Michalovce – Prešov 0:1 (kon.) | Ružomberok – Trnava 0:2 (kon.) | Trenčín – Podbrezová 1:1 (kon.)
Žilina – Senica 7:1 (kon.)
MFK Ružomberok
0:2 (0:2)
FC Spartak Trnava
sk Sobota 12.08.2017, 19:00 • Štadión Pod Čebraťom, Ružomberok • Niké liga • 4. kolo

Tak, to je už od nás všetko. Ďakujeme za pozornosť a tešíme sa na vás pri ďalších textových prenosoch. (21:31:39)

Povedali po zápase:

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): „Nástup do zápasu nebol optimálny. Po chvíli sme dostali prvý gól, krátko na to druhý gól. Súperovi sme prvý polčas nechávali veľa priestoru. Mohol kombinovať, nezatlačili sme ho, nezískali sme odrazené lopty a naša reakcia bola pomalá. Toto bol problém prvého polčasu. Napriek tomu sme si vypracovali tri možnosti. Kontaktný gól mohol padnúť. V druhom polčase to bolo o hre na jednu bránu, o množstve nevyužitých šancí. Cením si obrovskú morálku, že ani po nepriaznivom prvom polčase sa mužstvo nezložilo. V druhom polčase sme vystupňovali tlak, vypracovali sme si množstvo šancí. Gól nám nebolo súdené dať. Keď nedáme gól, nemôžeme bodovať, respektíve nemôžeme vyhrať zápas. Nezostáva mi nič iné, len pogratulovať Trnave k trom bodom.“

Nestor El Maestro (tréner Trnavy): „Vedeli sme, že nás dnes čaká náročný zápas, pretože Ružomberok skončil v minulej sezóne o tri miesta lepšie, ako my. Realita slovenského futbalu je taká, že takmer nikto sa nedokáže kvalifikovať do skupinovej fázy či už v Európskej lige alebo Lige Majstrov. Chcel by som pogratulovať Ružomberku za ich fantastickú cestu, že sa im to takmer podarilo. Skončili v treťom predkole. K zápasu, prvých 45 minút bolo najlepších, aké sme odohrali od kedy som tu. Bola tam sila, dynamika. Ružomberok s tým mal veľký problém. Po zmene strán to bol boj, pretože sme hrali proti veľmi dobrému tímu. Bránili sme šiesti v jednej lajne, čo nemám rád, ale Ružomberok bol dominantný. Mali sme aj šťastie. Je z toho nakoniec skvelý výsledok a som šťastný, že sa do Trnavy môžeme vrátiť s tromi bodmi.“

Liptáci sa v druhom dejstve snažili zvrátiť výsledok a väčšinu stretnutia odohrali na súperovej polovici, no Spartak Trnava hral v obrane veľmi dobre a viacerými úspešnými zákrokmi sa predviedol brankár Martin Vantruba. V závere mal šancu na tretiu ranu pre domácich Egho. Zápas sa skončil víťazstvom Spartaka Trnava 2:0. Ešte sa pozrieme na to, ako duel hodnotia tréneri obidvoch mužstiev.

90+2

90+2
    Sapara posiela center na bližšiu žrď a Qose strieľa mimo brány.

90+2
    Ružomberok získal rohový kop.

90+1
    Liptáci si vpredu počínajú nedovolene a tak v posledných momentoch duelu prichádzajú o loptu.

90+1
    Nadstavovať sa budú dve minúty.

90
    Striedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Erik Jirka, prichádza Slavko Lukić.

89
    Liptáci vpredu neuspeli a tak sa rútil dopredu Egho, ktorého pokus zachytáva doslova v hodine dvanástej Macík.

88
    Hostia zahrali roh nakrátko a chvíľu po tom strácajú loptu. Dopredu ešte pôjdu Ružomberčania.

88
    Hostia potiahli akciu po ľavej starne a získali rohový kop.

87
    Po nepresnom zakončení Ružomberčanov bude znova odkopávať od svojej svätyne Vantruba.

86
    Na druhej starne sa snažil na pravom krídle niečo vymyslieť Egho, no Kochan si sním poradil a nasleduje Macíkov odkop.

85
    Na tomto konštatovaní sa zatiaľ Liptákom nedarí nič zmeniť, keď po nepresnej prihrávke v šestnástke Spartaka nasleduje Vantrubov odkop od brány.

84
    Hostia zatiaľ nedovoľujú svojmu súperovi dostať sa do výraznejšej šance a sektor hostí začína oslavovať tri body.