

43:09
    Svěřenci Romana Šimíčka se dokázali osvobodit a následná akce Bruslařů skončila už v obranném pásmu.

44:11
    Marek Račuk se ve vlastním oslabení dostal ke střele z mezikruží, ta ale postrádala přesnost.

44:59
    Tomáš Knotek si nedokázal zpracovat prudký pas do předbrankového prostoru, ani jednomu týmu se teď nedaří kloudně rozehrát.

46:49
    Znojemským se podařilo otočit skóre ve svůj prospěch! Lukáš Pabiška si nechal ujet JAKUBA STEHLÍKA, který si poté nabruslil až před Maxwella a přesnou střelou domácího brankáře překonal. Bez asistence.

46:49
    Oddechový čas pro hosty.

47:10
    Bruslaři opět zaspali a před Maxwellem se zjevila hned trojice hráčů v černo-červeném, ani jeden z nich ale nedokázal propašovat puk do sítě!

47:29
    Na druhé straně se pohlednou individuální akcí blýskl Pavel Musil, jeho střelu si ale Halász snadno pohlídal.

48:49
    Zakázané uvolnění v podání Mladoboleslavských vrací hru před Brandona Maxwella.

49:20
    Hrdinka na útočné modré ztratil rovnováhu a v pádu přišel o kotouč, načež se Znojemští snadno osvobodili.

50:03
    Pavel Musil se rozjel po pravém křídle, ale neměl komu přihrát, a Halász tak nakonec mohl zůstat v klidu.

51:20
    Orlům byl odpískán ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.

52:09
    Knotkova rána od modré byla ztečována mimo dosah Tomáše Halásze a puk skončil až v ochranné síti.

52:11
    Vzápětí ovšem hosté faulovali, Antonín Bořuta (ZNO) vyfasoval dvě minuty za podražení.

53:09
    Bruslaři tuto přesilovku využili a necelých sedm minut před koncem je znovu vyrovnáno. LUKÁŠ ŽEJDL dostal nabito na vrchol levého kruhu a prudkou ranou z voleje nedal Halászovi šanci! Asistence: Jakub Orsava, Jakub Klepiš.

53:56
    Na druhé straně poté pálil Csamangó, s jeho střelou mířící přesně do středu branky si ale Brandon Maxwell poradil.

54:50
    Znojmo střídá brankáře, na posledních pět minut nastoupí proti "své" Mladé Boleslavi Marek Schwarz!

55:45
    Schwarz zatím do kontaktu s kotoučem nepřišel, vše podstatné se nyní odehrává ve středním pásmu.

57:06
    Račukovo nahození od modré prošlo až k domácímu brankáři, ten měl ale úlohu snadnou a Bruslaři už zakládají protiútok.

57:58
    Jakub Orsava se dostal do samostatného úniku, jenže jeden ze znojemských hráčů jej na poslední chvíli připravil o puk!

59:04
    Domácí se minutu před koncem dostávají do vedení! Skvělou práci odvedl Pavel Musil, který nejprve zavezl kotouč do útočného pásma, navázal na sebe pozornost dvou protihráčů a poté přenechal puk Němečkovi. Ten nabil na střelu Matěji Stříteskému, jehož nahození usměrnil za Schwarzova záda DOMINIK PACOVSKÝ! Asistence: Matěj Stříteský, David Němeček.

V posledních sekundách utkání už si mladoboleslavští hokejisté těsné vedení pohlídal a nad Znojmem zvítězili 3:2. Orli se sice v úvodu třetí třetiny dostali do vedení, Mladé Boleslavi se však podařilo necelých sedm minut před koncem vyrovnat a v poslední minutě zápasu dokonal obrat Dominik Pacovský.

To je od nás ze ŠKOENERGO Arény vše, příště na počtenou! (20:08:29)

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 1. Pacovský (Lenc), 54. Žejdl (Orsava, Klepiš), 60. Pacovský (Stříteský, Němeček) – 25. Yellow Horn (Němec, Bartoš), 47. Stehlík

HC LERAM Orli Znojmo: Halász (55. Schwarz) – Stehlík, Pohl, Zajíc, Biro, Hanousek, Šnajnar, Bořuta – Němec, Bartoš, Yellow Horn – Račuk, Plíhal, Csamangó – Lattner, Matuš, Guman – Beroun "C", Oščádal, Novák.

Rozhodčí: Bejček, Souček – Tasch, R. Špringl