Česko – Španělsko 2:3 (po pr.)
Česko
2:3 (0:2, 2:0 - 0:1)
Španělsko
Čtvrtek 31.08.2017, 14:20 • Nanjing arena • Mistrovství světa v inline hokeji juniorů • Semifinále

Česká republika se v neděli utká o bronzovou medaili s Itálií. (15:47:57)

Semifinále skončilo. Španělé oslavují na ploše vítězství, zatímco Češi míří se sklopenými hlavami do kabin. Základní hrací doba skončila nerozhodně, když Češi stáhli dvoubrankový náskok soupeře. V prodloužení se ale trefil Rabinal a rozhodl o tom, že ve finále bude hrát Španělsko.

45:42
    Španělsko právě vstřelilo branku!
    Utkání ukončil GUILLERMO JIMENEZ RABINAL, který zůstal nepokrytý na levém křídle. Před Hauserem byl úplně sám a poradil si přehozením puku na bekhend. Po třech letech tak česká cesta za zlatem opět končí v prodloužení semifinále.

45:30
    Martínek našel před bránou volného Kvapila, tomu byla střela sražena nad.

44:37
    Zdráhalova střela zblokovaná, puk míří přes celé hřiště za Hausera.

44:22
    Hned po buly se do bekhendové střely pustil Kvapil, ale trefil jen Gallega.

44:17
    Martínek pálil z vrcholu přesilovkového postavení nad.

43:29
    Fernandez mohl ve vlastním oslabení pohřbít všechny české naděje. Dostal puk mezi kruhy a mířil na lapačku Hausera, ale ten zasáhl.

43:04
    Martínek střílel zápěstím, ale Gallego byl připravený.

42:54
    Následně ale Berlanga podrazil bránícího hráče a Češi si dnes zahrají první přesilovku. Ve výhodě měl dostal puk do těžké pozice Kvapil, ale nedokázal už vystřelit.

41:44
    Puk na hokejkách Španělska, Berlanga ale projel neškodně kolem brány.

41:29
    Novotný mířil mimo.

41:10
    Na druhé straně uháněl vpřed Martínek a počínal si jako zkušený mazák. Puk si stáhl na střelu, ale španělský brankář zasáhl.

40:20
    Obrovskou šanci měl Fernandez, ale Hauser vykopl betonem jeho pokus levého kruhu.

40:01

Nervy příznivců obou týmů nebudou ušetřeny. Utkání pokračuje. Češi ve druhé půli předvedli dobrý výkon, který podpořil skvělý Hauser. Díky Kvapilovi a Zdráhalovi vyrovnali utkání, které půjde do prodloužení.

40:00
    Druhý poločas skončil.

39:35
    Český útok nebyl úspěšný a vypadá to, že Češi puk podrží do konce.

38:48
    Kvapil si nabruslil do dobré pozice, ale jeho, stejně jako následnou Martínkovu střelu, odklonili Španělé mimo.

37:56
    Z úhlu trefil Fernandez jen Hauserovu masku.

37:17
    Zdráhalovu střelu z úhlu španělský brankář vyrazil nad.

36:29
    Hauser si proti střele vyjel vysoko a vyrazil ji betonem. Naštěstí nikdo z dorážejících neměl k puku blíž něž bránící hráči.

35:29
    Hernandéz mířil mimo, na druhé straně se stejně vedlo Kvapilovi. Martínkovu střelu srazili hráči z Pyrenejského poloostrova nad.

34:22
    Oddechový čas pro Španělsko.

34:22
    Česko právě vstřelilo branku!
    Góóól! Češi vyrovnávají. Budilovu střelu vyrazil Gallego. Potom si národní tým několikrát vyměnil puk na hokejkách, až se ten dostal k TOMÁŠI ZDRÁHALOVI. Už se zdálo, že česká jednaosmdesátka svou šanci před odkrytou bránou prováhala, ale to jen Zdráhal "šteloval" svůj zaměřovač do bližší šibenice a Češi se radují!

34:03
    Při dalším útoku českých lvů to schytal do citlivých míst Dětský.

33:12
    Češi mohutně podporovaní z hlediště A-týmem se ženou za vyrovnáním, musí si ale dávat pozor na čím dál častější kontry soupeře.

32:50
    Markovu střelu srazil španělský brankář do rohu hřiště.

31:57
    Obrovskou šanci měl Rabinal, který se ocitl po kontru sám před bránou. Nejdřív ho vychytal Hauser sám, dorážku zvládl s pomocí Zdráhala udržet před čarou.

31:15
    Kvapil mohl být hrdinou zápasu! Dvakrát dorážel před Gallegem a už to vypadalo, že bude mít volnou bránu, ale obránci Španělska mu šanci překazili.

30:33
    Práci měl opět český gólman Hauser a svou šichtu si odpracoval na jedničku.

29:50
    Vysokého napadání teď využil Berlanga, který nabízel puk Rabinalovi na teč před bránu, ten ale minul.

28:50
    Je sníženo. Tlak Češi možná neměli, ale šance ano. Proti Zdráhalovi se ještě Gallego ukázal jako spolehlivý strážce brány, proti JANU KVAPILOVI už ale nikoliv. Český hráč dorazil vyraženou střelu do sítě. Asistence: Robin Netušil

28:03
    Španělům se daří české útoky rozbíjet už v zárodku. Národní barvy si ve druhé půli zatím souvislý tlak nevytvořily.

27:30
    Zdráhal vystřelil ze střední vzdálenosti a sražená střela pleskla o mantinel.

26:36
    Romero dostal puk do tandemu a střílel z ideální pozice na Hausera. Dráhu puku odklonilo až břevno, našěstí pro Čechy směrem nahoru.

26:19
    Martínek se vrátil na hřiště a hned zápěstím poslal puk na bránu. Gólman připraven.

26:06
    Češi jsou kompletní a mohou vystřídat.

25:30
    Španělské sevření je pevné až přliš, ale Češi zatím odolávají. Hauser čelil spršce střel.

24:58
    Tomás pálil mimo, stejně jako Martinez.

24:02
    Následně to Martínek přehnal s důrazem a Češi mají na krku ještě oslabení.

24:00
    Mendoza pálil bez přípravy a skvělý zákrok výtáhl Hauser. Vyrážečkou poslal přesouvající se brankář puk do rohu.

23:11
    Fernandez se dostal za české obránce, ale bekhendový pokus mu sjel. Hauser puk srazil betonem do rohu.

22:44
    Mikulec dostal na půlce puk do jízdy, proskočil při mantinelu a vytočil se před bránu. Dokázal ještě dobře zakončit, ale Gallego má dnes zkrátka svůj den.

22:09
    Kvapilovu střelu od pravého mantinelu poslal brankář do rohu, odkud puk putuje mimo hřiště.

21:38
    Na druhé straně poslal nebezpečně puk Edo. Naštěstí kousek mimo.

20:56
    Brankář španělska udělal při přesouvání chybu a vypadl z obvyklého postavení, ale Novotný ho bekhendem nepřekonal.

20:14
    Mikulec se hned vrhnul do útoku, ale jeho pokus zblokoval Fernandez.

20:01

První polovina semifinále je za námi a stav není pro české hochy příznivý. Španělsko vede 2:0. Už ve druhé minutě se trefil Edo. Češi následně srovnali hru a měli několik šancí srovnat i skóre, ale to se jim nepodařilo. Z ojedinělého útoku se pak prosadil Berlanga a Španělsko má tak pro druhou část utkání dvoubrankový polštář.

20:00

19:59
    Galetka v poslední šanci poločasu mířil z úhlu tahákem příliš vysoko.

19:45
    Tečovanou střelu dorážel u tyčky Petrus, ale španělský brankář se opět rychle přesunul a má puk pod výstrojí.

19:15
    Martínek kroužil okolo španělské brány jako hladový sup. Nakonec uviděl před brankovištěm Netušila, který to zkoušel nadvakrát, ale pokaždé ho vychytal Gallego.

18:24
    Tomás českým hráčům utekl po pravé straně a mířil Hauserovi na teploměr. Český brankář zasáhl rukou a drží národní tým ve hře.

17:39
    Puk pod Hauserovou lapačkou poté, co se odrazil od zadního mantinelu. Český brankář raději pozdrží hru.

16:52
    Miulec s Petrusem vybojovali puk, ale brzy o něj přišli a šanci dvou na jednoho překazil vypíchnutím puku vracející se Marek.

16:31
    Oddechový čas pro Španělsko. Vedoucí tým se teď začal dostávat pod tlak a trenér Boudreault si vzal radši time.

16:31
    Hauser si na druhé straně také připsal zákrok, ale neměl to příliš těžké.

16:15
    Dětský napřáhl až ke stropu a vypálil od poloviny, ale nikdo z Čechů zrovna neclonil a Gallego puk vyrazil.

15:22
    Kvapil dostal puk do dobré pozice. Sjel si blíž k bráně a zápěstím mířil do šibenice, ale jeho střelu chytil Gallego do lapačky.

14:36
    Dobrou práci odvedl Zdráhal, který našlápl k dlouhé jízdě napříč hřištěm. Jeho ránu ovšem Gallego viděl a zlikvidoval.

13:16
    Mohlo být hůř, nebýt vynikajícího Hausera. Ten vyrazil ránu z pravé strany betonem a na Fernandeze zívala odkrytá brána, jeho dorážku ale kočičím skokem vyrazil česk gólman.

12:46
    Španělé často zaváží puk za vlastní branku a uklidňují hru.

11:56
    Gallego vychytal další český pokus. Střela od poloviny byla nebezpečná, neboť před brankou bylo poměrně živo.

11:06
    Oddechový čas pro Čechy. Trenéři potřebují tým po neúspěšném startu uklidnit.

11:04
    Situace je horší. Španělé jdou ve dvanácté minutě do dvoubrankového vedení. ALVARO DE VINCENTE BERLANGA našlápl za bránou k útoku, žádný z českých hráčů mu nedokázal vyseknout puk. Španělský střelec si jej natáhl až do úhlu a překonal přesunujícího se Hausera. Asistence: Ian Alarcos Hernandez.

10:21
    Galetkovu střelu srazili Španělé do ochranné sítě.

10:06
    Budil nakonec odcestoval na střídačku podepřený Mikulcem. Snad bude český kapitán v pořádku.

10:06
    Rozhodčí přerušil hru. Na ploše zůstává ležet český kapitán Budil. Zvedá se jen velmi pomalu.

09:21
    Martínek napřáhl ke střele od levého mantinelu a španělský brankář musel předvést hodně pohotový zákrok.

08:55
    Netušil se protáhl po levé straně před brankáře Gallega, ale tísnil jej na hranici faulu Garcia. Ke střele tak nedošlo.

08:00
    Tomás se hnal s Edem na jediného českého bránícího hráče. Nakonec vystřelil někde z vrcholku kruhu mezi betony a Hauser pohotově zasáhl. Puk zaduněl o jeho levou nohu.

06:56
    Češi už se v aktivitě minimálně vyrovnávají Španělům. Galetka zakládá další útok.

06:07
    Mikulec na levé straně ukázal své šikovné ruce, prosmýkl se mezi dvěma bránícími Španěly a vypálil, jenže mířil nad roh Gallegovy brány.

05:31
    Budil vybojoval puk pro české barvy a míří střídat.

04:54
    Střelu Hernandéze srazil do rohu Petrus. Hraje se ve vysokém tempu.

04:14
    Fernandéz opět prověřil Hausera. Češi nevstoupili do zápasu aktivně a Španělsko má více ze hry.

03:24
    Novotný vyhrál souboj u mantinelu a vyhnal Španěly na jejich polovinu.

02:54
    Český brankář musí být v neustále permanenci. Williams Garcia střílel pod vyrážečku, což si Hauser pohlídal.

02:17
    Další zákrok si připsal Hauser po pokusu Berlanga. Španělé v úvodních minutách nepouští český tým do hry.

01:24
    Českému týmu vůbec nevyšel úvod zápasu. ISAAC GARCIA EDO si najel před branku, kde zůstal úplně sám a přihrávku od de Mendozy zakončil bekdendem nad Hausera. Asistence: Miguel Cruzal Hurtado de Mendoza.

00:19
    Úvodní vhazování získali Španělé. Rabinal následně projel po pravé straně a zkusil to na Hausera dlouhou bekhendovou kličkou. Český gólman střelu vyrazil.

00:01

V předchozím duelu, který se ještě protáhl o prodloužení a nájezdy, zvítězili v poměru 3:2 Francouzi. Vítěz semifinále se tak utká o zlato se zemí galského kohouta, prohraný tým si to rozdá o bronz s Itálií.

Rozhodčí zahájil desetiminutovou rozcvičku, po které už přijde na řadu semifinále mezi Českem a Španělskem.

Utkání se ještě opozdí. Zpoždění nabírá desítky minut. Mimo plochu se ovšem už všechno chystá ke startu.

Česko: Hauser (Král) – Netušil, Martínek, Dětský, Kvapil – Marek, Mikulec, Budil (C), Petrus – Jarý, Galetka, Zdráhal, Novotný. Trenéři:Ladislav Vlček, Pavel Würtherle.

Španělsko: Gallego, Torres – Berlanga, Romero (C), Aguirre, Edo, Rabinal, Hernandez, de Mendoza, Bikandi, Fernandez, Martinez, Tomás, Garcia. Trenér: Philippe Boudreault.

Utkání začne o několik minut později, neboť předchozí semifinále mezi Francií a Itálií přerušila dlouhá oprava mantinelu a utkání se protáhne.
    Jan Marek a Tomáš Novotný po výhře nad Kolumbií

Španělsko
    Na český tým čeká v semifinále první soupeř z Evropy. Španělsko patří dlouhodobě k zemím, kde má inline hokej vysokou kvalitu. Španělé stejně jako Češi zatím nezažili hořkost porážky.

Základní skupinu D vyhráli bez ztraty bodu se skóre 12:6, i když v posledním zápase byli blízko porážce s Francií. Utkání ovšem dokázali otočit v poslední minutě a půl a dovést k překvapivému vítězství 3:2.

Ve čtvrtfinále pak porazili Švýcarsko těsně 1:0.

Česko
    Češi prošli do semifinále turnaje bez zaváhání, když vyhráli všech pět dosavadních zápasů. V základní skupině A postupně porazili Austrálii, Nový Zéland a Spojené státy, bez potíží postoupili do čtvrtfinále, kde narazili na Kolumbii.

Soupeře z jihoamerického kontinentu česká družina porazila 2:1, když ve druhém poločase zápasu utkání otočili svými góly Marek a Novotný.
    Trenér Pavel Würtherle hodnotil čtvrtfinále

Česká juniorská reprezentace postoupila do semifinále mistrovství světa v inline hokeji. Poté, co úspěšně zvlládla boje v základní skupině, přešla také ve středu ve čtvrtfinále přes Kolumbii výsledkem 2:1. Online přenosem bude provázet Marek Janoš.

Juniorský šampionát v inline hokeji organizace FIRS pomalu, ale jistě, míří do své závěrečné fáze. V nejsledovanější části, tedy v play off, zbývá odehrát ještě čtyři zápasy. První dva jsou na programu v čínském Nankingu ve čtvrtek, kdy budou rozehrána dvě semifinále. Od 13:30 hodin středoevropského času se utká Česká republika se Špenělskem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Marek Janoš

Branky a nahrávky: 29. Kvapil (Netušil), 35. Zdráhal – 2. Edo (de Mendoza), 12. Berlanga (Hernandez), 46. Rabinal

Španělsko: Gallego (Torres) – Berlanga, Romero (C), Aguirre, Edo, Rabinal, Hernandez, de Mendoza, Bikandi, Fernandez, Martinez, Tomás, Garcia