Slavia – Znojmo 2:1 (1:0 po s.n.) | Přerov – Zlín 4:3 (po pr.)
Berani Zlín
Čtvrtek 17.08.2017, 19:00 • MEO Arena Přerov • Zubr Cup

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Dobrý den u pokračování ZUBR Cupu. Dnes své síly změří Přerov se Zlínem.

Zubři mají za sebou dvě utkání s bilancí jedné výhry a jedné prohry. Nejdříve porazili 7:5 Slavii a poté prohráli jednoznačně 0:5 se Znojmem. Dnes se tak budou snažit vylepšit dojem z posledního utkání a porazit Berany ze Zlína. Nečeká je však nic jednoduchého.

Někteří hráči jsou na zkoušku v Přerově právě z týmu extraligového účastníka, o favoritovi tak dnes není pochyb. Přerov však budou jistě mohutně podporovat fanoušci a právě to by mohlo pomoci.

Aukro Berani Zlín

Beranům se zatím hodně daří. Na ZUBR Cupu vyhráli obě utkání a dali tušit, že letos se s nimi musí počítat. Nejdříve si vyšlápli na Znojmo 5:2 a poté i na Slávii 4:0. Berani změnili generálního manažera, určitá obměna proběhla i v týmu a zdá se, že vše funguje tak, jak má.

Zlín odehrál své dosavadní zápasy na domácí půdě, ale dnes se bude muset přesunout do Přerova, bude tak zajímavé sledovat to, jak se mu v hostujícím prostředí povede.
    Zlínští se ještě před utkáním zúčastnili prohlídky pivovaru.

HC ZUBR Přerov: Šimboch (Huf) – Novotný, Ferenc, Malina, Adamík, Chmelíř, Pala, Kratochvíl Š., Běhal – Procházka, Pšurný, Šlahař – Goiš, Sýkora, Kovařík – Koblar, Berger, Dvořák – Dvořák, Navrátil, Kratochvíl M. – Tomaník

Aukro Berani Zlín: Štůrala (Kašík) – Padrnos, Řezníček, Horák, Freibergs, Gazda, Valenta, Dluhoš – Kubiš, Honejsek, Okál – Ondráček, Popelka, Šťastný – Václavek, Fořt, Zagrapan – Gago, Karafiát, Fryšara

Rozhodčí: Dědek, Kašík – Navrátil, Novotný.

Hráči již nastupují na led, utkání tak za pár okamžiků začne.

00:01

00:29
    Úvodní buly vyhráli hosté, ale jako první se před bránu dostali domácí.

00:57
    Přerov je stále před bránou Zlína, kde aktivně kombinuje a snaží se dostat ke střele.

01:39
    Až nyní se hosté dostali k puku, se kterým kombinují za vlastní bránou a čekají na prostřídání.

02:07
    Bojuje se v obranném pásmu Zubrů, jak to dopadne?

02:29
    Nakonec z toho byla velká šance právě domácích, kteří se dostali do protiútoku, ovšem Štůrala předvedl parádní zákrok.

02:41
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (2 min. – držení protihráče).

03:03
    Přerov se dostal ke střele, která však minula bránu, nápor domácích pokračuje.

03:37
    Zlín se osvobozuje, Přerov musí začít od svého brankáře.

04:17
    Ševci opět vyhodili puk, zdá se, že první oslabení ubrání.

04:41

04:51
    Hra se přesune před Šimbocha, bude se vhazovat po jeho pravici.

04:57
    Vhazování se bude opakovat, domácí brankář předvedl dobrý zákrok.

05:10
    Zakázané uvolnění Zubrů.

05:34
    Hraje se zatím hodně rozvážně, ani jeden tým se nikam nežene.

05:45
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Gago – 2 min., hákování).

05:57
    Štůrala dokázal vyrazit puk a a Zlín se osvobodil.

06:33
    Domácí kombinují v třetině soupeře, podaří se jim se prosadit?

06:52
    Puk pod lapačkou zlínského brankáře, skóre se tak nemění.

07:19
    Vyhození Beranů, těm se zatím daří bránit.

07:45

07:53
    Ofsajd Zlína, hra je tedy přerušena.

08:23
    Hosté se snaží dostat k zakončení, ale to se jim zatím nedaří.

08:28
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Adamík – 2 min., držení protihráče).

08:31
    Šimboch kryje nahození, vhazování se bude opakovat.

08:47
    Střela od modré minula bránu a Zlín musí až k vlastnímu brankáři.

09:09
    Domácí se hnali do protiútoku, ale v konečné fázi podjela brusle a k zakončení nedošlo.

09:32
    Zlín právě vstřelil branku!
    No a Zlín se raduje z branky! Nahození od modré tečoval MICHAL POPELKA a i s kouskem štěstí dostal puk za bezradného brankáře. Asistence: David Šťastný
    09:32 POPELKA - 0:1

10:00
    Zlín pokračuje v aktivní hře, podaří se mu přidat další gól?

10:29
    Protiútok Přerova byl na poslední chvíli zastaven pozornou obranou soupeře.

10:58
    Přerov se sice snaží rychle odpovědět, ale Zlín se zatím brání dobře.

11:20
    Šimboch drží puk v lapačce, bude se vhazovat po jeho levé ruce.

11:52
    Berani kombinovali v útočné třetině, ale následná střela byla sražena mimo. Stále ale bojují o puk u mantinelu.

12:10
    Zubři puk vybojovali a ihned razí do útoku. Podaří se jim srovnat?

12:40
    Nebylo k tomu daleko, hostující brankář byl však proti a vyrazil kotouč do bezpečí.

13:12
    Hraje se velmi vyrovnaně, ani jeden tým se nedostává do většího tlaku a šancí.

14:01
    Tak to byla smůla Šimbocha! Zlínští hráči využili volného místa a Oldřich Horák se štěstím našel mezírku mezi betony domácího brankáři. To bylo opravdu velmi smolné, jelikož to bylo spíše díky tomu, že mu puk sjel z hokejky. Asistence: Martin Padrnos
    14:01 HORÁK - 0:2

15:39
    Přerov je aktivní, snaží se, ale není mu přáno, hostující brankář zatím chytá výtečně. Zubři to budou mít velmi těžké.

15:39
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Okál – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

15:54
    Zubři však budou muset začít od své vlastní brány, Zlín šetří cenné vteřinky.

16:11
    Puk skončil v hledišti, hra je tak přerušena a bude se opět vhazovat před domácím brankářem.

16:33
    Hráči Zlína aktivně napadají a dělají problém soupeři, který se ne a ne dostat do útoku.

16:59
    Až nyní, prosadí se Zubři? Nebylo tomu daleko, Štůrala ale střelu i následnou dorážku z mezikruží dokázal pokrýt.

17:22
    Zlín znova vyhodil, Zubři tak musí zabojovat o útočné pásmo.

17:39

17:57
    Střela Beranů od modré minula bránu, šance pro soupeře.

18:27
    Berani vymysleli střelu z úhlu, která domácího brankáře nepřekvapila, šance pro Zubry.

19:02
    Přerov právě vstřelil branku!
    A je z toho gól! GREGOR KOBLAR dostal namazáno v mezikruží a brilantním taháčkem vymetl růžek brány. To byla naprostá paráda! Asistence: Filip Dvořák, Jan Berger
    19:02 KOBLAR - 1:2

19:25
    Velmi gólově zajímavá první třetina se chýlí ke konci, nabídne ještě jeden gól?

20:00

Je za námi první třetina, která byla na góly velmi bohatá a nabídla hned tři. Nejdříve se prosadili zlínští, kteří přežili oslabení a poté sami udeřili, ale domácí se přeci jen dokázali prosadit a krátce před sirénou snížili. Čeká nás tak určitě zajímavá druhá perioda. ta začne zhruba v 19:48.

Hráči se již pomalu vracejí na led, utkání bude za malou chvíli pokračovat.

20:01

20:10
    Druhá třetina začala úspěšným vhazováním Přerova, hned však následovalo zakázané uvolnění.

20:24
    Navrátil mezi kruhy našel puk, ale nezamířil přesně, minul tak bránu Zlína.
    20:24

20:47
    Na druhé straně se útok nepovedl ani Zlínu, Okál bránu minul.

20:53
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Kubiš – 2 min., vysoká hůl).

21:08
    Domácí ztratili na modré čáře puk, Zlín tak znova začíná oslabení velmi dobře.

21:33
    A znova, Přerovu se přesilovky dnes vůbec nedaří.

21:57
    Štůrala odrazil puk pouze před sebe, ale Berani se poté dostali k puku a vyhodili.

22:01
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Dvořák – 2 min., hákování).

22:09
    Gago se dostal ke střele, která však Šimbocha nepřekvapila.

22:20
    Ani protiútok Zubrů nedopadl lépe, kotouč byl sražen do ochranné sítě.

22:38
    Sýkora zkusil zasunout puk k tyči, ale narazil jen na beton brankáře Zlína.

22:53

23:10
    Zlínu začíná minutová přesilovka, kterou bude muset začít od vlastní brány.

23:30
    Odražený puk se dostal k Valentovi, ale následná přihrávka nebyla dobrá. Zubři se tak osvobozují.

23:53
    Puk je mimo třetinu domácích, zdá se, že Zlín zkrácenou přesilovku nevyužije.

24:02
    Je to tak. Hraje se v pěti na obou stranách a začne se vhazováním před Šimbochem.

24:31
    Tak to bylo těsné, Zubři už se málem dostali do zajímavého přečíslení, ale nakonec neproběhla kombinace dobře a byl z toho těsný ofsajd.

24:42
    Hra je znova před Šimbochem, kdo vyhraje buly?

24:57
    Byli to domácí, kteří se dostali do rychlého útoku, ale zlínský brankář byl pozorný.

25:39
    Zlín je o něco aktivnější, Zubři se ale dobře brání a nepouštějí soupeře do větší šance.

25:51
    To se ale hned změnilo. Fryšara se totiž dostal do šance po špatné přihrávce domácích, ale možná byl sám zaskočen a proto toto velké zaváhání nevyužil.
    25:51

26:17
    Tlak Beranů se zvyšuje, dočkáme se nějaké další branky?

26:57
    Po delší době se v útoku usadili i Zubři, ale ne na dlouho. Puk už je na hokejkách soupeře.

27:30
    tlak Zlína ovšem poněkud povadl a hra se tak dosti uklidnila.

27:57
    Zlínští znova kombinují v útočné třetině, kde ale puk získal Novotný a šikovně vyhodil.

28:24
    Popelka ovšem dostal puk do třetiny a rozjíždí tak další útok.

28:33
    Kratochvíl se dostal do samostatného úniku, ale neměl dost prostoru na to, aby překonal brankáře Zlína. Bude z toho ale přesilová hra.

28:33
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Gazda – 2 min., podražení).

29:11
    Po střele Přerova se za bránou Zlína strhla menší rozmíška, ale vše se, zdá se, obejde bez trestů.

29:39
    Zubři jsou usazeni v útočné třetině, podaří se jim něco vymyslet?

29:54
    Novotný se dostal k zajímavé střele, ale Štůrala ramenem vyrazil.

30:07
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Procházka – 2 min., sekání).

30:23
    Rychlý protiútok Bergera góle neskončí. Přerovský forvard neměl moc možností, kudy by kotouč dostal za záda brankáře.

30:32

30:41
    Berani nezačali přesilovku dobře, provinili se zakázaným uvolněním.

30:47
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Kratochvíl – 2 min., podražení).

31:00
    Zlín začíná dvojnásobnou přesilovku velmi dobře, Šimboch ale odolává.

31:17
    Ani Okál neuspěl, tlak však pokračuje.

31:29
    Honejsek dostal parádní přihrávku, ale Šimboch se stihl včas přemístit a betonem vyrazit.
    31:29

31:56
    Přerov dokázal vyhodit!

32:06
    Přerov hraje ve čtyřech.

32:30
    Zlín je zpět ve třetině, ale Dluhošovu střelu Šimboch udržel ve výstroji. Bude se vhazovat po jeho levici.

32:48

32:56
    Hosté nepropasírovali puk za záda domácího brankáře, čeká nás tak další přerušení.

33:30
    Hra se poněkud uklidnila, tlak zlínského celku poněkud opadl.

33:49
    Puk skončil u hostujícího brankáře, který jej pro jistotu přikryl.

34:06
    Fryšara se dostal do parádní šance, ale Goiš jej dokázal ubránit, Zlín se tak znova nedokázal prosadit.

34:50
    Puk šel po zákroku Šimbocha do ochranné sítě, hra je tedy přerušena.

35:01

35:24
    Novotného pokus od modré končí ve výstroji Štůrali, bude se vhazovat po jeho levici.

35:57
    Přerov je usazený v útočné třetině, kde bojuje u mantinelu o puk.

36:03
    To už ale neplatí, zlínský útočník navíc při protiútoku zlomil hokejku a hra je po zákroku domácího brankáře znova pozastavena.

36:20
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Kratochvíl – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

36:34
    Okál se nedostal k zakončení a Zubři se dokázali osvobodit.

36:59
    Zubři opět vyhodili, tohle oslabení zvládají zatím na výbornou!

37:17
    A znova, minuta přesilovky je tedy pryč a Zlín se ještě ani neudržel ve třetině.

37:42
    Procházka se s Bergerem dostal do přečíslení poté, co Padrnos na modré přišel o puk. První jmenovaný však zvolil střelu, kterou Štůrala dokázal vyrazit mimo bránu.
    37:42

38:05
    Puk je opět až u hostujícího brankáře, Přerov se tak jistě ubrání.

38:20

38:46
    Goiš z mezikruží minul, Zubři ale cítí šanci a tlačí soupeře.

39:20
    Štůrala zariskoval za bránou, ale nakonec pro něj vše dopadlo dobře.

39:35
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Procházka – 5 min + do konce utkání., sekání).
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Karafiát – 2 min., sekání).

40:00

Máme za sebou druhou třetinu, která branku nenabídla. A to i přes to, že šancí bylo dost. Ani jeden tým se ovšem neprosadil a tak je před třetí třetinou stále nejasno v tom, kdo se dnes bude radovat z vítězství.

40:01

40:29
    Do poslední třetiny vstoupili lépe domácí, kteří vyhráli buly a pomalu se dostávají do útočné třetiny.

40:47
    Puk je za Šimbochem, Přerov čeká na prostřídání formací.

41:09
    Goiš se k puku nedostal, Zlín má tak šanci prostřídat a připravit se na přesilovku, která bude trvat tři minuty.

41:35
    A ta začíná právě teď, Zlín se drží v útočné třetině.

42:20
    To už ale neplatí, Přerov vyhodil a navíc velmi dobře napadá.

42:39
    Už to vypadalo, že se Popelka dostane do zajímavé šance, ale v tom zazněl hvizd rozhodčího, který signalizuje ofsajd.

43:05
    Puk je opět až za hostujícím brankářem a co víc, následuje zakázané uvolnění.

43:27
    Přerovské tribuny jsou velmi živé a ženou své hráče za dobrým výkonem. Ten pouze podtrhává Šimboch, který znova podržel puk.

43:57
    Zlínu se přesilovka vůbec nedaří, zatím se k ničemu nedostal.

44:20
    Nebezpečnější je tak Přerov, který se snaží o rychlá přečíslení. Jedno takové ale nedopadlo nejúspěšněji poté, co se k puku rychleji dostal brankář Beranů.

44:35

44:58
    Hra je opět přerušena, zákrok si připisuje zlínský brankář.

45:47
    zubři se zdají být velmi aktivní a ženou se za vyrovnáním, podaří se jim to?

46:05
    Zatím ne, obtočení kolem brány si pohlídal zlínský brankář a opět tak drží kotouč.

46:18
    Tak pozor na to! Zlín z ničeho nic udeřil. Na Okálovu zpětnou přihrávku si totiž sjel ANTONÍN HONEJSEK a Zubři jsou najednou ve velmi špatné pozici. Zlínský útočník totiž s velmi dobrou šancí naložil dobře a vstřelil gól. Asistence: Zdeněk Okál
    46:18 HONEJSEK - 1:3

46:48
    Zlín málem přidal další bránu, ale jednomu z útočících hráčů v důležité situaci sjel puk z hokejky.

47:05
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Chmelíř – 2 min., hákování).

47:29
    Zlín se rychle usadil ve třetině, ale Václavkovu střelu obránci zachytili a vyhodili puk.

48:01
    Sýkora poslal puk na MARTINA NOVOTNÉHO, který se s ničím nerozpakoval a propálil vše, co mu stálo v cestě. Přerov je tak zpět ve hře! Asistence: Tomáš Sýkora
    48:01 NOVOTNÝ - 2:3

48:34
    Přerov opět vyhodil kotouč, Zlínu se přesilovka hrubě nedaří.

49:05

49:50
    Pšurný nepřešel přes modrou ideálně, domácím je pískán ofsajd.

50:06
    Kovařík se objevil sám před Štůralou, ale byl již moc blízko a zlínský brankář dokázal vytěsnit jeho pokus. Tlak Zubrů ovšem sílí.

51:00
    Domácí opět vybojovali vhazování v útočné třetině, puk skončil až u Štůraly.

51:09
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Horák – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

51:30
    Zlín dokázal vyhodit a ušetřit tak cenné vteřinky.

51:50
    Další vyhození, Zlínu se zatím tohle oslabení daří.

52:20
    Kovařík se dostal k velké šanci, ovšem z velké blízkosti otřel puk pouze o vnější síť. gól to tedy není.

52:50
    Domácí bojují o vyrovnání, které zatím ne a ne přijít.

53:09

53:23
    Šťastného pokus přeletěl bránu Šimbocha, bylo to však s tečí. Bude se tedy vhazovat před bránou Přerova.

53:57
    Přerov vybojoval puk a rychle se pouští do útoku.

54:20
    Souboj u mantinelu ne a ne najít vítěze. Rozhodčí však zatím nepíská.

54:37
    Po delší době jsou to Berani, kdo je v útoku, ale nedaří se jim dostat ke střele.

55:00
    No a znova tak došlo k nebezpečnému protiútoku, který ale gólem neskončil.

55:37
    Puk za bránou Šimbocha, Přerov čeká na prostřídání formací.

55:52
    Přerov dnes musí vyhrát proto, aby vyhrál turnaj. Dočkáme se tak nějakého dřívějšího odvolání brankáře?

56:20
    Tečovaná střela od modré byla velmi nebezpečná, ale nakonec o pár centimetrů minula tyč.

56:41
    Další obrovská šance! Zubři ovšem trefili pouze tyč. Rozhodčí rozpažuje a bude se pouze vhazovat před hostující bránou.
    56:41

56:41
    Oddechový čas pro hosty.

56:51
    Zakázané uvolnění Zlína.

56:56
    Další závar před hostujícím brankářem, ale opět bez gólové radosti Zubrů.

57:30
    Puk za bránou Přerova, času už moc nezbývá.

57:45
    Fořt se dostal po špatné rozehrávce domácích ke střele, ale Šimboch jej vychytal.

58:20
    Obrovská šance po ose Honejsek – Okál – Gazda, která však skončila střelou mimo.

58:47
    Pozor na to, máme srovnáno! Domácí stadion vybuchl radostí, Zubrům se podařilo vyrovnat a mají ještě přes minutu na to, aby vyhráli utkání a celý turnaj. Se štěstím dostal puk za záda zlínského brankáře JAKUB NAVRÁTIL. Asistence: Matouš Kratochvíl.
    58:47 NAVRÁTIL - 3:3

59:14
    Šimboch drží kotouč v lapačce, Zlín je i tak spokojen se ziskem třetiny.

59:37
    Zlínští šetří čas za bránou, zdá se, že je rozhodnuto o remíze.

59:43
    Ještě jedno vhazování ve třetině Zubrů.

59:56
    Popelka Šimbocha neprostřelil, o vítězi Zubr Cupu je jasno.

60:00

Základní hrací dobra je u konce. Zlín sice inkasoval a utkání ještě není u konce, je však jasné, že Berani získají Zubr Cup. Vyhrají domácí aspoň v nastavení a získají tak skalp extraligového soupeře?

60:01

60:22
    Honejsek se snažil prokličkovat do zakončení, ale to se mu nepovedlo. Navíc je přerušena hra, časomíra se nespustila.

60:36
    Další problém s boxem časoměřičů. V prodloužení se tak zatím moc nehraje...

60:57
    Zlínští jsou nastěhovaní v útoku, podaří se jim prosadit se? Zubři zatím dobře brání.

61:30
    Zubři se dostali k puku, nyní je tak řada na nich.

61:59
    Pšurný nedostal kotouč před bránu, ale stále kombinuje v útočné třetině.

62:33
    Ofsajd Beranů.

62:52
    Goišova střela byla sražena, Přerov je nyní velmi aktivní.

63:21
    Berger zkusil střelu z úhlu, ovšem Štůrala připraven. Skóre se tak nezměnilo.

63:49
    Dvořák vyřešil situaci jeden na jednoho výborně, ale Štůralův beton mu překazil radost.

64:08
    Domácí se přeci jen radují z vítězství! Nádherná individuální akce MATOUŠE KRATOCHVÍLA totiž končí gólem. Přerovský hráč obešel zlínské obránce a brilantně poslal kotouč za hostujícího brankáře. Bez asistence.

Utkání je u konce, Přerov se raduje ze skalpu extraligového soupeře poté, co Zlín porazil v prodloužení. Utkání bylo velmi zajímavé, nabídlo hodně šancí na obou stranách, ale ani výhra Zubrům nestačila na to, aby vyhráli ZUBR Cup. Z jeho zisku se radují Berani, Přerov skončil druhý, Znojmo třetí a čtvrtá skončila Slavia. (21:34:45)

Michal Janoštík

Branky a nahrávky: 20. Koblar (Dvořák, Berger), 49. Novotný (Sýkora), 59. navrátil (Kratochvíl M.), 65. Kratochvíl M. – 10. Popelka (Šťastný), 15. Horák (Padrnos), 47. Honejsek (Okál)

HC ZUBR Přerov: Šimboch (Huf) – Novotný, Ferenc, Malina, Adamík, Chmelíř, Pala, Kratochvíl Š., Běhal – Procházka, Pšurný, Šlahař – Goiš, Sýkora, Kovařík – Koblar, Berger, Dvořák – Navrátil, Kratochvíl M., Tomaník

Rozhodčí: Dědek, Kašík – Navrátil, Novotný