Bulharsko – Švédsko 3:2 (kon.) | Francie – Nizozemsko 4:0 (kon.) | Lucembursko – Bělorusko 1:0 (kon.)
Maďarsko – Lotyšsko 3:1 (kon.) | Portugalsko – Faerské ostrovy 5:1 (kon.) | Švýcarsko – Andorra 3:0 (kon.)
Kypr – Bosna 3:2 (kon.) | Řecko – Estonsko 0:0 (kon.) | Belgie – Gibraltar 9:0 (kon.)
Kypr
3:2 (0:2)
Bosna a Hercegovina
Čtvrtek 31.08.2017, 20:45 • GSP Stadium, Nikósie (kapacita 22859 míst) • Kvalifikace MS (Evropa) • Skupina H

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek dnešního večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (22:53:44)

6. Gibraltar – 0 bodů, skóre 3:33
    Dnešní vydřenou výhrou Kypr stále živí naději na účast na Mistrovství světa. Bude to ještě ale hodně těžké...

Červené karty: 0:0

To byl obrat! Kypr slaví velkou výhru, díky které se zapojují do boje o postup do baráže. Po prvním poločase to přitom vypadalo zcela jasně, Bosna a Hercegovina dominovala hře a do kabin zásluhou branek Šunjiće a Višći šla s dvoubrankovým vedením.

Do druhé půle přišly však oba týmy zcela vyměněné. Hosté přestali hrát a domácí totálním nasazením a bojem dokázali zápas otočit. Během 12 minut v rozmezí 65. až 76. minuty se postupně prosadili Christofi, Laban a Sotiriou a obrat z 0:2 na 3:2 byl na světě.

Kypr se tak s 10 body zapojuje do boje o účast v baráži. Řecko dnes domácí bezbrankovou remízou s Estonskem ztratilo a je na 13 bodech, Bosna zůstává na 11 bodech. Suverénní Belgie je první s 19 body.

90+4

90+4
    Fanos Katelaris ve skluzu poslal míč do zázemí, následnou ránu zblokoval obětavě Avraam. Domácí bojují ze všech sil o cennou výhru.

90+3
    Kyperská obrana odvrátila centr z pravé strany a Kyriakou následně vybojoval na Pjanićovi nedovolený zákrok.

90+2
    Grigoris Kastanos se nyní dostal k míči na polovině hřiště, kyperští hráči následně dokázali několik cenných vteřin držet míč na svých kopačkách.

90+1
    Hostující hráči se zatím ale nemohou dostat ani k blízkosti kyperského pokutového území, nasazení domácích hráčů je ohromující.

90
    Anglický rozhodčí Marriner nastaví v dnešním zápase čtyři minuty. Bosňané tak mají ještě velkou šanci vyrovnat.

89
    Pieros Sotiriou v souboji s Matem Jajalem výborně udržel míč a následně vybojoval i faul.

88
    Další pokus Bosny o útok nevyšel, po Šunjićově nepovedené přihrávce skončil míč jen v zámezí.

87
    Jestliže v prvním poločase byl Edin Džeko málo aktivní, ve druhé půli téměř není vidět. Nyní však svým pohybem vybojoval autové vhazování pro svůj tým.
    Parádní obrat v podání Kypru!

86
    Pro domácí tým ideální stav, jelikož než se Avraam zvedl z trávníku, uběhla téměř minuta během které se nehrálo.

85
    Nektarios Alexandrou si na levé straně dobře posunul míč, místo rychlého úniku po křídle ale vrátil hru zpátky na Avraama, jehož podkopl Armin Hodžić a za svůj zákrok viděl žlutou kartu.

84
    Bosenský tlak se s blížícím se koncem přeci jen stupňuje, hodně aktivní je opět na levém křídle Sead Kolašinac.

83
    Po dlouhém vhazování Seada Kolašinace se sice Bosňané dostali ke dvěma hlavičkám, míč ale následně sebral Kostas Panagi.

Adam Lacek

Branky: 65. Christofi (Laban), 67. Laban (Sotiriou), 76. Sotiriou (Demetriou) – 33. T. Šunjić (Pjanić), 43. Višća (Kolašinac)

Karty:   54. Artymatas (CYP), 68. Avraam (CYP) – 70. Pjanić (BSN), 85. Hodžić (BSN)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 5:3. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 6:1. Fauly: 15:12.
    Kypr: Panagi – Demetriou, Katelaris, Merkis, Margaca (72. Kastanos) – Artymatas, Laban – Christofi (80. Alexandrou), Ch. Kyriakou, Charalambides (C) (46. Avraam) – Sotiriou.
    Náhradníci: Georgallides, Michael – Demetriou, Avraam, Papafotis, Alexandrou, Mitidis, Antoniades, Economides, Kastanos, Makris, Nicolaou.

Bosna a Hercegovina: Begović – Bičakčić, T. Šunjić, O. Vranješ, Kolašinac – Pjanić, Lulić – Višća (64. Milićević), Ibišević (80. Hodžić), Cimirot (75. Jajalo) – Džeko (C).
    Náhradníci: Šehić, Pirić – Cocalić, Dumić, Hodžić, Milićević, Bajić, E. Zukanović, Šimunović, Milošević, Hadžić, Jajalo.

Rozhodčí: Marriner – Betts, Bennett (všichni Anglie)