Ázerbájdžán – San Marino 5:1 (kon.) | Arménie – Dánsko 1:4 (kon.) | Německo – Norsko 6:0 (kon.)
Sev. Irsko – Česko 2:0 (kon.) | Černá Hora – Rumunsko 1:0 (kon.) | Polsko – Kazachstán 3:0 (kon.)
Anglie – Slovensko 2:1 (kon.) | Skotsko – Malta 2:0 (kon.) | Slovinsko – Litva 4:0 (kon.)
Německo
6:0 (4:0)
Norsko
Pondělí 04.09.2017, 20:45 • Mercedes-Benz Arena, Stuttgart (kapacita 54906 míst) • Kvalifikace MS (Evropa) • Skupina C

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek dnešního večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (22:46:58)

Červené karty: 0:0
    Němci se dnes mohli opřít o fantastické fanoušky, kteří ve stuttgartské aréně vytvořili parádní atmosféru.

Absolutní destrukci norské obrany dnes předvedli němečtí fotbalisté. Ti od začátku utkání dominovali, postupným narůstáním skóre se navíc náramně bavili. Skóre utkání otevřel už v 10. minutě překvapivou střelou Mesut Özil.

O pár minut později se prosadil Julian Draxler, který se celkem snadno otočil v pokutovém území a technickou střelou zavěsil. V 21. minutě přidal třetí branku Timo Werner, který tak zakončil smrtících 12 minut, během kterých Němci vstřelili tři branky.

Čtvrtou branku přidal znovu Timo Werner, když ve 40. minutě zužitkoval parádního Müllerova centru. Další branku přidal krátce po začátku druhého poločasu Leon Goretzka, který se tak prosadil velmi brzy po poločasovém střídání.

Poslední branku pak přidal v 79. minutě Mario Gómez, který se dočkal bouřlivých ovací publika už při střídání, jelikož v minulosti několik let hájil barvy místního Stuttgartu, kde se dnešní zápas hrál.

Němci si tak s chutí zastříleli, Nory zostudili poměrem 6:0 a pokračují v suverénní jízdě kvalifikací na Mistrovství světa. Jistý postup ovšem stále nemají, jelikož Severní Irsko porazilo Česko. Dvě kola před koncem má ovšem Německo pětibodový náskok a málokdo asi pochybuje, že by jej prohospodařilo.

90+2
    90+2. King málem překvapil ter Stegena tvrdou střelou z úhlu

90+2
    V samotném závěru utkání se ještě mohl prosadit Joshua King! Výborně se po levé straně protlačil až před branku, když snad poprvé v zápase vyzrál na Rüdigera. Následná rána na přední tyč ter Stegena možná i překvapila, německý brankář však jednou rukou dokázal míč vyrazit!

90+1
    V nastavení budou mít Norové ještě možnost rozehrávky rohového kopu, k té se postavil stoper Håvard Nordtveit, nic zajímavého hosté však nevymysleli.

90
    Litevský rozhodčí Gediminas Mažeika, který zatím neměl příliš práce, nastaví v dnešním zápase dvě minuty.

89
    Sami Khedira hledal v šestnáctce rozběhnutého Joshuu Kimmicha, ten na míč nedosáhl o krok.

88
    Další centr Joshui Kimmicha končí v zámezí, následovat bude odkop od Jarsteinovy branky.

87
    Němci kombinují na vlastní polovině hřiště a div se u toho nesmějí Norům, kteří kolem nich jen pobíhají.

86
    Julian Draxler se po rozehraném rohovém kopu pokusil blýsknout dalekonosnou střelou, nasměroval ji však přesně doprostřed branky, kde byl připravený Rune Jarstein.

85
    Norský nákop nazdařbůh skončil jen v rukavicích Marca-André ter Stegena, který míč rychle vyhodil na obránce před sebou a jde se znovu kochat akcemi svých spoluhráčů.

84
    Němci stále nemají dost a znovu obléhají norské pokutové území, Özilova přízemní přihrávka Gómeze nenašla.

83
    Martin Linnes zcela zbytečně skluzem zajel do Toniho Kroose a vidí žlutou kartu. Německý záložník si to s ním chtěl ještě vyříkat, nakonec se ale zklidnil. Zákrok to byl bezpochyby zbytečný.

82
    Norskou pasáž s míčem na kopačkách ukončil až ofsajd Jo Inge Bergeta.

81
    Antonio Rüdiger je dnes král německého pokutového území. Cokoliv se ocitne před ter Stegenovou brankou, je u toho. Nyní si při centru pohlídal vysokého Bergeta.

Adam Lacek

Branky: 10. Özil (Hector), 17. Draxler (Özil), 21. Werner (T. Müller), 40. Werner (T. Müller), 50. Goretzka (Draxler), 79. Mario Gómez (Kimmich)

Karty:   13. Selnaes (NOR), 83. Linnes (NOR)

Držení míče: 68 % : 32 %.
    Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 10:3. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 4:8.
    Německo: ter Stegen – Kimmich, Rüdiger, Hummels, Hector – Rudy (61. S. Khedira) – T. Müller (C) (46. Goretzka), Kroos, Özil, Draxler – Werner (66. Mario Gómez).
    Náhradníci: Trapp, Leno – Henrichs, Ginter, S. Khedira, Stindl, Can, Younes, Süle, Goretzka, Brandt, Mario Gómez.

Norsko: Almenning Jarstein – Elabdellaoui (C), Nordtveit, Skjelvik, Aleesami – M. Elyounoussi (58. J. Svensson), S. Berge (46. Valsvik), Selnaes (75. Linnes), Daehli – J. King, Berget.
    Náhradníci: Grytebust, André Hansen – Rosted, Valsvik, Johansen, Sörloth, T. Elyounoussi, Trondsen, J. Svensson, Linnes, Johnsen, Meling.

Rozhodčí: Mažeika – Šimkus, Kazlauskas (všichni Litva)