Villach – Banská Bystrica 2:3 (kon.) | Kadaň – Fischtown Pinguins 1:5 (kon.)
1:5 (0:1, 0:4, 1:0)
Fischtown Pinguinw
Sobota 12.08.2017, 17:30 • Zimní stadion Kadaň • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Pěkné sobotní odpoledne všem fanynkám a fanouškům hokeje. Na kadaňském zimním stadionu je dnes k vidění mezinárodní měření sil. Domácí Trhači vyzvou německé Tučňáky z Bremerhavenu.

Svěřenci koučů Kašeho a Koláčka mají za sebou již dva přípravné duely před novým ročníkem WSM ligy. V Třemošné si poradili s druholigovými Klatovy, jenž přehráli 5:3. Úterní zápas v domácím střetnutí ale přinesl porážku v derby s Ústím nad Labem v poměru 1:3. Jediným střelcem Trhačů byl forvard Tomáš Adámek, jenž se těší i na dnešní měření sil s německým protivníkem: „Bude to něco jiného než v úterý. Doufám, že mě trenéři postaví, protože se na zápas strašně moc těším,“ prohlásil pro klubové stránky.

Fischtown Pinguins

Tučnáci mají za sebou také dva přípravné duely. V tom prvním podlehli těsně Medvědům z Wolfsburgu 2:1. Ve včerejším zápas na ledě chomutovské SD ARÉNY si svěřenci trenéra Thomase Popische připsali výhru 2:5.

Zajímavostí je, že brankoviště celku z Bremerhavenu hájí česká dvojice Tomáš Pöpperle a Jaroslav Hübl. Druhý jmenovaný v minulosti oblékl i kadaňský dres.

SK Trhači Kadaň: Lukeš (Dvořák) – Novák, Trefný, Blaha, Černý, Hlaváček (C), Szathmáry, Hierman, Lidák (A) – Tůma, Chlouba, Chrpa, Kohút (A), Hejcman, Šťovíček, Müller, Tupý, Krejčiřík, Ringler, Macháček, Adámek.

Fischtown Pinguins: Hübl (Pöpperle) – Lavallee, Bronson Maschmeyer, Lampl, Bergman, Jensen, Moore, Gartner, Brock Maschmeyer – Urbas, Quirk, Schwartz, Mauermann, Hooton, Newbury, Dejdar, Bast, Nehring, Hoeffel, George, Owens, Lennartsson, Korner, Kircher.

Rozhodčí: Kostourek, Zubzanda – Tichý, Coubal.

Oba celky již jsou na ledové ploše. Zápas na kadaňském zimáku za pár chvil začne.

00:01

00:30
    Chrpa přikopl kotouč do jízdy Chloubovi, který se obtáhl okolo beka, ale kličkou do forhendu si na brankáře Hübla nepřišel. Ale šance to hned na úvod byla obrovská!

01:01
    Šťovíček přebruslil beka Tučňáků a získal kotouč pro Kohúta, který ovšem v útočném pásmu nic nevymyslel.

01:15
    Zakázané uvolnění Trhačů dostane hru před Lukeše.

01:30
    Mauermann se dostal do útočné třetiny, nic nevymýšlel a z první prozkoušel pozornost kadaňského maskovaného muže.

02:25
    K volnému puku se dostal Marian Dejdar a svou pohotovou střelou zaměstnal Štěpána Lukeše.

02:30
    Vzápětí se na druhé straně musel předvést Hübl, tudíž Kadaň získala útočnou třetinu.

05:00
    Hra se nám momentálně přelévá, ale žádný z maskovaných mužů nebyl donucen předvést své umění.

05:21
    Až nyní skryl Lukeš puk do lapačky po střele z levého kruhu. Následuje buly před brankou Trhačů.

06:02
    Lukeš si neporadil s rozehrávkou zpoza vlastní branky a díky zachycení kotouče Schwartzem měli hosté velmi dobrou šanci k otevření skóre. Ve finální fázi promáchl přihrávku na zadní tyčku Dejdar.

07:36
    Brock Maschmeyer prověřil pozornost brankáře Lukeše ukrytou střelou od modré čáry.

10:00
    Máme za sebou polovinu úvodního dějství a zatím jsme viděli jen jedno přerušení.

10:18
    Tak už to neplatí, neboť na trestnou lavici putuje Brock Hooton (FIP), jenž sekl Romana Chloubu a dostává menší trest.

11:02
    Chlouba zavezl kotouč do pásma, kde Trhači byli chvilku usazeni ale už opět musejí rozjet akci zpoza vlastního brankáře.

11:41
    Tučňáci nyní i v oslabení prověřili Lukešovu pozornost. Krásné přenesení hry zakončil jeden z útočníků pouze do připraveného domácího gólmana.

12:18

12:40
    Mauermannovu přihrávku zachytila domácí obrana, který posílá okamžitě puk do bezpečnější zóny.

13:18
    Müller byl osamocen v mezikruží ale svou střelou trefil brankáře Hübla. Předcházel tomu ale atak hostujícího hráče, který se domácímu hráči nelíbil a šel si to s ním vyřídit. Došlo tedy na potyčku, do které se posléze zapojil i gólman Hübl, jenž šel roztrhnout rozvášněné kohouty.

13:18
    Za pomocí spoluhráčů opouští ledovou plochu hostující Tobias Kirchner, jenž se drží za levé koleno.

13:18
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Tupý – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Szathmáry – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Krejčiřík – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Hlaváček – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Müller – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).

13:18
    Vyloučení v týmu Fischtown Pinguins (George – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Fischtown Pinguins (Quirk – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Fischtown Pinguins (Kirchner – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Fischtown Pinguins (Owens – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Fischtown Pinguins (Hübl – 2 min., hrubost).

13:47
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Blaha – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

13:47
    Aktuálně hrají hosté přesilovku pěti proti třem. Na obou trestných lavicích je plno, neboť tam usedlo šest borců.

14:45
    Kadaňští se osvobozují.

15:25
    Fischtown Pinguins právě vstřelily branku!
    Hosté využívají početní výhodu o dva muže. Střelcem šťastného gólu je ROSS MAUERMANN. Asistence: Jason Bast, Kevin Lavallee.

16:43
    Vyloučení v týmu Fischtown Pinguins (Brock Hooton – 2 min., krosček).

17:40
    Trhačům se početní výhoda zatím příliš nedaří, nedokáží se usadit v útočné třetině.

18:00
    Před střídačkou domácího souboru se opět strhal potyčka!

18:00
    Zápas končí pro Codyho Lampla, jenž dostal pět minut a osobní trest do konce zápasu za napadení.

18:41
    Kadaňští svírají svého soka, ale nedokáží využít početní výhodu.

19:30
    Rozběhla se nám poslední půl minutka hry v úvodní třetině.

19:52
    Tučňáci se osvobozují.

20:00

Máme za sebou velmi zajímavou úvodní třetinu. Nejprve nám nabídla rychlý a bruslivý hokej z obou stran a následně se to strhlo v potyčku a jedno trošku nesmyslné napadení u domácí střídačky. I tak ale musím konstatovat, že Tučňáci z Bremmerhavenu vedou v Kadani 1:0 díky brance Mauermanna.

Druhá třetina začne přibližně v 18:32.

20:01

20:40
    Trhači pokračují v útočné třetině, neboť mají více jak dvě minut početní výhodu, kvůli vyloučení Lampla.

21:23
    Střelou z pravého kruhu prověřil Lukešovu pozornost Jordan Owens.

22:56
    Špatná rozehrávka domácích zadáků posílá německý celek do dvoubrankového vedení. Dobré napadání zužitkoval RYLAN SCHWARTZ. Asistence: Cory Quirk.

23:14
    Řežba pokračuje! Před Lukešovou brankou si to na férovku rozdal Ringler s Newburym. Oba kohouti míří rovnou do sprch, neboť dostali 5+DKÚ za hrubost.

24:58
    Kadaň si zahraje početní výhodu. Menší trest za sekání dostává Nicholas Jensen.

25:44
    Bast našel křižnou nahrávkou Owense, jenže jeho pokus vůbec netrefil prostor kadaňské branky.

26:23
    Autorem třetí branky Tučňáků je CHRISTOPH KÖRNER, jenž projel mezi bránícími hráči Kadaně a střelou mezi Lukešovy betony poslal kotouč do sítě.

28:07
    Adámek obdržel kotouč na útočné modré, udělal tři rychlé kroky a zkoušel pozornost Hübla, avšak pokus kadaňského hokejisty skončil na chráničích zadáků.

28:33
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Müller – 2 min., hákování).
    Vyloučení v týmu Fischtown Pinguins (George – 2 min., napadení).

29:13
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Hierman – 2 min.).

29:35
    Tučňáci rozebrali domácí trojici a úplně sám před Lukešem zůstal Brock Hooton, jenže na kadaňského brankáře si nepřišel.

30:07
    Fischtown operuje v útočném pásmu a operovat bude, neboť má ponechanou výhodu.

30:20
    Výhodu dokázali hosté zužitkovat. Lukeše překonal CORY QUIRK, jenž zužitkoval křižnou přihrávku skrz obranné pásmo.

30:20
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Blaha – 2 min., krosček).

31:43
    Úmyslný ofsajd německého souboru vrátí hru před brankáře Jaroslav Hübla. Stane se tak po delší době.

31:59
    Gólem z dorážky se prosazuje RYLAN SCHWARTZ, jenž upravuje již na pětibrankový rozdíl. Asistence: Marian Dejdar.

31:59
    Střídání brankářů v týmu SK Trhači Kadaň: ze hřiště odchází Štěpán Lukeš, přichází Tadeáš Dvořák.

34:15
    Trhači jsou na dostřel hostující klece, avšak Hübl dosud zasahovat nemusel.

34:28
    Vyloučení v týmu Fischtown Pinguins (Brock Maschmeyer – 2 min., hrubost).

34:56
    Kadaňští vyčkávají za Dvořákem, neboť Tučnáci jim vysokým napadáním znemožňují rychlou rozehrávku.

36:41
    Chlouba zkusil vystřelit z mezikruží, ale svým pokusem trefil pouze připraveného Hübla. Vhazuje se po pravici českého brankáře v německých službách.

37:09
    Němci nyní byli příliš rychlí a nepohlídali se přechod přes útočnou modrou čáru, tudíž je pískán ofsajd.

37:56
    Tadeáš Dvořák nyní předvedl skvělý zákrok, proti Urbasovi, jenž zkoušel kadaňského brankáře překonat kličkou na lapačku, což se mu nepovedlo.

38:28
    Rychlý kontr hostí opět likviduje pohotový Dvořák. Vhazuje se po jeho pravici.

39:21
    Hejcman přenechával kotouč za sebou najíždějícímu Trefnému, jenž se k němu díky dobré práci německých zadáků nedostal.

39:49
    Nyní si útočnou modrou nepohlídala Kadaň a je tu další ofsajdové postavení.

40:00
    Vyloučení v týmu Fischtown Pinguins (Nehring – 2 min., hákování).

40:00

Druhou třetinu ovládli hosté, kteří zatížili kadaňské konto čtyřmi zásahy a po čtyřiceti minutách tak vedou v Kadani již 5:0. Uvidíme, zda se Trhačům podaří prostřelit brankáře Jaroslava Hïubla a překazit mu čisté konto, které dosud drží.

Třetí třetina začne v Kadani přibližně v 19:27.

Z technických důvodu bude autor čtvrtého gólu německého týmu Fischtown Pinguins doplněn později.

40:01

41:00
    Kadaň od počátku poslední třetiny uzamkla Tučňáky v jejich třetině, ale brankáře Hübla příliš nezaměstnala.

41:18
    Vyloučení v týmu Fischtown Pinguins (Jensen – 2 min., hákování).

41:29
    Szathmáry připravil kotouč Blahovi, který ovšem trefil svou dělovkou pouze připraveného Hübla.

42:25
    Šťovíček našel přes brankoviště nahrávkou volného Hejcmana, který ovšem nechal pouze vyniknout přemísťujícího se Hübla.

42:46
    Úmyslný ofsajd Pinguins vrací hru před Jaroslava Hübla.

43:18

43:33
    Krejčiřík si dobře sjížděli do mezikruží ale k puku se nedostal, tudíž nikterak neohrozil německou klec.

44:03
    Šťovíčkova pohotová včelička od hrazení skončila v lapačce Jaroslava Hübla.

44:44
    Trhači jsou ve třetí části zatím živějším týmem a snaží se smazat nulu na kontě vstřelených branek.

44:54
    Tato snaha ale dostává trhlinu, neboť za katr putuje zkušený Jakub Trefný.

45:42
    Dejdar nahrál Moorovi, jehož ránu schytala domácí obrana.

45:51
    Hosté špatně střídají a dostávají za to dvouminutový trest, který odpyká Marian Dejdar.

46:35
    Vyloučení v týmu Fischtown Pinguins (Owens – 5 min. + osobní trest do konce utkání).

46:54

48:33
    Šťovíček našel od hrazení najíždějícího Hejcmana, jehož pokus z první vyrazil Hübl do ochranné sítě.

49:02
    Nepřesná přihrávka do středu útočné třetiny vyhnala domácí soubor zpět k domácí kleci.

50:16
    Z pětiminutového trestu hostí zbývá již méně než dvě minuty. Tučňáci zatím toto oslabení zvládají velmi dobře.

51:35
    Hosté v plném počtu. Tučňáci přečkali další pětiminutové oslabení v tomto zápase.

52:35
    Viktor Lennartsson nyní předvedl pěknou hokejovou akci. Sám se vydal na zteč a díky dobré práci s holí se dostal až k zakončení. S tím ale Tadeáš Dvořák poradil.

53:42
    Kadaň právě vstřelila branku!
    Tak přece! Domácí hokejisté přeci jen dotlačili kotouč za záda Jaroslava Hübla. Autorem branky Trhačů je VOJTĚCH KREJČIŘÍK. Bez asistence.

54:33
    Ofsajd Pinguins byl nyní posouzen jako úmyslný a hra se vrátí před Hüblovu klec.

55:27
    Vyloučení v týmu Fischtown Pinguins (Lennartsson – 2 min., napadení).
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Novák – 2 min., sekání).

55:58
    Quirk zkoušel štěstí nahrávkou do brankoviště. K odraženému kotouči se dostal Moore, jenž pohotovu střelou trefil Dvořáka do masky.

57:27
    Oba soubory jsou opět v plném počtu.

58:05
    Daniel Novák si nyní zkušeně počíhal na hostujícího útočníka a chytře ho za Dvořákovo klecí obral o kotouč.

59:01
    Započala poslední minutka řádné hrací doby.

59:40
    Hosté tráví poslední vteřinky v útočné třetině a stále jsou na dostřel Dvořákovy brány.

Ve velmi zajímavém mezinárodním měření sil byli nakonec lepší hokejisté z německého města Bremmerhavenu, kteří po výhře v Chomutově vyhráli i v Kadani. Domácí Vojtěch Krejčiřík připravil ex-kadaňského brankáře Hübla o čisté konto. K vidění kromě šesti branek bylo i velké množství vyloučených hráčů a to na obou stranách. Čtveřice rozhodčích rozdala dokonce čtyři tresty na pět minut plus do konce zápasu. (19:59:58)

Marcel Holl

Branky a nahrávky: 54. Krejčiřík – 16. Mauermann (Bast, Lavallee), 23. Schwartz (Quirk), 27. Körner, 31. Quirk, 32. Schwartz (Dejdar)

SK Trhači Kadaň: Lukeš (od 32. Dvořák) – Novák, Trefný, Blaha, Černý, Hlaváček (C), Szathmáry, Hierman, Lidák (A) – Tůma, Chlouba, Chrpa, Kohút (A), Hejcman, Šťovíček, Müller, Tupý, Krejčiřík, Ringler, Macháček, Adámek.
    Fischtown Pinguinw: Hübl (Pöpperle) – Lavallee, Bronson Maschmeyer, Lampl, Bergman, Jensen, Moore, Gartner, Brock Maschmeyer – Urbas, Quirk, Schwartz, Mauermann, Hooton, Newbury, Dejdar, Bast, Nehring, Hoeffel, George, Owens, Lennartsson, Korner, Kircher.

Rozhodčí: Kostourek, Zubzanda – Tichý, Coubal