Brozany – Žižkov 0:4 (kon.) | Písek – Pardubice 2:2 (5:4 po pen.) | Mšeno – Jablonec 1:4 (kon.)
Králův Dvůr – Táborsko 1:2 (kon.) | Hulín – Ostrava 0:5 (kon.) | Kozlovice – Kroměříž 0:2 (kon.)
Vltavín – Teplice 2:3 (kon.) | Převýšov – Dukla Praha 0:2 (kon.) | Slavičín – Karviná 0:2 (kon.)
Ústí n/O – Slovácko 1:1 (4:5 po pen.) | Val. Meziříčí – Líšeň 3:1 (kon.) | Zápy – Sokolov 2:4 (kon.)
Ždírec – Třinec 0:4 (kon.) | Živanice – Varnsdorf 1:0 (kon.) | Dobříš – Liberec 0:3 (kon.)
Štěchovice – Příbram 1:3 (kon.)
SK Sokol Brozany
0:4 (0:3)
FK Viktoria Žižkov
Středa 09.08.2017, 17:00 • Hřiště SK Sokol Brozany • MOL Cup • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Zdravím u druhého kola MOL Cupu na hřišti severočeských Brozan. Domácí účastník ČFL SK Sokol Brozany zde nastoupí proti druholigové FK Viktorii ŽIžkov. Přeji příjemnou fotbalovou zábavu.

Brozanský tým se do této fáze soutěže dostal postupem přes divizní SK Hrobce. Tento zápas byl gólovou podívanou až do poslední minuty. V sedmé minutě skóre otevřel exteplický Chukwudi Chukwuma. O dvě minuty později na to reagoval hrobecký Šimral. Brozanům se podařilo rozhodnout zápas po gólech Jaroslava Bendy a Chukwudiho Chukwumy. Na konečných 2:3 upravil skóre v 90. minutě Vít Kala.

V letní přípravě odehrál brozanský tým tři utkání. Všechny na hřišti v podřipské Dobříni. K prvnímu duelu vyzval FK Litoměřicko "B", který rozdrtil výsledkem 6:0. Druhý zápas odehrály Brozany proti SK Štětí. I ten dokázaly vyhrát, byť už ne tak výrazně, pouze 3:1. Konečně poslední zápas na hřišti v Dobříni sehrály Brozany proti týmu FK Seko Louny. I ten ovládly, tentokrát výsledkem 4:1.

I Pražané museli projít přes první kolo MOL Cupu. V něm zavítali na hřiště divizní FC Viktorie Mariánské Lázně. Přestože domácí otevřeli skóre již v osmé minutě zásluhou Petra Holuba, nenechal se Žižkov zastrašit a nasázel do soupeřovy branky čtveřici gólů. Vyrovnávací branku přidal v 23. minutě Zdeněk Volek. Na 2:1 zvýšil o pět minut později Josef Bazal. Do konečné podoby byl výsledek upraven až v závěru druhé půle, kdy se střelecky prosadili Lukáš Stratil a Marcel Čermák.

Letní příprava žižkovského týmu byla poněkud obsáhlejší než brozanská. Viktoria zprvu nastoupila k trojici zápasů na Střížkově proti týmům z HET ligy. Postupně zde podlehla Slavii, Jablonci a Jihlavě. Poté čekal na Žižkov jediný vítězný zápas proti juniorskému týmu Slavie. Následovaly dva zápasy proti týmům z FNL. Žižkov v nich nejdříve podlehl Příbrami, poté Vlašimi. Následující zápas sehrál Žižkov proti účastníkovi ČFL Slavoji Vyšehrad. Ani zde nedokázala Viktorka bodovat. Poslední zápas byl pro oba týmy generálkou na ligu. Žižkov zavítal na teplická Stínadla, kde byť urputně bojoval, nakonec podlehl domácím 2:1.

Náhradníci: Danko – Modr, Dunderović – Barnat, Hovorka – Walter, Tichý

FK Viktoria Žižkov: Řehák – Šandera, Toml, Švejdík (C) – Pavlata, Čermák, Engelmann, Galuška, Volek, Hurka – Musa
    Náhradníci: Hrubeš – Hašek – Kodeš, Podrazký – Jelínek, Stratil

Rozhodčí: Severín – Melichar, Vodrážka.

Minutou ticha byla uctěna památka nedávno zesnulého dlouholetého funkcionáře brozanského klubu, pana Jiřího Jakubce.

1

1
    Od první minuty začal Žižkov s rozehrávkou za hlasité podpory jejich fanoušků. Akce se dostala až k Lipšově brance, který poté rozehrál.

2
    Vojtěch Šandera vyslal dlouhý pas směrem k brance Lipše, kde se zatím jeho tým drží.

3
    Hlavní rozhodčí Vojtěch Severín odpískal nedovolený zákrok Bubeníčka na Šanderu.

3
    Přemysl Lipš vyslal dlouhou přihrávku přímo na hlavu Švejdíka.

4
    Žižkov právě vstřelil branku!
    Švejdík ihned vyslal míč směrem ke středu hřiště, načež se dostal k PETRU GALUŠKOVI, který s přehledem poslal hned zkraje zápasu Žižkov do vedení.

6
    Brozanům se podařilo vytlačit soupeře směrem k vlastní brance. Zde se však míče zmocnil Švejdík, který započal novou rozehrávku.

7
    Žižkov rozehrál od autové čáry a dostal se až k Lipšovi. Jeho branka však pokořena nezůstala a brozanský gólman nákopem poslal míč do středu hřiště.

8
    Konečně se i Brozany pouštějí do rozehrávky. Jan Franc byl však obklopen žižkovskou většinou a o míč velmi záhy přišel.

9
    Velmi rychle zde máme druhou branku utkání. Po ztrátě míče Brozanských hráči Viktorie nevypustili ani sekundu a rychle se dostali k Lipšovi, přičemž míč za jeho záda poslal PETAR MUSA.

10
    Šandera zachránil míč před autem svého týmu a ihned jej poslal k Švejdíkovi, který začal další žižkovský útok.

11
    Chukwuma si velmi drze přišel do střední části hřiště pro míč. Se stejnou drzostí se snažil projít k Řehákovi, brzo byl však zastaven.

12
    One traffic way Viktorky pokračuje. Jednu z mnoha kombinací Pražanů nyní využil odchovanec Slavie MARTIN HURKA.

13
    Žižkov nadále nepolevuje a defakto nepustí svého soupeře na vlastní polovinu.

14
    Přemysl Lipš již poněkolikáté odkopává míč od své branky.

15
    Brozany se poprvé pokusily o průnik do útoku. Z rohu hřiště byl vyslán centr na Chukwudiho Chukwumu, který si obehrál Švejdíka s Tomlem a vyslal střelu na Řeháka. Ten ji však s přehledem vychytal.

17
    Brozany útočná akce nakopla a snaží se nadále útočit.

18
    Po střetu leží na hrací ploše Marcel Čermák a Jiří Stehlík.

19
    Vojtěch Engelmann upal po střetu se Studeckým.

20
    Přemysl Lipš znovu rozehrává od branky. Ve výškovém souboji však odkopl míč za autovou čáru Martin Toml.

21
    Petar Musa se tlačil do zakončení. V těsném momentu před střelou však míč částečně poslal do bezpečí Jiří Stehlík, nikoli však na dlouhou dobu.

22
    Tomáš Bubeníček se snažil najít centrem některého ze spoluhráčů. Našel však pouze hlavu Tomla, který míč odhlavičkoval do bezpečí směrem k Lipšovi.

23
    Žlutou kartu dostává Radek Cibulka (Sokol Brozany).

23
    Žižkov rozehrává přímý kop z hranice velkého vápna. Martin Hurka však mířil vysoko nad Lipšovu branku.

24
    Další útočná akce Žižkova skončila vedle branky Lipše.

26
    O rozehrávku po nedovoleném zákroku žižkovských se pokusil Ivan Šollar. Svým centrem našel některého ze spoluhráčů stojícího těsně před brankou Josefa Řeháka, na něž poslal míč hlavičkou. Řehák míč chytil z těsné blízkosti do rukavic.

27
    Marcel Čermák ztratil míč na hranici vápna. Odsud se vydali do útoku brozanští, jejichž pronikající hráč byl zastaven v ofsajdu.

28
    Martin Toml odhlavičkoval míč od vlastní branky směrem ke středu hřiště. Odsud se Žižkov dostal k další rozehrávce, ze které vyšel rohový kop.

29
    Lipš našel svým nákopem Chukwumu, který se snažil poslat míč k brance, kde stál některý z jeho spoluhráčů. Míč však ve vzduchu ukořistil Toml, který jej hlavou poslal k gólmanovi.

31
    Po nedovoleném zákroku Martina Studeckého na Zdeňka Volka ˇ6ikžkov znovu rozehrává směrem k brance LIpše.

32
    Chukwuma získal pro svůj tým autové vhazovaní při souboji s Ondřejem Švejdíkem.

33
    Josef Řehák se musel natahovat. Ivan Šollar vyslal střelu z dálky, kterou na branku umístil Chukwudi Chukwuma. Gólman Viktorky však míč dokázal zastavit.

34
    Další z řady rozehrávek Přemysla Lipše vedla ihned ke ztrátě míče brozanských ve prospěch hráčů Žižkova.

35
    Radek Cibulka se z dálky snažil najít některého ze spoluhráčů. Míč však všechny z nich přešel a došel až k Švejdíkovi, který jej přepustil vlastnímu gólmanovi.

36
    Marcel Čermák poslal míč do autu, odkud jej poslal zpět do hry před branku Řeháka Tomáš Bubeníček. Brozany však opět velmi rychle o míč přišly.

38
    Druhý rohový kop Viktorky našel hlavu Slaničky, který poslal svůj tým do útoku.

39
    Chukwudi Chukwuma se sám vydal na průnik do malého vápna. V něm však byl zastaven Vojtěchem Šanderou ještě dříve, než stačil vystřelit.

40
    Přemysl Lipš musí znovu rozehrát od své branky. Našel opět jen protihráče, kteří se snaží útočit. Což se i daří, obraně Brozan se však podařilo míč poslat do bezpečí.

42
    Vojtěch Šandera nasměroval míč k Galuškovi, který však o něj v sevření protihráče přišel.

43
    Třetí roh Žižkova, poprvé z pravé strany hřiště, opět nenašel adresáta v zelených barvách.

44
    Ondřej Švejdík se snaží nyní o kombinaci s Vojtěchem Šanderou.

45
    Po krátké době je opět vidět rozehrávka Přemysla Lipše. Ta se dostala až ke Švejdíkovi, který v závěrečných sekundách hledal své spoluhráče.

45+1

Počátek první půle byl zcela v režii pražského celku, který svou snahu přetavil v trojici vstřelených branek. Po nich se hra uvolnila a i Brozany se nadechovaly k určitým příležitostem.

46

46
    Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Čermák, přichází Stratil.

46
    Žižkov hned zkraje rozehrává. Míč se dostal k Martinovi Hurkovi, který jej vzápětí ztratil.

48
    Žižkov se velmi rychle snaží přejít do útočné části hřiště. Útoku šel dokonce pomoci Švejdík. Viktoria však nemohla najít vhodnou pozici ke střele, tak to Pavlata zkusil pouze mírným obloukem přes obrance. Neúspěšně.

50
    Žižkov využil dalšího dlouhého nákopu Lipše, který využil Martin Toml k rozehrávce další akce. Tu zastavil opět Přemysl Lipš.

51
    K míči se dostal i druhý gólman dnešní hry. Žižkov byl jeho rozehrávkou nasměrován k dalšímu útoku. Brozany však jejich průnik přerušovaly několikerým odkopem míče za autovou čáru.

53
    V úvodu druhé půle využil VOJTĚCH ENGELMANN centr z pravé strany, který tvrdě poslal za záda bezmocného Lipše.

54
    Pražané se stále tlačí do útoku. Vojtěch Engelmann poslal křižný pas na rozběhnuvšího Hurku, který se zleva snažil nacentrovat. Míč však letěl nad Lipšovu branku.

56
    Zdeněk Volek převzal míč v běhu po centru přes střední čáru. U vápna jej však obklopil Jan Franc, který míč poslal do autu.

57
    Čtvrtý roh žižkovského celku vedl k útoku Brozan. Chukwudi Chukwuma se snažil vypálit zprudka na Řeháka. Jeho střela však vyla zblokována.

58
    Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Volek, přichází Hašek.

58
    Střídání v týmu Sokol Brozany: ze hřiště odchází Šollar, přichází Hovorka.

60
    Brozanský tým se nadechoval k útočné situaci. Kolem Jaroslava Bendy, jakožto středobodu brozanské kombinace, několikrát prolétl míč. Přičemž ten poslední dolétl až k Josefu Řehákovi.

61
    Po faulu na Chukwumu následuje rozehrávka Jana France.

62
    Ondřej Švejdík se snažil z pravé strany poslat míč na Martina Hurku, který však přihrávku nečekal, tudíž míč přešel za postranní čáru.

62
    Střídání v týmu Sokol Brozany: ze hřiště odchází Slanička, přichází Tichý.

63
    Pavel Hašek převzal tým ve střední části hřiště. Odsud prošel až k Lipšovi, zde se však hra otočila a brozanští se dostali až k ohrožení Rehákovy branky.

64
    Petar Musa byl zachycen v postavení mimo hru. Následovala tedy rozehrávka Brozan. Jejich útok však neměl dlouhého trvání.

65
    Žlutou kartu dostává Hovorka (Sokol Brozany).

66
    Brozanští se pokusili o průnik do útoku. Narazili však na Ondřeje Švejdíka, který dokázal soupeře o míč obrat.

66
    Petr Galuška se snažil nachytat Lipše před rozehrávku. Což se mu však nepodařilo, navíc domácí se odhodlali k průniku po levé straně.

68
    Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Musa, přichází Jelínek.

68
    Rudolf Slanička se snažil převzít míč letící k němu křížem přes celé hřiště. Celou situaci však sledoval Pavel Hašek, který proti míči vyběhl a vykopl jej směrem k autové čáře.

70
    Přestože gólový stav hovoří výrazně jasně pro pražský celek, Brozany se nadále pokoušejí o ohrožení branky Josefa Řeháka. Ten však s žádnou z brozanských šancí nemá problém.

71
    Chukwudi Chukwuma prošel sám až do malého vápna, kde jej však sevřeli Švejdík a Šandera, kteří mu nedovolili vystřelit.

73
    Střídání v týmu Sokol Brozany: ze hřiště odchází Chukwuma, přichází Walter.

74
    Vojtěch Šandera se snažil křižným passem najít Galušku, který se zapomněl v zadní části hřiště, tudíž míč letěl za postranní čáru.

74
    Žlutou kartu dostává Pavlata (FK Viktoria Žižkov).

75
    Jan Jelínek pronikal směrem k Lipšovi zleva. Domácí gólman proti němu vyběhl a doslova mu jej sebral z kopaček.

76
    Pavel Hašek bude rozehrávat přímý kop z levé strany. Jeho kolmice však prošla přes celou šířku hřiště, jelikož se Stratil s Hurkou nedokázali dohodnout, kdo z nich k míči půjde.

78
    Žižkov se pokouší o rozehrávku od vlastní branku. Přestože Brozany vysoko napadají svého soupeře, Žižkov prochází domácí obranou celkem snadno.

80
    Ondřej Švejdík přenechal míč Řehákovi, který zahájil nový útok Viktorie.

80
    Po delší době se k míči dostal i Přemysl Lipš. Svou rozehrávkou našel své spoluhráče, kteří se vydali do útoku. O míč však byli připraveni nepřesnou kombinací.

82
    Jan Jelínek našel zprava Lukáše Stratila, který vyslal střelu na Lipše. Domácí brankář však přízemní střelu dokázal zastavit a znovu rozehrál.

83
    Volný přímý kop Brozan se dostal k Jiřímu Stehlíkovi, který hlavou vyslal míč na Řeháka. Gólman Žižkova se musel pro střelu natahovat, přesto ji dokázal vyrazit. Brozany však získaly rohový kop.

85
    Viktoria Žižkov drží míč ve střední části hracího pole, odkud se snaží rozehrát. Pražané se sice dostali až k Lipšovi, domácí obrana však důsledně chrání svou branku od pátého obdrženého gólu.

86
    Lukáš Stratil vyslal střelu na Přemysla Lipše, trefil však pouze vnější konstrukci branky.

87
    Dnešní utkání sleduje 570 diváků.

88
    Hráči Žižkova rychle rozehráli. Na hranici vápna míč převzala brozanská obrana, která o něj záhy přišla. O střelu se poté pokusil Lukáš Stratil.

89
    Jeden z posledních brozanských útoků byl zahájen autovým vhazováním. Brozany se dostaly celkem daleko, jejich kombinace však byla zastavena souhrou mezi Tomlem a Pavlatou.

90+0

V druhém poločase jsme neviděli žádné překvapení ze strany Brozan. Viktoria Žižkov si naopak pojistila dnešní vítězství a postup do další fáze MOL Cupu další brankou. Zcela zaslouženě tedy vyhrála 4:0. Ačkoliv Brozany ukázaly, zejména v závěru, že rozhodně nejsou pouze sparing partnerem, nedokázaly ani jednou zvítězit a čekají na ně pouze zápasy ve Fortuna ČFL. Žižkov bude nadále bojovat na dvou frontách, a to ve Fortuna národní lize a MOL Cupu.

To je ode mne pro dnešek vše. Přeji hezký zbytek středečního večera a u dalších přenosů z Brozan na počtenou! (18:52:09)