Carinthian Steelers – Zlín sledge 0:6 (kon.) | S. T. Eagles – Zlín sledge 2:0 (kon.)
Carinthian Steelers
0:6 (0:5, 0:1)
SHK LAPP Zlín
Čtvrtek 07.09.2017, 10:25 • PSG Aréna • Lapp Cup Zlín (sledge hokej)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:25.

Příjemné čtvrteční dopoledne ze zlínské PSG Arény. Dnes je na programu první den sledgehokejového turnaje LAPP Cup a spolu s ním vám přinášíme utkání mezi Carinthian Steelers a SHK LAPP Zlín.

Z turnaje se dosud odehrálo jen jedno utkání, v němž FIFH Malmö potvrdilo roli favorita a porazilo Vienna Warriors jednoznačně 8:0.

SHK LAPP Zlín Molek (Matoušek) – Doležal, Hábl Z., Julina, Zapletal – Hábl D., Joppa, Krupička, Ligda, Palát, Stodůlka, Šafránek.

Carinthian Steelers: Ossimitz – Eberdofer, Hrbek, Klíma, Schilcher – Burtscher, Habeler, Haindl, Kalegaris, Wagner.

Hráči jsou na ledě a do haly proudí davy lidí, vypadá to, že se na utkání pořádajícího týmu bude PSG Aréna zaplněná do posledního místa.

00:01

00:53
    Zlín právě vstřelil branku!
    Hosté na soupeře od prvních minut vlétli a podařilo se jim i vstřelit rychlou branku, když se prosadil ZDENĚK ŠAFRÁNEK. Asistence: Zdeněk Hábl a Zdeněk Krupička.

07:02
    Zakázané uvolnění Steelers.

07:23
    Domácí jen s obtížemi dostávají puk do středního pásma, tam se ho opět zmocňuje Zlín.

08:13
    Krupička nahazuje do útočného pásma.

08:42
    Ligda vyzkoušel pozornost Ossimitze, ten svůj tým podržel.

09:12
    Rakouský tým nahazuje do útočného pásma.

09:38
    Je tady první vyloučení tohoto zápasu. Dvě minuty za zdržování si odsedí Eberdofer (CAR).

10:36
    Zlín drží soupeře pod tlakem a přeplněné tribuny ho ženou vpřed.

10:45
    Závar před svou brankou však Ossimitz vyřešil a vhazuje se po jeho pravé ruce.

11:03
    Hrbek se pokusil vyhodit, ale Zdeněk Hábl jeho pokus vystihl.

11:20
    Přesto se Rakušané nakonec osvobozují.

11:43
    Zlín jde už do dvoubrankového vedení! MARTIN JOPPA sice napoprvé Ossimitze neprostřelil, ale puk se k němu odrazil zpět a on jej poslal do odkryté klece. Asistence: Zdeněk Šafránek.

11:58
    Zlín hned vzápětí přidává další branku, o kterou se postaral MARIAN LIGDA. Asistence: Martin Joppa, David Hábl.

13:22
    Gólová přehlídka Zlína pokračuje, když hned vzápětí protlačil puk za Ossimitze také ZDENĚK KRUPIČKA. Asistence Jan Zapletal, David Palát.

13:37
    Hosty dnes zdá se nic nezastaví. Stadionem zní "pátá právě teď odbila", poté co Ossimitz kapituloval popáté! Tentokrát byl úspěšným střelcem JOPPA MARTIN. Bez asistence.

15:00

Hned od prvních chvil Zlín jasně držel otěže zápasu a už v první minutě šel zaslouženě do vedení. Carinthianu se poté podařilo trochu srovnat krok a držet těsný rozdíl, v závěrečných minutách prvního poločasu ovšem Zlín ještě přidal a odskočil na pětibrankový náskok.

Druhý poločas začne za malou chvíli.

15:01

15:04
    Úvodní buly vyhrávají domácí.

15:38
    Rakousko nahazuje do útočného pásma, ale tam jsou pouze zlínští.

15:55
    Hosté ani po přestávce neztratili tlak a po nahrávce od Zapletala se dostal ke střele David Hábl, který sice neprostřelil brankáře, ale puk našel nejrychleji MARTIN JOPPA, který ho poslal do branky. Asistence: Marian Ligda, David Hábl.

16:04
    Krupička dostal nahrávku před branku, ale z první zamířil kousek mimo branku.

17:07
    David Hábl se dostal sám před brankáře Ossimitze, ale ani on nedokázal uspět.

17:41
    Zlín se i nadále drží v útočném pásmu, ale další pokusy o vstřelení branky likviduje rakouský brankář.

18:17
    Také jeden z domácích hráčů se po dlouhé době dostal ke střele. Mířil však mimo.

19:41
    Zlín čeká další přesilovka. Dvě minuty za nedovolené bránění si odsedí Eberdofer (CAR).

21:10
    Ligda se pokusil projet až před branku, ale domácí obránci ho zastavili.

21:36
    Ossimitz vytáhl krásný zákrok proti střele od mantinelu.

21:58
    Zlín znovu musí začít ve středním pásmu.

22:24
    Přihrávka na Šafránka byla příliš dlouhá a po zakázaném uvolnění se bude vhazovat u branky Molka.

22:31
    Hned po buly se dostal ke střele jeden z rakouských útočníků, Molek má ale puk v lapačce.

22:36
    Buly tentokrát vyhrál Zlín, který zahajuje další útočnou akci.

23:25
    Zlín teď marně hledá cestu do útočného pásma. Carinthian pečlivě brání modrou čáru.

24:14
    Doležal pouze nahazuje.

25:01
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

25:19
    Zlín opět jen nahazuje a u puku jsou dříve hráči rakouského týmu.

25:33
    Další zlínskou akci zastavuje postavení mimo hru.

25:42
    Puk končí u Ossimitze, který ihned rozehrává.

26:09
    Krupička spěchal za dlouhou rozehrávkou svého týmu, ale puk před brankovou čárou nestihl. Icing Zlína.

26:29
    Tři na jednoho unikali zlínští hráči, ale Palát v klíčové chvíli podklouzl a puk se svezl po brankovém oblouku.

27:29
    Plné tribuny ženou zlínské vpřed, diváci chtějí vidět ještě jeden gól.

28:02
    Joppa byl v ofsajdu a nemohl hrát. Puk mají domácí.

28:22
    Zapletal ho vybojoval zpět a posílá ho na modrou čáru, ale tam jsou jen hráči soupeře.

28:41
    Joppa se dokázal protlačit před Ossimitze, ale sáně mu při kličce podjely a rakouskému brankáři se podařilo skákavý kotouč přikrýt lapačkou.

29:16
    Habeler nahazuje na Molka, ten v klidu rozehrává.

29:43
    Zlín je opět v útočném pásmu, ale zatím se nedostal ke střele.

29:54
    Nakonec se o ni pokusil Doležal, ale Ossimitz byl pozorný.

Zápas mezi Carinthian Steelers a SHK LAPP Zlín je minulostí. Pořádající Zlín držel od prvních minut utkání ve svých rukou a v prvním poločase si vytvořil bezpečný náskok. V druhém poločase se utkání nepatrně vyrovnalo a také Steelers se dostali k několika střelám, stále však měl převahu Zlín, což potvrdil zkompletovaným hattrickem Martin Joppa.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji Vám za pozornost a budu se těšit u odpoledního zápasu SHK LAPP Zlín proti South Tyrol Eagles, který začíná pět minut po čtvrté hodině.

Dnešní utkání sledovalo 529 diváků (vyprodáno). (13:35:43)

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 1. Šafránek (Hábl Z., Krupička), 12. Joppa (Šafránek), 12. Ligda (Joppa, Hábl Z.), 14. Krupička (Zapletal, Palát), 14. Joppa, 16. Joppa (Ligda, Hábl D.)

SHK LAPP Zlín: Molek (Matoušek) – Doležal, Hábl Z., Julina, Zapletal – Hábl D., Joppa, Krupička, Ligda, Palát, Stodůlka, Šafránek

Diváci: 529 (vyprodáno)