Švýcarsko – Slovensko 2:1 (kon.) | Finsko – USA 3:4 (po pr.) | Švédsko – Kanada 1:4 (kon.)
Rusko – Česko 1:2 (kon.)
Rusko
1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Česko
Pátek 11.08.2017, 19:00 • Břeclav • Hlinka Gretzky Cup • Semifinále

Z mojí strany je to pro dnešek vše, přeji pěkný zbytek dne! (21:24:22)

Nejlepšími hráči utkání byli zvoleni Libor Zábranský (CZE) a Nikita Ochoťuk (RUS)

V hale nyní není slyšet vlastního slova. Domácí zvládli semifinálovou bitvu a postupují do finále, kde vyzvou Kanadu.
    Česká reprezentace má důvod oslavovat!

Je konec! Česká osmnáctka postupuje do finále!

59:55
    Maksim Buskov je vyloučen za hrubost! Vhazovat se bude v ruské třetině!

59:46
    Češi vyhazují na zakázané uvolnění.

59:27
    Dostál sklapl betony včas a vyráží další střelu.

59:05
    Miftachov je na střídačce. Rusové to zkouší v šesti!

58:38
    Češi dobře brání střední pásmo, Rusové se nemohou dostat dopředu.

58:08
    Domácí dostali puk na ruské území!

58:01
    Rusko si bere time out!

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty zápasu! Vhazovat se bude u Dostála.

56:50
    Češi ubránili další přesilovku Ruska!

56:50
    Biljanov trefuje z pravého kruhu břevno Dostálovy svatyně!

56:11
    Dostál vyrazil střelu Guskova a poté jeden z jeho spoluhráčů poslal puk až na druhou stranu kluziště.

55:35
    Guskov se pokusil prokličkovat skrz čtveřici hráčů. Neuspěl.

55:07
    Sborná je v pěti a začíná její početní výhoda.

54:47
    Devatenáct vteřin se bude hrát čtyři na čtyři, poté začne ruská přesilovka.

54:47
    Vyloučení v týmu Česko (Daniel Kowalczyk – 2 min., podražení).

Miftachov má další pokus českého týmu ve své moci. V současný moment opouští Biljalov trestnou lavici.

54:12
    Po střele Klejny a sérii tečí zamířil puk těsně vedle brány!

53:40
    Střondala posla puk do brankoviště, tam ovšem nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

53:06
    Češi budou hrát přesilovku pět na tři! Danila Žuravljov odpálil puk do hlediště a dostává trest za zdržování hry.

52:49
    Hráči v červeném ovládli buly a vyhazují puk přes všechny čáry.

52:37
    To se ale nyní změní. Trest za hrubost si odpyká Damir Biljalov.

52:21
    Naši mladíci se v posledních minutách spíše brání.

50:48
    Sborná se stále zkouší prosadit, vždy ale narazí na pevnou obranu Národního týmu. A pokud už jí překoná, zmaří jejich snahu brankář Lukáš Dostál.

50:20
    Česko je kompletní.

49:57
    A máme tu další úspěšný zákrok Dostála!

49:37
    Češi vyhazují! Ruští hokejisté muset začít ve vlastním obranném pásmu.
    49:04 Sebejistý Dostál a jeho další zákrok.

49:04
    Dostál si našel přes clonící hráče výhled a vyrazil střelu Zavgorodnije. O několik okamžiků později lapil do rukavice ruský pokus z mezikruží.

48:15
    Střondala opustil trestnou lavici a doplnil bránící trojici.

48:14
    Zack Malík si odsedí trest za držení.

48:05
    Z bezprostřední blízkosti zakončoval Lauko. Mířil však přímo do Miftachovy rukavice.

47:29
    Šabanovův pokus vyráží Dostál do ochranné sítě.

46:49
    Počet hráčů na ledě se srovná. Podražením se provinil Egor Sokolov.

46:35
    Sborné se zatím početní výhoda moc nedaří, už podruhé se provinila ofsajdem.

46:30
    Dnešní utkání sleduje 2893 fantastických fanoušků!

46:15
    Vinen byl Vojtěch Střondala, který si odsedí dvě minuty za hákování.

46:05
    Někdo z Čechů fauloval, Rusové mají výhodu.

44:16
    Dostál je dnes velmi jistý, připisuje si další zákrok.

43:46
    Následuje ofsajd českého celku.

43:40
    Puk mimo hřiště. Buly proběhne v neutrální zóně.

42:55
    Hraje se tvrdě do těla, oba týmy si nechtějí darovat zadarmo jediný metr ledu.

42:36
    Blümel se v plné rychlosti snažil natlačit před Miftachova, což mu ale ruský bek nedovolil.

42:20
    Malyševův pokus tečoval Lauko do ochranné sítě.

42:01
    Kvasnica vypálil z pravého kruhu zápěstím, Miftachov máchl lapačkou a střelu zneškodnil.

40:30
    Matěj Pekař nyní překonal Miftachova střelou mezi nohy, jenže k puk si to zamířil přímo do tyčky, od které se odrazil zpět do hřiště!

40:22
    Rusové se na chvíli usadili ve své útočné třetině, ale nyní už zase hrají Češi.

40:01

Druhé dějství je u konce. V něm padla pouze jedna branka a to z hole Jakuba Lauka, který poslal český tým do vedení. Naše osmnáctka poté získala převahu na svou stranu a Rusko v podstatě k ničemu nepustila. Hokejisty sborné poté začal nepříznivý stav frustrovat a začali faulovat. Jistě napínavá a nervy drásající třetí perioda začne přibližně v 20:43!

40:00

39:44
    Sborná ustála český nápor a hraje v pěti lidech v poli.

38:24
    Dva předchozí provinilci jsou na ledě. Česko už je kompletní a pokračuje v klasické přesilovce.

37:56
    Zábranský z vrcholu pravého kruhu minul.

37:40
    Danila Žuravljov tvrdě složil Adama Gajarského a obdrží dvě minuty za nedovolené bránění. Naše mladá reprezentace bude hrát ve čtyřech proti třem.

36:56
    Jakub Lauko zblokoval střelu a následně se rozjel do samostatného úniku. Zkusil střelu mezi nohy, na Miftachova si ovšem nepřišel!

36:19
    Uvidíme hru čtyř proti čtyřem. Dvě minuty obdrželi zároveň Egor Sokolov (RUS) za napadení a Jan Dluhoš (CZE) za hákování.

36:19
    Rusové si českým týmem aktuálně nevědí rady a začínají být podráždění.

35:37
    Střondala vyslal z mezikruží rychlý projektil, jenž Miftachov vyrazil do tyče!

35:12
    Jan Matiášek poslal střílenou nabídku do brankoviště, po které se marně natahoval Sedlák.

34:30
    Rusové jsou kompletní.

33:30
    Češi tlačí hosty v jejich obranné třetině, Rusové nevědí kam dřív skočit. Miftachova ovšem stále odolává.

33:04
    Po Klejnově střele se v brankovišti strhla mela o odražený kotouč, úspěšnější byli hráči z východní Evropy. Následně měl Klejna druhý pokus, tentokrát mířil ale hodně vysoko.

32:20
    Vyloučení v týmu Rusko (Ruslan Ischakov – 2 min., podražení).

32:07
    Zavgorodnij se chtěl proháčkovat do brány, výrazně proti byl ale Jakub Adámek, který ruského útočníka poslal nekompromisně, ale čistě,na zem.

31:40
    Dostál schoval pod svou rukavici nahozený kotouč, následně se před ním strhla menší strkanice, kterou sudí ale okamžitě ukončili.

31:22
    Miftachov měl nyní dobrý výhled a bez větších problémů ukryl do náruče Dluhošovu dělovku z modré lajny.
    31:11 Neuznaná branka Jeníka.

31:11
    Jeník sice dotlačil puk za brankovou čáru, jenže těsně před tím už rozhodčí pískl a branka nemůže být uznána, s čímž diváci výrazně nesouhlasí.

30:34
    Matěj Blümel opustil trestnou lavici. Češi oslabení zvládli.

29:53
    Rusku se početní výhoda nedaří.

28:55
    Žabrejev se od zadního mantinelu protlačil až před Dostála, jemuž zkusil prostrčit puk mezi nohama do brány. Gólman brněnské Komety ovšem stihl opět sklapnout nohy k sobě.

28:32
    Vít Seemann obdržel dvě minuty za podražení. Česká osmnáctka se bude muset bránit ve čtyřech.

27:56
    Matěj Blüměl chtěl z pravého kruhu nahrát svému najíždějícímu spoluhráči, puk ale tečoval ruský bek, kterému muselo pořádně zatrnout, neboť puk málem zamířil přímo do brány.

27:06
    Jeník mohl dorazit do sítě odraženou střelu, v tom mu ale Rusové stihli zabránit. Následně se sborná osvobozuje.

26:39
    Češi kombinují v útočné třetině.

26:13
    Vyloučení v týmu Rusko (Ruslan Ischakov – 2 min., hákování).

26:10
    Gajarský našel skvělým křížným pasem Arnošta. Miftachov se proti jeho pokusu stačil přesunout.

25:53
    Češi získali puk a mohou vystřídat.

25:11
    Hráči v červeném se usadili v českém pásmu, zatím je ale naši reprezentanti nepustili ke střele.

24:36
    Ďaděňkinovu přízemní střelu chytil Dostál bez větších problémů do své rukavice.

23:55
    Ochoťuk tvrdě vypálil od modré. Někdo z hráčů před bránou tečoval puk mimo tři tyče.
    22:30 Jakub LAUKO - 1:2

22:30
    Česko právě vstřelilo branku!
    Češi jdou do vedení. Z pravé strany si do ruského pásma najel JAKUB LAUKO, jenž svou přízemní střelou pod beton překonal Miftachova a posla domácí do vedení.

21:40
    Ischakov se ocitl úplně sám před Dostálem, ten jeho pokus o zakončení vystihl a vyrazil kotouč do rohu.

21:38
    Střondala už zvedal ruce nad hlavu, když zakončoval do odkryté klece. Miftachov se ale roztáhl na brankové čáře a vyrazil puk vyrážečkou!

20:48
    Jeník zadovkou zpoza brány našel v brankovišti Pláška, který jen těsně minul bránu.

20:15
    Rusové se ofsajdem sami vykazují z útočné třetiny.

20:10
    Češi začali druhou třetinu zakázaným uvolněním.

20:01

Úvodní třetinu máme za sebou. V prvních minutách měla ruská osmnáctka lehce navrch a šla do vedení zásluhou Ďanděňkina. Svěřenci trenéra Davida Bruka ale zvládl srovnat krok a zásluhou nejlepšího střelce turnaje, Jana Jeníka, vyrovnat. Velmi vyhecované utkání bude pokračovat ve druhé třetině, která začne přibližně v 19:51.

20:00

19:39
    Zábranský se napřáhl na modré a tvrdou ranou prověřil Miftachova, který se při zákroku musel pořádně zapotit.

19:19
    Češi rozjíždí přesilovkový kolotoč. Diváci si velice hlasité žádají branku.

19:13
    Máme tu trest pro ruskou střídačku, která si nepohlídala střídání a pustila na led hned šest hráčů.

17:55
    Adámek od modré lehce nahodil kotouč směrem na bránu. Ten tečovalo několik hráčů a Miftachov měl plné ruce práce, aby jej vyrazil.

17:13
    Gajarský to zkusil z mezikruží, jeho projektil ale tečoval mimo tři tyče Ochoťuk.

15:29
    Ďaděňkin se natlačil až před Dostála, na nějž si s bekhendovým pokusem nepřišel a následně byl ještě Laukem poslán k ledu.

15:10
    Icing sborné.
    14:43 Kontakt Ischakova s Jeníkem.

14:43
    Ischakov tvrdě dohrál Jana Jeníka, jenž se až po chvíli zvedl z ledové plochy. K velké nelibosti diváků se ale nebude vylučovat.

14:25
    Hra se začíná přiostřovat.

13:31
    Rusové se provinili ofsajdem, který byl navíc posouzen jako úmyslný. Vhazovat se tak bude v ruské obranné třetině.
    12:45 Jan JENÍK - 1:1

12:45
    A je vyrovnáno! JAN JENÍK se mezi kruhy dostal k odraženému puku a střelou zpoza obránce se přesně trefil do sítě. Miftachov se stihl jen ohlédnout. Asistence: Libor Zábranský.

12:31
    Lauko nabral rychlost a vjel do útočného pásma. Mohl se dostat do dobré šance, jenže někdo z jeho spoluhráčů překročil modrou čáru dříve než on.

12:05
    Dostál ukryl do lapačky nahození Biljalova.

11:44
    Zápas nabral vysoké tempo, hra se přesouvá ze strany na stranu.

11:16
    Obě mužstva hrají v plném počtu.

09:54
    Šabanov zkusil střelu na bližší tyč. Dostál opět pozorný.

09:11
    Vyloučení v týmu Rusko (Ruslan Ischakov – 2 min., vysoká hůl).

09:10
    Češi vyhráli buly a okamžitě vyhazují.

09:04
    Petr Čajka nechtěně narazil do ruského gólmana a bohužel obdržel dvě minuty za nedovolené bránění.

08:26
    Dostál vyráží levým betonem pokus Žebrejeva.

07:59
    Zakázané uvolnění Čechů, hra se přestěhuje zpět před Dostála.

07:44
    Dostál má po další střele puk ve své moci.
    06:26 Danila ĎADĚŇKIN - 1:0

06:26
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Rusové jdou do vedení. Mezi kruhy se k puku dostal DANILA ĎADĚŇKIN, který udělal kličku obránci a poté bekhendem zakončil do levého horního rohu. Asistene: Maksim Cybin.

05:17
    Další Dostálův zákrok! Tentokrát proti Žuravljově pokusu z pravého kruhu.

04:41
    Rtiščev se přes tři hráče proháčkoval až před Dostála, kterého zkusil překonat střelou mezi nohy. Český gólman stihl betony sklapnout včas.

03:58
    Čeští hokejisté chvíli drželi útočnou třetinu, žádnou kloudnou šanci ovšem nevybojovali.

03:21
    Malík zkusil vystřelit od modré, ale jeho pokus zblokoval hostující obránce.

03:05
    Odpískán Ruský ofsajd.

02:49
    Dostál ukryl do lapačky nahození sborné. Vhazovat se bude po jeho pravici.

02:13
    Češi vyrušili Rusy při rozehrávce, získali kotouč a chvíli kombinovali v útočném pásmu. Nyní je puk zpět na ruských hokejkách.

01:38
    Stadion je opět slušně zaplněn a diváci povzbuzují už od samého začátku.

00:59
    Ischakov zkusil střelu na bránu, Dostál jeho pokus ukryl do své náruče a připisuje si první zákrok.

00:43
    Hráči v červeném získali puk a střídají.

00:23
    Češi se zmocnili puku a hned se dostali do šance, Miftachov ale první zkoušku zvládl. Následně Rusko vyhodilo na zakázané uvolnění.

00:07
    Puk mimo hřiště, vhazovat se bude ve středním pásmu.

00:01
    Úvodní buly ovládli Rusové.

00:01

Zápas za několik okamžiků začne. Kdo uspěje a postoupí do finále?

Obě mužstva jsou na ledě, zazní státní hymny.

Rusové si jako domácí tým zvolili své oblíbené červené dres, Češi tak dnes musí obléknout bílé.

Rusko: Miftachov (Rybalkin) – Žuravljov, Ochoťuk (C), Solopanov, Malyšev (A), Žiljakov, Babincev, Kaliničenko, Pribylskij – Rotenberg (A), Guskov, Zavgorodnij – Rtiščev, Ischakov, Sokolov – Biljalov, Žabrejev, Cybin – Ďaděňkin, Šabanov.

Česko: Dostál (Dvořák) – Zábranský (C), Dluhoš, Klejna, Seemann, Malík, Adámek, Kowalczyk – Blümel, Pekař, Lauko (A) – Plášek, Střondala, Jeník – Kvasnica, Čajka (A), Gajarský – Sedlák, Arnošt, Matiášek – Pavel.

Rozhodčí: Hradil, Šír – Gebauer, Lederer.

Rusko

S minimálním zaváháním

Rusové oproti Čechům ve své skupině dominovali a ve třech zápasech ztratili jediný bod. Stalo se tak hned v prvním utkání s Kanadou, které mladá sborná vyhrála až na samostatné nájezdy. Jinak si Rusko počínalo na výbornou, Slovensko porazilo 9:3 a Finsko 3:1. I hokejisté z východní Evropy však museli, stejně jako Česko, v závěrečném kole vyhrát. Kdyby se tak nestalo, skončili by totiž až třetí. Rusové ale nezaváhali a pojistili si první místo ve skupině B a postup do semifinále.

Česko

Cesta vedla přes USA

Cesta českých mladíků do semifinále rozhodně nebyla růžová. Svěřenci trenéra Davida Bruka sice na úvod turnaje porazili Švýcary, následně ovšem narazili na Švédy, kterým podlehli vysoko 3:7. Naší osmnáctce tak play-off začalo v podstatě už v základní skupině, cesta do vyřazovacích bojů totiž vedla přes USA, která měla na svém kontě rovněž jednu výhru a jednu porážku. Češi klíčový duel zvládlo na jedničku, s Američany si poradili poměrem 7:3 a mohli se tak těšit s postupu.

Přeji dobrý večer a vítám vás u dalšího online přenosu z Memoriálu Ivana Hlinky, kterého se účastní reprezentace do 18 let. Na programu máme dnes semifinále turnaje mezi Českou republikou a Ruskem!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.