Slavia – APOEL 0:0 (kon.) | Kodaň – Karabach 2:1 (kon.) | FCSB – Sporting 1:5 (kon.)
Liverpool – Hoffenheim 4:2 (kon.) | CSKA Moskva – Young Boys 2:0 (kon.)
Liverpool FC
4:2 (3:1)
TSG 1899 Hoffenheim
Středa 23.08.2017, 20:45 • Anfield Road, Liverpool • Liga mistrů (předkola) • Play-off

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (22:42:12)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 10:4. Střely mimo: 7:3. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 3:13.

A už je to definitivní. Liverpool potvrdil výhru 2:1 z prvního utkání na hřišti Hoffenheimu domácím vítězstvím 4:2, a po devíti letech si tak zahraje Ligu mistrů! Svěřenci Jürgena Kloppa už po 21 minutách hry vedli 3:0 a ačkoliv po změně stran mírně polevili, výhru a postup už si utéct nenechali. „Prvních dvacet minut jsme prospali, to je nevysvětlitelné,“ štvalo bezprostředně po utkání v rozhovoru pro německou ZDF hostujícího Sandra Wagnera.

90+3

90+2
    Demirbay ale nedokázal v pokutovém území najít žádného ze svých spoluhráčů a na druhou stranu okamžitě poté vyrazil Alberto Moreno, který si ale míč příliš předkopl a vyběhnuvší Baumann si celou situaci pohlídal.

90+1
    Střídající Joe Gomez zastavil Kramariće jen za cenu rohového kopu pro Hoffenheim, míč už si k centru chystá Demirbay.

90
    Daniele Orsato nastavil nad rámec druhého poločasu tři minuty.

89
    Tribunami Anfield Road se ozývá chorál "You'll never walk alone", Liverpool už dělí jen pár desítek sekund od prvního postupu do Ligy mistrů po devíti letech!

87
    Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Sadio Mané, přichází Ragnar Klavan.

86
    Roberto Firmino to tentokrát vzal z ostrého úhlu na sebe, jeho střela ale rozvlnila jen boční síť!

85
    Zdá se, že druhá inkasovaná branka domácí opět nabudila. Velmi dobře hrající Firmino se z pravé strany pokusil přízemním centrem najít v šestnáctce Mohameda Salaha, Baumann ale jeho záměr přečetl a ukryl balon ve své moci.

84
    Andrej Kramarić efektní patičkou vybídl k centru Zubera, jeho míč do šestnáctky ale nikoho v bílém dresu nenašel a Reds poté vybojovali autové vhazování.

82
    Alberto Moreno to vzal na sebe z velké vzdálenosti, jeho propagační projektil ale nebyl vůbec přesný a míč proletěl vysoko nad břevnem.

81
    Georginio Wijnaldum si došel pro faul na polovině hřiště, svěřenci Jürgena Kloppa tak budou mít spoustu času na rozehrávku.

80
    Roberto Firmino utekl po pravém křídle a navedl si míč až na hranici pokutového území, tam o něj ovšem přišel.
    79. Sandro WAGNER - 4:2

79
    Hoffenheim právě vstřelil branku!
    Profesorský přístup z posledních minut se Liverpoolu nevyplatil. Andrej Kramarić z levé strany nacentroval míč do pokutového území, kde SANDRO WAGNER ovládl hlavičkový souboj s Lovrenem a přesnou střelou k tyči překonal bezmocného Mignoleta!

77
    Ještě před pár minutami jsem Liverpoolské chválil za neutuchávající aktivitu, teď se ale Kloppova parta v podstatě jen brání.

76
    Akce Hoffenheimu byla sudím Orsatem přerušena pro ofsajd, nicméně krátce po rozehrávce Liverpoolští o míč opět přišli.

Vojtěch Balon

Branky: 10. Can (Mané), 18. Salah, 21. Can (Firmino), 63. Firmino (Henderson) – 28. Uth (Wagner), 79. Wagner (Kramarić)

Karty:   45+1. Henderson (LIV) – 30. Geiger (HOF), 37. Kadeřábek (HOF), 51. Vogt (HOF)

Liverpool FC: Mignolet – Alexander-Arnold (65. Gomez), Matip, Lovren, Moreno – Can (70. Milner), Henderson (C), Wijnaldum – Salah, Firmino, Mané (87. Klavan).
    Náhradníci: Karius – Milner, Gomez, Sturridge, Klavan, Robertson, Solanke

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Kadeřábek (64. Toljan), Nordtveit (24. Uth), Vogt (C), Hübner, Zuber – Geiger, Demirbay – Kramarić, Wagner, Gnabry (56. Szalai).
    Náhradníci: Kobel – Bičakčić, Rupp, Polanski, Toljan, Uth, Szalai

Rozhodčí: Orsato – Di Fiore, Manganelli (všichni Itálie)