Švýcarsko – Slovensko 2:1 (kon.) | Finsko – USA 3:4 (po pr.) | Švédsko – Kanada 1:4 (kon.)
Rusko – Česko 1:2 (kon.)
po prodl.
Finsko
3:4 (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
USA
Pátek 11.08.2017, 15:30 • Břeclav • Hlinka Gretzky Cup • O 5. - 6. místo
Partner:
  62:14 Ryder DONOVAN - 3:4
   
  62:14
  Spojené státy právě vstřelily branku!
  V prodloužení aktivnější Američané se prosazují a o osudu dnešního mače je rozhodnuto! RYDER DONOVAN stál prakticky na brankové čáře, přesto se rozhodl vystřelit. Americký hokejista zamíchal krátce pukem a milimetrově přesně procedil puk nad bližším ramenem finského gólmana. Asistence: Blake McLaughlin, Gavin Hain.
  59:41 Sampo RANTA - 3:3
   
  59:41
  Finsko právě vstřelilo branku!
  A risk se vyplatil, Finsko vyrovnává na 3:3! Devatanáct vteřin před třetí sirénou dostal na pravou stranu puk na hůl SAMPO RANTA, jenž využil situace a rozvlnil americkou síť. Asistence: Leevi Aaltonen.
  40:15 Curtis HALL - 2:3
   
  40:15
  Spojené státy právě vstřelily branku!
  Patnáct vteřin po začátku třetí třetiny se Amerika poprvé v utkání ujímá vedení! Na konci bleskové akce stál CURTIS HALL, který zaskočil Finy a dává třetí americkou branku. Asistence: Jack Drury.
  26:19 Blade JENKINS - 2:2
   
  26:19
  Spojené státy právě vstřelily branku!
  Přesilovky hrají v dnešním zápase důležitou roli, po další využité totiž Amerika opět vyrovnává! Pokus Jacka Druryho byl vyražen pouze ke straně, kde u levé tyče operoval BLADE JENKINS. Americký útočník se neunáhlil a bekhendem zvedl puk z úhlu až pod víko. Asistence: Jack Drury.
  21:31 Jesperi KOTKANIEMI - 2:1
   
  21:31
  Finsko právě vstřelilo branku!
  Dvojnásobná přesilovka tentokrát využita nebyla, zato ta klasická ano! Pohledná finská akce spočívala v křižné nahrávce na vrchol pravého kruhu, kde byl připraven JESPERI KOTKANIEMI. Finský bek na nic nečekal a dělovkou propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Rasmus Kupari, Kristian Tanus.
  14:24 Curtis HALL - 1:1
   
  14:24
  Spojené státy právě vstřelily branku!
  Početní výhoda neměla dlouhého trvání a v Břeclavi máme vyrovnáno! Střela Jacka Druryho se odrazila před levou tyč finské branky, kde číhal CURTIS HALL. Tomu stačilo neztratit chladnou hlavu a zamířit do odkryté části branky. Asistence: Jack Drury.
  07:46 Leevi AALTONEN - 1:0
   
  07:46
  Finsko právě vstřelilo branku!
  Tak to bylo hodně rychlé, Finové využívají dvojnásobnou přesilovku! Krátce po buly v útočném pásmu vystřelil z levé strany Toni Utunen. Dráhu puku pak lehkou tečí změnil LEEVI AALTONEN a americkému brankáři nezbylo než vylovit černou pryž ze sítě. Asistence: Toni Utunen, Kristian Tanus.

  Klára Petrásková

  Branky a nahrávky: 8. Aaltonen (Utunen, Tanus), 22. Kotkaniemi (Kupari, Tanus), 60. Ranta (Aaltonen) – 15. Hall (Drury), 27. Jenkins (Drury), 41. Hall (Drury), 63. Donovan (McLaughlin, Hain)


  Finsko: Nurmi (Annunen) – Kokkonen, Utunen (C), A. Honka, Rannisto, S. Salmela, Nousiainen, Räsänen – Maccelli, Tanus, Kotkaniemi – Aaltonen, Kupari, Killinen – Salonen, Moilanen, Ranta – Mäki (A), Petman (A), K. Kapanen.
  USA: Kraws (Saville) – Demin, Krygier, Semik, Samuelsson, Mackinnon (A), Ch. Krygier, Ferrandino – Lapointe, Haskins, Randl (A) – Hall, Drury (C), Meyer – Caponi, Donovan, Jensen – Savage, Hain, Jenkins – McLaughlin.

  Rozhodčí: Kika, Šír – Gebauer. Lederer