Skalica – SHK Hodonín 5:3 (kon.) | Vsetín – Prostějov 6:2 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Kolín 1:3 (kon.)
Kobra – Řisuty 4:5 (kon.) | Pelhřimov – Letňany 6:4 (kon.) | Děčín – Ústí n/L 2:7 (kon.)
Litoměřice – Klatovy 0:0 (zruš.) | Vrchlabí – Chrudim 5:4 (kon.) | Nový Jičín – Přerov 1:7 (kon.)
Sparta – Slavia 2:1 (po pr.) | Frýdek-M. "B" – Nový Jičín B 3:0 (kon.)
HK Nový Jičín
1:7 (1:2, 0:3, 0:2)
HC ZUBR Přerov
Úterý 05.09.2017, 18:00Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký podvečer vážení příznivci ledního hokeje. Neúprosně se nám blíží hokejová sezóna a tím pádem je na čase pořádně otestovat mužstva v plné síle. Není tomu ani dnes vyjímkou, kde si domácí HK Nový Jičín, pozval na zkoušku svého dobře známého soupeře z předchozích ročníku – HC Zubr Přerov.

HC Zubr Přerov – Není netřeba nějak dlouho předstevovat tento klub, který všichni hokejové fandové II. hokejové ligy dobře znají. Za zmínku ale určitě stojí velká opora v brankovišti Juraj Šimboch. Uvidíme, jestli domácí najdou recept, jak ho překonat. V útoku se dá očekávat například Koblar, Berger kteří v přípravných zápasech Přerov táhli.

HK Nový Jičín – Tým přes léto prošel mnoha zásadními změnami. Tou nejhlavnější bylo posílení kádru. Za zmínku stojí určitě jména jako jsou Jaroslav Tomeček (HC Zubr Přerov), Robin Medek ( LHK Jestřábi Prostějov). Michal Duran ( HK Trnava), Adam Heinzl ( AZ Havířov) a Jan Podešva (VHK Vsetín). Tito a další hráči by se měli za chvilku představit v tomto zápase.

Dá se očekávat, že vzhledem k úzké spolupráci obou klubů, bude tento zápas na dobré úrovni, pokud se k tomu připojí slušná návštěva, máme se na co těšit! Utkání začíná úderem 18 hod.

00:01

01:00
    První útočná akce Zubrů, neskončila úspěchem, domácí obrana včas zakročila a akci likviduje.

01:25
    Zubři započali ale své konání aktivněji a jsou opět nastěhování v pásmu domácích.

01:44
    První zákrok Sonnka, který teď zmenšil prostor před bránou a dobře zakročil.

02:10
    Přerov právě vstřelil branku!
    Autorem branky je DVOŘÁK. Asistence: Valenta.

03:00
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Autorem branky je ADAMÍK. Asistence: Metelka a Bednář.

03:50
    Tak to byly opravdu zajímavé první minuty hry! Ani jsme se nenádali a už jsme mohli být svědky dvou gólů. Nejprve udeřili hosté z Přerova z nenadálé situace kdy Sonnek už nestačil zasáhnout. Podobná situace vznikla na druhé straně, z které těžil Adamík a je vyrovnáno!

05:00
    Přerov nasadil vysoké tempo hry a jeho pohyb na ledě je znát, aby také ne, když hraje o ligu výše než domácí mužstvo.

05:30
    Zakázané uvolnění Nového Jičína.

06:01
    A zase má domácí brankář plné ruce práce. Konkrétně teď druhá útočná pětka Přerova pěkně zatápí pod kotlem obranné hry Nového Jičína.

07:14
    Gebauer teď bojoval o kotouč u mantinelu, na poslední chvíli ale o kotouč přišel.

07:39
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Pecha – 2 min., podražení).

09:39

09:39
    Domácím se nakonec podařilo celkem slušný nýtlak hostů ustát a mohou se těšit z remízového stavu.

10:15
    Vhazování před strážcem hostujícího celku.

11:00
    Domácí se usadili na okamžik v útočném pásmu a bojují o každý centimetr ledu. Teď po chybě hostující obrany, měli velice zajímavou situaci, která mohla klidně skončit gólem, nestalo se tak.

13:09

13:23
    Ted tvrdě šel po svém sokovi Jiří Běhal, který čistě odstavil svého soupeře.

14:11
    Ani Lukáš Klimeš se nenudí a musí dávat pozor co se děje, teď měl plné ruce práce. Vhazování po jeho levé ruce.

14:47
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Novotný – 2 min., nedovolené bránění).

15:01
    Autorem branky je CHMELÍŘ.

16:32
    Tak tato přesilovka se vůbec nepovedla. Nejenže dokázal v oslabení Lukáš Chmelíř skórovat ale ještě domácí k ničemu nepustili.

16:47

18:00
    Zbývají poslední dvě minuty první třetiny a hosté mají zatím ze hry více, což se projevuje i na skóre. Není to ale třeba brát tak, že by jim Nový Jičín nestačil. Spíše lépe kombinují a dostávají se do lepších šancí.

18:28
    Tak to byl krásný zákrok domácího brankáře Slováka, který předvedl hezký semafor a zachránil tak svůj tým od dalšího gólu!

19:27
    Vhazování po pravé ruce domácího brankáře.

19:50
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Novotný – 2 min., podražení).

20:00

Máme za sebou prvních dvacet minut. Pokud bych měl tuto třetinu zhodnotit, viděli jsme pohledný hokej z obou stran. Vzhledem k tomu že Zubři hrají vyšší ligu, mají mírnou převahu. Uvidíme, co přinese další dvacetiminutovka, která začne cca 18:46.

Obě mužstva již přicházejí na led a druhá třetina může za pár okamžíků začít.

20:01

20:37
    Offside Nového JIčína

21:10
    Peknou kličkou teď překvapil Tomáš Sýkora domácí obranu a stihl ještě vystřelit. Domácí brankář pozorný.

21:42
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Pala – 2 min., podražení).

21:56
    Hosté ve čtyřech.

23:20
    Zdá se že i tato přesilovka domácím nevýjde úplně podle představ. Mohli jsme sice vidět nějaký menší tlak před bránou Zubrů ale chyběla tomu koncovka.

23:42

24:11
    Dělovka od modré čáry v podání Jiřho Goiše (PRE). Domácí strážce vytěsnil puk ramenem.

24:22
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Hruška – 2 min., podražení).

25:00
    Dobře teď vypíchl puk Jakub Metelka (NJI), který předvedl vysokou bojovnost.

26:00
    Daleko větší tlak, než si vytvořili Novojičínští. Nicméně přesilovka Zubrů, neslaví úspěch.

26:22

27:11
    Dobré manévry předvedl teď hostující Jan Berger.

27:19
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Koblar – 2 min., nedovolené bránění).

28:05
    Zajímavá finta Ivo Kociána, který poslal zadovkou žabičku, která poskakovala tak dlouho, až jí našel domácí útočník. Naštěstí ale toto zaváhání likviduje brankář Zubrů.

29:20

29:39
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Motloch – 2 min., sekání).

30:02
    Autorem branky je GAZDA. Asistence: Šlahař.

30:31
    Zubři jsou teď na koni. Před malým okamžikem zvýšili svůj náskok a teď vymysleli další nebezpečnou střelu.

31:05
    U puku Dostál posouval puk na svého spoluhráče, v cestě mu stál ale Daniel Pecha který celou situaci uklidnil.

32:21
    Zakázané uvolnění Přerova.

32:28
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Adamík – 2 min., hákování).

33:16
    Autorem branky je PŠURNÝ. Asistence: Dvořák.

34:26
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Pala – 2 min., hákování).

34:45
    Hezký nástup do této přesilové hry, předvádí domácí, kteří se usazují v útočném pásmu a zkouší kombinovat.

35:10
    Dělovka na jeden dotek v podání Jiřího Běhala, škoda že mířila mimo. Toto byla dobrá šance, smazat třígólový náskok.

36:26

36:48
    Autorem branky je FOŘT. Asistence: Chmelíř. Velice pěkná akce od Tomáš Fořta, který si udělal prostor, stáhnul si puk na sebe a nenechal se odstavit, trefil přesně místečko za golmanem a je z toho gól!

37:37
    Na ledě nám vznikla pořádná mela! Do Sebe se pustili Jiří Goiš a za domácí Lukáš Motloch. Těžko říct, kdo vyhrál. Jisté je že si oba odsedí dvě minuty.

39:25
    Novojičínští ještě boujíjí spíše o střední, než útočné pásmo a hosté mají ještě dost sil vystřelit.

40:00

Druhá třetina přinesla již znatelnější rozdíl v kombinaci a fyzické převaze. Dovolím si tvrdit, že HC Zubr Přerov potvrdil roli favorita a třema přesnými trefami si vytvořil značný náskok. Těžko říct co nám ještě ukáže poslední třetina ale na zázraky bych se nespoléhal. Přerov nemá kam spěchat a bude šetřit síly. Domácí mohou jen překvapit.

Hráči jsou již na ledě, poslední třtina do pár vteřin začne.

40:01

41:00
    V první minutě se podařilo dostat puk na hůl oboum manšaftům. Tempo hry je stále na vysoké úrovni.

42:00
    Přerov potvrzuje svou převahu a vyslal pár dobrých střel. Za jednou z nich se domácí brankář jen ohlédl.

42:25
    Jiří Běhal (NJI) dostal teď šanci překvapit strážce hostující svatyně, ten však s ledovým klidem puk kryje.

43:30
    Vágner hledá komu by přihrál, nakonec se mu nabízí Daniel Gazda, kterého odzbrojuje domácí obranná hra.

43:36
    Autorem branky je PLÁŠEK. Asistence: Šlahař.

44:30
    Tak tohle už vypadá na slušný debakl Karel Plášek dává šestý gól.

44:33
    Autorem branky je PROCHÁZKA. Asistence: Pšurný a Fořt.

45:20
    Krásný zákrok Přerovského gólmana, když útočník Nového Jičína dostal přihrávku přímo před bránu, kde se ocitl osamocený ale hostující gólman včas sklapl beton!

47:30
    Hraje se ve středním pásmu, momentálně u puku Vágner, který ale odevzdal kotouč Bednářovi.

48:59
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Zbořil – 2 min., podražení).

49:34
    Dobře to teď zkoušel Pavel Zedník, který tahal dlouze puk a bekhendovou střelou vystřelil, brankář hostí pozorný.

50:04
    Řekl bych, nejlepší přesilovka Nového Jičína. Jiří Běhal a jeho pětka rozjeli dobrou akci v přesilové hře, silnou oporou je ale stále hostující brankář.

50:44
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Šlahař – 2 min., podražení).

51:00
    Hosté již ve čtyřech, vhazování po levé ruce brankáře Zubrů.

51:37
    I v oslabení dokážou ještě pořád Zubři zahrozit, vhazování před domácím gólmanem.

52:10
    Je znát určitá únava na bruslích Nového Jičína. Není to nic hrozného ale pozoruji že Přerov hraje spíše na půl plynu a je to dostačující. Aby také ne, vede o šest branek.

54:30
    Můžeme sledovat hru spíše ve středním pásmu, občas se pokusí domácí zahrozit, Zubři mají ale hru pod kontrolou, tento zápas je již prakticky rozhodnutý.

55:06
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Gazda – 2 min., vysoká hůl).

55:25
    První akci přesilové hry domácího celku zastavuje hra vysokou holí.

56:10
    Přesilovka se Novojičínským moc nedaří, naopak dali šanci Zubrům dostat se do slibné šance, které neměla daleko k dalšímu gólu.

57:25

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty, třetí třetiny.

59:09
    Tento stav se již nezmění, rozdíl ve skóre je vysoký.

A je tady konec! HC Zubr Přerov si odváží jasné vítězství a to v poměru 1:7. První třetina nebyla tak jednoznačná a dá se říct, poměrně vyrovnaná. Druhá již určité rozdíly měla a dovolím si tvrdit že rozhodla. Poslední byla jen dovršením, celého dějství. Není ale všem dnům konec, od toho jsou přípravné zápasy. Děkuji za pozornost a příště napočtenou! (20:09:24)

Michal Knápek

Branky a nahrávky: 3. Adamík (Metelka, Bednář) – 3. Dvořák (Valenta), 16. Chmelíř, 31. Gazda (Šlahař), 34. Pšurný (Dvořák), 37. Fořt (Chmelíř), 44. Plášek (Šlahař), 45. Procházka (Pšurný, Fořt)

HK Nový Jičín: Slovák (Sonnek) – Adamík, Běhal, Hruška, Heinzl, Mrowiec, Tomeček, Metelka, Gebauer, Mokrohajský, Pecha, Málek, Motloch, Chvostek, Kocián, Bednář, Zedník, Slovák
    HC ZUBR Přerov: Klimeš (30. Šimboch) – Chmelíř, Gazda, Novotný, Valenta, Zbořil, Pala – Plášek, Sýkora, Šlahař – Procházka, Pšurný, Fořt – Dvořák, Berger, Koblar – Goiš, Václavek, Navrátil