Jekatěrinburg – Chabarovsk 8:1 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Kazaň 2:4 (kon.) | Toljatti – Magnitogorsk 3:5 (kon.)
Čerepovec – Petrohrad 2:7 (kon.) | N.Novgorod – Minsk 2:1 (kon.) | CSKA Moskva – Dynamo Moskva 3:1 (kon.)
Riga – Barys 0:6 (kon.) | Viťaz – Ufa 2:4 (kon.) | HC Slovan – Nižněkamsk 3:4 (po pr.)
CSKA Moskva
3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Dynamo Moskva
Pátek 08.09.2017, 18:30 • CSKA Ice Palace • KHL

Pro tuto chvíli je to z naší strany všechno. Přeji hezký večer a u dalších on-line přenosů na shledanou. (20:50:33)

Statistiky utkání

Střely na bránu: 47:13
    Vyloučení v minutách: 6:10
    Vyhraná vhazování: 26:25
    Zablokované střely: 10:12
    Hity: 9:36

Právě skončilo utkání mezi týmy CSKA Moskva a Dinamo Moskva. V něm měli jednoznačně navrch domácí, kteří svého soupeře doslova přestříleli. Dominanci svého týmu přetavil ve vedoucí branku v 16. minutě Anton Burdasov. V minutě devětadvacáté sice v přesilovce srovnal na 1:1. Andrej Alexejev, ale to bylo ze strany Dinama vše. Ve 49. minutě vstřelil svou první branku v duelu Valerij Ničuškin. Jeho trefa, kterou musel nakonec posvětit videorozhodčí, se ukázala jako vítězná. Skvělý výkon CSKA korunoval v předposlední minutě Kirill Kaprizov, který tak rozhodl o konečné výhře domácích v poměru 3:1.

59:40
    Hráči CSKA drží kotouč ve své obranné třetině a jejich soupeř už vcelku rezignoval na jakékoliv napadání.

59:00
    Probíhá poslední minuta zápasu.

58:43
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Troufám si říct, že je rozhodnuto a tato branka je poslední kapkou pro Dinamo! Ve skrumáži v předbrankovém prostoru se nejlépe zorientoval KIRILL KAPRIZOV, který nadvakrát překonává Bočarova a rozhoduje o výhře CSKA. Asistence: Maxim Šalunov.

58:39

57:48
    Hosté se dokázali po více jak minutě osvobodit a hráči Dinama prchají na střídačku.

57:02
    Svižná rána z levého kruhu šla těsně vedle Bočarovovy brány, ale domácí pokračují v tlaku.

56:39
    A Dinamo si to samo komplikuje. Respektive Dmitrij Kazionov. Ten potáhl svého soupeře hokejkou a dostává menší trest za hákování.

55:46
    Chladnou hlavu zachoval Ilja Sorokin za svou klecí a s rozvahou rozehrál kotouč na hokejky svých spoluhráčů.

54:44
    Kaprizov se snažil najít lépe postaveného spoluhráče, ale k němu se již kotouč nedostal a z nadějné situace pro domácí tak sešlo.

53:30
    Dinamo znovu mělo plné ruce i nohy práce, aby zastavili útočící soupeře. Hostům se čas velmi rychle krátí.

52:27
    Sorokin kotouč raději vyrazil vyrážečkou a u puku jsou opět jeho spoluhráči, kteří zakládají další útočnou akci.

52:14
    Zakázané uvolnění Dinama stěhuje hru znovu před Bočarova.

51:50
    Tentokrát již šel puk z holí CSKA do hlediště bez teče a vhazuje se ve středovém kruhu.

51:08
    Komarov zablokoval vyhození domácích a kotouč skončil na střídačce CSKA. Buly je nařízeno ve středním pásmu.

50:24
    Petrov spolu se svými parťáky z formace vymýšlel kulišárny za hostující bránou, ale o kotouč nakonec domácí přišli.

49:20
    CSKA vstřelená branka neuspokojila a snaží se přidat další gól, který by dal větší klid na jejich hokejky.

48:13
    Po přezkoumání videa je gól nakonec uznán! Po sražené přihrávce se vznesl kotouč do vzduchu, odkud jej na hranici vysoké hole sklepl Ivan Tělegin za pomoci Bočarova do brankoviště, kde jej za brankovou čáru zametl pohotový VALERIJ NIČUŠKIN. Asistence: Ivan Tělegin, Arťom Blažijevskij.

47:45
    CSKA tlačí ve třetí třetině, stejně jako celý zápas, svého soupeře, ale druhé branky se zatím nedočkalo.

47:00
    Další šance CSKA! Znovu se o to postaral Sergej Šumakov, který našel před bránou volného Kirilla Kaprizova, jenž z bezprostřední blízkosti Bočarova nepřekonal.

46:40
    Následně je pískaný ofsajd domácího celku a po něm následuje buly v neutrální zóně. Ještě předtím ovšem budeme svědky komerční pauzy.

46:02
    Bočarov s lehkými obtížemi vyrazil střelu z levého kruhu svým ramenem a puku se poté ujali jeho spoluhráči.

45:04
    Tarasov byl dobře bráněn svým strážcem, a proto se do zakončení nedostal. Dinamo ovšem drží útočné pásmo.

44:55
    Pohodlný zákrok předvedl Ilja Sorokin proti nepříliš prudké střele zpoza obránce Vhazovat se bude po levici brankáře CSKA.

44:17
    Hostující forvard nyní upadl v útočném pásmu při manévrování s pukem a ten tak mají ve své moci domácí hráči.

43:12
    A ten musel znovu zasahovat proti útokům domácích. Bočarov se v tomto utkáno rozhodně nenudí.

41:49
    Hned v úvodu třetí periody mohli jít domácí znovu do vedení! Do prostoru pravého kruhu dostal přihrávku od Šumakova Petrov, ale střelou z první napálil jen přesunujícího se Bočarova.

40:44
    Grigorenko udělal pár rychlých kroků do útočného pásma a z vrcholu levého kruhu vypálil na Bočarova. Ten si na jeho střel smlsnul jednoduchým zákrokem a kotouč schoval do lapačky.

40:23
    Rychlý přechod do útoku zastavuje nepřesná přihrávka jednoho z domácích. Na řadě je tedy Dinamo.

40:01

Další třetina začne přibližně v 20.10.

Druhá perioda je minulostí. Ta nám přinesla hned několik početních výhod na obou stranách. Pouze hosté však jednu z nich dokázali využít. Andrej Alexejev si sjel na vynikající pas od Ilji Nikulina a poté svůj únik nekompromisně zakončil. CSKA poté mělo ještě pár šanci, ale Ljubimov ani nikdo z jeho spoluhráčů vedoucí branku nevstřelili, a tak je stav po 40 minutách nerozhodný 1:1.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:40
    Po tomto vyhození se icing pískat nebude. Sudí ukazuje, že domácí hráč mohl hrát puk, a druhé dějství pomalu končí.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:18
    Ani teď to není gól! Sergej Šumakov po chybě hostů vyslal do úniku Romana Ljubimova, který ale proti Bočarovovi selhal. Brankář Dinama proti šanci domácího útočníka nadvakrát skvěle zasáhl a drží tak nerozhodný stav.

37:16
    Domácí hrají v plném počtu.

36:53
    Roman Ljubimov znovu zaměstnává Bočarova při vlastním oslabení. Ten musel vytáhnout další zásah proti ráně z mezikruží a CSKA tedy získává buly v útočném pásmu.

36:30
    Tvrdou ránu Ilji Nikulina Sorokin vyráží do rohu kluziště. Tohle nebyl vůbec jednoduchý zákrok brankáře CSKA.

36:10
    Domácí opět vyhazují a posílají do hry čerstvé síly.

35:40
    Sergej Šumakov navíc získal drahocenný čas pro svůj tým. Drzým průnikem po levé straně se dostal až k bekhendovému zakončení a Bočarov svým zákrokem přerušuje hru.

35:24
    CSKA hraje ve čtyřech lidech v poli.

35:16
    A také domácí půjdou do tří. Bogdan Kiselevič zahákoval svého soka při úniku a dostává za to dvě minuty.

34:50
    Tentokrát se to znovu nepodařilo a Dinamo může rozestavět svou přesilovkou formaci. Z hranice pravého kruhu následně pálil Andrej Kutějkin, proti jehož ráně výborně zasáhl Sorokin.

34:05
    Mužstvo v červeném se zatím v pohodě brání a navíc posílá kotouč přes všechny čáry až za bránu Bočarova.

33:24
    Početní výhodu si zahraje také Dinamo. Domácí lavička dostává menší trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

33:18
    Domácí nevyužili poměrně dlouhou dvojnásobnou početní výhodu a Dinamo tak hraje v plném počtu.

32:40
    Korjagin opustil trestnou lavici a spěchá svým spoluhráčům na pomoc. Pokračuje tedy klasická přesilovka CSKA.

32:34
    Obětavý pád Kazionova zastavil další ránu od modré, a tak Bočarov nemusel vůbec zasahovat.

32:00
    Nechybělo mnoho a domácí znovu vedli. Vše za hosty zachránil jeden z jejich beků, který uklidil puk do bezpečí před hráčem CSKA, který měl před sebou prázdnou bránu.

31:33
    Tvrdá pumelice od modré čáry jen prosvištěla kolem tyče Bočarovovy brány, ale domácí nadále pokračují v tlaku.

31:18
    Nikita Komarov pořádně zavařil svému celku. Dostává totiž dvě minuty za podražení a CSKA má možnost přesilovky 5 na 3.

30:45
    Hosté ihned dokázali vytlačit svého soupeře ze své třetiny a CSKA musí začínat až z vlastního obranného pásma.

30:40
    Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Gleb Korjagin – 2 min., napadení).

30:12
    Postavení mimo hru zastavuje útok CSKA. Vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.

29:20
    Sorokin následně lapil vysoké nahození do lapačky, ale vzápětí puk posílá znovu na hole svých kolegů.
    28:36 Andrej ALEXEJEV - 1:1

28:36
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    Hosté využívají přesilovou hru a srovnávají stav zápasu! Nádhernou přihrávku středem hřiště za obranu domácích vymyslel Ilja Nikulin. Kotouč na útočné modré přebral ANDREJ ALEXEJEV, který tváří v tvář Sorokinovi uspěl a kotouč poslal nad jeho vyrážečku. Asistence: Ilja Nikulin, Ivan Bočarov.

27:28
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Bogdan Kiselevič – 2 min., krosček).

27:28
    Hra je nyní přerušena a domácí budou hrát v oslabení. Následuje komerční přestávka.

26:00
    I Bočarov v bráně Dinama se činil. Nepříjemnou situaci mezi kruhy ovšem vyřešil, a tak jeho tým prohrává stále o jednu branku.

25:21
    Na druhé straně musel zasahovat Ilja Sorokin proti jedovaté pumelici od modré čáry. Situaci zvládl a na puku je opět CSKA.

24:05
    Kirill Kaprizov nevyužil dostatek prostoru, který dostal v útočném pásmu a poté co sjel s pukem na osu hřiště, byla jeho střela zablokována,.

20:01

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:48
    Domácí fanoušci už se radovali! Gólová světla už osvětlila branku. Kapitán CSKA Andronov zpracoval vyražený kotouč a Bočarov na poslední chvíli zareagoval ramenem proti střele do pravé spojnice!

19:04

18:56
    CSKA hraje přesilovku velmi snadno. Nehledá žádnou těžkou kombinaci a pouze čekají na moment a tvrdými střelami odstřelují Bočarova.

18:08
    Burdasův projektil od modré čáry vyvolal v brankovišti Dinama velké zmatky, ale Bočarov dokázal udržet kotouč před brankovou čarou.

17:40
    Nepřesnou přihrávkou se však sami vyhazují a přesilovková pětka musí vyklidit útočné pásmo.

17:27
    Po rychlém vyhození jsou domácí opět nastěhování v útočném pásmu.

17:01
    Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Anton Zlobin – 2 min., sekání).
    15:18 Anton BURDASOV - 1:0

15:18
    Domácím se to přece jen povedlo a využívají pomalu končící přesilovou hru! Michail Grigorenko našel na mezi kruhy volného Romana Ljubimova, jehož střelu z první vyrazil Bočarov levým betonem přímo k pravé tyči na čepel ANTONA BURDASOVA, který volný puk jen zasunul za brankovou čáru. Asistence: Roman Ljubimov a Michail Grigorenko.

14:50
    V akci opět Kaprizov, který dostal nabito od modré čáry na vrch pravého kruhu. Bočarov se zakrytým výhledem jen vyrazil kotouč před sebe, kde byl přímo clonící Scott, jenž málem otevřel brankový účet!

14:19
    Ze středu levého kruhu zkoušel zaskočit Bočarova svou střelou Kaprizov.

13:52
    Od modré čáry zkoušel Kiselevič nahodit kotouč na branku, kde měl dva spoluhráče. Ani jednomu se nahození nepodařilo tečovat a kotouč tak doplachtil do výstroje Bočarova.

13:42
    Vůbec první přesilová hra v dnešním utkání! CSKA se udržela v útočném pásmu a kombinuje.

13:30
    Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Jegor Zajcev – 2 min., držení protihráče).

13:08
    Šumakov se dostal až před Bočarova a když se chystal ke střele, tak mu kotouč sjel z čepele mezi kruhy, odkud z druhé vlny pálil Kaprizov! Bočarov si připisuje důležitý zákrok!

12:19
    Pravé křídlo CSKA naservírovalo kotouč před branku, kde ovšem nikdo nebyl protože domácí tým střídal.

12:00
    Domácí opět kombinují v útočném pásmu, ale pouze u hrazení kvůli těsnému a rychlému přístupu hostů.

11:29
    Hosté odpalují kotouč na zakázané uvolnění. Čárový vrací hru zpět před branku hostí.

11:13
    U pravého hrazení Ničuškin dokázal udržet kotouč proti dvěma soupeřům. CSKA se stále drží před Bočarovem.

10:40
    Stále se hraje ze strany na stranu. Oba brankáři jsou bez práce, ač více jí měl brankář Dinama Bočarov.

10:00
    První třetina se nám zcela jistě přelila do své druhé poloviny. Střely na branku: 5-1.

08:59
    Po dobrém průniku si najížděl před branku Kazionov, který si klepal o přihrávku, ta na něj ale neprošla a z dobré pozice Kazionov odjíždí s prázdnou.

08:35
    Nepovedený přechod Dinama přes střední pásmo dává opět příležitost domácím, kteří jsou na kotouči.

07:40
    Velmi snadno se dostal Petrov od pravého hrazení až přes samotného Bočarova! Obrana Dinama naprosto zaspala a nechala křídlo CSKA dostat až k nebezpečné střele.

07:00
    Komarov se chystal k střele, rychlejší byl ale domácí hráč, který i s kotoučem vystartoval do protiútoku.

06:17
    CSKA se opět nastěhovalo do útočné třetiny, ale po přihrávce podél mantinelu hráči domácích pouze odevzdali kotouč.

06:00
    Střely na branku po šesti minutách: 2-0.

05:35
    Připsat zákrok Bočarovi se pokoušel Tělegin z vrchu pravého kruhu.

05:17
    Hraje se poměrně rychlý hokej bez přerušení, ovšem bez žádné větší šance.

03:34
    Po pravém křídle zavezl Markovin kotouč přes modrou čáru a záhy zkoušel prostřelit Sorokina, který zasahovat nemusel.

03:01
    Čtvrté formaci CSKA se na chvíli podařilo uzamknout soupeře v jejich pásmu, ale Dinamo se zvládlo osvobodit.

02:21
    Volkov se dostal do menších nesnází, ale díky pohotové přihrávce na poslední chvíli odvrací ztrátu kotouč v obranném pásmu.

01:54
    Nahození od modré čáry Bočarov srazil do levého rohu, následuje protiakce hostů.

01:40
    Domácí celek rozjíždí útočnou akci zpoza své branky.

00:01

CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – M. Robinson, Marčenko, Kiselevič, Nestěrov, Ožiganov, Blažijevskij, Makjejev, Naumenkov – Ljubimov, Grigorenko, Burdasov – Kaprizov, Šalunov, Šumakov – K. Petrov, Al. Popov, Scott – Ničuškin, Andronov, Tělegin.

Dinamo Moskva: Bočarov (Jerjomenko) – Hietanen, D. Višněvskij, I. Nikulin, Solovjov, Korjagin, Kutějkin, J. Zajcev, Volkov – Tarasov, Boyd, Karsums – Zlobin, Dm. Kazionov, Arťuchin – Alexejev, N. Komarov, Brjukvin – Podšendjalov, J. Jakovlev, Markovin..

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Posledních pět vzájemných utkání

25.8.2017 Dinamo Moskva – CSKA Moskva 1:6
    18.8.2017 CSKA Moskva – Dinamo Moskva 4:3 pp.
    18.1.2017 Dinamo Moskva – CSKA Moskva 1:0
    28.12.2016 CSKA Moskva – Dinamo Moskva 5:3
    28.11.2016 CSKA Moskva – Dinamo Moskva 2:3 sn.

Češi a Slováci na soupiskách

Na soupisce těchto týmů nefiguruje žádný český ani slovenský hokejista.

Dinamo Moskva

Dinamo v uplynulé části sezony utržilo také 16 bodů a jen vinou horšího skóre jsou na 3. místě Západní konference, právě za CSKA. Stejně jako jeho dnešní soupeř má na kontě jen jednu prohru, a tak dnes můžeme očekávat velmi vyrovnanou bitvu.
    Hosté dozajista prověří skvělou obranu soupeře svým produktivním útokem. Ten dokázal nastřílet už 25 gólů a v tomto ohledu patří k nejlepším v lize.
    Vůbec nejlepším mužstvem jsou na cizích ledech. Ze tří duelů vytěžili 9 bodů a se skóre 14:4 vévodí tabulce venkovních klubu Západní konference.

Posledních pět utkání

6.9.2017 Čerepovec – Dinamo Moskva 1:5
    4.9.2017 Novgorod – Dinamo Moskva 2:4
    2.9.2017 Dinamo Riga – Dinamo Moskva 1:5
    29.8.2017 Dinamo Moskva – Jokerit 2:1 sn.
    27.8.2017 Dinamo Moskva – Slovan 4:2

Nejproduktivnější hráči

Daniil Tarasov 8 (6+2)
    Martinš Karsums 6 (0+6)
    Vladimír Brjuchvin 5 (3+2)

CSKA Moskva

Domácí celek má za sebou sedm zápasů, podařilo se mu v nich získat hned 16 bodů a patří mu 2. příčka v Západní konferenci. CSKA navíc prohrálo pouze jeden duel a dnes si určitě nebude chtít svou bilanci pokazit.
    Mohou se také pyšnit nejlepší defenzivou celé KHL, když v dosavadním průběhu inkasovali jen 8 branek.
    Před vlastními fanoušky si rovněž počínají výborně. Ve své aréně ještě neztratili jediný bod, vstřelili 11 gólů a pouze jeden obdrželi. Zisk devíti bodů z nich tedy dělá druhý nejlepší domácí tým v rámci jejich konference.

5.9.2017 CSKA Moskva – Jugra 5:0
    3.9.2017 CSKA Moskva – Novosibirsk 3:1
    1.9.2017 CSKA Moskva – Omsk 3:0
    27.8.2017 Dinamo Minsk – CSKA Moskva 1:2 pp.

Michajl Grigorenko 7 (3+4)
    Kirill Kaprizov 6 (3+3)
    Konstantin Okulov 6 (2+4)

Zdravím všechny hokejové fanoušky a fanynky. Kontinentální hokejová liga má dnes na programu další řádku zápasů a my se společně v našem on-line přenosu zaměříme na derby mezi CSKA Moskva a Dinamem Moskva. Utkání začíná v 18:30 a u jeho sledování Vám přeji hezkou zábavu.

Radomír Fukala

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 16. Burdasov (Ljubimov, Grigorenko), 49. Ničuškin (Tělegin, Blažijevskij), 59. Kaprizov (Šalunov) – 29. Alexejev (I. Nikulin, Bočarov)

Dynamo Moskva: Bočarov (Jerjomenko) – Hietanen, D. Višněvskij, I. Nikulin, Solovjov, Korjagin, Kutějkin, J. Zajcev, Volkov – Tarasov, Boyd, Karsums – Zlobin, Dm. Kazionov, Arťuchin – Alexejev, N. Komarov, Brjukvin – Podšendjalov, J. Jakovlev, Markovin.