Jekatěrinburg – Chabarovsk 8:1 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Kazaň 2:4 (kon.) | Toljatti – Magnitogorsk 3:5 (kon.)
Čerepovec – Petrohrad 2:7 (kon.) | N.Novgorod – Minsk 2:1 (kon.) | CSKA Moskva – Dynamo Moskva 3:1 (kon.)
Riga – Barys 0:6 (kon.) | Viťaz – Ufa 2:4 (kon.) | HC Slovan – Nižněkamsk 3:4 (po pr.)
Dinamo Riga
0:6 (0:2, 0:4, 0:0)
Barys Nur-Sultan
Pátek 08.09.2017, 18:30 • Arena Riga • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Dobrý podvečer u KHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Dinamo Riga a Barys Astana.

Dinamo Riga

Domácí se vstup do sezóny nevydařil. Po osmi odehraných zápasech má pouhých pět bodů a je na 12. místě Západní konference. Dinamo dnes završí pětizápasovou sérii na vlastním ledě, ve které nezískalo ani bod a v každém utkání dalo pouze jeden gól a s tím se vyhrává opravdu těžko. Naposledy to nevyšlo proti Petrohradu, který si z Rigy odvezl body za výhru 3:1. Jediný gól Dinama dal Lessio.

Barys Astana

Hosté jsou na tom o mnoho lépe, na třetím místě Východní konference mají 13 bodů a jsou jediný bod od vedoucího Kunlunu. Barys přijel z dvouzápasového výletu z Magnitogorsku, kde padl po samostatných nájezdech a poté z Ufy, kde naopak vyhrál 5:3. Hattrickem se v tomto utkání blýskl Dawes, po jednom gólu pak přidali Markelov a St. Pierre. Druhý jmenovaný o výhře rozhodl pouhých 23 vteřin před koncem utkání!

Kevin Dallman 8 (2+6)

Zápas v Areně Riga začne v 18:30, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Oba týmy jsou již na ledě, máme za sebou všechny předzápasové procedury, zápas může začít.

Dinamo Riga: Peters (Kalninš) – Stollery, Ališauskas, Jerofejevs (A), Wrenn, Pujacs, K. Redlihs, Zile – Skvorcovs, Meija (C), Pavlovs – Lessio, Galiardi (A), Kristo – Jelisejevs, Batna, E. Kulda – Jevpalovs, Bičevskis, Indrašis – Gegeris.

Barys Astana: H. Karlsson (Kudrjavcev) – Dietz, Dallman (A), Savčenko, M. Semjonov (A), Makljukov, Lipin, Polochov – Frattin, Vey, Dawes (C) – Puškarjov, St. Pierre, Michajlis – Lichotnikov, Sagadajev, Akolzin – Belgibajev, Ševčenko, Markelov – Melnikov.

Rozhodčí: Morozov, Fraňo – Goljak, Dědjulja.

00:01

00:37
    Je tu první vyloučení utkání, dvouminutový trest za nedovolené bránění dostal Karl Stollery.

00:55
    Mame za sebou první výpad hostů, ten skončil neúspěchem, vhazuje se ve středním pásmu.

01:50
    Riga se v úvodu utkání pouze bráním opět se hraje před Petersem.

02:59
    Už se do akce dostávalo i Dinamo, u puku byl Lessio, jeho snaha skončila u levého mantinelu.

03:39
    Zile je s pukem za vlastní brankou, čeká, až jeho spoluhráči dostřídají.

04:21
    Stollery trochu zariskoval s rozehrávkou ve vlastním pásmu, předvedl odvážnou kličku, nicméně mu to vyšlo a Riga vyráží do útoku.

04:39
    Je tu další vyloučení domácích, na trestnou lavici zamířil domácí Miks Indrašis. Provinil se nedovoleným bráněním.

05:11
    Astana právě vstřelila branku!
    Tak tohle byla hezky využitá přesilovka. Po kombinaci se puk dostal do pravého kruhu pro vhazování, odkud z první vypálil NIGEL DAWES a prostřelil Peterse – 0:1. Asistence: Linden Vey, Kevin Dallman.
    05:11 Nigel DAWES - 0:1

06:27
    Rize to zatím moc nejde, jejich akce se rozbíjí o hostující val většinou už ve středním pásmu.

07:55
    Hraje se v rychlém tempu, rozhodčí nemají moc důvodů k přerušování, hra opravdu hezky plyne. Hosté opět v náporu.

08:34
    Domácí pouze vyhodili do středního pásma a rychle odjeli střídat. Za hosty vede útok Dallman.

Gólman Peters signalizoval hru vysokou holí jednoho z hostujících hráčů a hlavní sudí mu dal za pravdu. Vhazuje se ve středním pásmu.

09:51
    Od modré vystřelil Jerofejevs, Karlsson měl ale dobrý výhled a se zákrokem neměl problém.

10:44
    A u něj začíná i další z rychlých výpadů Barysu. Snaží se o něj Semjonov.

11:36
    Gólman Astany se teď vyznamenal hned dvěma zákroky proti Pujacsovi. Obě prudké rány z levého křídla zvládl vyrazit.

11:37
    Levin Dallman se navíc před brankovištěm dopustil podražení a Riga si tak zahraje první přesilovou hru.

12:04
    Puk letí z pásma ven, hosté ale vystřídat nestihnou.

13:11
    Redlihs přihrál blíže k brance na Indrašise, ten ale mířil pouze do chumlu před Karlssonem.

13:30
    Hostující gólman si poradil i s dělovkou Redlihse a puk skryl v lapačce.

13:52
    No, teď ale domácím nevyšla hra ve vlastním obranném pásmu, na levé straně zůstal zcela nepokrytý DARREN DIETZ, ten si sjel blíže k brance a umístěnou střelou dostal za Peterse druhý puk. Asistence: Linden Vey, Matthew Frattin.
    13:52 Darren DIETZ - 0:2

14:59
    Astana hraje v naprosté pohodě, náskok ji dodal klidu a opět kombinuje v útočném pásmu. Peters se rozhodně nenudí.

15:47
    Nyní si ale Riga dá přesilovku, na trestné lavici už sedí Dmitrij Ševčenko s dvouminutovým trestem za hrubost.

16:26
    Dinamo má problém se udržet v pásmu, o založení přesilovkové akci zatím nemůže být řeč.

16:53
    Oba týmy střídají za nepřerušené hry.

17:34
    Přesilovka se blíží ke svému konci a domácí prakticky neohrozili Karlssona. Peters už začíná klepat holí o led a upozorňuje na konec výhody jednoho hráče.

17:47
    A Ševčenko se již vrátil na ledovou plochu.

18:46
    Galiardi chtěl tečovat nahození od modré čáry, puk pak prošel až ke Karlssonovi. Ten si, stejně jako u všech zatím ostatních akcí, poradil.

19:36
    Dawes si v klidu najížděl do útočného pásma, dostal se prakticky až do mezikruží, zde byl ale na poslední chvíli o puk obrán.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tak tohle nebyla pro domácí povedená třetina. Astana byla v této části hry jasně lepší, aktivnější a také se s úspěchem tlačila za gólem. Ty dala hned dva. Jako první se v šesté minuty prosadil v přesilovce Nigel Dawes a odstartoval tím tlak Barysu. Peters se v brance měl co ohánět, ale ještě na jeden puk nedosáhl. Ve 14. minutě dostal Darren Dietz až moc prostoru na najetí si do ideální pozice a přesnou střelu. Astana tak po první třetině vede 2:0 a Riga nadále pokračuje v matných výkonech.

20:37
    No začíná se tvrdě a bude se hned vylučovat...

20:40
    Za zákrok u mantinelu je vyloučen hostující Nigel Dawes, provinil se hákováním.

21:17
    Jevpalovs přihrál Lessiovi do jízdy, ten se už ale dostal až moc blízko a nedokázal Karlssona překonat.

21:58
    Astana vyhazuje přes všechny čáry až k Petersovi.

22:26
    No a teď se hosté dokonce dostali do protiútoku, Dallman ale bekhendem vystřelil mimo.

23:09
    Peters za brankou docela riskoval s rozehrávkou, z obou stran se k němu blížili soupeři, gólman Rigy ale zvládl bez úhony poslat puk spoluhráčům.

23:57
    Po Semjonovově střele si Peters nebyl jistý, kde má puk, ten se vykutálel mimo.

24:07
    Tohle je už pro Rigu ale opravdu vážné. Domácím se nepodařilo dostat puk ven z pásma a následovala rychlá kombinace na jeden dotek. Na konci byl před brankou volný KONSTANTIN PUŠKARJOV a ten střelou z první nedal Petersovi šanci. Asistence: Martin St. Pierre, Nikita Michajlis.
    24:07 Konstantin PUŠKARJOV - 0:3

25:47
    Na Peterse se hnala další pohroma, Markelov se ale sám dostal z ideální pozice a nakonec ani nevystřelil.

26:49
    Od modré čáry vystřelil Savčenko, puk se opřel o nohy bránícího hráče a tentokrát se k brankáři vůbec nedostal.

27:26
    Lichotnikov vystihl rozehru domácích a byl z toho rychlý kontr. Ten zakončil Michaljis, mířil mezi betony, Peters je ale bleskurychle sklapl a zabránil nejhoršímu.

27:39
    Přesilovku si teď zahrají hosté, Za vysokou hůl je vyloučen Lucas Lessio

28:01
    A pozor, domácí jdou do tří! Za podražení je vyloučen Vitalijs Pavlovs.

28:04
    Jenže ihned po buly se faulu dopustil i hostující Darren Dietz a hrát se tak bude tři na čtyři.

28:52
    Rázem je na ledě mnoho místa, což by mohlo svědčit rychlým hokejistům.

29:21
    Z pravé strany dvakrát zakončoval Frattin, poprvé bekhendem těsně minul, podruh´byla jeho rána sražena do ochranné sítě.

29:38
    Pomalu to začíná vypadat na debakl. Domácí opět nevyhodili puk, Astana se rozestavěla a ROMAN SAVČENKO pak před brankou tečoval prudkou ránu od modré – 0:4. Asistence: Martin St. Pierre, Nikita Michajlis.
    29:38 Roman SAVČENKO - 0:4

29:38
    No a je tu i změna v domácí brance, Justin Peters jde na střídačku, zachytá si Janis Kalninš.

30:04
    Oba týmy jsou již v plném počtu.

30:58
    Kalninše v brance přivítal Dawes, gólman Rigy má za sebou první zákrok.

31:42
    Bída Dinama pokračuje. Astana znovu udržela útočné pásmo a po přihrávce zpoza brankové čáry se do puku v levém kruhu opřel NIGEL DAWES a velice rychle smazal Kalninšovo čisté konto. Asistence: Matthew Frattin, Linden Vey.
    31:42 Nigel DAWES - 0:5

32:56
    Po dlouhé době se zase hraje chvíli u Karlssona a u hráčů Dinama je už trochu vidět frustrace. Menší šarvátku u brankoviště ale rozhodčí rychle ukončili.

32:59
    Střela od modré se ke Karlssonovi nedostala, puk zastavila obrana u mezikruží.

33:52
    Podobná situace se konala i před brankovištěm Rigy, ani zde nemusel gólman zasahovat.

34:20
    Kalninš vyrazil Veyovu střelu z mezikruží, tenhle zákrok by jej mohl nakopnout.

34:59
    Začalo se hrát ve velkém tempu. Hosté jsou si vědomi svého náskoku, Riga ví, že už dnes nemá co ztratit a chce alespoň korigovat hrubě nepříznivý výsledek.

35:40
    Kalninš je hned od začátku svého působení v brance pod náporem a rychle sbírá úspěšné zákroky.

36:49
    Pokračuje nápor Astany, vypadá to, že hosté nemají dost...

37:01
    A budou mít navíc k dispozici i přesilovku, na trestné lavici je Terry Galiardi s dvouminutovým trestem za držení.

37:26
    Domácí se na chvíli osvobozují, od Karlssona už za novou akcí startuje Dietz.

38:36
    V Rize zpívá kanár. Po levé straně si před branku sjel Dietz, ten sice ještě gólmana nepřekonal, ale puk se odrazil k LINDENU VEYOVI, a tenjej napálil podél Kalninšovy pravé ruky do sítě. Asistence: Darren Dietz, Matthew Frattin.
    38:36 Linden VEY - 0:6

39:25
    Ani po tomto gólu si nedávají hosté oddych a i nadél v klidu kombinují.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Jestliže se první třetina domácí Rize nevyvedla, tak ta druhá byl dokonalý horor. Astana si na ledě dělala prakticky co chtěla a skóre pozvolna narůstalo. Postupně se trefili Konstantin Puškarjov, Roman Savčenko, Nigel Dawes a Linden Vey. Poslední dvě branky už inkasoval Janis Kalninš, který nahradil Justina Peterse. Po dvou třetinách je to 0:6 a o vítězi je rozhodnuto. Ví to i domácí publikum, které svůj tým vyprovodilo do šaten hromovým pískotem.

40:17
    Hne v úvodu třetiny je tu vyloučení na straně domácích, dvě minuty za podražení dostal Vitalijs Pavlovs.

41:04
    Dinamo vyhazuje z vlastního pásma, osvobození ale netrvalo dlouho.

41:32
    Nyní to vypadalo lépe, Indrašis se dokonce dostával do brejku, jeho střela z levé strany ale byla sražena.

42:17
    Domácí obrana trochu propadla a rázem tu byl brejk Astany. Akce dvou na jednoho skončila střelou Belgibajeva do tyče.
    42:17 Belgibajevova střela zacinkala o domácí branku

42:17
    Domácí se ubránili a jsou v plném počtu.

43:40
    I nadále pokračuje převaha Barysu, hosté si dělají na ledě prakticky co chtějí.

44:03
    Kalninš má za sebou další kontr Astany, akce na něj nyní míří hlavně z pravého křídla.

44:53
    Pro změnu z levého křídla to na něj zkusil Michajlis, střelu z úhlu gólman Rigy vyrazil.

45:50
    Po nějaké době si puk osahal i Karlsson, ten dnes celkově moc práce neměl.

46:09
    Po výpadu Astany se píská, Kalninšova branka byla vychýlena padajícími hráči ze svého postavení.

47:04
    Dawes čeká, až jeho spoluhráči opustí útočné pásmo, aby do něj mohl vjet s pukem.

48:22
    Tempo nám teď trochu pokleslo. Hraje se sice dlouho bez přerušení, ale daleko od obou branek.

48:38
    Trochu vzruchu přinesla potyčka u Karlssonovy branky, kterou museli čároví roztrhnout a hlavní teď bude trestat.

48:38
    Tady je soupis trestů: Domácí Maris Bičevskis dostal dvě minuty za sekání a dvě minuty za hrubost, hostující Nursultan Belgibajev dostal dvě minuty za hrubost.

49:57
    Astana je s pukem v útočném pásmu, buduje akci, domácí publikum mezitím nespokojeně píská.

50:30
    Domácí vyhazují, už to vypadá, že oslabení přečkají bez úhony.

50:38
    Je to tak, hraje se v pěti na obou stranách.

51:40
    Zpětná Markelovova přihrávku byla sice myšlena dobře, jeho spoluhráči však zůstala trochu nepochopena a z nadějně vyhlížející akce nebylo nic.

52:29
    Nevyšla ani prudká křížná přihrávka do pásma, dopředu už jde Dinamo Riga.

52:41
    Vylučuje se na straně domácích, Karl Stollery dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

53:10
    Domácí se v oslabení hnali do brejku, Skvorcovs ale ve finálním okamžiku nedokázal zpracovat přihrávku vzduchem.

53:19
    Kalninš svým zákrokem přerušuje hru, vhazovat se bude po jeho levici.

54:24
    A znova. Nyní k tomu měl opravdu velký důvod, po Dallmanově nahození od modré před ním začínal vznikat pěkný zmatek.

54:41
    Dinamo je v plném počtu.

55:41
    Riga se stále snaží dát alespoň čestný gól, ale nedaří se. S pukem za brankou teď skončil Lessio.

56:39
    A další akci přerušilo postavení mimo hru. Bičevskis a Indrašis se na modré nedokázali domluvit.

57:21
    Podobná situace nastala i na druhé straně. Závěr zápasu se nám trochu kouskuje.

58:14
    Rozehra se hostům nevydařila. Přihrávka na modrou na Ševčenka skončila až ve středním pásmu.

59:04
    Hosté už jen posunují puk z vlastního pásma, do útoku se neženou, jde jim jen o to, aby Karlsson udržel čisté konto.

59:44
    Hraje se u Kalninše, plán jim s největší pravděpodobností vyjde.

Je dobojováno. Astana se v poslední třetině už nikam nehnala, byla si vědoma obrovského náskoku a soustředila se na čisté konto svého gólmana. A to také vyšlo, Riga se i v poslední třetině dost trápila a nedokázala na svého soupeře cokoliv vymyslet. Astana si tak odváží všechny body za výhru 6:0, má jich na svém kontě už šestnáct. Naopak Riga stále pokračuje v matných výkonech a je i nadále na pouhých pěti bodech.

Utkání sledovalo 4 789 diváků.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký páteční večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (20:51:44)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 6. Dawes (Vey, Dallman), 14. Dietz (Vey, Frattin), 25. Puškarjov (St. Pierre, Michajlis), 30. Savčenko (St. Pierre, Michajlis), 32. Dawes (Frattin, Vey), 39. Vey (Dietz, Frattin)

Dinamo Riga: Peters (30. Kalninš) – Stollery, Ališauskas, Jerofejevs (A), Wrenn, Pujacs, K. Redlihs, Zile – Skvorcovs, Meija (C), Pavlovs – Lessio, Galiardi (A), Kristo – Jelisejevs, Batna, E. Kulda – Jevpalovs, Bičevskis, Indrašis – Gegeris.
    Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Kudrjavcev) – Dietz, Dallman (A), Savčenko, M. Semjonov (A), Makljukov, Lipin, Polochov – Frattin, Vey, Dawes (C) – Puškarjov, St. Pierre, Michajlis – Lichotnikov, Sagadajev, Akolzin – Belgibajev, Ševčenko, Markelov – Melnikov.

Rozhodčí: Morozov, Fraňo – Goljak, Dědjulja

Diváci: 4 789