Riga – HC Slovan 3:2 (kon.) | Zvolen – Poprad 5:1 (kon.) | Košice – Lipt. Mikuláš 5:2 (kon.)
Vítkovice – Třinec 6:3 (kon.) | Třebíč – Žďár n/S 5:3 (kon.) | Trenčín – Havířov 6:5 (po pr.)
Litvínov – K. Vary 4:3 (1:0 po s.n.) | Plzeň – Motor ČB 4:2 (kon.) | Ústí n/L – Litoměřice 1:0 (kon.)
Prostějov – Frýdek-M. 2:5 (kon.) | Benátky n/J – Slavia 2:3 (kon.) | Přerov – Vsetín 3:4 (2:3 po s.n.)
Klatovy – David Servis 4:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Znojmo 3:2 (kon.) | Zlín – Olomouc 2:1 (kon.)
Jihlava – Kometa Brno 1:5 (kon.)
HC Dukla Jihlava
1:5 (0:3, 1:1, 0:1)
HC Kometa Brno
Úterý 08.08.2017, 18:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý den z Horáckého zimního stadionu v Jihlavě! Tolik očekávaný den pro jihlavskou Duklu je tu! Dnes večer od 18:00 totiž vyzve tým HC Kometa Brno, spolu s Duklou nejúspěšnější tým tuzemské hokejové historie.

Pro hosty z Brna se bude jednat o třetí přátelské utkání, v tom prvním vyjeli spolu s velkým počtem fanoušků (který lze očekávat i dnes) do nedaleké Třebíče, kde sice po dvou třetinách prohrávali 2:0, ale výsledek nakonec dokázali zvrátit ve svůj prospěch a zvítězili 3:2 po samostatných nájezdech. Druhé přátelské utkání naopak Kometa odehrála doma, když se utkala se Slovanem Bratislava a připsala si vítězství 3:0.

Pro domácí Duklu jde o druhý přípravný zápas, ten první v Olomouci těsně prohrála v poměru 2:1. Ač dokázala po prvním gólu Galvase odpovědět za minutu Václav Rezek, na gól z hole Spurného odpovědět nedokázala a odvezla si z Moravy těsnou prohru.

Organizační opatření ve zkratce:
    - Od 16:30 otevřena pokladna G (proti VŠPJ)
    - Lístky možné koupit přes Ticketportal (nutné vytisknout)
    - Na HZS otevřeny vstupy A, F, G a pro VIP vstup D
    - Na Infocentru HZS budou prodávány pouze permanentky na sezonu 2017/2018 (od 16 hodin do začátku 3. třetiny)
    - Pro fanoušky hostí vyhrazen vstup F
    - Vstup B1, C a DEF uzavřen
    Grafická podoba sestavy Dukly

Třináct minut do utkání, tribuny se solidně zaplňují, návštěva by mohla dosáhnout něco k tří tisícům.

Obě podélné tribuny na stání jsou slušně zaplněny, totéž platí i o hostujícím sektoru. Doufejme, že atmosféra bude dobrá.

Na ledě jsou již arbitři dnešního utkání, pánové Hejduk a Jeřábek. Na čarách budou asistovat pánové Polák a Rampír.

Na ledě jsou již hostující hráči, čeká se jen na domácí.

Domácí hráči nastupují na led za bouřlivých ovací domácích fanoušků.

00:01

00:19
    Dukla zakládá útok, nicméně čárový rozhodčí odpískal icing.

00:51
    Kometa právě vstřelila branku!
    Rychlý gól Komety znamená vedení! Hynek Zohorna objel branku a servíroval před branku MARTINU ZAŤOVIČOVI, který střílí první gól! Asistence: Hynek Zohorna

01:21
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Seman – 2 min., podražení).

01:31
    Krejčík střílel od modré, netrefil přesně.

01:47
    Vincour z mezikruží promáchl. Tohle byla tutovka!

02:23
    Němec nezpracoval ideálně a Dukla se osvobodila.

03:08
    Vágnerova střela byla zblokována a tak končí v ochranné síti.

03:21

03:22
    Šok pro Duklu, těsně po vypršení trestu si JAN SÜSS zpracoval puk od Zohorny, objel Kořenáře a navýšil vedení na dva góly! Asistence: Radim Zohorna

04:10
    Kometa drží více puk a Duklu nikam moc nepouští.

04:43
    Čermák se pokoušel odehrát před bránu, Vejmelka ale jeho oblouk chytil.

04:53
    Macíkova střela těsně minula spojnici tyčí!

05:18
    Havránek střílel, Kořenář vyrazil levým betonem.

05:54
    Ulrych se snažil kombinaci dotáhnout k dokonalosti, nic z toho ale nebylo.

06:16
    Fanoušci si žádají trest pro hráče Komety, rozhodčí zatím bez odezvy.

06:43
    Zákrok Gulašiho na Čachotského, rozhodčí nevylučují.

06:58
    Dukla měla dobrou pasáž, kdy domácí držela v pásmu.

07:18
    Bryhnisveen střílel od modré, Vejmelka chytil, ale neměl to úplně jednoduché.

07:39
    H. Zohorna pokoušel překvapit Bryhnisveena, ten se ale napálit nenechal.

08:02
    Král trefil pouze klubko hráčů.

08:09
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Zohorna T. – 2 min., hákování).

08:16
    Kometa se ihned osvobodila.

08:55
    Macík sváděl souboj s Mikyskou a byl úspěšnější.

09:13
    Kajínek dostal puk do jízdy na levém kruhu, leč Vejmelka výborně zasáhl.

09:41
    Čachotský chtěl nahrát Zdráhalovi, jenže posunul přímo na hokejku H. Zohorny

10:09

10:21
    H. Zohorna vracel puk Horkému před brankou, to už bylo hodně překombinované a zbytečné.

10:52
    Další ofsajd domácích.

11:50
    Skořepa výborně získal puk, Macík měl ideální pozici, nadvakrát ale Vejmelku překonat nedokázal!

12:20
    Zeman střílel z mezikruží, ale mimo. Další tutovka.

12:44
    Gulaši ostře trefil rukou Čachotského mimo hru, po zásluze jde za katr.

13:35
    Dukle nejde usadit se v pásmu hostí při přesilovce.

13:59
    Čermák nahrával naslepo před bránu, ale nedopadlo to tak, jak by si fanoušci představovali. Domácí byli bez puku.

14:44

15:24
    Král jel do úniku, bekhend nezakončil dobře. Kořenář puk přikryl a rozhodčí signalizuje trest.

15:24
    Nakonec trestné střílení pro Kometu! Nutno říci, že bylo hodně sporné. Ulrych lehce zahákoval Krále, ten ale svou akci dokončil.

15:24
    K němu se rozjel Král, ale ideální střeleckou pozici přejel. Kořenář jeho forhend chytá!

15:37
    Na druhé straně nastal závar před brankou, gól nepadl.

17:00
    Bartejs trefil hráče domácích, puk se odrazil, poskakoval, ale třetí gól modrobílí nepřidali.

18:01
    De La Rose sváděl souboj o puk, jenže prohrál.

18:14
    Ohromná chyba De La Roseho, který namazal TOMÁŠÍ SVOBODOVI přímo na hokejku a ten se z mezikruží nemýlil. Bez asistence

18:52
    Na stadionu jsou slyšet pouze hostující fanoušci, je to hodně studená sprcha pro domácí.

19:50
    Hostující příznivci končí třetinu ve velké euforii a hráči v útočné třetině.

20:00

Hra to od Dukly není špatná, šance má, jenže je nedokáže proměnit a Kometa toto trestá. Dva góly za čtyři minuty, tohle zamává s každým týmem. Další třetina začne cca v 18:47.
    Fotogalerie po 1. třetině od Tomáše Buksy

20:01

20:13
    Macík se ihned pokoušel o otočku za brankou, o černou gumu ale přišel.

20:32
    Ulrych trefil pouze hráče před sebou.

20:55
    Nahození domácích směřovalo na bránu, Vejmelka přikrývá.

21:28
    Anděl se obtočil okolo brány, v téměř jistém gólu mu ale překážela Vejmelkova hokejka.

21:55
    Dukla právě vstřelila branku!
    Vejmelka vyjížděl proti puku, rychlejší byl ale Diviš, který nasadil Vejmelkovi jesle a předložil RADKU HUBÁČKOVI, který snižuje! Asistence: Richard Diviš

22:53
    Zemanova střela byla zblokována, stadion ožívá.

23:20
    Přinejmenším sporný icing domácích, Zeman byl totiž ve sprintu o něco rychlejší.

24:47
    Váňův pokus od modré ztečovalo hned několik hráčů, Vejmelkovi to udělalo nemalé problémy.

25:49
    Král chtěl vystřelit, jenže puk nechal za sebou.

26:12
    Hraje se vcelku vyrovnaná hra, která se přelévá ze strany na stranu.

26:38
    Zdráhalovu střelu přikryl hostující brankář.

27:18
    Půža sice poslal na mantinel Horkého, Horkého hokejka vystřelila ale do obličeje domácího hráče a verdikt je jasný.

27:46
    Jiránek minul levý kout brány.

28:10
    Vincour zkušeně šetří čas a nikam nespěchá.

29:18

29:23
    Blízko gólu byl Semorád, puk ale do brány nepostrčil!

30:42
    Kometa kombinuje a drží puk, ale nevytváří si žádné šance.

31:07
    Trenéři se rozhodli vyzkoušet oba brankáře, Kořenář tedy může jít na střídačku s tím, že chytil trestné střílení a celkově podal dobrý výkon. Místo něj jde Škarek.

31:45
    A ten hned řešil ošemetnou situaci, vyřešil ji velmi jistě.

32:47
    Hraje se nyní hra bez šancí a střetů.

33:11
    To ale chtěl změnit R. Zohorna, jenže Škarek ho výtečně vychytal! Povedený start do utkání.

33:56
    Hubáček střílel jenom do Vejmelky.

34:30
    Nahodil protečoval pryč z obranného pásma hostí.

35:02
    Slibnou akci Komety zastavil ofsajd.

35:39
    Krejčíkova přihrávka směřovala na paty jeho kolegy, za modrou čáru.

36:29
    Kometa dává čtvrtý gól! Jihlava nedokázala vyhodit z pásma několikrát za sebou a Süss ideálně nahrál MARTINU DOČEKALOVI, který dokázal překonat Škarka. Asistence: Jan Süss, Tomáš Mlynář.

37:52
    Čachotský se pokoušel prostrčit puk na Semana, ale přihrávku zastavil obránce Komety.

38:13

38:32
    O atmosféru se starají hlavně hostující fanoušci, ale atmosféra je velmi dobrá.

38:39
    Vejmelka vyhodil trochu nepochopitelně na zakázané uvolnění.

39:00
    Správné vyhození z pásma provedl až Bryhnisveen.

39:36
    Macík vyhodil tak nedůsledně, že Dukla pásmo neudržela. Tohle by se nemělo stávat.

39:56
    Havránek dostal přihrávku z druhé vlny, ale gól nedal. Následně Škarek posunul neúmyslně branku, hra přerušena.

40:00

V druhé třetině se hra o poznání vyrovnala, ihned po dvou minutách snížil Radek Hubáček, utkání se přelévalo ze strany na stranu, ale bez větších šancí. Škarek se ihned po svém nástupu blýskl dvěma parádními zákroky, nicméně ve 37. minutě inkasoval z hole Martina Dočekala. Hosté mají výhodu 12 sekund v početní převaze. Další třetina začne cca v 19:37.

40:01

40:11

40:17
    Icing Komety.

40:38
    Anděl puk vyhodil i ze středního pásma, aby mohli domácí prostřídat.

41:09
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Zohorna H. – 2 min., sekání).

41:22
    De La Rose již puk v útočném pásmu nestihnul, domácí zakládají útok.

41:43
    Kometa opět vyhazuje.

42:10
    Semorádova střela přeskákala Vejmelku, gól to ale nebyl! Bylo to asi velmi těsné.

43:11

43:49
    Prvně střílel Anděl, střela se odrazila od brusle hostujícího obránce, odražený puk si vzal Ulrych, ten jenom vyprášil Vejmelkovi betony.

44:27
    Andělova přihrávka našla jenom hostujícího Krále, který přihrál přesně do jízdy Zaťovičovi, a ten se v úniku nemýlil. Střílel mezi betony. Asistence: Filip Král.

45:19
    Čachotský nemyslel své kličky špatně, ale vybral si moc hráčů na to, aby je překonal.

45:45
    Vyloučení, které vyplynulo z dohrávky souboje a trochu rozvířilo poněkud klidnější atmosféru na stadionu. Suchánek jde na trestnou za držení.

46:15
    Vincour střílel z mezikruží, ale Škarek mu zabránil svými betony v dalším gólu.

47:01
    Krásná dohrávka Ulrycha u mantinelu na Nahodila.

47:29
    Němec nezpracoval puk ideálně.

47:46
    Domácí v plném počtu. Měli to hodně složité, ale zvládli to.

48:43
    Na stadionu vládne i přes nepříznivý stav relativně dobrá atmosféra. Domácí kotel stále fandí a snaží se vyrovnat hostům.

49:28
    Hubáčkovu střelu přikryl Vejmelka.

50:11
    Váňa se snažil vysokým obloukem pomoci, svoji šanci si ale naopak zhoršil.

50:26
    Žalčíkovi se povedla střela z mezikruží, Vejmelka předvedl efektní máchnutí lapačkou.

50:58
    Ulrych čistě a tvrdě nyní zbavil helmy Zohornu. Zohorna ale bude tím, kdo půjde na 2 minuty na trestnou.

50:58
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Zohorna R. – 2 min., napadení).

51:45
    Čachotský servíroval Zemanovi puk před bránu, druhý jmenovaný do ní najel a hra je tak přerušena.

52:20
    Zeman zbytečně dlouho držel puk a přišel o něj, Kometa brání dobře.

52:55
    Puk na střídačce hostí.

52:55
    Dnešní utkání sleduje 3433 diváků, což je na panující počasí venku velmi dobrá návštěva.

52:57

54:20
    Podivně nahozený puk překvapil Škarka, ten puk raději přikryl.

54:49
    Hostující sektor se fanděním spíše baví a užívá si návštěvu.

55:46
    Nahodil to zkoušel z úhlu na vzdálenější tyč, nezamířil ale přesně.

56:10
    Další Žalčíkova střela, Vejmelka vyrazil ramenem.

56:34
    Králova střela zblokována, utkání se již jenom dohrává.

57:08
    De La Rose to zkoušel dvakrát, poprvé trefil gólmana, podruhé mantinel za brankou.

57:44
    Svoboda puk nezpracoval, jenže Zeman byl v protipohybu a puk tak nezískal.

58:38
    Dukla se snaží o vstřelení dalšího gólu, toto málem zhatil Škarek nepřesnou rozehrou, ale potom se blýskl výborným zákrokem proti střele Horkého.

59:00
    Domácí fanoušci tleskají hráčům domácích, neodehráli proti mistrovi špatné utkání, hostující končí zápas v euforii.

59:57
    Ještě icing Dukly, na výsledek to ale nemá vliv.

Solidně zaplněný Horácký zimní stadion tleská hráčům z obou týmů. Domácí si ještě mohou ale spravit chuť v následných nájezdech.

Po utkání následují nájezdy. Jako první jel Vincour, Škarka překonal.

Skořepa byl proti Vejmelkovi neúspěšný, ten ho vychytal.

Mladík Süss provedl kličku podobnou jako Vincour, 2:0 pro Kometu.

Jiránek zkoušel Forsberga, neúspěšně.

Mlynář byl neúspěšný proti Škarkovi, stejný nájezd jako Süss.

Semorád míří mimo.

Utkání tak definitivně končí, stadion tleská hráčům, Dukla neodehrála špatné utkání, jenže doplatila především v první třetině na pálení šancí, Kometa první část vyhrála 3:0 a o utkání bylo rozhodnuto. Ač Dukla snížila, Kometa těsně před koncem třetiny přidala další gól a ve třetí třetině taktéž. Jihlava tak první domácí zápas v nové sezoně prohrává s HC Kometa Brno 1:5 a od stolku z Horáckého zimního stadionu se s Vámi loučí Tomáš Kalas. (20:13:00)

Tomáš Kalas

Branky a nahrávky: 22. Hubáček (Diviš) – 1. Zaťovič (Zohorna H.), 4. Süss (Zohorna R.), 19. Svoboda, 37. Dočekal (Süss, Mlynář), 45. Zaťovič (Král)

HC Dukla Jihlava: Kořenář (32. Škarek) – Půža, Váňa, Suchánek, Bryhnisveen, Zdráhal, De La Rose, Ulrych, Kajínek – Macík, Skořepa (A), Jiránek – Čachotský (C), Seman, Zeman – Žalčík, Anděl, Semorád – Čermák, Hubáček, Divi. Ttrenér: Petr Vlk
    HC Kometa Brno: Vejmelka (Čiliak) – Krejčí, Němec, Gulaši, Mikyska, Bartejs, Král, Vágner – Svoboda, Hruška, Vincour – Zaťovič, Nahodil, Zohorna Hynek – Havránek, Zohorna Radim, Horký – Dočekal, Süss, Mlynář Trenér: Libor Zábranský a Kamil Pokorný

Rozhodčí: Hejduk, Jeřábek – Polák, Rampír