Čeljabinsk – Magnitogorsk 2:1 (kon.) | Jaroslavl – Viťaz 3:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Jokerit 2:1 (2:0 po s.n.)
Nižněkamsk – Toljatti 1:3 (kon.)
Neftěchimik Nižněkamsk
1:3 (0:0, 1:0, 0:3)
Lada Toljatti
Úterý 29.08.2017, 18:30 • Neftěchim Arena • KHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:17:48)

Trestné minuty: 8:14

Utkání je u konce a body nakonec putují k hostům do Toljatti. Lada ve třetí třetině předvedla velice účinný styl, kdy se nehnala do kdovíjak velkého tlaku, ale dokázala své šance dokonale využít. Vyrovnání přišlo v 52. minutě, kdy se po rychlém kontru prosadil Stanislav Bočarov. Obrat pak byl dokonán v 56. minutě, kdy hosté svému soupeři ukázali, jak se využívá přesilovka. Ve dvojnásobné výhodě pálil Vorobjov a Carter Ashton tečoval puk za Ježova. Poslední branka padla v závěrečné minutě, opuštěnou branku trefil Dmitrij Vorobjov. Lada Toljatti tak vyhrála 3:1, připsala si druhou výhru v sezóně, naopak Nižněkamsk poprvé prohrál.

59:30
    Jak to měl Nižněkamsk dobře rozehrané, poslední třetina nebyla ze strany domácích zrovna povedená.
    59:09 Dmitrij VOROBJOV - 1:3

59:09
    Lada právě vstřelila branku!
    A je rozhodnuto. Hosté vybojovali ve vlastním pásmu puk a DMITRIJ VOROBJOV se přes všechny čáry trefil do prázdné branky Neftěchimiku. Asistence: Stanislav Bočarov.

58:56
    Ježov je na střídačce, Neftěchimik hraje v šesti!

57:41
    Nižněkamsk je v plném počtu, může se pokusit o závěrečný nápor.

57:04
    Puk je sice ve středním pásmu, ale na hokejkách hostů.

56:11
    Samozřejmě pokračuje přesilovka hostů pět na čtyři, tohle Ladě Toljatti maximálně vyhovuje.
    55:58 Carter ASHTON - 1:2

55:58
    Hosté využívají přesilovku a jdou do vedení! Po rychlé kombinaci se puk dostal k volnému Vorobjovovi, jehož tvrdou střelu z vrcholu pravého kruhu tečoval CARTER ASHTON a puk se dostal za Ježova – 1:2. Asistence: Dmitrij Vorobjov, Charles Genoway.

55:41
    No a pozor, domácí jdou do tří! Za podražení dostal dvě minuty Roman Graborenko.

55:05
    A znovu.

54:40
    Domácím se podařilo na úvod oslabení vyhodit přes všechny čáry.

54:35
    Hostující tým si před přesilovou hrou vybírá oddechový čas.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 29. Graborenko (Jakimov) – 53. Bočarov (Zernov), 56. Ashton (D. Vorobjov, Ch. Genoway), 60. D. Vorobjov (Bočarov)

Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (An. Makarov) – An. Sergejev, Piganovič (C), Ogurcov, Bryncev, Graborenko, Šaripzjanov (A), Fazylzjanov – Sexton (A), R. Hanzl, Rau – Porjadin, Nestrašil, Avcin – Zdunov, Jakimov, Šiksatdarov – Chajrullin, P. Kulikov, Arkalov.
    Lada Toljatti: Lazušin (Ivannikov) – D. Vorobjov, Ch. Genoway, D. Ježov (C), Gurkin, Kostromitin, Sotnieks, Ďjakov – Valujskij, Novotný (A), Ashton – Babenko, Zernov, Skorochodov – Něstěrov, Soin (A), Sulejmanov – A. Strelcov, Achmetov, Bočarov – Rachimullin.

Rozhodčí: Birin, Fraňo – Šeljanin, Zacharenkov