Liberec – Znojmo 4:9 (kon.) | Bohemians – Vítkovice 6:7 (1:2 po s.n.) | Ostrava – Česká Lípa 4:6 (kon.)
Pardubice – Střešovice 5:4 (kon.) | Otrokovice – Florbal Ústí 4:2 (kon.)
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
4:6 (1:2, 1:1, 2:3)
FBC 4CLEAN Česká Lípa
Pátek 01.09.2017, 18:00 • ČPP Aréna Ostrava • Livesport Superliga • 1. kolo

To je ode mě pro dnešek vše! Děkuji za pozornost a sledujte s námi i další utkání florbalové Tipsport Superligy. Na shledanou! (20:06:01)

Třetí třetina utkání byla velmi vypjatá. Česká Lípa si dokázala poradit se dvěma vyloučeními. Oba celky hrály velmi aktivní a pestrou hru. Lépe se ale dařilo hostujícímu týmu. Ostrava tak na domácím hřišti prohrává s nováčkem z České Lípy poměrem 4:6.

Nejlepší hráči utkání:
    Petr Trulík (FBC ČPP Bystroň Group Ostrava)
    Marek Dzierža (Česká Lípa)

Střely třetí třetiny:
    Domácí – 9
    Hosté – 7

59:59
    Ostrava vstřeluje branku! Rozhodčí ji však neuznávají a je rozhodnuto!

59:48
    Trulík trefuje pouze blok České Lípy.

59:44
    Vyloučení v týmu FBC PULLO TRADE Česká Lípa (Marek Dzierža – 2 minuty, Nedovolená vzdálenost).

59:10
    Ostrava právě vstřelila branku!
    PETR TRULÍK ještě svou trefuje v poslední minutě snižuje stav. Asistence: Jiří Šebesta.

59:01
    Probíhá poslední minuta tohoto utkání.

58:46
    Česká Lípa se snaží dostat k prázdné brance. Obrana domácích ale funguje skvěle.

57:50
    Ostrava zkouší hru v šesti.

57:12
    Eichner opět trefuje pouze bránící soupeře.

56:40
    Pěkný zákrok si připisuje domácí gólman Klobučník.

56:01
    Česká Lípa právě vstřelila branku!
    Jansa si podél pravého mantinelu naběhl do útočné poloviny a vyslal křižnou přihrávku na KAMILA BŘIŠKU, jenž pěknou střelou zavěsil za přesouvajícího se gólmana. Asistence: Dominik Jansa.

55:44
    Oddechový čas pro domácí.

55:42
    Klimscha posílá před branku Sládkovi. Tomu se ale nedaří zpracovat balónek a stav se tak nemění.

54:40
    Ostrava drží balónek a zakládá útočnou akci.

53:34
    Hosté se dostávají zásluhou JANA HŘEBŘINY do dvoubrankového vedení. Asistence: Radovan Vnuk.

53:15
    Trulík se vytočil přímo před českolipského gólmana, který pohotově zasahuje.

52:12
    Kněžour naskočil do hry a hned je vyslán do samostatné akce. Branku ale jen těsně míjí.

52:08

51:50
    České Lípě se podařilo vyhodit balonek na druhou polovinu.

50:08
    Vyloučení v týmu FBC PULLO TRADE Česká Lípa (Daniel Kněžour – 2 minuty).

49:01
    Klobučník opět pěkně zasahuje.

48:42
    Dzierža se dostává do rychlého protiútoku ale branku netrefuje.

47:49
    Česká Lípa se drží na balónku. Avšak ze svojí poloviny se zatím nedostává.

46:30
    A je tu další gól Severočechů! Dzierža vyhrál souboj v útočném rohu a přesnou přihrávkou našel volného DANIELA ŠTĚRBU. Ten už neměl problém se zakončením do odkryté brány. Asistence: Marek Dzierža.

45:11
    Ani Zbořil nad Ponomarevem nevyzrál.

44:50
    Po pěkné kombinaci České Lípy, letí míček až za mantinel.

43:20
    Břiška se dostal do úniku. Klobučník ale proti jeho nepřesné střele nemusel zasahovat.

42:46
    Ostrava se stále dostává to vyššího tempa a nedává Lípě příliš příležitostí.

41:58
    Vnuk pálí těsně mimo branku.

41:09
    A je opět srovnáno! Šebesta od vlastní branky přihrával na JAKUBA MENDREKA, jenž z poloviny hřiště hned z první trefuje síť za gólmanem Ponomarevem. Asistence: Jiří Šebesta.

40:54
    Ostrava vysoko napadá rozehrávku České Lípy.

40:05
    Třetí úvodní buly pro změnu vyhrávají hosté.

40:01

Druhá třetina byla mírně vyrovnanější, ale i klidnější. Oběma celkům se podařilo jednou skórovat. Česká Lípa tak stále vede nad Ostravou a to poměrem 3:2.

Střely druhé třetiny:
    Domácí – 7
    Hosté – 5

40:00

39:54
    Hosté se ještě dostávají do šance. Rána jde ale mimo.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé části.

38:55
    Sládek ani tentokrát netrefuje odkrytou branku.

38:15
    Hra se přesouvá ze strany na stranu.

37:20
    Hosté se sice stále drží na útočné polovině. Střílet se jim ovšem nedaří.

36:54
    Nyní už ale vyvíjí tlak Česká Lípa! Gólman Klobučník zatím veškeré pokusy kryje.

35:12
    Po pěkné kombinaci pobídl Trulík zpoza branky DOMINIKA EICHNERA. Ten pěknou střelou do horní části branky snižuje náskok hostí. Asistence: Petr Trulík.

34:00
    Hra se znovu uklidnila. Nyní si žádný celek nevytváří gólové šance.

32:49
    Ostrava je v této části hry aktivnější a opět se usazuje na polovině soupeře.

31:57
    Kněžour vybojoval balónek a Severočeši mohou útočit.

31:26
    Sládek již poněkolikáté netrefuje branku.

30:10
    Zmatek před brankou hostí nejlépe zvládl gólman Ponomarev.

30:00
    Jirsa z otočky trefuje pouze botu svého soupeře.

29:30
    Hra se mírně zklidnila.

28:20
    Na balónku jsou nyní domácí. Snaží se dostat do útočné akce.

27:46
    Břiška si obehrál soupeře a dostal se až před Klobučníka. Jeho pokus ale minul domácí bránu.

26:59
    Obrana Ostravy je pozorná.

26:40
    Hosté hrají v plném počtu.

26:25
    Na straně České Lípy nyní stálo obrovské štěstí! Míček dvakrát orazítkoval tyč!

25:35
    Eichner pálí mimo branku!

25:13
    Domácí si zatím velké šance nevytváří.

24:57
    České Lípě se podařilo dostat balónek na druhou stranu a ušetřit tak vteřiny.

24:40
    Vyloučení v týmu FBC PULLO TRADE Česká Lípa (Jan Spilka – 2 minuty, Sekání).

24:20
    Ani střela Šebesty nedoletěla až k brance.

23:46
    Ostrava se usazuje na polovině České Lípy.

22:50
    Miške od levého mantinelu pálí jen do bloku soupeřů.

21:55
    Jirsa se na polovině zmocnil balónku a podél mantinelu se přesunul blíže k bráně. Odtud poslal přesnou přihrávku na středu čekajícímu KAMILU BŘIŠKOVI. Ten se parádní střelou nemýlil. Asistence: Jakub Jirsa.

21:03
    Pastorovu střelu s přehledem chytá Klobučník.

20:51
    Česká Lípa se ale vzápětí ujímá míčku.

20:05
    I druhé úvodní buly patří domácímu celku.

20:01

Do začátku utkání lépe vstoupila Česká Lípa, které se podařilo skórovat již ve třetí minutě. Na to dokázala Ostrava odpovědět. Nicméně Severočeši přidali ještě jeden gól a tak po první třetině vede Česká Lípa nad Ostravou 2:1.

Střely první třetiny:
    Domácí – 10
    Hosté – 6

20:00

19:30
    Daniš se ještě snaží střílet, rána však není přesná.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:18
    Ostrava se usazuje na polovině soupeře.

17:58
    Jansa si naběhl na střed, jeho střela tahem jen těsně minula Klobučníkovu branku.

17:20
    Eichner trefuje pouze zeď hostí.

16:34
    Ekl se dostal do samostatného úniku! Gólman domácích ale pohotově vyrazil míček. Následná dorážka českolipských byla neúspěšná.

15:54
    Ponomarev si poradil se střelou Křivy.

14:55
    Dzierža byl u pravého mantinelu úspěšnější a poslal před branku na VOJTĚCHA LEGNERA. Ten pěknou trefou z bezprostřední blízkosti dostává celek hostí opět do vedení. Asistence: Marek Dzierža.

14:30
    Ostrava se nyní více dostává do hry.

14:10
    Šebesta parádním blokem zaráží šanci hostí.

13:06
    Sládek ve velké šanci netrefuje odkrytou branku.

12:13
    A je srovnáno! Eichner si z útočného rohu vyběhl a na druhou poslal PETRU TRULÍKOVI, jenž bez zaváhání posílá míček za záda přesunujícího Ponomareva. Asistence: Dominik Eichner.

12:05
    Ostrava získává balónek a zakládá útočnou akci.

11:26
    Hraje se v poklidném tempu. Na hřišti je dominantnější Česká Lípa.

10:03
    Miške z dálky od pravého mantinelu trefuje pouze soupeře.

09:32
    Kněžour při přechodu do útoku ztrácí balónek.

08:49
    Trulík sám střílí, českolipský gólman ale stále pozorný.

08:00
    Hrabal posílá nepřesnou nahrávku. Hosté opět u míčku.

07:12
    Danišova rána sice prošla až k brance hostí, pohotový Legner ale balónek odpálil do rohu.

06:50
    A Ponomarev si připisuje další zákrok.

06:31
    Kučerova střela od levého mantinelu neprošla přes obranu hostí.

05:47
    Rychlý přechod do protiútoku se České Lípě nevyvedl.

05:20
    Domácí Ostrava se drží na míčku, ze své poloviny se ale nedostává.

04:59
    Česká Lípa se opět dostala do šance, balónek ale jen těsně minul domácí branku.

04:05
    Eichnerova střela bez šance a Ponomarev si připisuje první zákrok v utkání.

03:28
    Českolipští jsou aktivnější.

02:34
    Nováček se dostává do vedení! Ostrava na polovině hřiště ztratila míček a do rychlého přečíslení poslal Ekl zakončujícího MARKA DZIERŽU. Asistence: Jaromír Ekl.

02:10
    Ostrava vysoko napadá hostující rozehrávku.

01:25
    Česká Lípa se zmocnila balónku a přechází do útoku.

01:02
    Sládek si naběhl před branku Ponomareva a mohl střílet, míček ale správně netrefil.

00:05
    Úvodní buly utkání patří domácímu celku.

00:01

Domácí Ostrava nastoupí ve svých modro-žlutých dresech a nováček z České Lípy v dresech modro-bílých.

Oba celky již nabíhají na hrací plochu.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Klobučník (Laja) – Kubíček, Hromádka, Lipový, Jiří Šebesta, Kučera, Zbořil – Chvastek, Trulík, Klimscha – Hrabal, Eichner, Daniš – Sládek, Mendrek, Miške – Křiva.

FBC PULLO TRADE Česká Lípa: Ponomarev (Dvořák) – Vnuk, Kadlec, Legner, Vlček, Dzierža – Mlejnek, Novák, Hřebřina – Matějíček, Jansa, Pastor – Spilka, Kněžour, Jirsa – Štěrba, Ekl, Břiška – Hudík.

Rozhodčí: Svrček Lukáš, Waliczko Radim.

Krásný páteční podvečer všem florbalovým fanouškům! Včera nám odstartovala nová sezóna mužské Tipsport Superligy. V tomto utkání se na domácí půdě představí FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. Ostrava dostane za prvního soupeře nováčka! FBC PULLO TRADE Česká Lípa se konečně dočkala nejvyšší mužské soutěže a na ostravské půdě bude bojovat o první body. Celým textovým přenosem vás provede Týna Zíková.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Týna Zíková

Branky a nahrávky: 13. Trulík (Eichner), 36. Eichner (Trulík), 42. Mendrek (Jiří Šebesta), 60. Trulík (Jiří Šebesta) – 3. Dzierža (Ekl), 15. Legner (Dzierža), 22. Břiška (Jirsa), 47. Štěrba (Dzierža), 54. Hřebřina (Vnuk), 57. Břiška (Jansa)

FBC 4CLEAN Česká Lípa: Ponomarev (Dvořák) – Vnuk, Kadlec, Legner, Vlček, Dzierža – Mlejnek, Novák, Hřebřina – Matějíček, Jansa, Pastor – Spilka, Kněžour, Jirsa – Štěrba, Ekl, Břiška – Hudík.

Rozhodčí: Svrček Lukáš, Waliczko Radim