Ufa – Soči 11:3 (kon.) | Riga – Spartak Moskva 1:3 (kon.) | Kazaň – Toljatti 5:2 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
11:3 (4:1, 6:2, 1:0)
HK Soči
Čtvrtek 31.08.2017, 16:00 • Ufa Arena • KHL

Domácí hokejisté dokázali tento zápas jednoznačně opanovat. Vyhráli jej stylem start – cíl. Ufa byla od první minuty aktivnější, hostující celek se musel bránit. Nutno dodat, že Ufě v tomto zápase vyšlo snad úplně všechno. (21:44:03)

59:43
    Vyloučení v týmu HK Soči (Ryan Garbutt – 2 min., nedovolené bránění).

59:25
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Jevgenij Korotkov – 2 min., podražení).

58:00
    Dvě minuty hry zbývají ze třetí třetiny. Domácí hokejisté mají kotouč pod kontrolou.

58:00

57:16
    Svjatoslav Grebenščikov se pokoušel probojovat do střelecké pozice, ale jeho rána nebyla povedená, neboť zlomil hůl.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty zápasu.

56:30
    V poklidném tempu se zápas dohrává, domácí Alexandr Loginov má kotouč pod kontrolou a hledá spoluhráče, kterému by přihrál.

55:50
    Ben Scrivens kryje střelecký pokus soupeře, jedná se o jednu z mála šancí, kterou jsme v posledních minutách viděli.

55:25
    Alexandr Loginov se probojoval do zajímavé střelecké pozice, ale jeho pokus zablokoval jeden z hostujících beků.

55:09
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme rychlý hokej.

54:27
    Hostující celek vybojoval před svou brankou kotouč, a tak mohou vytvořit zajímavě vypadající útočný výpad.

53:21
    Hostující celek se pokouší hrát stále důstojnou roli v zápase, ale moc se jim to nedaří.

52:45
    Hra je přerušena, domácí celek vede o sedm branek a míří za výhrou. Sledujeme klidnější pasáž hry.
    50:51 Enver LISIN - 11:3

50:51
    Ufa právě vstřelila branku!
    Krásná akce znamená další branku domácího celku. Makarov skvěle našel ENVERA LISINA, který ukázkově zakončoval do odkryté branky. Asistence: Igor Makarov a Denis Kuljaš.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Salavat Julajev Ufa má více ze hry, vede o sedm branek.

49:31
    Dlouhou dobu se hraje bez přerušení, k vidění je rychlý hokej plný osobních soubojů, ale střel je málo.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 7. I. Makarov (Lisin, Kuljaš), 9. Hartikainen (Omark, Larsen), 17. Fjodorov (Zubov), 20. Kokarev (Zubov), 24. Loginov (Arzamascev), 25. Larsen (Scrivens), 26. Omark (Kemppainen, Hartikainen), 28. J. Bodrov (I. Makarov, Lisin), 32. Lisin (I. Makarov), 32. Korotkov (A. Lazarev), 51. Lisin (I. Makarov, Kuljaš) – 4. Wellman (Chomickij, Lapenkov), 35. Ščegolkov (Chomickij, Ščitov), 36. Padakin

Salavat Julajev Ufa: Karejev (Scrivens) – Kuljaš, S. Garejev, Larsen, Arzamascev, Loginov, M. Osipov, Petrišev – I. Makarov, Lisin, J. Bodrov – Hartikainen, Kemppainen, Omark – Fjodorov, Zubov, Kokarev – Korotkov, A. Lazarev, Soloduchin – Skorikov.
    HK Soči: Barulin (25. Šikin) – I. Vorobjov, Alexandrov, Ščitov, Chomickij, Pedan, Mamkin, Miromanov – Garbutt, Önerud, Grebenščikov – Lapenkov, O'Dell, Collins – I. Zacharčuk, Padakin, A. Ivanov – Morozov, Ščegolkov, Cvetkov – Wellman.