Slavia – Znojmo 2:1 (1:0 po s.n.) | Přerov – Zlín 4:3 (po pr.)
HC ZUBR Přerov
4:3 (1:2, 0:0, 2:1 - 1:0)
Berani Zlín
Čtvrtek 17.08.2017, 19:00 • MEO Arena Přerov • Zubr Cup

Utkání je u konce, Přerov se raduje ze skalpu extraligového soupeře poté, co Zlín porazil v prodloužení. Utkání bylo velmi zajímavé, nabídlo hodně šancí na obou stranách, ale ani výhra Zubrům nestačila na to, aby vyhráli ZUBR Cup. Z jeho zisku se radují Berani, Přerov skončil druhý, Znojmo třetí a čtvrtá skončila Slavia. (21:34:45)

64:08
    Přerov právě vstřelil branku!
    Domácí se přeci jen radují z vítězství! Nádherná individuální akce MATOUŠE KRATOCHVÍLA totiž končí gólem. Přerovský hráč obešel zlínské obránce a brilantně poslal kotouč za hostujícího brankáře. Bez asistence.

63:49
    Dvořák vyřešil situaci jeden na jednoho výborně, ale Štůralův beton mu překazil radost.

63:21
    Berger zkusil střelu z úhlu, ovšem Štůrala připraven. Skóre se tak nezměnilo.

62:52
    Goišova střela byla sražena, Přerov je nyní velmi aktivní.

62:33
    Ofsajd Beranů.

61:59
    Pšurný nedostal kotouč před bránu, ale stále kombinuje v útočné třetině.

61:30
    Zubři se dostali k puku, nyní je tak řada na nich.

60:57
    Zlínští jsou nastěhovaní v útoku, podaří se jim prosadit se? Zubři zatím dobře brání.

60:36
    Další problém s boxem časoměřičů. V prodloužení se tak zatím moc nehraje...

60:22
    Honejsek se snažil prokličkovat do zakončení, ale to se mu nepovedlo. Navíc je přerušena hra, časomíra se nespustila.

60:01

Základní hrací dobra je u konce. Zlín sice inkasoval a utkání ještě není u konce, je však jasné, že Berani získají Zubr Cup. Vyhrají domácí aspoň v nastavení a získají tak skalp extraligového soupeře?

60:00

59:56
    Popelka Šimbocha neprostřelil, o vítězi Zubr Cupu je jasno.

59:43
    Ještě jedno vhazování ve třetině Zubrů.

59:37
    Zlínští šetří čas za bránou, zdá se, že je rozhodnuto o remíze.

59:14
    Šimboch drží kotouč v lapačce, Zlín je i tak spokojen se ziskem třetiny.
    58:47 NAVRÁTIL - 3:3

58:47
    Pozor na to, máme srovnáno! Domácí stadion vybuchl radostí, Zubrům se podařilo vyrovnat a mají ještě přes minutu na to, aby vyhráli utkání a celý turnaj. Se štěstím dostal puk za záda zlínského brankáře JAKUB NAVRÁTIL. Asistence: Matouš Kratochvíl.

58:20
    Obrovská šance po ose Honejsek – Okál – Gazda, která však skončila střelou mimo.

57:45
    Fořt se dostal po špatné rozehrávce domácích ke střele, ale Šimboch jej vychytal.

57:30
    Puk za bránou Přerova, času už moc nezbývá.

56:56
    Další závar před hostujícím brankářem, ale opět bez gólové radosti Zubrů.

56:51
    Zakázané uvolnění Zlína.

56:41
    Oddechový čas pro hosty.
    56:41

56:41
    Další obrovská šance! Zubři ovšem trefili pouze tyč. Rozhodčí rozpažuje a bude se pouze vhazovat před hostující bránou.

56:20
    Tečovaná střela od modré byla velmi nebezpečná, ale nakonec o pár centimetrů minula tyč.

55:52
    Přerov dnes musí vyhrát proto, aby vyhrál turnaj. Dočkáme se tak nějakého dřívějšího odvolání brankáře?

55:37
    Puk za bránou Šimbocha, Přerov čeká na prostřídání formací.

55:00
    No a znova tak došlo k nebezpečnému protiútoku, který ale gólem neskončil.

54:37
    Po delší době jsou to Berani, kdo je v útoku, ale nedaří se jim dostat ke střele.

54:20
    Souboj u mantinelu ne a ne najít vítěze. Rozhodčí však zatím nepíská.

53:57
    Přerov vybojoval puk a rychle se pouští do útoku.

53:23
    Šťastného pokus přeletěl bránu Šimbocha, bylo to však s tečí. Bude se tedy vhazovat před bránou Přerova.

53:09

52:50
    Domácí bojují o vyrovnání, které zatím ne a ne přijít.

52:20
    Kovařík se dostal k velké šanci, ovšem z velké blízkosti otřel puk pouze o vnější síť. gól to tedy není.

51:50
    Další vyhození, Zlínu se zatím tohle oslabení daří.

51:30
    Zlín dokázal vyhodit a ušetřit tak cenné vteřinky.

51:09
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Horák – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

51:00
    Domácí opět vybojovali vhazování v útočné třetině, puk skončil až u Štůraly.

50:06
    Kovařík se objevil sám před Štůralou, ale byl již moc blízko a zlínský brankář dokázal vytěsnit jeho pokus. Tlak Zubrů ovšem sílí.

49:50
    Pšurný nepřešel přes modrou ideálně, domácím je pískán ofsajd.

49:05

48:34
    Přerov opět vyhodil kotouč, Zlínu se přesilovka hrubě nedaří.
    48:01 NOVOTNÝ - 2:3

48:01
    Sýkora poslal puk na MARTINA NOVOTNÉHO, který se s ničím nerozpakoval a propálil vše, co mu stálo v cestě. Přerov je tak zpět ve hře! Asistence: Tomáš Sýkora

47:29
    Zlín se rychle usadil ve třetině, ale Václavkovu střelu obránci zachytili a vyhodili puk.

47:05
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Chmelíř – 2 min., hákování).

46:48
    Zlín málem přidal další bránu, ale jednomu z útočících hráčů v důležité situaci sjel puk z hokejky.
    46:18 HONEJSEK - 1:3

46:18
    Zlín právě vstřelil branku!
    Tak pozor na to! Zlín z ničeho nic udeřil. Na Okálovu zpětnou přihrávku si totiž sjel ANTONÍN HONEJSEK a Zubři jsou najednou ve velmi špatné pozici. Zlínský útočník totiž s velmi dobrou šancí naložil dobře a vstřelil gól. Asistence: Zdeněk Okál

46:05
    Zatím ne, obtočení kolem brány si pohlídal zlínský brankář a opět tak drží kotouč.

45:47
    zubři se zdají být velmi aktivní a ženou se za vyrovnáním, podaří se jim to?

44:58
    Hra je opět přerušena, zákrok si připisuje zlínský brankář.

44:35

44:20
    Nebezpečnější je tak Přerov, který se snaží o rychlá přečíslení. Jedno takové ale nedopadlo nejúspěšněji poté, co se k puku rychleji dostal brankář Beranů.

43:57
    Zlínu se přesilovka vůbec nedaří, zatím se k ničemu nedostal.

43:27
    Přerovské tribuny jsou velmi živé a ženou své hráče za dobrým výkonem. Ten pouze podtrhává Šimboch, který znova podržel puk.

43:05
    Puk je opět až za hostujícím brankářem a co víc, následuje zakázané uvolnění.

42:39
    Už to vypadalo, že se Popelka dostane do zajímavé šance, ale v tom zazněl hvizd rozhodčího, který signalizuje ofsajd.

42:20
    To už ale neplatí, Přerov vyhodil a navíc velmi dobře napadá.

41:35
    A ta začíná právě teď, Zlín se drží v útočné třetině.

41:09
    Goiš se k puku nedostal, Zlín má tak šanci prostřídat a připravit se na přesilovku, která bude trvat tři minuty.

40:47
    Puk je za Šimbochem, Přerov čeká na prostřídání formací.

40:29
    Do poslední třetiny vstoupili lépe domácí, kteří vyhráli buly a pomalu se dostávají do útočné třetiny.

40:01

Máme za sebou druhou třetinu, která branku nenabídla. A to i přes to, že šancí bylo dost. Ani jeden tým se ovšem neprosadil a tak je před třetí třetinou stále nejasno v tom, kdo se dnes bude radovat z vítězství.

40:00

39:35
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Procházka – 5 min + do konce utkání., sekání).
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Karafiát – 2 min., sekání).

39:20
    Štůrala zariskoval za bránou, ale nakonec pro něj vše dopadlo dobře.

38:46
    Goiš z mezikruží minul, Zubři ale cítí šanci a tlačí soupeře.

38:20

38:05
    Puk je opět až u hostujícího brankáře, Přerov se tak jistě ubrání.
    37:42

37:42
    Procházka se s Bergerem dostal do přečíslení poté, co Padrnos na modré přišel o puk. První jmenovaný však zvolil střelu, kterou Štůrala dokázal vyrazit mimo bránu.

37:17
    A znova, minuta přesilovky je tedy pryč a Zlín se ještě ani neudržel ve třetině.

36:59
    Zubři opět vyhodili, tohle oslabení zvládají zatím na výbornou!

36:34
    Okál se nedostal k zakončení a Zubři se dokázali osvobodit.

36:20
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Kratochvíl – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

36:03
    To už ale neplatí, zlínský útočník navíc při protiútoku zlomil hokejku a hra je po zákroku domácího brankáře znova pozastavena.

35:57
    Přerov je usazený v útočné třetině, kde bojuje u mantinelu o puk.

35:24
    Novotného pokus od modré končí ve výstroji Štůrali, bude se vhazovat po jeho levici.

35:01
    Zakázané uvolnění Zubrů.

34:50
    Puk šel po zákroku Šimbocha do ochranné sítě, hra je tedy přerušena.

34:06
    Fryšara se dostal do parádní šance, ale Goiš jej dokázal ubránit, Zlín se tak znova nedokázal prosadit.

33:49
    Puk skončil u hostujícího brankáře, který jej pro jistotu přikryl.

33:30
    Hra se poněkud uklidnila, tlak zlínského celku poněkud opadl.

32:56
    Hosté nepropasírovali puk za záda domácího brankáře, čeká nás tak další přerušení.

32:48

32:30
    Zlín je zpět ve třetině, ale Dluhošovu střelu Šimboch udržel ve výstroji. Bude se vhazovat po jeho levici.

32:06
    Přerov hraje ve čtyřech.

31:56
    Přerov dokázal vyhodit!
    31:29

31:29
    Honejsek dostal parádní přihrávku, ale Šimboch se stihl včas přemístit a betonem vyrazit.

31:17
    Ani Okál neuspěl, tlak však pokračuje.

31:00
    Zlín začíná dvojnásobnou přesilovku velmi dobře, Šimboch ale odolává.

30:47
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Kratochvíl – 2 min., podražení).

30:41
    Berani nezačali přesilovku dobře, provinili se zakázaným uvolněním.

30:32

30:23
    Rychlý protiútok Bergera góle neskončí. Přerovský forvard neměl moc možností, kudy by kotouč dostal za záda brankáře.

30:07
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Procházka – 2 min., sekání).

29:54
    Novotný se dostal k zajímavé střele, ale Štůrala ramenem vyrazil.

29:39
    Zubři jsou usazeni v útočné třetině, podaří se jim něco vymyslet?

29:11
    Po střele Přerova se za bránou Zlína strhla menší rozmíška, ale vše se, zdá se, obejde bez trestů.

28:33
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Gazda – 2 min., podražení).

28:33
    Kratochvíl se dostal do samostatného úniku, ale neměl dost prostoru na to, aby překonal brankáře Zlína. Bude z toho ale přesilová hra.

28:24
    Popelka ovšem dostal puk do třetiny a rozjíždí tak další útok.

27:57
    Zlínští znova kombinují v útočné třetině, kde ale puk získal Novotný a šikovně vyhodil.

27:30
    tlak Zlína ovšem poněkud povadl a hra se tak dosti uklidnila.

26:57
    Po delší době se v útoku usadili i Zubři, ale ne na dlouho. Puk už je na hokejkách soupeře.

26:17
    Tlak Beranů se zvyšuje, dočkáme se nějaké další branky?
    25:51

25:51
    To se ale hned změnilo. Fryšara se totiž dostal do šance po špatné přihrávce domácích, ale možná byl sám zaskočen a proto toto velké zaváhání nevyužil.

25:39
    Zlín je o něco aktivnější, Zubři se ale dobře brání a nepouštějí soupeře do větší šance.

24:57
    Byli to domácí, kteří se dostali do rychlého útoku, ale zlínský brankář byl pozorný.

24:42
    Hra je znova před Šimbochem, kdo vyhraje buly?

24:31
    Tak to bylo těsné, Zubři už se málem dostali do zajímavého přečíslení, ale nakonec neproběhla kombinace dobře a byl z toho těsný ofsajd.

24:02
    Je to tak. Hraje se v pěti na obou stranách a začne se vhazováním před Šimbochem.

23:53
    Puk je mimo třetinu domácích, zdá se, že Zlín zkrácenou přesilovku nevyužije.

23:30
    Odražený puk se dostal k Valentovi, ale následná přihrávka nebyla dobrá. Zubři se tak osvobozují.

23:10
    Zlínu začíná minutová přesilovka, kterou bude muset začít od vlastní brány.

22:53

22:38
    Sýkora zkusil zasunout puk k tyči, ale narazil jen na beton brankáře Zlína.

22:20
    Ani protiútok Zubrů nedopadl lépe, kotouč byl sražen do ochranné sítě.

22:09
    Gago se dostal ke střele, která však Šimbocha nepřekvapila.

22:01
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Dvořák – 2 min., hákování).

21:57
    Štůrala odrazil puk pouze před sebe, ale Berani se poté dostali k puku a vyhodili.

21:33
    A znova, Přerovu se přesilovky dnes vůbec nedaří.

21:08
    Domácí ztratili na modré čáře puk, Zlín tak znova začíná oslabení velmi dobře.

20:53
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Kubiš – 2 min., vysoká hůl).

20:47
    Na druhé straně se útok nepovedl ani Zlínu, Okál bránu minul.
    20:24

20:24
    Navrátil mezi kruhy našel puk, ale nezamířil přesně, minul tak bránu Zlína.

20:10
    Druhá třetina začala úspěšným vhazováním Přerova, hned však následovalo zakázané uvolnění.

20:01

Hráči se již pomalu vracejí na led, utkání bude za malou chvíli pokračovat.

Je za námi první třetina, která byla na góly velmi bohatá a nabídla hned tři. Nejdříve se prosadili zlínští, kteří přežili oslabení a poté sami udeřili, ale domácí se přeci jen dokázali prosadit a krátce před sirénou snížili. Čeká nás tak určitě zajímavá druhá perioda. ta začne zhruba v 19:48.

20:00

19:25
    Velmi gólově zajímavá první třetina se chýlí ke konci, nabídne ještě jeden gól?
    19:02 KOBLAR - 1:2

19:02
    A je z toho gól! GREGOR KOBLAR dostal namazáno v mezikruží a brilantním taháčkem vymetl růžek brány. To byla naprostá paráda! Asistence: Filip Dvořák, Jan Berger

18:27
    Berani vymysleli střelu z úhlu, která domácího brankáře nepřekvapila, šance pro Zubry.

17:57
    Střela Beranů od modré minula bránu, šance pro soupeře.

17:39

17:22
    Zlín znova vyhodil, Zubři tak musí zabojovat o útočné pásmo.

16:59
    Až nyní, prosadí se Zubři? Nebylo tomu daleko, Štůrala ale střelu i následnou dorážku z mezikruží dokázal pokrýt.

16:33
    Hráči Zlína aktivně napadají a dělají problém soupeři, který se ne a ne dostat do útoku.

16:11
    Puk skončil v hledišti, hra je tak přerušena a bude se opět vhazovat před domácím brankářem.

15:54
    Zubři však budou muset začít od své vlastní brány, Zlín šetří cenné vteřinky.

15:39
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Okál – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

15:39
    Přerov je aktivní, snaží se, ale není mu přáno, hostující brankář zatím chytá výtečně. Zubři to budou mít velmi těžké.
    14:01 HORÁK - 0:2

14:01
    Tak to byla smůla Šimbocha! Zlínští hráči využili volného místa a Oldřich Horák se štěstím našel mezírku mezi betony domácího brankáři. To bylo opravdu velmi smolné, jelikož to bylo spíše díky tomu, že mu puk sjel z hokejky. Asistence: Martin Padrnos

13:12
    Hraje se velmi vyrovnaně, ani jeden tým se nedostává do většího tlaku a šancí.

12:40
    Nebylo k tomu daleko, hostující brankář byl však proti a vyrazil kotouč do bezpečí.

12:10
    Zubři puk vybojovali a ihned razí do útoku. Podaří se jim srovnat?

11:52
    Berani kombinovali v útočné třetině, ale následná střela byla sražena mimo. Stále ale bojují o puk u mantinelu.

11:20
    Šimboch drží puk v lapačce, bude se vhazovat po jeho levé ruce.

10:58
    Přerov se sice snaží rychle odpovědět, ale Zlín se zatím brání dobře.

10:29
    Protiútok Přerova byl na poslední chvíli zastaven pozornou obranou soupeře.

10:00
    Zlín pokračuje v aktivní hře, podaří se mu přidat další gól?
    09:32 POPELKA - 0:1

09:32
    No a Zlín se raduje z branky! Nahození od modré tečoval MICHAL POPELKA a i s kouskem štěstí dostal puk za bezradného brankáře. Asistence: David Šťastný

09:09
    Domácí se hnali do protiútoku, ale v konečné fázi podjela brusle a k zakončení nedošlo.

08:47
    Střela od modré minula bránu a Zlín musí až k vlastnímu brankáři.

08:31
    Šimboch kryje nahození, vhazování se bude opakovat.

08:28
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Adamík – 2 min., držení protihráče).

08:23
    Hosté se snaží dostat k zakončení, ale to se jim zatím nedaří.

07:53
    Ofsajd Zlína, hra je tedy přerušena.

07:45

07:19
    Vyhození Beranů, těm se zatím daří bránit.

06:52
    Puk pod lapačkou zlínského brankáře, skóre se tak nemění.

06:33
    Domácí kombinují v třetině soupeře, podaří se jim se prosadit?

05:57
    Štůrala dokázal vyrazit puk a a Zlín se osvobodil.

05:45
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Gago – 2 min., hákování).

05:34
    Hraje se zatím hodně rozvážně, ani jeden tým se nikam nežene.

05:10

04:57
    Vhazování se bude opakovat, domácí brankář předvedl dobrý zákrok.

04:51
    Hra se přesune před Šimbocha, bude se vhazovat po jeho pravici.

04:41

04:17
    Ševci opět vyhodili puk, zdá se, že první oslabení ubrání.

03:37
    Zlín se osvobozuje, Přerov musí začít od svého brankáře.

03:03
    Přerov se dostal ke střele, která však minula bránu, nápor domácích pokračuje.

02:41
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (2 min. – držení protihráče).

02:29
    Nakonec z toho byla velká šance právě domácích, kteří se dostali do protiútoku, ovšem Štůrala předvedl parádní zákrok.

02:07
    Bojuje se v obranném pásmu Zubrů, jak to dopadne?

01:39
    Až nyní se hosté dostali k puku, se kterým kombinují za vlastní bránou a čekají na prostřídání.

00:57
    Přerov je stále před bránou Zlína, kde aktivně kombinuje a snaží se dostat ke střele.

00:29
    Úvodní buly vyhráli hosté, ale jako první se před bránu dostali domácí.

00:01

Hráči již nastupují na led, utkání tak za pár okamžiků začne.

HC ZUBR Přerov: Šimboch (Huf) – Novotný, Ferenc, Malina, Adamík, Chmelíř, Pala, Kratochvíl Š., Běhal – Procházka, Pšurný, Šlahař – Goiš, Sýkora, Kovařík – Koblar, Berger, Dvořák – Dvořák, Navrátil, Kratochvíl M. – Tomaník

Aukro Berani Zlín: Štůrala (Kašík) – Padrnos, Řezníček, Horák, Freibergs, Gazda, Valenta, Dluhoš – Kubiš, Honejsek, Okál – Ondráček, Popelka, Šťastný – Václavek, Fořt, Zagrapan – Gago, Karafiát, Fryšara

Rozhodčí: Dědek, Kašík – Navrátil, Novotný.
    Zlínští se ještě před utkáním zúčastnili prohlídky pivovaru.

Aukro Berani Zlín

Beranům se zatím hodně daří. Na ZUBR Cupu vyhráli obě utkání a dali tušit, že letos se s nimi musí počítat. Nejdříve si vyšlápli na Znojmo 5:2 a poté i na Slávii 4:0. Berani změnili generálního manažera, určitá obměna proběhla i v týmu a zdá se, že vše funguje tak, jak má.

Zlín odehrál své dosavadní zápasy na domácí půdě, ale dnes se bude muset přesunout do Přerova, bude tak zajímavé sledovat to, jak se mu v hostujícím prostředí povede.

Zubři mají za sebou dvě utkání s bilancí jedné výhry a jedné prohry. Nejdříve porazili 7:5 Slavii a poté prohráli jednoznačně 0:5 se Znojmem. Dnes se tak budou snažit vylepšit dojem z posledního utkání a porazit Berany ze Zlína. Nečeká je však nic jednoduchého.

Někteří hráči jsou na zkoušku v Přerově právě z týmu extraligového účastníka, o favoritovi tak dnes není pochyb. Přerov však budou jistě mohutně podporovat fanoušci a právě to by mohlo pomoci.

Dobrý den u pokračování ZUBR Cupu. Dnes své síly změří Přerov se Zlínem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Michal Janoštík

Branky a nahrávky: 20. Koblar (Dvořák, Berger), 49. Novotný (Sýkora), 59. navrátil (Kratochvíl M.), 65. Kratochvíl M. – 10. Popelka (Šťastný), 15. Horák (Padrnos), 47. Honejsek (Okál)

HC ZUBR Přerov: Šimboch (Huf) – Novotný, Ferenc, Malina, Adamík, Chmelíř, Pala, Kratochvíl Š., Běhal – Procházka, Pšurný, Šlahař – Goiš, Sýkora, Kovařík – Koblar, Berger, Dvořák – Navrátil, Kratochvíl M., Tomaník

Rozhodčí: Dědek, Kašík – Navrátil, Novotný