Zambie – Alžírsko 3:1 (kon.) | Gabon – Pobř. slonoviny 0:3 (kon.) | Senegal – Burkina Faso 0:0 (kon.)
Zambie
3:1 (2:0)
Alžírsko
Sobota 02.09.2017, 15:00 • National Heroes Stadium, Lusaka • Kvalifikace MS (Afrika) • Skupina B

Fotbalisté Zambie vítězí 3:1 nad Alžírskem, jehož naděje na postup na MS tak výrazně poklesly. To domácí poskočili v tabulce skupiny B na druhé místo, ale na vedoucí Kamerun stále ztrácejí pět bodů. Domácí odehráli skvělý první poločas, po němž vedli díky dvěma zásahům Briana Mwily 2:0. Hosté v 55. minutě snížili gólem Yacineho Brahimiho a o minutu později byl navíc po druhé žluté kartě vyloučen Sakala. Alžířané ale nebyli schopni početní výhodu využít a v závěru utkání naopak z brejku sami inkasovali. O výhře Zambie definitivně rozhodl Enock Mwepu. (17:07:40)

90+7

90+6
    Jednalo se o Patsona Daku. Ten se zranil při faulu na Bentaleba, za který obdržel žlutou kartu.

90+6
    Na trávníku ještě zůstává ležet jeden z domácích hráčů, pro kterého už přichází lékařský tým s nosítky. Bohužel zatím nevidíme, o koho se jedná.

90+5
    Hosté končí zápas nepovedeným centrem z hloubi pole. Míč dolétl až za bránu Zambie.

90+5
    Běží už poslední minuta nastavení. Je jasné, že Zambie získá veledůležité tři body!

90+3
    Navíc náznak dalšího protiútoku Zambie, který zmařil rychlým vyběhnutím Rais M'Bolhi.

90+3
    Domácí obránce si nedělal problémy a zakopl míč až na tribunu. To Zambii stačí.

90+1
    Rozhodčí Martins nastaví pět minut. Alžírsko tak ještě dostává maličkou šanci na zdramatizování duelu.
    89. Enock MWEPU - 3:1

89
    Zambie právě vstřelila branku!
    A je zřejmě hotovo! Domácí udeřili z rychlého brejku. ENOCK MWEPU dotáhl po pravé straně míč až do alžírské šestnáctky a prudkou přízemní střelou na zadní tyč nedal M'Bolhimu šanci zakročit. Zambie vede 3:1!

87
    Domácí už jen brání. Všech devět hráčů do pole se zatáhlo na vlastní polovinu.

86
    Slimanimu nyní na hranici pokutového území odskočil míč. Na straně Alžírska už je znatelná křeč.

84
    Mohlo být vyrovnáno! V šestnáctce se dostal k míči rozběhnutý Idriss Saadi, který střelou po zemi jen těsně minul vzdálenější tyč zambijské svatyně!

83
    Po rohovém kopu Brahimiho se domácí brankář Mweene na přední tyči nedostal k míči. Měl štěstí, že za něho stačili zaskočit jeho obránci!