Finsko – Kanada 1:5 (kon.) | Švýcarsko – USA 1:2 (kon.) | Slovensko – Rusko 3:9 (kon.)
Česko – Švédsko 3:7 (kon.)
konec
Švýcarsko
1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
USA
Úterý 08.08.2017, 15:30 • Břeclav • Hlinka Gretzky Cup • Skupina A
Partner:
   
  58:40
  Je to tak, Schmid míří na střídačku a Švýcarsko hraje power-play!
   
  57:43
  Teď ale pěkné sólo vystřihl Valentin Nussbaumer, který prokličkoval mezi spoluhráči a z mezikruží prověřil Krawsovu vyrážečku.
   
  55:46
  Vyloučení v týmu USA (Curtis Hall – 2 min., sekání).
  Vyloučení v týmu Švýcarsko (Sandro Schmid – 2 min., hrubost).
   
  53:17
  Pod ležícím gólmanem se dvojice Američanů snažila dostrkat puk za Schmidova záda a nakonec se jí to i podařilo, stalo se tak však až po hvizdu rozhodčího! Gól proto z toho důvodu nemůže být uznán.
   
  49:16
  Philippe Lapointe zasáhl protivníka vysokou holí, což znamená, že Švýcarsko bude hrát přesilovku.
   
  47:06
  Z levého kruhu nastřelil Stéphane Patry bližší tyč!
   
  40:36
  Za sekání putuje za katr Gavin Hain, který bude na trestné lavici pozorovat švýcarskou přesilovku.
  37:27 Curtis HALL - 1:2
   
  37:27
  Spojené státy právě vstřelily branku!
  Z přesilovky uběhlo pouhých 8 vteřin a Američané jdou podruhé v tomto zápase do vedení! Krátce po vyhraném buly se strhl závar před brankou Akiry Schmida, v němž se nejlépe zorientoval CURTIS HALL a došťouchl puk až za brankovou čáru. Asistence: Philippe Lapointe, Jacob Semik.
   
  37:19
  Nico Gross se proti pravidlům provinil podražením a Amerika si zahraje další přesilovku.
   
  33:04
  Potrestaným hráčem je Simon Wüest, který si odsedí dvě minuty za držení protihráče.
   
  32:03
  Sandro Schmid se ocitl úplně sám uprostřed kluziště před americkým gólmanem, jeho náznaky a následnou střelu ale Ben Krews zastavil lapačkou!
   
  28:34
  Dylan Pena Triana ze Švýcarska zahákoval soupeře, ze což si vysloužil dvě trestné minuty a nabídl Američanům přesilovku.
   
  27:49
  Ale pozor, velká šance nyní také na druhém konci kluziště! Před Jackem Drurym číhala otevřená brána, jenže americkému útočníkovi se v rozhodující chvíli nepovedlo ideálně sklepnout puk!
   
  27:18
  Američané palebnou pozici nevymysleli, zato Švýcaři ano! Valentin Nussbaumer mířil z mezikruží do horního rohu, nastřelil ale jen tyč.
   
  23:52
  Ryan Savage podrazil soupeře, za což si odpyká trest u časoměřičů. Švýcaři mají početní výhodu.
   
  20:51
  Nechybělo mnoho a Spojené státy mohly inkasovat ve vlastní početní výhodě! Ben Kraws se totiž v brankovišti ocitl v pozici na břiše a nebezpečně dotíral Sandro Schmid. Američtí obránci však nakonec situaci uhasili.
   
  19:06
  V ten samý čas se také vysokou holí provinil střelec prvního švýcarského gólu Gian-Marco Wetter, který už sedí na trestné lavici.
  16:45 Gian-Marco WETTER - 1:1
   
  16:45
  Švýcarsko právě vstřelilo branku!
  Jenže teď Američané zaváhali v obranné třetině a už je vyrovnáno! Valentin Nussbaumer našel krásnou žabičkou před branku si sjíždějícího GIAN-MARCA WETTERA, kterému stačilo pouze spávně nasměrovat hůl a přiklepnout kotouč do odkryté části klece. Asistence: Valentin Nussbaumer.
   
  14:32
  Výhodu jednoho muže v poli navíc si právě nyní vyzkouší hráči ze země helvétského kříže, neboť Jack Jensen jde pykat za napadení.
   
  12:50
  Teď musel být švýcarský gólman při zákrocích pozorný. Dělovku Ryana Savageho totiž vyrazil maskou a následně ještě musel řešit závar z dorážek.
   
  11:23
  Podražením se proti pravidlům provinil Raphael Calzimiglia, a tak mají Američané k dispozici další přesilovku.
   
  06:21
  Prvním vyloučeným hráčem dnešního mače je Švýcar David Aebischer, jenž si odpyká dvě minuty za hákování.
   
  02:42
  Střela Tima Berniho se od brankářovy masky odrazila do brankoviště, kde se Sandro Schmidovi povedlo dostat puk do brány. Stalo se tak však za pomoci pohybu ruky a gól tak nemůže být uznán.
  01:09 Jack DRURY - 0:1
   
  01:09
  Spojené státy právě vstřelily branku!
  To byl bleskový začátek, Spojené státy už vedou 1:0! Adam Samuelsson posunul po mantinelu puk na JACKA DRURYHO, který udělal pár rychlých kroků směrem ke středu hřiště a nekompromisně propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Adam Samuelsson.

  Klára Petrásková

  Branky a nahrávky: 17. Wetter (Nussbaumer) – 2. Drury (Samuelsson), 38. Hall (Lapointe, Semik)


  Švýcarsko: A. Schmid (Charlin) – Gross (A), Kälin, Berni (C), Aebischer, Moser, Prysi, Wyss – Oana, S. Schmid (A), Patry – Gerber, Wetter, Calzimiglia – Verboon, Nussbaumer, Vouillamoz – Kiener, Wüest, Pena Triana – Schwab.
  USA: Kraws (Saville) – Mackinnon, Ch. Krygier, Semik (A), Samuelsson, Demin, Krygier, Ferrandino – Lapointe (A), Hain, McLaughlin – Savage, Drury (C), Randl – Donovan, Hall, Haskins – Caponi, Jenkins, Meyer – Jensen.

  Rozhodčí: Kika, Pražák – Frodl, Špůr