Liberec – Växjö 3:4 (po pr.) | Mountfield HK – TPS 5:1 (kon.) | Kuopio – Malmö Redhawks 6:4 (kon.)
HV71 – Mannheim 1:4 (kon.) | Frölunda – Zürich 5:4 (po pr.) | Stavanger – Kometa Brno 1:2 (kon.)
Davos – Cardiff 10:1 (kon.) | Bern – Nottingham 5:2 (kon.) | Gap – EC-KAC 3:6 (kon.)
Rapaces de Gap
3:6 (1:4, 2:0, 0:2)
KAC Klagenfurt
Čtvrtek 24.08.2017, 20:30 • Alp'Arena • Hokejová Liga mistrů • Skupina H

V prvním zápase vyhrává KAC Klagenfurt nad svým soupeřem 6:3. O osudu zápasu rozhodla již první třetině, kterou hostující celek zvládl ve velkém stylu, průběžně vedl 4:1. Domácí hokejisté podali dobrý výkon, ale na výhru nedosáhli. Nesmazatelným plusem zápasu jsou domácí fanoušci, kteří vytvořili výbornou atmosféru od první do poslední minuty. (22:53:07)

59:58
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (Patrick Harand – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (Pierre Crinon – 2 min., hrubost).
    58:59 Julian TALBOT - 3:6

58:59
    Klagenfurt právě vstřelil branku!
    V samotném závěru zápasu přidává hostující celek další branku. Bischofberger rychle přihrát před branku, kde byl zcela volný JULIAN TALBOT. Ten se zakončením neměl problém, z první vypálil a překonal brankáře. Asistence: Johannes Bischofberge a Manuel Ganahl.

58:37
    Lerg se nyní vytáhl proti rychlé akci hostujícího týmu. Talbot naznačil kličku, a pak rychle vystřelil. Brankáře ale nepřekonal.

57:54
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou hostů. Domácí fanoušci skandovaným potleskem provázejí závěr zápasu.

57:19
    Gap má výborné fanoušky, od první do poslední minuty neustále podporují své oblíbence. Atmosféra je rozhodně nad očekávání dobrá.

56:54
    V poklidném tempu se zápas dohrává, Klagenfurt je blízko výhry v prvním zápase letošního ročníku hokejové ligy mistrů.

56:12
    Manlener pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou, a tak se mohl hostující celek rychleji dostat do útočného pásma. Tam ovšem dlouho nevydržel, neboť Hundertpfund nezkrotil poskakující kotouč.

55:05
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, Gap hraje sympaticky, byť momentálně tahá za kratší konec pomyslného provazu.
    53:44 David FISCHER - 3:5

53:44
    Gól v přesilové hře znamená, že hostující celek navyšuje své vedení na dva góly. Tvrdou ránou pod horní tyč poslal kotouč DAVID FISCHER. Domácí brankář nedokázal zareagovat. Asistence: Kevin Kapstad a Manuel Ganahl.

52:40
    Klagenfurt má nyní zkrácenou přesilovou hru. Domácí se tak musí bránit.

52:32

52:03
    Sledujeme hru čtyři na čtyři. V té mají více ze hry hostující hokejisté, kteří stále drží jednobrankové vedení.

51:55
    Vyloučení v týmu Rapaces de Gap (Maurin Bouvet – 2 min., hákování).

51:30
    Gutierrez sice prokličkoval až do útočného pásma, ale vypálit přesně nedokázal. Sledujeme rychlou pasáž hry bez výraznějších šancí.

50:46
    Rapaces de Gap se nastěhoval do útočného pásma, pokouší se překonat brankáře soupeře. Scheid to zkoušel od modré čáry, jeho pokus nebyl úspěšný.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 12. Thillet (Gutierrez, Bouvet), 22. Thillet (Campbell), 32. Scheid (Glen) – 5. Koch (Regehr), 11. Neal (Fischer, Richter), 15. Ganahl (Bischofberger, Talbot), 17. Neal (Koch, Schumnig), 54. Fischer (Kapstad, Ganahl), 59. Talbot (Bischofberge, Ganahl)

Rapaces de Gap: Lerg (Bertrand) – McCormack, Ross, Campbell, Raux, Faure R., Crinon, Ritz, Faure A. – Scheid, Glen, McDonald – Gutierrez, Bouvet, Thilet – Hulshof, Lewis, Tringale – Lacheny, Serer, Di Dio Balsamo
    KAC Klagenfurt: Manlener (Duba) – Duller, Robar, Regehr, Schumnig, Fischer, Kapstad, Kreuzer, Strong – Rheault, Hundertpfund, Geier – Bischofberger, Talbot, Ganahl – Neal, Koch, Richter – Brucker, Schettina, Harand