Magnitogorsk – Jekatěrinburg 2:5 (kon.) | Toljatti – Čeljabinsk 0:2 (kon.) | Minsk – Jokerit 1:6 (kon.)
Dynamo Moskva – Viťaz 4:3 (2:0 po s.n.) | Jaroslavl – CSKA Moskva 1:2 (0:2 po s.n.) | Petrohrad – HC Slovan 7:1 (kon.)
HC Dinamo Minsk
1:6 (0:2, 1:0, 0:4)
Jokerit Helsinky
Středa 23.08.2017, 18:30 • Minsk Arena • KHL

Jokerit vstoupil do zápasu aktivněji a hned si vybojoval přesilovou hru, kterou během chvíle proměnil Brian O'Neill. V druhé polovině prvního dějství skóroval Nicklas Jensen rovněž v přesilové hře.

Úvod druhé třetiny byl pro Dinamo velmi těžký. Dvěma naprosto zbytečnými fauly čelili dvouminutovému oslabení ve třech, které nakonec ustáli bez inkasované branky. V polovině utkání snížil stav utkání Kanaďan Quinton Howden.

Třetí třetina byla jasně v režii Jokeritu. Hned v úvodu Eeli Tolvanen poslal svůj tým zpět do dvoubrankového vedení. Ve 48. minutě rozpoutal gólovou smršť kapitán Peter Regin. Dinamo bylo naprosto bez pohybu a tak bez problému skóroval znova Eeli Tolvanen. Do konce zápasu scházelo deset minut, když mladý Fin Eeli Tolvanen zkompletoval HATTRICK. (00:19:57)

59:50
    Posledních deset sekund se dohrává v obranném pásmu domácích.

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát poslední minutu.

58:18
    Chybnou rozehrávku hostů zachytil Stěpanov, ale i jeho střelu likviduje Zapolski.

57:48
    Zakázané uvolnění domácích.

57:22
    Střelu z otočky zvolil Volkov, ten ale z levého kruhu branku v těžké pozici netrefuje.

56:37
    Matěruchin spolu se svou pětkou točí hru podél mantinelu, ke střele se ale domácí dostat nemohou.

55:23
    Dinamo se snaží ještě utěšit diváky nějakou brankou, ale obrana Jokeritu je v tomto zápase bezchybná.

54:07
    Tvrdou ránu od modré čáry Zapolski sebevědomě vyráží.

54:00
    Hraje se ze strany na stranu. Oba týmy se nikam neženou.

51:50
    Diváci pomalu opouští hlediště a Minsk Arena zažívá pochmurnou atmosféru. Domácím se závěrečná třetina vůbec nedaří.
    50:07 Eeli TOLVANEN - 1:6

50:07
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Přesilová hra je bleskurychle využita a EELI TOLVANEN po přihrávce Olli Paloli slaví HATTRICK. Osmnáctiletý Fin dokázal že se z vrchu pravého kruhu trefí přesně kam chce. Asistence: Olli Palola a Brian O'Neill.

49:32
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Jevgenij Lisovec – 2 min., hrubost).

Oddechový čas pro domácí.
    48:35 Eeli TOLVANEN - 1:5

48:35
    Hráči Dinama působí zmateným dojmem. Brian O'Neill pobídl ke střele EELI TOLVANENA, který přesnou střelou od modré našel skulinku a vstřeluje tak svůj druhý gól v zápase. Asistence: Brian O'Neill.
    47:24 Peter REGIN - 1:4

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 29. Howden (Kulakov, Lisovec) – 4. O'Neill (Lepistö, Tolvanen), 15. Jensen (Gilroy), 42. Tolvanen (Lepistö), 48. Regin (Joensuu, Jensen), 49. Tolvanen (O'Neill), 51. Tolvanen (Palola, O'Neill)

HC Dinamo Minsk: Enroth (M. Karnauchov) – Děnisov (C), Gragnani, Lisovec, Korobov, Šinkevič, Chenkel, Ďukov – Klinkhammer, Fontaine, Matěruchin – Pavlovič, Šarangovič, Kulakov – An. Stěpanov, Kovyršin, Linglet – Kitarov, A. Volkov, Bujnickij – Howden.
    Jokerit Helsinky: Zapolski (Rämö) – Lundin, Lepistö (A), Gilroy, Kivistö, J. Jensen, O. Lauridsen, Rautanen, Jalvanti – Jensen, Joensuu (A), Regin (C) – O'Neill, Tolvanen, Palola – Pihlström, Jormakka, Huhtala – Marjamäki, Anttila, Niemi.