Jekatěrinburg – Chabarovsk 8:1 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Kazaň 2:4 (kon.) | Toljatti – Magnitogorsk 3:5 (kon.)
Čerepovec – Petrohrad 2:7 (kon.) | N.Novgorod – Minsk 2:1 (kon.) | CSKA Moskva – Dynamo Moskva 3:1 (kon.)
Riga – Barys 0:6 (kon.) | Viťaz – Ufa 2:4 (kon.) | HC Slovan – Nižněkamsk 3:4 (po pr.)
Severstal Čerepovec
2:7 (1:3, 1:2, 0:2)
SKA Petrohrad
Pátek 08.09.2017, 18:00 • Ice Palace • KHL

Ode mě je to již vše. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek pátečního večera! (20:32:43)

Trestné minuty: 14 – 4

Utkání mezi Severstal Čerepovec a SKA Petrohrad právě skončilo. Hosté v něm potvrdili roli favorita, vítězí 7:2 a zůstávají tak v letošní sezoně nadále neporaženi! Výhru řídil především Sergej Širokov, který v 54. minutě při přesilové hře završil hattrick. Tři body (1+2) si v utkání připsal Maxim Karpov. Gólman Igor Šesťorkin pomohl svému týmu k výhře dvaceti zákroky.

59:48
    Kagarlickij ještě hledal před brankou svého spoluhráče z útoku, ten se ale k přihrávce nedostal.

59:03
    Hosté v postavení mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:58
    Kablukov to zkusil z mezikruží, Artamkin vyráží.

56:53

56:42
    Rána Vovčenka z levé strany mimo.

56:33
    Severstal kombinuje v útočné třetině.

55:51
    Šesťorkin má po bekhendu Kagarlickije kotouč v rukavici, hra přerušena.

55:36
    Ketov to zkusil při oslabení, avšak minul branku.

54:53
    Vhazování po pravici Igora Šesťorkina.

54:53
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Nikolaj Prochorkin – 2 min., vysoká hůl).

54:48
    Buly po levé ruce gólmana domácích.

54:48
    Střela Guseva byla ještě před brankou tečována, Artamkin ale drží puk ve své výstroji.
    53:45 Sergej ŠIROKOV - 2:7

53:45
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Je tu hattrick! SERGEJ ŠIROKOV si najel před branku, dostal přihrávku od Karpova a posílá puk za záda bezmocného Artamkina. Asistence: Maxim Karpov.

53:26
    Začala druhá minut z trestu Monse.

53:07
    Dacjuk našel Kovalčuka a ten vyslal na branku další střelecký pokus. Artamkin ale drží kotouč ve své moci.

52:45
    Další střela Kovalčuka, Artamkin již nyní musel zasahovat.

52:37
    Rána Kovalčuka mimo.

52:25
    Vhazování po pravici gólmana Severstalu.

52:25
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Jevgenij Mons – 2 min., vysoká hůl).

52:03
    Střela beka Višněvskije zblokována.

50:51
    Černov se s pukem daleko nedostal, hrát tak opět mohou hokejisté Petrohradu,

50:04
    Barabanov se dostal s kotoučem až před branku, Artamkin byl ale na správném místě.

49:20
    Střela Guseva z pravého kruhu pro vhazování zblokována obranou Severstalu.

49:03
    SKA se nadále drží v útočném pásmu.

48:30
    Zub zavezl puk do útočné třetiny.

48:13
    Střela Ketova z pravé strany končí na zadním mantinelu.
    46:44 Ilja KOVALČUK - 2:6

46:44
    Přesilová hra využita, SKA vede již o čtyři branky! Plotnikov přihrál z pravého kruhu pro vhazování zadovkou mezi kruhy na ILJU KOVALČUKA, a ten střílí svou osmou branku v sezoně! Asistence: Sergej Plotnikov, Pavel Dacjuk.

46:18
    Kagarlickij vyváží puk z obranné zóny svého týmu.

46:03
    Zpět do akce. Vhazování po pravé ruce Artamkina.

46:03
    Na řadě první reklamní přestávka ve třetí třetině.

46:03
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Sergej Monachov – 2 min. – držení protihráče).

45:23
    Střela Karpova zprava zblokována mimo tři tyče.

44:42
    Dacjuk hledal Kovalčuka, ale neuspěl.

43:44
    Stránský se na levé straně dostal do dobré příležitosti, Šesťorkin ale drží svůj tým.

43:09
    Icing hostujících hokejistů. Buly po levé ruce Igora Šesťorkina.

42:48
    Po akci Altybarmakjana má gólman Čerepovce kotouč ve své moci. Hra přerušena.

42:26
    Pokus Ketova, Artamkin vyráží.

42:00

41:51
    Domácí tuto přesilovou hru soupeře zdá se již ubrání.

41:18
    Zakázané uvolnění Petrohradu, vhazovat se tak bude v jeho obranné zóně.

41:01
    Začíná druhá minuta Bumaginova trestu, Artamkin zatím bez práce.

40:49
    Severstal vyváží kotouč ze svého pásma.

40:15
    Kovalčuk nahazuje do útočného pásma.

40:01

Oba týmy zpět na ledě Ice Palace, vše se tak pomalu připravuje na start třetí dvacetiminutovky.

Hokejisté SKA začnou třetí třetinu početní výhodou. V samotném závěru třetiny totiž dostal trest útočník domácích Bumagin.

Statistiky po druhé třetině

Střely na branku: 13 – 27
    Zblokované střely: 8 – 12
    Vhazování: 14 – 18
    Hity: 9 – 4
    Trestné minuty: 10 – 2

Také druhá třetina tohoto utkání je již minulostí. SKA je i nadále lepším mužstvem a zaslouženě zatím vede 5:2. Ve 26. minutě zvyšoval na 4:1 Sergej Širokov. O sedm minut později snižoval Matěj Stránský, hosté se však následně dostali zpět do tříbrankového vedení zásluhou Nikolaje Plotnikova.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

40:00
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Alexandr Bumagin – 2 min. – držení protihráče).

38:17
    Prochorkin zavezl kotouč do útočné třetiny, následně o něj ale přišel, zaútočit tak nyní může soupeř.

37:29
    Monachova střela zblokována, Šesťorkin tak bez práce.

36:44
    Zakázané uvolnění se nepíská, Gavrikov tak musí hrát kotouč.

35:55
    Střela Kalašnikova, Šesťorkin vyrazil mimo.

35:36
    Petrohrad v postavení mimo hru.

34:59
    Od modré pálil jeden z beků Čerepovce, Šesťorkin ale zasahovat vůbec nemusel.
    33:40 Nikolaj PROCHORKIN - 2:5

33:40
    Hosté vedou znovu o tři branky! Nádhernou akci na jeden dotek zakončoval po přihrávce Guseva NIKOLAJ PROCHORKIN. Asistence: Nikita Gusev, Roman Rukavišnikov.

33:26

33:26
    Následuje další z reklamních přestávek.

33:26
    Severstal náhle ožil! Kalašnikov a poté také Vovčenko se dostali do slibných šancí, Šesťorkin ale odolal.
    32:19 Matěj STRÁNSKÝ - 2:4

32:19
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Domácí snižují na rozdíl dvou branek! Jevsejenkov se pokusil zakončit sám, to se mu ale nepovedlo. Kotouč vlastně jen posunul před branku, kde byl MATĚJ STRÁNSKÝ, a ten ho dostal do branky. Asistence: Alexandr Jevsejenkov, Petr Holík.

31:10
    Rozehrávka obránců Severstalu z obranné třetiny končí icingem.

30:33
    Bek Rykov to zkusil z pravé strany, Artamkin zasahuje.

30:12
    Pokračujeme. Vhazování po pravé ruce Igora Šesťorkina.

30:12
    Šesťorkin drží puk, hra přerušena. Na řadě další reklamní přestávka.

30:01
    Je za námi polovina utkání. SKA zatím potvrzuje roli favorita a vede v Čerepovci 4:1.

29:37
    Zakázané uvolnění Severstalu, vhazovat se tak bude v blízkosti brankáře Artamkina.

29:17
    SKA opět okupuje soupeřovo obranné pásmo.

28:30
    Stránský se dostal do velké šance, zakončení mu ale nesedlo.

28:22

28:15
    Gavrikovova šance, Artamkin předvedl další dobrý zákrok.

27:23
    Začala druhá minuta Rybinova trestu.

26:40
    Plotnikov ve slibné příležitosti, Artamkin vyrazil do ochranné sítě.

26:22
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Maxim Rybin – 2 min., hákování).

26:09
    Střídání v týmu Severstal Čerepovec: ze hřiště odchází Sergej Magarilov, přichází Alexej Artamkin.
    26:09 Sergej ŠIROKOV - 1:4

26:09
    Nápor SKA končí vstřelenou brankou! Obránce Chafizullin našel na pravé straně volného SERGEJE ŠIROKOVA, který nejprve naznačil střelu, stáhl si kotouč a následně ho poslal nechytatelně za Magarilovova záda. Druhý gól Širokova v utkání, 4:1! Asistence: Dinar Chafizullin, Sergej Kalinin.

25:36
    Hokejisté Petrohradu kombinují v útočném pásmu.

24:51
    Na druhé straně střílel od modré Gavrikov, Magarilov ale zasahovat nemusel.

23:54
    Kodola nabral rychlost a následně zkoušel najít někoho ze svých spoluhráčů před Šesťorkinovovou brankou, avšak neuspěl.

22:57
    Pokus Rybina, Šesťorkin má puk ve své moci.

22:49
    Hokejisté Čerepovce se drží v útočném pásmu.

22:33
    Stasenko to zkusil z první, ale minul branku.

21:42

21:36
    Postavení mimo hru, vhazuje se ve středním pásmu.

21:28
    Severstal se nyní brání dobře přesilové hře SKA. Hosté se nedostávají příliš často k zakončení.

20:51
    Domácí jsou ve čtyřech.

20:01

Obě mužstva jsou zpět na ledové ploše, druhá třetina se rozeběhne za malou chvíli.

Statistiky po první třetině

Střely na branku: 8 – 16
    Zblokované střely: 4 – 4
    Vhazování: 11 – 11
    Hity: 8 – 4
    Trestné minuty: 6 – 2

Je za námi první třetina utkání mezi Severstal Čerepovec a SKA Petrohrad. Hostům se povedl nástup na výbornou. Již v páté minutě otevíral skóre Sergej Širokov. Domácím se ale povedlo srovnat krok záhy – konkrétně za půl minuty. Petr Holík se prosadil dorážkou. SKA však v následujících minutách předvedlo, proč je i letos zatím nejlepším týmem KHL. Přesilovou hru bleskurychle využil Sergej Plotnikov, o sedm minut později zvýšil Maxim Karpov. Po prvních dvaceti minutách tak platí skóre 1:3 z pohledu domácích.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:51
    Vhazování po levé ruce gólmana domácích.

19:51
    Prudká střela Gavrikova, Magarilov má puk v rukavici.

19:42
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Stanislav Kalašnikov – 2 min.).

19:36
    Bude se opět vylučovat a opět na straně domácích! SKA má zatím ponechanou výhodu.

19:30
    Hostujícímu mužstvu nevyšel přechod do útočné třetiny – postavení mimo hru.

19:01
    Probíhá poslední minuta první dvacetiminutovky.

18:51
    Je tu druhá přesilová hra Petrohradu. Bude stejně úspěšná jako ta první? Buly po levici gólmana domácích.

18:51
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (2 min. – příliš mnoho hráčů).

18:31
    Magarilov přikryl touš pod svou rukavici, rozhodčí hru přerušují.

18:08
    Útočná akce Karlina skončila rychle. Proti totiž stála opět dobře připravená obrana Petrohradu.

17:57
    Kotouč opustil hrací plochu, vhazovat se bude v obranné zóně Severstalu.

17:38

16:39
    První minuta přesilové hry za námi, SKA se zatím dobře brání.

15:38
    První početní výhodu si nyní zahrají také domácí.

15:38
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Roman Rukavišnikov – 2 min., podražení).

15:32
    Signalizovaný trest pro Petrohrad. Rozhodčí zatím ponechávají výhodu.

14:42
    Buly po levé ruce gólmana Čerepovce.
    14:08 Maxim KARPOV - 1:3

14:08
    Hosté vedou o dvě branky! Kalinin zavezl kotouč do útočné třetiny, přihrál na MAXIMA KARPOVA, který se ještě snažil najít na druhé straně lépe postaveného spoluhráče. Jeho přihrávka ale trefila hůl beka Severstalu Stasenka, od něhož se puk odrazil za záda bezmocného Magarilova. Pro Karpova první gól v letošním ročníku KHL, 3:1 pro SKA! Asistence: Sergej Kalinin.

13:55
    Dobrý forčekink Severstalu, ke střele se dostal Ščerbina, ale minul Šesťorkinovovu branku.

13:29
    Chafizullin vyčkává s kotoučem za vlastní brankou.

13:10
    Ketov to zkusil z pravé strany, Magarilov připraven.

12:58
    Hokejisté SKA kombinují v útočné třetině.

11:44
    Kudako to zkusil od modré čáry, Šesťorkin ale zasahovat nemusel.

11:00
    Dacjuk vyhrál vhazování, následná rána Kovalčuka minula branku.

10:58
    Rozehrávka Severstalu skončila icingem. Buly po levici Magarilova.

10:49
    Ofsajd Petrohradu, vhazovat se bude v neutrální zóně.

10:31
    Gusev našel volného spoluhráče, tomu ale střela nesedla.

09:46
    Monachov to zkoušel z otočky, jeho pokus byl ale zblokován.

08:47
    Icing ze strany domácích.
    07:58 Sergej PLOTNIKOV - 1:2

07:58
    Přesilová hra využita, SKA se vrací do vedení! Dacjuk přihrál za branku na Guseva, ten následně poslal kotouč mezi kruhy, kde stál SERGEJ PLOTNIKOV, a ten překonal rychlou střelou Magarilova podruhé. První branka, ale již šestý bod pro sedmadvacetiletého útočníka SKA! Asistence: Nikita Gusev, Pavel Dacjuk.

07:35
    Petrohrad si zahraje první početní výhodu. Vhazování po levé ruce Magarilova.

07:35

07:21
    Severstal se pokoušel o další útočnou akci, obrana soupeře ale byla dobře připravená na své modré čáře.

06:47
    Gavrikov s kotoučem za vlastní brankou, oba týmy prostřídávají své řady.

06:05
    Konec reklamní přestávky, můžeme pokračovat.

06:05
    Hra přerušena, následuje první reklamní přestávka.
    05:13 Petr HOLÍK - 1:1

05:13
    Netrvalo to dlouho a je srovnáno! Obránce Jakovlev nedokázal vyhodit puk z obranného pásma. Na modré čáry ho zachytil Jevsejenkov, který ho následně poslal na Šesťorkinovovu branku. Jeho pokus ještě nebyl úspěšný, k dorážce se ale dostal PETR HOLÍK, a ten již puk dostal za záda gólmana SKA. Pro českého útočníka první branka, první bod v letošní sezoně, 1:1! Asistence: Alexandr Jevsejenkov.
    04:43 Sergej ŠIROKOV - 0:1

04:43
    Hosté otevírají skóre utkání! Karpov poslal kotouč z levé strany směrem mezi kruhy – před Magarilovovu branku, kde si ho našel nikým nepokrytý SERGEJ ŠIROKOV a vstřelil svou šestou branku v sezoně. Asistence: Maxim Karpov.

04:31
    Vhazování po levici brankáře domácích.

04:31
    Magarilov má kotouč pod kontrolou, hra přerušena.

03:42
    Tichonov se vrací pro kotouč do obranného pásma, oba týmy střídají.

02:12
    SKA pokračuje v tlaku. Rána Rukavišnikova, ale opět mimo tři tyče.

01:51
    Od modré střílel Chafizullin, avšak mimo.

01:24
    Hokejisté SKA se usazují v útočném pásmu.

00:41
    První zákrok gólmana SKA poté, co od modré nahazoval obránce Stasenko.

00:34
    Vzápětí je tu další icing svěřenců Olega Znaroka, vhazovat se tak bude opět po levé ruce Šesťorkina.

00:25
    Hosté vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

00:05
    Vhazování pro Severstal.

00:01

Nyní už je ale vše připraveno. Na úvodní buly se do středového kruhu staví Černov a Dacjuk, jdeme na to!

V Ice Palace ještě probíhají poslední úpravy ledu, začátek je tak o něco zpožděn.

Hymna za námi, kapitáni obou mužstev si podávají ruku s rozhodčími. Utkání mezi Severstal Čerepovec a SKA Petrohrad tak začne za několik málo okamžiků!

Oba týmy jsou již nastoupeny na modrých čarách, následovat bude ruská státní hymna.

(statistiky – KHL, sezona 2017/2018)

Severstal Čerepovec: Magarilov (Artamkin) – Jevsejenkov, Stasenko (C), Kudako, Masuhr, Kalašnikov, Višněvskij, Chabarov – Kagarlickij (A), P. Černov, Bumagin – Vovčenko, P. Holík, Stránský – Mons, Karlin, Rybin – Monachov, Ščerbina, Kazakovcev – Kodola.

SKA Petrohrad: Šesťorkin (Koskinen) – Gavrikov, Zub, Chafizullin, Čudinov, J. Jakovlev, Rukavišnikov, Rykov – Kovalčuk (A), Dacjuk (C), Barabanov – Širokov (A), Kalinin, Karpov – N. Gusev, Prochorkin, S. Plotnikov – Tichonov, Kablukov, Ketov – Altybarmakjan.

Rozhodčí: Jurij Oskirko, Anton Kislov – Nikita Novikov, Alexandr Černyšev.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Dámy a pánové, ještě jednou vítejte u sledování Kontinentální hokejové ligy! Utkání mezi Severstal Čerepovec a SKA Petrohrad začne za 45 minut. V Ice Palace jsou již oba týmy absolvují předzápasové rozbruslení.
    Igor Šesťorkin, jednadvacetiletý gólman SKA Petrohrad

Zajímavosti

V historii KHL se dnešní soupeři střetli celkem dvaadvacetkrát. SKA se radovalo z výhry hned v osmnácti případech.

Útočník Severstalu Maxim Rybin rozdal celkem 31 hitů, což je zatím nejlepší počin mezi hráči v letošním ročníku KHL.

Adam Masuhr, obránce Severstalu, vévodí KHL ve statistice zblokovaných střel (zblokoval jich 19). Rodák ze švédského Gävle je zároveň nejvytěžovanějším hráčem svého týmu.

Brankáři SKA Igor Šesťorkin a Mikko Koskinen podávají zatím velmi spolehlivé výkony. Rus má průměr obdržených branek 1,30 a % úspěšnost zákroků 94,9, jeho finský kolega má průměr 1,49 a % úspěšnost 93,9. Oba mají také již ve statistikách po jednom vychytaném čistém kontu.
    Ilja Kovalčuk nastřílel v této sezoně sedm branek a je zatím nejlepším střelcem KHL

Kanadské bodování Kontinentální hokejové ligy

1. Nigel Dawes (AST) – 8+3, 11 bodů
    2. Sergej Mozjakin (MET) – 6+4, 10 bodů
    3. Ilja Zubov (UFA) – 1+8, 9 bodů
    4. Ilja Kovalčuk (PET) – 7+1, 8 bodů
    5. Daniil Tarasov (DMS) – 6+2, 8 bodů
    Brankář Július Hudáček a útočník Petr Holík jsou na soupisce Severstalu od konce dubna 2017

Češi a Slováci v tomto utkání

Július Hudáček (CER) – brankář, 29 let, SVK
    Petr Holík (CER) – centr, 25 let, CZE
    Matěj Stránský (CER) – pravé křídlo, 24 let, CZE

Vzájemná utkání z loňské sezony

NE 27. 11. 2016 – Ice Palace:
    Severstal Čerepovec – SKA Petrohrad 3:4 (1:3, 1:0, 1:1)

ÚT 13. 9. 2016 – Ice Palace, St. Petersburg:
    SKA Petrohrad – Severstal Čerepovec 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Ice Palace: Severstal Čerepovec - SKA Petrohrad, 18:00 SEČ

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje! Dnešní program Kontinentální hokejové ligy nabídne celkem devět duelů. Zde budete moci sledovat utkání mezi Severstal Čerepovec a SKA Petrohrad. Úvodní vhazování bude v Ice Palace vhozeno v 18:00! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 6. P. Holík (Jevsejenkov), 33. Stránský (Jevsejenkov, P. Holík) – 5. Širokov (Karpov), 8. S. Plotnikov (N. Gusev, Dacjuk), 15. Karpov (Kalinin), 27. Širokov (Chafizullin, Kalinin), 34. Prochorkin (N. Gusev, Rukavišnikov), 47. Kovalčuk (S. Plotnikov, Dacjuk), 54. Širokov (Karpov)

Severstal Čerepovec: Magarilov (27. Artamkin) – Jevsejenkov, Stasenko (C), Kudako, Masuhr, Kalašnikov, Višněvskij, Chabarov – Kagarlickij (A), P. Černov, Bumagin – Vovčenko, P. Holík, Stránský – Mons, Karlin, Rybin – Monachov, Ščerbina, Kazakovcev – Kodola.

Rozhodčí: Jurij Oskirko, Anton Kislov – Nikita Novikov, Alexandr Černyšev

Diváci: 5 131