Švýcarsko – Slovensko 2:1 (kon.) | Finsko – USA 3:4 (po pr.) | Švédsko – Kanada 1:4 (kon.)

Spojené státy právě vstřelily branku!
    V prodloužení aktivnější Američané se prosazují a o osudu dnešního mače je rozhodnuto! RYDER DONOVAN stál prakticky na brankové čáře, přesto se rozhodl vystřelit. Americký hokejista zamíchal krátce pukem a milimetrově přesně procedil puk nad bližším ramenem finského gólmana. Asistence: Blake McLaughlin, Gavin Hain.

61:28
    Jack Randl zakroužil v pásmu a rychle vypálil do levé části brány, Nurmiho vyrážečka ale předvedla hbitý zákrok.
    59:41 Sampo RANTA - 3:3

59:41
    Finsko právě vstřelilo branku!
    A risk se vyplatil, Finsko vyrovnává na 3:3! Devatanáct vteřin před třetí sirénou dostal na pravou stranu puk na hůl SAMPO RANTA, jenž využil situace a rozvlnil americkou síť. Asistence: Leevi Aaltonen.

59:14
    Kalle Nurmi ujíždí na střídačku a Finsko to zkouší v šesti!

52:54
    Jenže branková konstrukce se teď rozezněla i na druhé straně po křižné ráně Kristiana Tanuse!

52:27
    Při Finech nyní stál i kousek štěstí, Brady Meyer totiž od modré čáry trefil tyč!

43:54
    Jesperi Kotkaniemi je již po několikáté na trestné lavici, tentokrát za podražení. Američané tak mají k dispozici přesilovku.
    40:15 Curtis HALL - 2:3

40:15
    Patnáct vteřin po začátku třetí třetiny se Amerika poprvé v utkání ujímá vedení! Na konci bleskové akce stál CURTIS HALL, který zaskočil Finy a dává třetí americkou branku. Asistence: Jack Drury.

39:27
    Sampo Ranta v přečíslení chytře zabrzdil a počkal, až obránce ležící na ledě odklouže pryč. Jeho úmyslu si ale stihl všimnout brankář Kraws, který se k pravé tyči přesunul v pravou chvíli.

36:44
    Kyle Haskins předvedl rychlou kličku do forhendu a chtěl zasunout puk za beton, ten měl ale Nurmi na správném místě!

34:55
    Za pár vteřin začne Americká přesilovka, neboť Kotkaniemi fauloval v podobě sekání.

33:01
    Třeba to vyjde nyní, na řadu přichází další početní výhoda. Američané hráli v šesti a budou se tak dvě minuty muset bránit ve čtyřech.

30:00
    Moc nechybělo k tomu a Finsko mohlo být ve vedení! Ben Kraws chtěl totiž pomoci s rozehrávkou, ta se mu ale nepovedla. Ke kotouči se dostal Ville Petman, jenž ho však netrefil ideálně a prováhal šanci trefit prázdnou bránu!

28:28
    Nedovolené bránění, to je provinění, za které jde pykat Kristian Tanus. Američané budou opět hrát přesilovku.
    26:19 Blade JENKINS - 2:2

26:19
    Přesilovky hrají v dnešním zápase důležitou roli, po další využité totiž Amerika opět vyrovnává! Pokus Jacka Druryho byl vyražen pouze ke straně, kde u levé tyče operoval BLADE JENKINS. Americký útočník se neunáhlil a bekhendem zvedl puk z úhlu až pod víko. Asistence: Jack Drury.

25:42
    Potrestaným hráčem je Kotkaniemi, jenž se provinil držením. Američané tak mají šanci srovnat z přesilovky.
    21:31 Jesperi KOTKANIEMI - 2:1

21:31
    Dvojnásobná přesilovka tentokrát využita nebyla, zato ta klasická ano! Pohledná finská akce spočívala v křižné nahrávce na vrchol pravého kruhu, kde byl připraven JESPERI KOTKANIEMI. Finský bek na nic nečekal a dělovkou propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Rasmus Kupari, Kristian Tanus.

20:55
    Druhá dvojnásobná přesilovka pro Finy! Curtis Hall zahákoval soupeře a už si jede sednout k trestoměřičům.

19:25
    Držením protihráče se proti pravidlům provinil americký Brady Meyer a dvě minuty tak stráví na trestné lavici.
    14:24 Curtis HALL - 1:1

14:24
    Početní výhoda neměla dlouhého trvání a v Břeclavi máme vyrovnáno! Střela Jacka Druryho se odrazila před levou tyč finské branky, kde číhal CURTIS HALL. Tomu stačilo neztratit chladnou hlavu a zamířit do odkryté části branky. Asistence: Jack Drury.

14:03
    To se ale možná změní nyní, Američané si totiž zahrají přesilovku. Iivari Räsänen je vyloučen za nedovolené bránění.

12:38
    Jesse Moilanen měl našlápnuto do samostatného úniku, byl mu však odpískán ofsajd!
    07:46 Leevi AALTONEN - 1:0

07:46
    Tak to bylo hodně rychlé, Finové využívají dvojnásobnou přesilovku! Krátce po buly v útočném pásmu vystřelil z levé strany Toni Utunen. Dráhu puku pak lehkou tečí změnil LEEVI AALTONEN a americkému brankáři nezbylo než vylovit černou pryž ze sítě. Asistence: Toni Utunen, Kristian Tanus.

07:37
    A bude dokonce dvojnásobná! Jack Drury totiž hasil finský útok podražením a už je na trestné lavici!

07:15
    Za faul kolenem je vyloučen Američan Cole Krygier a to znamená, že přesilovou hru si teď vyzkouší i Finové.

04:16
    Prvním vyloučeným hráčem zápasu je Santeri Salmela, jenž obdržel dvě minuty za držení. USA si zahrají přesilovku.

Klára Petrásková

Branky a nahrávky: 8. Aaltonen (Utunen, Tanus), 22. Kotkaniemi (Kupari, Tanus), 60. Ranta (Aaltonen) – 15. Hall (Drury), 27. Jenkins (Drury), 41. Hall (Drury), 63. Donovan (McLaughlin, Hain)

Finsko: Nurmi (Annunen) – Kokkonen, Utunen (C), A. Honka, Rannisto, S. Salmela, Nousiainen, Räsänen – Maccelli, Tanus, Kotkaniemi – Aaltonen, Kupari, Killinen – Salonen, Moilanen, Ranta – Mäki (A), Petman (A), K. Kapanen.
    USA: Kraws (Saville) – Demin, Krygier, Semik, Samuelsson, Mackinnon (A), Ch. Krygier, Ferrandino – Lapointe, Haskins, Randl (A) – Hall, Drury (C), Meyer – Caponi, Donovan, Jensen – Savage, Hain, Jenkins – McLaughlin.

Rozhodčí: Kika, Šír – Gebauer. Lederer