Novosibirsk – Riga 2:1 (kon.) | Omsk – Čerepovec 1:0 (po pr.) | Barys – Spartak Moskva 2:0 (kon.)
Chanty-Mansijsk – N.Novgorod 1:3 (kon.) | Kazaň – Kunlun 4:2 (kon.) | Nižněkamsk – Vladivostok 3:2 (kon.)
Soči – Chabarovsk 2:1 (1:0 po s.n.)
Barys Nur-Sultan
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Spartak Moskva
Čtvrtek 24.08.2017, 15:30 • Kazachstan Arena • KHL

To je z mé strany vše, příště na počtenou! (18:01:04)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Lukáš Radil (SPM) 0+0, 3 střely, čas na ledě 17:34

Je dobojováno, Barys Astana před více než šesti tisícovkami fanoušků vstoupil do nového ročníku vítězstvím 2:0 nad Spartakem Moskva. V závěru druhé třetiny poslal Barys do vedení Martin St. Pierre a ten samý hráč v poslední minutě utkání pojistil výhru domácího týmu trefou do prázdné branky.

59:35 Martin St. Pierre - 2:0

59:35
    Astana právě vstřelila branku!
    A už je to definitivní. MARTIN ST. PIERRE ve středním pásmu obral soupeře o puk, dojel s ním na útočnou modrou a odtud se do opuštěné moskevské svatyně trefil neomylně. Asistence: Anton Sagadajev a Vladimir Markelov.

58:44
    Při hře ve čtyřech na obou stranách tlak Spartaku přetrvává. Od modré tvrdě vypálil Dmitrij Kalinin, Henrik Karlsson ale parádním semaforem zachránil Barys!

58:01
    Situace se Spartaku komplikuje, právě Lajunen (SPM) se nechal lacino vyloučit za zbytečné držení ve středním pásmu.

57:41
    Finský bek ve službách Spartaku o pár sekund později pálil znovu, jeho projektil byl ale zblokován a domácí se poté osvobodili.

57:32
    Ville Lajunen dostal nabito na modrou a bez přípravy vypálil, puk ale skončil bezpečně skryt v Karlssonově výstroji.

56:48
    Anton Sagadajev (AST) se nechal zbytečně vyloučit za hákování, v závěru utkání tak Spartak bude mít možnost vyrovnat z přesilové hry.

55:42
    Hokejistům Spartaku Moskva už se čas na vyrovnání začíná povážlivě krátit, do konce třetí třetiny zbývá už jen něco málo přes čtyři minuty.

54:48
    Lukáš Radil nabil na modrou Kalininovi, jeho pokus z první ale Karlsson vytěsnil svou vyrážečkou.

53:59
    Spartak se z ničeho dostal k ohrožení domácí svatyně. Kotouč nahozený ze středního pásma se od zadního mantinelu nečekaně odrazil k volnému Nikoncevovi, ten ale na Karlssona z ostrého úhlu nevyzrál.

53:06
    Barys už se nikam nežene, Dawes teď jen nahodil puk do útočného pásma a odjel střídat.

52:19
    Exznojemský Corey Trivino se zčistajasna dostal ke střele z mezikruží, ta ale postrádala přesnost a kotouč proletěl vysoko nad břevnem.

51:38
    Sledujeme hlušší pasáž hry, ani jeden tým se teď nikam nežene a hra je plná nepřesností na obou stranách.

50:59
    Dnešní utkání sleduje 6562 diváků.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 40. St. Pierre (Vey, Dawes), 60. St. Pierre (Sagadajev, Markelov)

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Kudrjavcev) – Dallman, Dietz, Šalapov, M. Semjonov, Savčenko, Polochov, Makljukov – Dawes, Vey, St. Pierre – Žajlauov, Michajlis, Ševčenko – Markelov, Puškarjov, Trivino – Lichotnikov, Akolzin, Sagadajev.
    Spartak Moskva: Bespalov (Svensson) – Pepeljajev, V. Lajunen, Judin, Kalinin, Provolněv, Bondarev – Chochlačov, Leščenko, Stoa – Radil, Maxwell, Čistov – V. Komarov, Mirnov, Šmeljov – Cyplakov, Nikoncev, Komaristyj – Bobrov, N. Li.

Rozhodčí: Gusev, Vasiljev – Judin, Bersenjov