Jekatěrinburg – Chabarovsk 8:1 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Kazaň 2:4 (kon.) | Toljatti – Magnitogorsk 3:5 (kon.)
Čerepovec – Petrohrad 2:7 (kon.) | N.Novgorod – Minsk 2:1 (kon.) | CSKA Moskva – Dynamo Moskva 3:1 (kon.)
Riga – Barys 0:6 (kon.) | Viťaz – Ufa 2:4 (kon.) | HC Slovan – Nižněkamsk 3:4 (po pr.)
Lada Toljatti
3:5 (1:2, 1:3, 1:0)
Metallurg Magnitogorsk
Pátek 08.09.2017, 17:00 • Lada Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Domácímů týmu se poslední dobou vůbec nedaří. Z posledních tři zápasu dokázal urvat pouze jeden bod. V lize se nachází na předposledním místě a postupové příčky jsou v nedohlednu. Za sedm zápasu hráči získali sedm bodů. V dnešním utkání budou mužstvu chybět dva hráči, a to konkrétně Carter Ashton (Poranění ramena) a Vasily Streltsov (Zlomená noha). Nejlepším střelcem týmu momentálně je Denis Zernov, který v sedmi zápasech vstřelil tři branky a připsal si jednu asistenci. Domácí do zápasu budou vstupovat v roli outsidera.

Hostujícímu týmu se vede o poznání lépe. Poslední dva zápasy odehráli na domácí půdě a v obou případech dokázali vyhrát. V tabulce Východní konference se tým nachází na sedmém místě, které zaručuje postup do play-off. Ze sedmi zápasů tým vybojoval celkem jedenáct bodů. V Kharlamové divizi se tým drží na třetí příčce. Skóre týmu je po sedmi kolech 19:19. . Nejlepším střelcem týmu je Sergei Mozyakin, kterého určitě všichni fanoušci hokeje znají. V sedmi zápasech dokázal branku soupeře překonat hned šestkrát a připsal si čtyři asistence. Další hráč, který rozhodně stojí za zmínku je Matt Ellison. Ten si připsal tři góly a čtyři asistence. V dnešním zápase budou hráči nastoupovat na led v roli favorita, který by měl kontrolovat hru.

Vzájemné zápasy 2016/17
    Lada 4:5 Magnitogorsk
    Lada 2:4 Magnitogorsk
    Magnitogorsk 5:3 Lada

Z celkově šestnácti odehraných zápasu Magnitogorsk slavil výhru hned čtrnáctkrát.

Lada Toljatti: Lazušin (Ivannikov) – Ch. Genoway, D. Vorobjov, Gurkin, D. Ježov, Sotnieks, Kostromitin, Ďjakov – Babenko, Zernov, Skorochodov – Valujskij, Kapustin, Něstěrov – Novotný, Filatov, Bělousov – Bočarov, Achmetov, A. Strelcov – Rachimullin.

Metallurg Magnitogorsk: Samsonov (Košečkin) – Schaus, Pivcakin, J. Birjukov, Děnisov, Chabarov, Budkin, Dronov – I. Grigorenko, Jan Kovář, Mozjakin – Filippi, Ellison, Osala – Platonov, Berestennikov, Timkin – Kosov, Kaletnik, Šenfeld – Švyrjov..

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

02:00
    Hosté se snaží probojovat do zakončení.

05:36
    Kapastin se snažil individuálně prosadit přes soupeře, ale Denisov ho o puk úspěšeně obral.

06:09
    Metallurg právě vstřelil branku!

EVGENIJ TIMKIN dostal přesnou kolmou přihrávku od spoluhráče a z levé strany se rozhodl pro individuální průnik. Jeho střela letěla přesně do pravé šibenice branky. Lazushin neměl šanci. Asistence: Denis Platonov.
    06:09 Timkin E. - 0:1

07:17

SERGEI MOZJAKIN se právě přesně prosadil. Po prvním gólů hosté začali útočit více a více a rychle se ujímají dvoubrankového náskoku!
    Asistence: Jan Kovář.
    07:17 MOZJAKIN - 0:2

07:20
    Střídání v týmu Lada Toljatti: ze hřiště odchází Lazushin A., přichází Ivannikov Y..

10:00
    Lada právě vstřelila branku!
    Domácí se dostali do tlaku před brankou a Bocharov nabil na střelu NIKITU FILATOVI a ten skvělou ránu snižuje na 1:2. Asistence: Bocharov.
    10:00 Nikita FILATOV - 1:2

10:54
    Vhazování v obranném pásmu hostů-

11:10
    Hosté se velice rychle vymanuli ze svého pásma a zakladají protiútok.

11:47
    Samsonov se blýskl skvělým zákrokem. Proti ráně soupeře se betonama dokázal rychle přemístit a střelu zneškodňuje.

13:03
    Vhazování uprostřed hřiště po přerušení hry.

13:31
    Ivannikov kontroluje puk do své lapačky. Hosté se tak mohou pokusit o další nebezpečné pokusy po vhazování.

14:12
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

Platonov nahodil puk doo pásma, ale nenašel žádného ze svých spoluhráčů.

15:50

16:30
    Domácí celek se snaží vyvinout tlak na soupeře a krouží za brankou Samsonova.

17:24
    Vhazování v útočném pásmu Magnitogorska.

18:00
    Poslední dvě minuty první třetiny.

18:42
    Strelstov poslal ránu na Ivannikova, který si poradil betony.

19:31
    Vyloučení v týmu Lada Toljatti (Belousov – 2 min.).

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina utkání nabídla celkem tři branky. Hosté se od začátku zápasu ujmuli iniciativy a dařilo se jim kontrolovat hru. V šesté minutě se trefil Timkin po skvělém individuálním průniku. Druhou branku přidal Sergei Mozjakin. Hned po druhé brance domácí šáhli ke střídaní brankářu. V bráně se objevil Ivannikov. Domácí tým jakoby se od té chvíle probudil a začal hrát pohledný hokej. Na rozdíl jedné branky se jim podařilo snížít v devaté minutě.

Hráči už jsou na ledě. Druhá třetina každou chvíli začne.

20:01

22:00

U branky hostů se uskutečnili zmatky a padlo několik střel na Ivannikova. Po odraženém puku se nejlépe zorintoval MATT ELLISON a neměl problém dorazit puk do odkryté branky.
    22:00 Matt ELLISON - 1:3

22:39
    Vhazování v útočném pásmu domácích.

23:18
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Timkin – 2 min.).

24:30
    Hosté odpalujou puk daleko od své branky.

25:18

26:06
    Domácím se podařilo dostat do tlaku, ale žádna jejich střela pořádně neprověřila Samsonova.

28:06

Matt Ellison z levé strany skvěle nahodil puk TOMÁŠOVI FILLIPPIMU a tenhle český hráč se přesně trefil do horního rohu branky.
    28:06 Tomáš FILIPPI - 1:4

29:30
    Kovář krouží za brankou soupeře a snaží se najít spoluhráče. Jeho nahrávka ovšem nebyla přesná.

30:24
    Bude se vhazovat u branky Samsonova.

31:09
    Domácím se povedlo na delší dobu zabydlet v útočném pásme a Schaus byl nucen odpálit puk na zakázané uvolnění.

32:53
    Ivannikov si ukrývá puk do své lapačky a bude se vhazovat.

34:14

Domácím se podařilo snížít na 2:4! CHAY GENOWAY se přesně zpracoval puk uprostřed hřiště a jeho rána měla ty správné parametry.
    34:14 GENOWAY - 2:4

35:58
    Vhazování v obranném pásmu domácích.

37:58

Obrovská chyba domácího brankáře znamená, že hosté se ujímají vedení 5:2. DENIS PLATONOV nahodil z velkého úhlu puk na braku a Ivannikov se nedokázal zorientovat a puk mu propadnul mezi betony až za branku.
    37:58 Denis PLATONOV - 2:5

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:12
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Kosov – 2 min.).

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina nabídla další čtyři branky. Hostující tým se drží předzápasových předpokladů a v utkání je jasně lepší. Na konci druhé třetiny se zbytečně nechal vyloučit Kosov a domácí budou mít v závěrečné třetině možnost vstřelit branku z přesilové hry. Magnitogorsk ve druhé třetině ovládl hru a ohrozil branku soupeře celkem čtrnáctkrát.

40:01

40:22
    Filatov vypustil ze své hokejky tvrdou ránu. Jeho střela byla zblokováná obráncem.

41:00

42:38
    Khabarov se ujmul puku u své brány a čeká až jeho spoluhráči dostřídají.

43:25
    Bude se vhazovat v obranném pásmu hostujícího týmu.

44:53
    Hosté se zabydleli v útočném pásmu a snaží se zakončovat z každé pozice.

46:33
    Belousov špatně zpracoval puk a hosté se ujmou protiútoků.

47:07
    Samsonov si ukryl puk do své lapačky a bude se vhazovat.

50:18

Domácí tým dokázal snížít skóre na rozdíl dvou branek. První střelu Semyona VAluiskyho dokázal ještě brankář zneškodit, ovšem na dorážku KRISTAPSE SOTNIEKSE už byl krátký. Asistence: Semyon Valuisky.
    50:18 Kristaps SOTNIEKS - 3:5

51:53
    Kapustin vybojoval puk za svou brankou a vyváží ho do útočného pásma.

53:26
    Domácí fanoušky burcujou své hráče k lepšímu výkonu.

54:55
    Belousov se dostal až od středního pásma až k bráně soupeře. Jeho střela mířila mimo tři tyče.

56:39
    Hosté se snaží držet puk a nikam se už nehrnou.

Poslední dvě minuty řádné hrací doby.

59:07
    Domácí se snaží o závěrečný tlak.

Zápas nabídnul celkem osm přesných zásahů. Hráči Magnitogorska celé utkání táhli za delší konec provazu.První třetina utkání nabídla celkem tři branky. Hosté se od začátku zápasu ujmuli iniciativy a dařilo se jim kontrolovat hru. Po první třetině vedl tým hostů o jednu branku. Sergei Mozjakin si připsal sedmou branku a dostal se na druhou příčku nejlepších střelců ligy. Magnitogorsk se v tabulce posunul na páté místo a dnešní domácí tým se utrpěl čtvrtou prohru v řadě. (19:20:58)

Marek Jašek

Branky a nahrávky: 10. Filatov (Bocharov), 35. Genoway, 51. Sotnieks (Valuisky S.) – 7. Timkin E. (Platonov), 8. Mozjakin, 22. Ellison, 29. Filippi (Ellison), 38. Platonov

Rozhodčí: Birin V. (Rus), Ovchinnikov P. (Rus)